İğneli Epilasyon İğneli epilasyon uzmanının paylaşım alanı

Aysel Hanim yeniden merhaba, ikinci yaptirdigim yerin uzerinden 1,5 ay gecti. Gozlemledigim su alinan killarin %10-20 si 10 gun icinde cikti bunlar sanirim kirilan killardi digerleri ise normal surecte yani 3 hafta sonra minik minik cikanlar oldu simdide tek tuk hala cikanlar oluyor benim sormak istedigim şu; 2 tane dogru yontemle alinmis (kırılmamış) kilin biri yuksek dozla digeri daha dusuk dozla alindi diyelim bu iki kılın da köklerinin tahrip olma olasılıgı ayni mıdır yoksa yuksek dozla alinmis kılın kokunun tahrip olma ihtimali daha mi yuksektir ? Tesekkurler cevabiniz icin

Canım merhaba aysel ablaya epilasyon için gitmişssin durum nedir.bitti mi tüyler?ayrıca yüze yaptırdın mı sadece vücut için mi gittin?

Aralık 2012 de kol üstü, koltuk altı, tüm bacak ve dudak üstü için seanslara başlamıştım ve hala devam ediyorum.Ama ilk seanslarım kadar uzun sürmüyor artık. yüz bölgemde sadece dudak üstünü yaptırdım neredeyse bitti diyebilirm. koltuk altı ve bacak kısmındaki batıklar çıktığı için hala bitmedi. ama yaklaşık 2 ayda bir çıkanları aldırmak için gidiyorum. gerçekten sabır isteyen bir iş, hem acı yönünden hem de maliyet yönünden. bazen bende düşünüyorum lazer mı yaptırsaydım acaba diye ama .....

anlıyorum. öncelikle cevapladığınıziçin teşekküreler...
peki bir konuda açık olmanızı istiyorum. sizce aysel hanımın uzmanlığı gerçekten iyi mi?
yani 2012den beri gidiyorsunuz kendisine. sizce gittiğinize değdi mi? yani epilasyon yapılan tüylerde göze görülür bir azalma var mı?varsa ne kadar?
mesela dudak üstüne epilasyon yaptırmışsınız. gerçek anlamda kaçıncı seanstan sonra ciddi anlamda azaldığını gözlemlediniz mi? aysel hanımın işçiliğinden memnun musunuz? kısaca işi iyi bilen ve uygulayan bir uzman mı?

Aralık 2012 de kol üstü, koltuk altı, tüm bacak ve dudak üstü için seanslara başlamıştım ve hala devam ediyorum.Ama ilk seanslarım kadar uzun sürmüyor artık. yüz bölgemde sadece dudak üstünü yaptırdım neredeyse bitti diyebilirm. koltuk altı ve bacak kısmındaki batıklar çıktığı için hala bitmedi. ama yaklaşık 2 ayda bir çıkanları aldırmak için gidiyorum. gerçekten sabır isteyen bir iş, hem acı yönünden hem de maliyet yönünden. bazen bende düşünüyorum lazer mı yaptırsaydım acaba diye ama .....

Aysel hanım merhaba,
iğneli epilasyondan dolayı oluşan şişliği engellemek veya en azından hafifletmek için işlem sonrasında ödem giderici kremlerden (arnica krem örneğin) kullanmanın bir sakıncası var mıdır sizce?

Ben uygulama sonrasında pudra dışında başka birşey kullanılmasını önermiyorum.

Aysel Hanım merhaba,

Benim deyimi yerindeyse vücudumun akla gelebilecek her yerinde ayva tüyler var ve çok sıklar. Lazerin fayda etmeyeceğini biliyorum acaba iğneli epilasyonda biter mi? Ve kesin bir sonuç alabilir miyim? Tahmini kaç seans sürer sizce ve çok maliyetli olur mu benim için? Şimdilik sadece tüm karın ve sırt düşünüyorum buna göre cevap verirseniz daha iyi olur benim için. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. :)

İğneli epilasyon yöntemi ayva tüyleri de dahil her tür kıl yapısı için rahatlıkla uygulanabilen en etkili yöntemdir. Süre ve maliyet konusundaki sorularınıza görmeden herhangi bir yorum yapabilmem malesef mümkün değil.

Aysel hanım merhaba,
ben bacak bölgem için 3 yıldır hiç aksatmadan iğneli epilasyona gittim. neredeyse % 80 i bitti. fakat şuanda hamileyim ve gebelikte gitmeyi istemiyorum. bu 8 aylık süreçte tüyleri hangi yöntemle temizlememi önerirsiniz? ağda yaptırısam zayıflayan kökler yeniden sil baştan güçlenir mi? yani beni 3 yıl önceye götürür mü ve yeniden çıkma olasılıkları nedir?

