ilahi adalet, karma?

Anlamadığım da o işte, sevişirken sorun yok ayrılınca ık mık oluyor beddua ediliyor ne manaysa. Ya da bu kadar "kullanıma açık" bir şey evlenmeden sevişmeyin bari
Lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince meee…

Bekaret o kadar önemliyse senin için evlenene kadar sevişmeyeceksin, bu kadar basit.

Sevişmiş. Zorla falan da değil. Evlencez demiş 30 yaşında kadın da haaa tamam o zaman evlenceksek sevişek bari demiş. Evlenmeyince de vay efendim kullandı vay efendim kenara attı, ilahi adalet, karma vs.
Kukuya sayaç muamelesi yapılması bir miktar canımı sıkıyor.
Kardeşim o seninkini kullandıysa sen de onunkini eskittin. Tamam fifti fifti. :halay:

Adama takıntılı mısınız nesiniz bi salın arrtık ya kim mutluysa mutlu.Bana zarar veren insanın mutlu olup olmadığı benim umrumda olmaz benden uzak Allaha yakın olsun derim ve kendime odaklanırım.Ben mutluysam başkası mutlu olsa ne olmasa ne banane ki.Ayrıca ne kadar mutlu olduklarını nerden biliyorsunuz ki adam belkide hala aldatıyor ama kız buna rağmen nişanlandı ? kimsenin ne yaşadığını bilemezsiniz ve şu insanların yakasını bırakın artık .

Sizi nasıl kullandı? Şu kullanılma lafını anlamıyorum asla ben çünkü, açıklar mısınız

Sevişmiş. Zorla falan da değil. Evlencez demiş 30 yaşında kadın da haaa tamam o zaman evlenceksek sevişek bari demiş. Evlenmeyince de vay efendim kullandı vay efendim kenara attı, ilahi adalet, karma vs.
30 yaşında değildim o zaman 25 yaşındaydım. adam kendi evlenmek istediğini söyleyip beni inandırmıştı ! beni inandırdı kandırdı bu kullanmak oluyor ! öylesine takıldığını ya da ileriyi ciddi düşünmediği normal bir ilişki olabilirdi o zaman kullandı demezdim! kendi evlenelim diyip beni ikna ediyor kandırıp yalan söyleyip faydalanmak kullanmak değilde ne.

30 yaşında değildim o zaman 25 yaşındaydım. adam kendi evlenmek istediğini söyleyip beni inandırmıştı ! beni inandırdı kandırdı bu kullanmak oluyor ! öylesine takıldığını ya da ileriyi ciddi düşünmediği normal bir ilişki olabilirdi o zaman kullandı demezdim! kendi evlenelim diyip beni ikna ediyor kandırıp yalan söyleyip faydalanmak kullanmak değilde ne.
Sonuç olarak rızanız var reşitsiniz 25 yaşında çocuk değilsiniz ki evleneceğiz diye herkes der lafa değil icraata bakın bundan sonra

Evlenicez demiş ama sonrasında bir suru olumsuz şey yaşamışsiniz. Ona rağmen devam etmek sizin tercihiniz değil mi? İnsan aklı, iradesi de böyle zamanlar için var.

Sonuç olarak rızanız var reşitsiniz 25 yaşında çocuk değilsiniz ki evleneceğiz diye herkes der lafa değil icraata bakın bundan sonra
ya nerden bilebilirdim Allah aşkına ya nerden adamın ettiği laflara yaptıklarına şüpheyle yaklaşmadım diye hayatım kaydı terapi randevum var bugün yine psikolojimi mahvetti. neymiş inanmamalıymışım o günlerde bunu nerden bilebilirdim ?? insanların bu kadar kötü olduğu yalan söyleyip kandıracağı aklıma gelmezdi kendini çok düzgün tanıtmıştı çok iyi kalpli masum biri sanıyordum

Evlenicez demiş ama sonrasında bir suru olumsuz şey yaşamışsiniz. Ona rağmen devam etmek sizin tercihiniz değil mi? İnsan aklı, iradesi de böyle zamanlar için var.
sonrasında devam etmedik ama bağımız kopmadı, eskisi gibi olmadık hiçbir zaman. geçmişte yaptığı zaten benim psikolojimi mahvetti ben hala toparlanmaya çalışırken nişanlandı hemde bikaç hafta öncesinde yine beni seviyor şekilde davranırken. işte bu dengesizliğinden nefret ettim onun. madem o kız vardı madem nişan olacaktı beni niye hala kandırıyor bu yüzden ona öfkeleniyorum

ya nerden bilebilirdim Allah aşkına ya nerden adamın ettiği laflara yaptıklarına şüpheyle yaklaşmadım diye hayatım kaydı terapi randevum var bugün yine psikolojimi mahvetti. neymiş inanmamalıymışım o günlerde bunu nerden bilebilirdim ?? insanların bu kadar kötü olduğu yalan söyleyip kandıracağı aklıma gelmezdi kendini çok düzgün tanıtmıştı çok iyi kalpli masum biri sanıyordum
Hanımefendi bilebilirsiniz onu diyorum öyle kuru kuru evlenmek istiyorum ciddi düşünüyorum diye herkes diyor cinsellik için , somut ne var elinizde evlenmek teklifi nişan vs olur adam son dk yalandan cayar derim ki oo kandırmış ama sizi aldatan sizinle buluşmaya bile gönlü olmayan adamın sizinle evleneceğine de inanmazsınız ya

Tamam belki istemişti gerçekten evlenmek sonra baktı olmadığına kanaat getirdi. Yapamadı sizle. O zaman biz her sevgilimizi kullandık herkes bizi kullandı dünyada kullanılmayan 1 tek kişi yok

