İçinden Ne Geçiyorsa Yaz..

Şuan melek olup bu dünyadan göçüp giden annemin gözlerine bakıyorum..Yüzü gülüp, hüzünle bakan o güzel gözlerine..O gözlerden bana şimdi miras kaldı.Gülsem de hüzün kokuyorum.Gözlerim hep ağlamaklı..Dışarda yağan yağmurla yarışır gibi..Biraz tuzlu sadece.Daha fazla sızlatanından..

Şöyle düşünüyorum da.Bu dünyada kendimden başka kimseye zarar vermemişim.Hala beni suçlayanlar var.Hala nankörlük yapanlar.Annem gittikten sonra daha da acımasizlaşanlar..Yaşın kaç olursa olsun insan yetim kalınca bir başka üzüyorlar.Ağlatıyorlar..Kim ne derse desin.Seni öve öve bitiremeyenler, hiç değişme böyle kal diyenler şimdi geçmiş karşıma bana değişmen lazım diyorlar.Beni değiştirmek istiyorlar.Sen çok farklısın diyorlar.Annem kadar kimse sevmemiş beni..Oysa ben annem gibi de sevmiştim.Bu yüzden farklıydim.Çünkü yalansızdım, dobraydım, mücadeleciydim.Ben hatasızım diyenlere inat hatamın da arkasında duracak kadar onurluydum.

Hava güneşli oysa ki kış mevsimi kar yağışı olmali kardan adam yapmalı burnuna havuç takmalı

X