İğneli Epilasyon İğneli epilasyon günlüğüm 01.12.2017

duygu47

artık 48 kilo :)
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2011
94
36
Merhaba kızlar, Gaziantepte Amerikan Güzellik Salonu Rahşan Hanım’a bıyık ve dudak altı ve çene için başladım. Bugün sadece bıyık yaptık 12 dakika sürdü. Benim bıyıklar cımbızdan dolayı efsane kalın. Her gün elimde cımbızla gezerim... 10 gün boyunca almadım ve felaket bi suratla gezdim maalesef. Ama sonuçlarına değecek inşallah.
Detaylarına gelecek olursam epilasyon sırasında aslında dayanabilecek bir acı olmasına rağmen canım anestezik bir krem çekmedi değil... epilasyon sonrası ağdanın yaptığı gibi bi kızarıklık oldu belki de daha az... çinko içerikli krem önerdi rahşan hanım onu sürüyorum sürekli, ağrı sızı yok... inşallah kabuklanma da olmayacak. Kırmızılık da pazartesiye geçermiş dediğine göre...
yarın da dudak altı ve çenemdeki bir kaç tüy için gidicem bu arada iğne 20₺ dakika 2,5₺ anestezik krem 20₺ iyi akşamlarr:KK49:

Merhaba kızlar yarın 1 hafta olacak epilasyonumdan sonra. Çok hafif kabuklar oluştu bi çoğu da döküldü zaten. Epilasyon yapılan yerlerden hala tüy çıkmadı ki 2 güne çıkardı benimkiler :KK76: ama tabi geçen hafta çıkmayıp iğneli yapılmayanlar bu hafta baş gösterdi yarın 5 dakikada da onları halledicez gelişmeleri yazmaya devam edeceğim... yaşasın iğneli epilasyon :KK14:

Bu sabah 3. Seansıma girdim 11 e doğru yaptık. Şu an kızarıklık geçti bile diyebilirim. İncelme ve azalma da var şu anlık çok memnunum çok kötü bir haldeydim iyileşmeyi gördükçe yaşadığım mutluluk tarif edilemez :KK76::KK49::halay:

bilmiyorum bunu okuyan var mı ama gerçekten iğneli epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız hiç durmayın derim...
elime iğne gibi batan tüylerim %50 inceldi diyebilirim... dokunduğumda çok kötü batardı elime, ama şu an yumuşacık geliyorlar bu duygu bile şu an çok güzel hissettiriyor... :KK23:

Cumartesi 4. Seansımı yaptırdım. Benim için en uzun süren seans bu oldu. Kalın ince ne varsa topladık hepsini. Cuma gününe kadar ne kadar çıkacak merak ediyorum. Artık ciddi azalma görmüş olmam lazım bence... beyaz sivilceler oluştu özellikle bıyık bölgesinin ortasında bu çok canımı sıkıyo :KK43: ama sabredicem kolay değil bu iğneli epilasyon ama inşallah bu zahmetlere değecek

Kızlar bugün 5. Seansımı yaptık 7 dakika sürdü hepsini temizlemiş nerdeyse yandan bakınca sapsarı aşırı ince olanlar var ama mikroskobik bakınca görülüyor alınmasına gerek dahi yok elimle dokununca yüzüm kaymak gibi ya çok güzel... haftaya cumartesi çıkarsa gidicem çok az çıkabilir belki iptal ederim randevuyu... ah ah iki günde bir cımbızla toplayan ben bir hafta aralıkla aldırmaya başlarken iki hafta aralıkla aldırmaya başlıyorum yavaştan... rüya gibi ama gerçek... iğneli epilasyon :KK200: ben :KK51:

İyi akşamlar bugünkü seansım 13 dk sürdü... her hafta iyi alıştım gitmeye :p 1 ayı geçmiş bulunuyorum , iğneli epilasyon uzun bir süreç bu yüzden sabırlı olmak lazım ben yolun çok başındayım... şu anlık meydana gelen incelme benim için kafi... sabırla ve azimle epilasyona devam :oops:

Galiba bu hafta sonu epilasyona gidemeyeceğim çünkü bir kaç tane çıktı :p seansımı haftaya ertelemeyi ve artık 2 haftada bir gitmeyi
Düşünüyorum :KK6: bu arada bende ilk seansımda oluşan bir tane kırmızı hiç gitmeyecekmiş gibi bir iz oluşmuştu şu anda kayboldu. Yine bir tane başka yerde oldu o da gider diye düşünüyorum. Ve cildime düzenli olarak kantoron yağı sürüyorum belki o da iyi geliyordur bilmiyorum :KK33:

duygu47 size bu yazınızdan dolayı teşekkür ediyorum:) ben de pazartesi başlıyacağım ve çok endişelerim vardı iz delik vs kalır diye sizinle biraz rahatladım:)

duygu47 size bu yazınızdan dolayı teşekkür ediyorum:) ben de pazartesi başlıyacağım ve çok endişelerim vardı iz delik vs kalır diye sizinle biraz rahatladım:)
Rica ediyorum, güneş kremi, kantaron yağı, çinko içerikli kreminiz mutlaka olsun bunlar çok önemli gerisini zaten vücudumuz kendisi onarıyor :KK16:

Ben dün bıyık bölgesinin bir kısmını çene ve boyunu yaptırdım. İnanılmaz canım acıdı emla krem sürmüştüm fakat az sürdüğüm için çok etki etmedi.Genel durumuna gelirsem, şuanda acı yok kızarık kabarma ve şişlik var. Yaptırdığım kişi pudra sürmemi bir gün boyunca yıkamamamı söyledi. Şuanda sadece bebek pudrası sürüyorum yarından itibaren tedavi edici ve güneş kremini süreceğim. İnşallah iz vs kalmaz ve inşallah hepimiz bu sıkıntımızdan kurtuluruz kızlar:)Gelişmelerden haberdar ederim...

Merhabalar hayırlı olsun öncelikle,inşallsh kısa sürede hepsinden kurtulursunuz.
Merak ettiğim bir şey var. Haftada 1 gidiyorum yazmışşısınız ilk başlarda haftada 1 çok sık değil mi yani dudak üstü çene falan ayrı ayrı mı gidiyorsunuz da her hafta gidiyordunuz?
Ben de başladım aralık ayımın sonunda sadece çene bölgesi için 2.randevu
Yu 3 hafta sonraya verdi 3 haftanın sonunda hemen hemen ilkinden kalma alınamayan küçükler de çıkmıştı. Bugün tekrar gittim yaklaşık 1 ay sonra randevu aldım,çok yoğun gerçi ondan galiba sonraya verdi 1,5 ay sonraya verecekti de rica ettim çok üzüyor insan içine çıkmak istemiyorum dedim. Öyle verdi.
Çok uzattım kusurs bakmayın da esas olarak sorum şuydu, sık gitmek daha mı faydalı olurdu acaba? Yoksa hepsi çıkınca gitmek mi daha iyi sizce siz benden daha tecrübelisiniz.

Merhabalar hayırlı olsun öncelikle,inşallsh kısa sürede hepsinden kurtulursunuz.
Merak ettiğim bir şey var. Haftada 1 gidiyorum yazmışşısınız ilk başlarda haftada 1 çok sık değil mi yani dudak üstü çene falan ayrı ayrı mı gidiyorsunuz da her hafta gidiyordunuz?
Yu 3 hafta sonraya verdi 3 haftanın sonunda hemen hemen ilkinden kalma alınamayan küçükler de çıkmıştı. Bugün tekrar gittim yaklaşık 1 ay sonra randevu aldım,çok yoğun gerçi ondan galiba sonraya verdi 1,5 ay sonraya verecekti de rica ettim çok üzüyor insan içine çıkmak istemiyorum dedim. Öyle verdi.
Çok uzattım kusurs bakmayın da esas olarak sorum şuydu, sık gitmek daha mı faydalı olurdu acaba? Yoksa hepsi çıkınca gitmek mi daha iyi sizce siz benden daha tecrübelisiniz.
Bende komple yuz bolgesi icin ekim ortasindan beri duzenli olarak hic aksatmadan 15 gunde bir gidiyorum.

Merhabalar, ilk 1 ay haftada bir gittim evet çünkü bıyık bölgem cımbızla almaktan kalınlaşmıştı 2 günde bir zaten elime cımbız alıp topluyordum, iğneli epilasyonla bu süreyi 1 hafta yaptık, şu anda da 15 günde 1 e çıkarttık, git gide arası uzayacak, benim problemim bıyıktı, normalde sarışınım çenemde iki üç tane var adına seans denemeyecek kadar az yani... çenede aldığı çıkmadı bile mesela... bence bölge olarak değişiyor, çenede daha uzun sürede çıkıyor tüyler, ondan bu şekilde söylemiş olabilir uzmanınız... benimki ne zaman rahatsız olursan gel demişti...

Merhabalar, ilk 1 ay haftada bir gittim evet çünkü bıyık bölgem cımbızla almaktan kalınlaşmıştı 2 günde bir zaten elime cımbız alıp topluyordum, iğneli epilasyonla bu süreyi 1 hafta yaptık, şu anda da 15 günde 1 e çıkarttık, git gide arası uzayacak, benim problemim bıyıktı, normalde sarışınım çenemde iki üç tane var adına seans denemeyecek kadar az yani... çenede aldığı çıkmadı bile mesela... bence bölge olarak değişiyor, çenede daha uzun sürede çıkıyor tüyler, ondan bu şekilde söylemiş olabilir uzmanınız... benimki ne zaman rahatsız olursan gel demişti...
anladım evet olabilir kısa sürede hepsi çıkmıyor çünkü. Tez zamanda bitmesi dileğiyle.

X