Hanımefendi bilebilirsiniz onu diyorum öyle kuru kuru evlenmek istiyorum ciddi düşünüyorum diye herkes diyor cinsellik için , somut ne var elinizde evlenmek teklifi nişan vs olur adam son dk yalandan cayar derim ki oo kandırmış ama sizi aldatan sizinle buluşmaya bile gönlü olmayan adamın sizinle evleneceğine de inanmazsınız ya
somut olarak abisine abisinin eşine halasına babannesine söylemişti beni, annemle tanışmak isteyip tanışmıştı, babanlar beni damat olarak ister mi kabul eder mi diyordu, en son bikaç hafta önce bile annen beni hala seviyor mu sorsana diyordu, doğum gününde sana evlenme teklif edicem demişti, aldatma olaylarında aynı anda konuşmadım ben hep seni seviyodum onlardan bir şekilde kurtulacaktım hep sendin benim için demişti. keşke en başında inanmasaymışım ama en başında bir falsosunu görmemiştim inandım yaşananlar yaşandı zaten sonrasında benim psikoloji gitti

Tamam belki istemişti gerçekten evlenmek sonra baktı olmadığına kanaat getirdi. Yapamadı sizle. O zaman biz her sevgilimizi kullandık herkes bizi kullandı dünyada kullanılmayan 1 tek kişi yok
bu dediğiniz olabilir belki istedi sonra olmadığını düşündü olabilir ama bianda başkasıyla evlenmeye adapte olabilmesi beni çok şaşırtıyor evlilik bu sonuçta ben hala yaşananları sevgimi aşamamışken çok ağırıma gidiyor hiç var olmamışım gibi, hiç değerim yokmuş izim bile kalmadı daha bikaç hafta önce nasıl konuşurken, o konuştuğumuz zamanda o kız varmış işte ben salak gibi kimse yok sanıyodum belki o zaman bile belliydi nişan tarihi

Kullanmak olmuyor işte onu diyoruz. Kimse size evlenme garantisi vermez. İstemiş sevişmişsiniz ne bu kadar tantana.

üniversitede bir sevgilim vardı 2 sene kadar çıktık sonra aramizda kopukluk oldu ayrıldık,5 ay kadar sonrada eşimle tanıştık sevdik evlendik,buraya kadar herşey gayet normal dimi,ilişkiler başlar ve bitebilir,tek taraflı sürmez,bazen karşı taraf kendisinide düşünür sırf siz seviyorsunuz diye ömür boyu sizinle olmak istemeyebilir,sizinle birliktemi oldu bunu zorlamı yaptı yada başka şeyleri size zorlamı yaptırdı?hayır,verilen sözler bazen tutulamaz,bence tuhaf olan sevilmediğinizi hissettiğiniz yerde ısrarcı olmanız,benim o eski sevgilim bana sürekli beddua etti msjlar attı,eşimi aradı konuşmaya gitti,ailemi aradı,hakkını helal etmiyormuş,ahı çıkacakmış vs.sırf bir insan sizi istediğiniz gibi sevemedi diye Allah cezasını vermez,siz unutamıyorsunuz diyede ilahi adalet onu cezalandırmaz,o zaman şöyle bir şey olur,siz nişanlısını arayıp kızı sevdiği insandan ayırırsınız onu üzersiniz,sonrada ilahi adalet sizin için işlemeye başlar,insanlara kolay güvenip sonrada kafalarına yıldırım düşmesini bekleyemezsiniz,uzak durun bu tip insanlardan,ne o cezasını bulsun nede siz.
evleneceğiniz adamla tanıştığınızda gidip eskisine yazıyor muydunuz hayatınızda kimse yokmuş gibi hissettirerek? yapmadıysanız boş konuşmuş oldunuz. bana yapılan bu çünkü.

Tamam burada kimse onun yaptıklarını savunmuyor. Ama hattınıza bakmanız lazım. Yoksa kaybeden siz olursunuz.

Ben herkesin aksine üzüldüm size, yaşanılan şeylere.
Ama bu tür insanlar çok var artık evlenecem lafına kanmazsınız bu da size hayatın dersi olur. Herkesten önce de önceliğizi kendiniz yapın, merkezde siz olun ki kimse sizi bu kadar üzemezsin.

İlahi adalet gerçekleşecrkse öyle böyle gerçekleşir. Şartlar mükemmel olsa bile

valla adamın ne olduğunu bilirken siz de onla çok mutluydunuz gibi.. adam etrafında bu tür kadınları bulduğu sürece sırtı yere gelmez 😂 ilahi adalet, karma falan bunları gecin artık be. evrenin planlarınıza inandığınız kadar kendi zekanıza inansanız zaten bu durumlara hiç düsmeyeceksiniz.

sonrasında devam etmedik ama bağımız kopmadı, eskisi gibi olmadık hiçbir zaman. geçmişte yaptığı zaten benim psikolojimi mahvetti ben hala toparlanmaya çalışırken nişanlandı hemde bikaç hafta öncesinde yine beni seviyor şekilde davranırken. işte bu dengesizliğinden nefret ettim onun. madem o kız vardı madem nişan olacaktı beni niye hala kandırıyor bu yüzden ona öfkeleniyorum
Sizi aldatmış adamla bağ koparmamak kimin suçu peki?
İyi yapmis, doğru bir insan demiyoruz ona ama siz kendinizi düşünmeliydiniz. Ne işiniz var psikolojimi mahvetti dediğiniz insanla? Bir yerden sonra asıl kötülüğü kendinize yapmış oluyorsunuz. O mutlu olmayınca sizin hayatınızda ne değişecek sanıyorsunuz bilmiyorum ama artık gerçekten kendi hayatınıza bakmanız lazım.

X