if diyeti ile kilo veriyorum

Esrin mine

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2015
1.823
4.592
Eveeet bilmemkaçyüzüncü kilo verme maceram ile buradayım. Bu gözler en son 97.7'yi de gördü. 3 gündür 20 saat açlık 4 saat tokluk ile if diyeti uyguluyorum. An itibariyle 94,7'yi gördüm. Yalan yok çoook acıkıyorum ama artık yetti canıma. 30 yaşında 70 yaş ağrıları çekiyorum, aynada kendime bakmaktan kaçmak rutin haline geldi. Maalesef 20 yaşından beri kilolarla boğuşuyorum ama son 3-4 yıldır vücudumun ve psikolojimin kaldırabileceği sınırları çok aştım. Bir yerde dur demem gerekiyordu. 79'a inene kadar 20:4 şeklinde devam etmek niyetindeyim. Daha sonra 18:6'ya döneceğim. Cumartesi günü kilomu güncelleyeceğim, hadi bakalım❤️

Başlangıç kilosu 97.7
Güncel kilo 89

Son düzenleme:
Açlık penceresi açıldı🥳 Son olarak kuru fasulye ve yoğurt yedim. Yarın saat 11'e kadar sadece su ve yeşilçay tüketeceğim. Bir de yazio uygulamasından ücretli üyelik aldım. Artık o 100 tlnin hatırına mecbur zayıflayacağım kaçış yok🤣

Merhaba konunuzu takip edeceğim kolaylıklar diliyorum benim de hep kilo sıkıntım vardı ama doğumlarımdan sonra en üst noktaya çıktı sıkıntım,98den 83 e inebilmiştim en fazla şimdi 7 kilo aldım 90 oldum tekrar.Yazıo programını ben de kullanıyorum,özellikle kalori saymada çok kullanışlı

Selamm, dün yazamadım ama orucuma devam ettim. Bugün pazar tatili. Çocuklarla sahildeyiz, evet yiyeceğim ama aynı zamanda yürüyeceğim. Normalde de günlük 20 bin adım hedefime bugün de devam edeceğim. Yeme işini saat 5te bitireceğim inşallah❤️

Selamm🙋‍♀️ bugün 11de güzel bir kahvaltı yaptım. Şimdi günün son yemeğini yiyip açlık kısmına geçiş yapacağım🤩

Merhaba🙋‍♀️ ekmeksiz iki yumurtalı kahvaltımı yaptım az önce. Saat 3te son yemeğimi yiyip günün açlığına başlayacağım. Bu arada cumartesi gününe kadar rafine şekersiz ve ekmeksiz duracağım. Bakalım ne kadar gidecek🥳 Tabii benim şöyle bir durumum da var. Günde 3 saat (yaklaşık 18-20 bin adım kadar) yürüdüğüm için ve daha önce gittiğim diyetisyen takibinden de bildiğim üzere yağlarım kasa dönüştüğü için tartıda daha az vermiş gibi göründüğüm halde aslında daha fazla yağ yakmış oluyorum. Bu yüzden tartıdan ziyade kıyafetlerin duruşu, kendimi hafif hissetmeye daha çok odaklanıyorum. Şimdiden kollarımın inceldiğini ve bedenimin daha küçük durduğunu farkediyorum. Devam edelim bakalım🥰

Yemek saatmde uyuyakalmışım. Saatim geçtikten sonra da yemek istemedim. Şu an bol su tüketiyorum. Yarın kendimi kötü hissetmezsem 11'e kadar yemeyi düşünmüyorum. 24 saat açlık yapmış olucam. Bir daha yapmam muhtemelen ama bu günü tamamlamak istiyorum.

Yeni beslenme düzenime iyice uyum sağladığımı hissediyorum. Koca midem şimdiden küçüldü ve bir kase çorba, bir tabak yemek yerken midemin dolduğunu anlayabiliyorum. Günün son yemeği de saat 3te yendi, şimdi yeşil çayımı içiyorum. Akşam bir tane daha içerim muhtemelen. Adım sayısı da 12 bin olmuş. Akşam 8 bin adımlık bir yürüyüş daha yapar 20 bine tamamlarım❤️

Yeni beslenme düzenime iyice uyum sağladığımı hissediyorum. Koca midem şimdiden küçüldü ve bir kase çorba, bir tabak yemek yerken midemin dolduğunu anlayabiliyorum. Günün son yemeği de saat 3te yendi, şimdi yeşil çayımı içiyorum. Akşam bir tane daha içerim muhtemelen. Adım sayısı da 12 bin olmuş. Akşam 8 bin adımlık bir yürüyüş daha yapar 20 bine tamamlarım❤️
Zorlamıyormu o kadar süre açlık

Zorlamıyormu o kadar süre açlık
Zorluyor ama bu kiloları vermek için zorlanmam gerekiyor. Bir de ben az az sık sık yeme olayının faydasızlığını yaşayarak gördüm, boşuna bünyeyi ve sindirim sistemini meşgul etmekten başka işe yaramıyor. İf yapmanın en büyük faydası da gece uyurken yağ takımını ve otofajiyi (hücre temizliğini) aktif ediyor olması. Bunun için açlığa değer.