Doğru olarak yapılan İğneli epilasyon uygulaması neticesinde tahrip edilen köklerden yeniden oluşum sözkonusu değildir. Bu nedenle belirttiğiniz süreçte hangi yöntemi uygularsanız uygulayın başa dönmek diye bir durum sözkonusu olmaz. Buna rağmen eğer kalanların sayısı az miktarda ise size cımbız ile toplamanızı tavsiye ederim.

merhaba ayse hanım ben 25 ekim 2013te ilk iğneli epilasyon seansına gittim. kollarım için. ilk seansta ellerimin üstündeki tüyleri kısmen uygulama yapıldı . uygulamadan sonra yaklaşık1-2 gün şişlik olup bitiyor.sonra her kökte kabuklanma oluyor. onlarda 1 yada 1,5 hafta kadar süre sonra dökülüyor.fakat cildim eski renginde değil yani kökler kahverengi izler olarak devam ediyor. bactroban ve madecassol kullandım ama düzenli değil malesef.. kahverengi iz olması normal mi? 4ay oldu fakat hala izler belirgin . zamanla geçer mi yoksa yanlış uygulama mı yapılıyor? RESİMDE KOYUYORUM
Eki Görüntüle 982340
cevap verirseniz sevinirim.teşekkürler

Keşke uygulamadan sonra belirttiğiniz kremleri kullanmasaydınız. Zira bu bölge için kabukların dökülme süresi bir aydır. Sizin belirttiğiniz sürenin daha kısa olması, kullandığınız kremler nedeni ile kabukların doğal olarak dökülmesininin engellendiği söylenebilir. İzlerin sebebi de bu olabilir zira resim eğer uygulama yapıldıktan 4 ay sonraki duruma ait ise malesef normal değil.

Aysel hanım merhaba.Lazerden dolayı yüz bölgemdeki tüyler arttı.Son çarem iğneli epilasyon.Bir yere başladım iğneli epilasyon için ama yüzümde izler oluştu iğne başı kadar oyuk ve kırmızı.Bu izler normal mi yoksa epilasyoncumu değiştirmeli miyim?Bir de Konya da önerebileceğiniz bir uzman var mı?Liütfen yardım edin.Bu arada uzmanım 10 parmak çalışıyor.Şimdiden teşekkürler.

İğneli epilasyon uygulaması neticesinde iğne başı kadar oyukların oluşması kesinlikle normal değildir.

Aysel Hanim yeniden merhaba, ikinci yaptirdigim yerin uzerinden 1,5 ay gecti. Gozlemledigim su alinan killarin %10-20 si 10 gun icinde cikti bunlar sanirim kirilan killardi digerleri ise normal surecte yani 3 hafta sonra minik minik cikanlar oldu simdide tek tuk hala cikanlar oluyor benim sormak istedigim şu; 2 tane dogru yontemle alinmis (kırılmamış) kilin biri yuksek dozla digeri daha dusuk dozla alindi diyelim bu iki kılın da köklerinin tahrip olma olasılıgı ayni mıdır yoksa yuksek dozla alinmis kılın kokunun tahrip olma ihtimali daha mi yuksektir ? Tesekkurler cevabiniz icin

Yazınızdaki ifadeleri ilk defa duyuyorum, kırılan kıl ne demek bilmiyorum. Diğerleri ise normal süreçte çıktı ifadenize katılmam mümkün değil. İğneli epilasyon uygulaması neticesinde tahrip edilen köklerden yeniden oluşum hiçbir şekilde mümkün değildir. Yüksek doz, düşük doz gibi ifadeler de uygulama yaptıranların kafasını karıştırıp yanlış algılamalara neden olabilecek ifadelerdir. Bırakalım uygun akıma uzman karar versin.

epilasyon randevuma daha iki hafta var ama yüzümde çok fazla kıl var ve randevuya erken gitme şansım yok. onları makasla kessem sorun olur mu veya başka bir şey yapma şansım var mı ?

merhaba ayse hanım ben 25 ekim 2013te ilk iğneli epilasyon seansına gittim. kollarım için. ilk seansta ellerimin üstündeki tüyleri kısmen uygulama yapıldı . uygulamadan sonra yaklaşık1-2 gün şişlik olup bitiyor.sonra her kökte kabuklanma oluyor. onlarda 1 yada 1,5 hafta kadar süre sonra dökülüyor.fakat cildim eski renginde değil yani kökler kahverengi izler olarak devam ediyor. bactroban ve madecassol kullandım ama düzenli değil malesef.. kahverengi iz olması normal mi? 4ay oldu fakat hala izler belirgin . zamanla geçer mi yoksa yanlış uygulama mı yapılıyor? RESİMDE KOYUYORUM
Eki Görüntüle 982340
cevap verirseniz sevinirim.teşekkürler

Ben de fikrimi paylaşmak isterim. Birkaç sene evvel aynen buna benzer iz problemi yaşadım. Kollarımın bi kısmında, göğüslerimde ve bi miktar da karnımda. Hemencecik geçmiyorlar ama moralinizi çok bozmayın öyle de kalmıyor. Aylar içinde azalıyor, 1-2 sene sonra tamamen kaybolmuştu benimkiler. Bol bol su için cilde iyi gelir:) Ama bu uzmana da bir daha gitmeyin bence.

