hymenoplasty sahtekarlık mı zorunluluk mu

yaptgmn dgru bsey oldguna inansam arkasnda dururdm . beni böle kabule etsnler die.
ve eden de cıkr mutlaka..
ama diorum ya bnm istedgm iç huzurum .
sonuctan bu benler bizim . baskası için degl.
insan kendne yapar öncelkle ne yparsa .. her anlmda..
aile ve eş dha sonra gelr .
o yzden önce ben kendi ruhunmun yarasını iylştrmlym ki..
onlara sıra gelsin ..

hayat bu .. insnlar ne hata ypıyrlar.
bnm de hatam bu olckmıs..
olanla ölene care bulunmazms..
elmden bundan snrası için ne yapmalym gelir..

ben bakire evlendim.ama ben evlilik öncesi birşey yaşamadım diye yaşayanı yerden yere vuracak değilim.çok şükür o kadar empati yenteneğim var.
peki sorarım size;sevgiliyken modern erkeği oynayıp kızlarla yatıp,bir sürü kızla beraber olmuş erkek, evleneceği zaman bakire isterken çok mu
dürüst?

bence bu ameliyat sadece ne zman sahtekarlık olur biliyor musunuz?eğer o erkek de bakirse.ama eş adayınız daha önce biriyle bereber olduysa (isterse genel ev)olsun vicdan azabı hissetmeyin kızlar.çünkü o da yaşamış.ha toplum onu şımartmış da onun için rahatça gerine gerine söylüyor.kadını bastırmış da kadın onun için bu yollara başvuruyor.

aynen bu duruma katılıyorum. yatmaya gelınce her kadınla yatarlar, evlenmeye gelınce bakıre ısterler

yaptgmn dgru bsey oldguna inansam arkasnda dururdm . beni böle kabule etsnler die.
ve eden de cıkr mutlaka..
ama diorum ya bnm istedgm iç huzurum .
sonuctan bu benler bizim . baskası için degl.
insan kendne yapar öncelkle ne yparsa .. her anlmda..
aile ve eş dha sonra gelr .
o yzden önce ben kendi ruhunmun yarasını iylştrmlym ki..
onlara sıra gelsin ..

hayat bu .. insnlar ne hata ypıyrlar.
bnm de hatam bu olckmıs..
olanla ölene care bulunmazms..
elmden bundan snrası için ne yapmalym gelir..

canım harflerı tam yazsan olmazmı, yarım yamalak ne yazdıgını anlamaya çalısıyoruz..:KK24:

bence sahtekarlık diil karsındaki insan senin hayal ettiği gibi olmanı istio siz eşinizin ilki olmak istemezmisiniz seviosunuz içinizde çok büyük acı kalır ama onu kaybetmemiş olursun millet neler yapıo bu mu sahtekarlık oldu arkadaslar birde kim kabul edio hemen ne gözlerle baklıo hala toplumumuzda bekaret çok ama çok önemli çünkü erkekler herkesi ellemek ister ama dokunulmamısını bulup evlenmek ister sonuçta

yaptıgımın dogru bisey oldguna inansam arkasnda dururdm . beni böyle kabul etsnler diye...
ve eden de cıkar mutlaka..
ama diyorum ya benim istedigim iç huzurum .
sonucta bu bedenler bizim . baskası için degl.
insan kendine yapar öncelikle ne yaparsa .. her anlamda..
aile ve eş daha sonra gelir . benim için ..
o yüzden önce ben kendi ruhumun yarasını iyleştirmeliyim ki..
onlara sıra gelsin ..

hayat bu .. insanlar ne hata yapıyorlar.
benim de hatam bu olcakmıs..
olanla ölene care bulunmazmıs..
elimden bundan sonrası için ne yapmalıyım gelir..
düzeltim canım .. :-)

bence sahtekarlık diil karsındaki insan senin hayal ettiği gibi olmanı istio siz eşinizin ilki olmak istemezmisiniz seviosunuz içinizde çok büyük acı kalır ama onu kaybetmemiş olursun millet neler yapıo bu mu sahtekarlık oldu arkadaslar birde kim kabul edio hemen ne gözlerle baklıo hala toplumumuzda bekaret çok ama çok önemli çünkü erkekler herkesi ellemek ister ama dokunulmamısını bulup evlenmek ister sonuçta

Sizce erkek neden böyle ister ?

evlenmem 5 yılı bulur demişsiniz peki dielimki evlendiniz ... ve bi şekilde bu yaptığınız açığa çıktı ? o zaman ne yapmayı düşünürsünüz ???

evlenmem 5 yılı bulur demişsiniz peki dielimki evlendiniz ... ve bi şekilde bu yaptığınız açığa çıktı ? o zaman ne yapmayı düşünürsünüz ???
ama illa acıga cıkcak yani o zmn ne yapcksnz diosanz..
hc bir fkrm yokk..
ztn evllk faln da düşnmyrm ..
birinii cook sevrsem söylemcgme emnm kaybetmemk içiin onu kandrmyı secerm ..

hc bir fkrm yokk..

Onu kaybetmemek için olmadığınız gibi davranacaksınız yani buna zorunluluk diyorsunuz değilmi? Toplumun bu halde olmasını biraz biz bayanlarda arasak olmuyor değilmi? Ben buyum beni kabul ediyorsan evleniriz demek çok zor ama kız gibi davranıp kandırmak kolay geliyor hiç mi içiniz yanmıyacak acaba o sizin ile değil sandığı kişi ile evli olacak.

