İki çocukla evde kalıp eşini gurbete yollayanlar bakabilir mi ?

Benim arkadaşımın eşi kaptan. Uluslararası gidiyor. Genelde 4 ay gidiyor 4 ay geliyor. İki çocuk var. İdare ediyorlar.
Bende tek çocuk var. Eşim haftada iki gece nöbetçi. Pazar sabah gider Salı akşam 6da gelir. İlk zamanlar zor oluyordu ama şimdi gayet düzene oturdu.
Her zorluk içine girince kolaylaşıyor bence. Yapılmayacak şey yok. Zor dediğin şeylere alışıyorsun.

Çocuklar neden hala kreşe anaokuluna gitmiyor?

Yapabilir miyim diye sordu birkac ay bende yaşam seklimin bu olduğunu söyledim..Sonuçta bende 2 el 2 ayaklı aynı cinsiyetten olan bir insanım..Tam aksine motive olmuştur benim mesajımı okuduktan sonra millet böyle yaşıyormuş ya ben birkaç ay gayet de yapabilirim diye
Bakış açısıyla alakalı Tacro sen gayet motive edici bir yorumda bulunmuşsun hak arayamazsin mi demişsin bazıları okuduğunu anlayamıyor sanırım gayette mükemmel annelik yapıyorsun evet arkadaşta birkaç ay idare edebilir korkmasın ömür boyu çocuklarıyla tek yaşayanlar var bakıp haline sukredip biraz güçlü kalabilir...

Gurbet derken yurt dışı galiba
Ben istemezdim eşimin tek başına yabancı ülkeye gitmesini gözden uzak gönülden uzak bilemiyorum 6 ay çok uzun bir süre
Maddiyat önemli ama aile huzurum da önemli

30bin maaşla 4 kişi geçinemez elbette.

Bence daha önce de boşanma evresine geldiğinize göre eşiniz zannettiğiniz gibi size çok yardımcı bir adam değildir de siz farkında olamamışsınızdır. Zaten endişeniz,adamın size ev işi ve çocuk bakımındaki yardımından çok iki küçük çocuğun bir süreyi babasız geçirdiğinde ne gibi ruhsal sıkıntılar yaşayabileceği olmalıydı.

Annemin yıllardır yaşadığı durum.. Evin tüm idaresi sizin üstünüzde oluyor. Annem hep şey derdi erkeksiz ev ne zor oluyormuş diye. Bu süreçte gerçekten yıprandığını da gördüm ne yazık ki
Ama sizinki geçiciymiş en azından başlarda zor gelir ama zamanla alışırsınız diye düşünüyorum

Bakış açısıyla alakalı Tacro sen gayet motive edici bir yorumda bulunmuşsun hak arayamazsin mi demişsin bazıları okuduğunu anlayamıyor sanırım gayette mükemmel annelik yapıyorsun evet arkadaşta birkaç ay idare edebilir korkmasın ömür boyu çocuklarıyla tek yaşayanlar var bakıp haline sukredip biraz güçlü kalabilir...
Kesinlikle yorumumun gayet motive edici olduğunu düşünüyorum,Ama yapabildiklerimiz bazılarının hoşuna gitmedi ki bu yapıcı yorumuma bile negatif yaklaşıldı

Sizce iki çocukla bir evin içinde idare edebilir miyim eşim çok yardımcı oluyordu bana şimdiden moralim yerlerde acaba sıkıntı çekermiyim?
Birde çocuklarım küçük sizce yapabilir miyim?
Özlem zor oluyor. Yoksa bakarsın

Sizce iki çocukla bir evin içinde idare edebilir miyim eşim çok yardımcı oluyordu bana şimdiden moralim yerlerde acaba sıkıntı çekermiyim?
Birde çocuklarım küçük sizce yapabilir miyim?
İdare edersiniz yaz geldi zaten parka bahçeye çıkartın Allah kavustursu

Benim eşim de bir süre gitmişti, oğlum da çok küçüktü. Öncesinde pedagoga danışmıştık. Çok uzun süreli olmadıkça sıkıntı olmaz ama bu süreçte oğlan çocuğunun önünde dayı, dede gibi rol modeller olsun demişti, aklınızda bulunsun..
Olucak inşallah

Konu güçsüzlük değil zaten konu burda kimse yok annemler köyde oturuyor yapabilir miyim diye düşünüyorum sadece bunun çöpü ekmeği çocukların istekleri biter mi

X