Ben de fikrimi paylaşmak isterim. Birkaç sene evvel aynen buna benzer iz problemi yaşadım. Kollarımın bi kısmında, göğüslerimde ve bi miktar da karnımda. Hemencecik geçmiyorlar ama moralinizi çok bozmayın öyle de kalmıyor. Aylar içinde azalıyor, 1-2 sene sonra tamamen kaybolmuştu benimkiler. Bol bol su için cilde iyi gelir:) Ama bu uzmana da bir daha gitmeyin bence.

Merhaba, ben de parmak üstlerime yaptırdım, bir kere deneme amaçlı. Ama izler kaldı. 3-4 ay geçti ama izler hala duruyor. Geçer mi bu izler, ne önerirsiniz?

Aysel hanım merhaba.Lazerden dolayı yüz bölgemdeki tüyler arttı.Son çarem iğneli epilasyon.Bir yere başladım iğneli epilasyon için ama yüzümde izler oluştu iğne başı kadar oyuk ve kırmızı.Bu izler normal mi yoksa epilasyoncumu değiştirmeli miyim?Bir de Konya da önerebileceğiniz bir uzman var mı?Liütfen yardım edin.Bu arada uzmanım 10 parmak çalışıyor.Şimdiden teşekkürler.

Konya'da nereye gitmiştiniz iğneli epilasyon için ? Ben de uzun zamandır araştırıyorum ama güvenebileceğim bi yer bulamadım. Daha önce derma lazere gittim deneme amaçlı, gitmez olsaydım iz kaldı yüzümde.

Merhaba, ben de parmak üstlerime yaptırdım, bir kere deneme amaçlı. Ama izler kaldı. 3-4 ay geçti ama izler hala duruyor. Geçer mi bu izler, ne önerirsiniz?

yani uzman değilim Aysel Hanım'ın sayfasını doldurmak istemem:) Ama kendi deneyimimde ilk 3-4 ay filan benim de geçmemişti ama 1 seneye doğru yavaş yavaş azaldı, çok takmamıştım o zaman bir süre sonra da tamamen geçtiklerini farkettim. Madecassol krem iyi geliyor diyorlar ben de ara ara sürmüştüm belki düzenli kullanırsanız faydası olur daha hızlı geçmesine. Benim bildiklerim bu kadar:)

yani uzman değilim Aysel Hanım'ın sayfasını doldurmak istemem:) Ama kendi deneyimimde ilk 3-4 ay filan benim de geçmemişti ama 1 seneye doğru yavaş yavaş azaldı, çok takmamıştım o zaman bir süre sonra da tamamen geçtiklerini farkettim. Madecassol krem iyi geliyor diyorlar ben de ara ara sürmüştüm belki düzenli kullanırsanız faydası olur daha hızlı geçmesine. Benim bildiklerim bu kadar:)
slm,
peki bu izleri güneşten korumak mı gerekiyor kalıcı iz olmasın diye?

merhaba aysel hanım. Yardımınıza ihtiyacım var.İğnliyle sağ kol dirseğe kadar 2 saat sol kol dirseğe kadar 3 saat çalışıldı.sonunda sağ kolda özellikle kabuklar düşünce beyaz lekeler oluştu. fotoğraflarıda ekliyorum. Fotograflarda pek belli olmamış ama. Epilasyon yaptıralı üç ayı geçti ne önerirsiniz bana geçer mi bu izler? Şimdeiden çok teşekkür ederim size.
$IMG_20140405_141812.jpg
$IMG_20140405_141724.jpg
$IMG_20140408_144751.jpg

Teşekküler. Sevindim inşallah geçer.

merhaba.ben birşey sormak istiyorum.bugün iğneli epilasyon yaptırmak istediğim yerle görüştüm.ilk seansta yüzde kaç azalır diye sordum.yapan kişi bana dediki "ilk seansta bitmesi imkansız.1 sene de anca biter.size kesin bişey söylüyemem.ilk seansta sadece tüyleriniz incelebilir.azalma çok çok az olabilir."
sizce bu yerde iğneli epilasyona başlasam mı?

Hem profesyonel hem de kişisel kullanım için uygun bir ürün iğneli epilasyon cihazını sipariş etmeyi düşünüyorum. Acaba onu kendin kullanmaya becerebilecek miyim. Özellikle göğüs ve ayak kılları için.

X