Son düzenleme:
bana sahtekarlıkmış gibi geliyo sanki :44: ama tabi yaşamayan bilemez o yüzden yargılamamakta lazım

hc bir fkrm yokk..

evlilik düşünmüosanız bu operasyonu nie düşünüosunuz sırf kendinizi rahatlatmak içinse siz önce aslında kendinizi kandırıosunuz... ya baştan hiç kimseyle birlikte olmayacaktınız ki bu konuda kusura bakmayın ama suçlu birazda sizsiniz bi erkeğe asla ama asla güven olmaz... Ve gerçek seven bir erkek sevdiğini asla o pozisyona getirmez... Bakın sizi yargılamıorum sadece fikrimi söylüorum. Ya karşınızdaki kişiye bunu bi şekilde söleyip bi kere ölceksiniz ya da bi yalan üstüne yaşayıp her gün ölceksiniz bu tercih sizin ???

evlilik düşünmüosanız bu operasyonu nie düşünüosunuz sırf kendinizi rahatlatmak içinse siz önce aslında kendinizi kandırıosunuz... ya baştan hiç kimseyle birlikte olmayacaktınız ki bu konuda kusura bakmayın ama suçlu birazda sizsiniz bi erkeğe asla ama asla güven olmaz... Ve gerçek seven bir erkek sevdiğini asla o pozisyona getirmez... Bakın sizi yargılamıorum sadece fikrimi söylüorum. Ya karşınızdaki kişiye bunu bi şekilde söleyip bi kere ölceksiniz ya da bi yalan üstüne yaşayıp her gün ölceksiniz bu tercih sizin ???

bende zamanında senin gibi düşünüyodum. hatta bu olayı yaşayan bi arkadaşıma "çok büyük bi salklık" demiştim. gerçekten de öyleymiş. yaşayarak öğrendim. o yüzden kimse büyük konuşmasın.

bnce bunları düşnmeylim artık ..
umutsuz omayalm umutsuz oldkca daha zor oluyr hersey ..
düzelck die bakmlyz :)

İnsan hayat arkadaşının çocuğunun annesi olacak kişinin
cinsel ilişki yaşamamış olmasını ister tabi. Aslında namusla
alakalı değilde, duygusal bişey birazda. Ha tabi bunu
önemsemeyen erkeklerde fazlasıyla var sizi siz olduğunuz için sevecek.O yüzden ameliyata falan girip yalanlara başvurmaktansa açıkca
doğruyu söylemek daha doğru bir davranış. Varsın evlilikten olsun, yalan dolandan iyidir. ki hangi yalan ortaya çıkmıyor ki. Düşüncelerim yüzünden yemedeğim laf kalmadı kızgınlık ile kırdıklarımda oldu onlardan özür dilerim. Benim nazarımda etik değildir sahtekarlıktır ki sadece zar dikildi diye anlaşılmayacak değil farklı durumlarda var hele ki erkek bu konuda ileride ise. Tuttu tutmadı gibi korkular ile yaşıyorsunuz sizi bu hale getiren toplumsal anlayıştır. Vicdanınız rahatlamaz eşiniz olacak insan ile ömür boyu bu yalan ile yaşamak kolay olmaz sanırım.

bence zorunluluk.başıma böyle birşey gelmiş olsaydı yaptırırdım.kızları bu hale getiren erkeklerde sahtekar,aslında herkes biraz sahtekar.herkes doğruları konuşsaydı oooooooooo

bi de işin su yönnden düşnmek lazım ...
bu işi yaptıktan sonra nasıl bırkblioyrlar?
mutlkaka onlarnda kız kardesleri vardr hc düşnmyrlar mı o kız napcak die?
hadi yapıldı bu hata ..
bu hatadan sonra erkekler daha suclu bence..
madem sahip oldun . artk o senin oldu...
sahip te cıkcaksın ... bu 2 2 i 4 tür.
onlarn baska bi secimi yoktur...
o hata yapılrken hep kadınlar suclanıyr ?
peki o adam hc düşünmyr mu hayatını ??
evet düşünmyor...
ben bugün bunu anladım...
onlar sdece o anı yasamak o kadar ..
ama evlenrken .
el degmemş birini istiyrlar ...
el sürdüklerini bile degil...
hayat bu kadar acımasızken ...
varsın benim yapcagm sahtekarlıkta olsun ..
YAPARIM ARKDSS!

Bence yapılmamalı. Erkekler şunları yapıyor ben de şunları yaparım mantığı yanlış. Hata olarak görüyorsan ya hata olarak paylaşırsın derdini ya da sevdim falan denmez gerçi :) Zor... Yine de herkesin en azından ciddi bir ilişkide olarak gördüğü sevgilisinin daha önce biriyle birlikte olup olmadığını bilmek hakkı. Mesela erkek yalan da söyleyebilir deniyor. Yalan söylediğini düşünüyorsan bir problem vardır zaten. Düşünmek gerekir. En fazla aşiret ailelerinde hayati tehlike yaratma durumu varsa yapılması savunulabilir bence. Ki o durumda da aileden uzaklaştırıp kızların yetiştirme yurduna verilme şansı var. Öyle bir ailenin kurallarıyla yaşamaktansa, küçük yaşta babası yaşındakilere gelin olacaksa yurtta eğitimine hayatına bakar daha iyi.

X