Zorluyor ama bu kiloları vermek için zorlanmam gerekiyor. Bir de ben az az sık sık yeme olayının faydasızlığını yaşayarak gördüm, boşuna bünyeyi ve sindirim sistemini meşgul etmekten başka işe yaramıyor. İf yapmanın en büyük faydası da gece uyurken yağ takımını ve otofajiyi (hücre temizliğini) aktif ediyor olması. Bunun için açlığa değer.
Nasıl yapmam gerekiyor benim anlatırmısınız biraz . Sabah 7 de cıkıyorum 4 de geliyorum eve nasıl bir şekilde ilerlemem laZım

Günün yeme penceresini de 1000 kaloriyle kapatmış bulunuyorum. Yarın tartı günüm. Ben hergün tartılıyorum ama kilo güncellemesini cumartesi günleri yapacağım.

Sabah tartıldım, 93.3 kiloyum. 1.5 kilo gitmiş ama haftanın 3 günü diyete pek uymadığımı da belirtmek isterim. Bu hafta daha dikkatli ve özenli olacağım. Bugün tatil günüm ama geçen seferki gibi abartmak yok. Birazdan pizza yapacağım, 2 dilim yer bırakırım. Bu hafta için bu kadar kaçamak yetsin👍

Sabah 1 saat koşu yapıldı. 12.30da ilk yemek yendi. Tabii ekmeksiz, şekersiz ve yağsız👍 saat 3'te kıymalı sebze yemeği ve salata ile kapanışı yapacağım.

Haa bu arada dün off günümdü. Normalde bu günde çok aşırı yer, sonraki gün de toparlayamayıp devam eder anca 3. gün aklım başıma gelirdi. Böylece haftanın 3 günü sözde izin günümün kurbanı olurdu.

Artık bu sorunu çözmenin zamanı geldi. Dün 3 dilim kadar pizza, 2 dilim kek, bir kase cips yedim😳 ama tüm gün 17 bin adım attım ve sporla yaktığım kalorinin aldığım kaloriyi eritmesini sağladım. Bugün de dünün telafisi olarak ekmeksiz şekersiz geçecek. Haftaya off günüm için planım bu haftanın yarısı kadar kaçamak yapmak. Böyle böyle bu araların kilo verme sürecime zarar vermesinin önüne geçmek istiyorum🥳

Ah yazınızı görünce nasıl içime şevk geldi anlatamam oğlumdan sonra o 1.5 yasındayken salıncak çarpıp tutamadım diye 10 ayda 106 kilodan 63 kiloya inerek 43 kg vermistm sonra bidaha hamile kaldim ve 20 kilo aldim yarısı bile gitmedi 🫢 gercekten pskolojim bozuldu hicbir kiyafetim olmuyor haraketsiz bir yaşama giriş yaptım 13.5 aylk bebisim hala sütüm kesilir vs diye bisey yapamiyordm dün basladim ama yüklenemiyorum fazla umarım bol eksileri görürüz. yolunuzda başarılar dilerim ..

Ah yazınızı görünce nasıl içime şevk geldi anlatamam oğlumdan sonra o 1.5 yasındayken salıncak çarpıp tutamadım diye 10 ayda 106 kilodan 63 kiloya inerek 43 kg vermistm sonra bidaha hamile kaldim ve 20 kilo aldim yarısı bile gitmedi 🫢 gercekten pskolojim bozuldu hicbir kiyafetim olmuyor haraketsiz bir yaşama giriş yaptım 13.5 aylk bebisim hala sütüm kesilir vs diye bisey yapamiyordm dün basladim ama yüklenemiyorum fazla umarım bol eksileri görürüz. yolunuzda başarılar dilerim ..
43 kilo müthiş bir başarı. Üstelik yeni bir hamileliğe rağmen bunun yarısından azını geri almışsınız. Ben 25 yaşındayken bir 14 kilo vermiştim de sonraki 5 yıl içinde onun 2.5 katını aldım😌

Emziren anneler çok uzun saatler aç kalmamalı. Sizin için 16:8 daha uygun olur diye düşünüyorum. Doğru bilgi için bir doktora danışmakta fayda var. Ve tabii bol su bol yeşillik. Gazamız mübarek olsun, başaracağız inşallah💪💪

X