hymenoplasty sahtekarlık mı zorunluluk mu

CuddlyGirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2012
2
0
Kızlar bu işlemi yaptırmak ilerde psikolojik olarak suçluluk duygusu getiriyor mu ? Evlilik güven üzerine olmalı bence o yüzden. Yaptıranlar lütfen anlatsın, yaptırmak doğrumu yoksa, beni olduğum gibi kabul etmeyen erkek defolsun gitsin mi demek en doğrusu ?

Editorun Notu : Lütfen konuyu dini olarak ele almayın, insanların neler yaşadığını başına neler geldiğini bilemessiniz !

ben sahtekarlık olarak değerlendirmiyorum durumu. fakat ben yaptırmama taraftarıyım.ben yaptırmam yani. beni her yalanın bir gün ortaya çıkabileceği ihtimali korkutuyor.toplum olarak yavaş yavaş erkekler de bu durumu kabullendiler. bizim burda abarttığımız kadar abartmıyorlar bence.çoğu için bu sorun değil.sevip evlenebiliyorlar.bir çok örneğini biliyorum.

ben sahtekarlık olarak değerlendirmiyorum durumu. fakat ben yaptırmama taraftarıyım.ben yaptırmam yani. beni her yalanın bir gün ortaya çıkabileceği ihtimali korkutuyor.toplum olarak yavaş yavaş erkekler de bu durumu kabullendiler. bizim burda abarttığımız kadar abartmıyorlar bence.çoğu için bu sorun değil.sevip evlenebiliyorlar.bir çok örneğini biliyorum.

zaten yaptırmak zorunda olunmasa kimse böyle bişeye basvurmaz ki

zaten yaptırmak zorunda olunmasa kimse böyle bişeye basvurmaz ki

vicdani olarak rahatlamak için yaptırıyorum diyenler de var. bu operasyon vicdani olarak rahatlamadan cok rahatsızlık verir gibime geliyor.ama tabiki eğer zorunluysa mecbursan şartlar bunu gerektiriyorsa da yaptırılabilir.

bu soru belki yıllar evvel karşıma çıksa, kesinlikle karşı çıkardım bu operasyona, çünkü o zaman aşık olmamıştım ve o zaman aşkın; inadına mantık diyen bir insanın gözünü nasıl karartacağına inanmazdım. Fakat şimdi bende o hymenoplasty operasyonunu yaptıracak olanlardan biriyim. belki ailem bilse ve arkamda dursa yaptığım lşeyin arkasında durup, sonucu ne olursa olsun hayatıma devam edebilirdim belki. belki diyorum çünkü psikolojik olarak bu operasyonu yaptırmak istemiştim ilk zamanlar ... sebebide şuydu; hani kirlenmek bilmem ne bu taz abuk sabuk davranışlar değildi, sadece ama sadece bana bunu yapan kişiye duyduğum nefret ve onun saç telime dahi temas etmesini istememem di, ben bana sahip çıkmasını beklemiştim, o beni bırakıp başka kızlara gitmişti...ben ağlarken onda duygusallıktan eser yoktu...o yüzden ilk zamanlar kaynak sularla yıkanıp, keseyle belki derimi aşındıracak kadar sürtmüştüm...istemiyordum çünkü onun elinin değdiği hiç bişeyi...bana mikrop bulaştırmış gibiydi....tabi bu süre zarfında benimde dengem şaştı, güven, aşk sevgi bu duyguları oturup tekrar düşündüm...belki şuan yaşadıklarım beni üzmüyor, belki o yüzden hissizim(içim yanıyor belki ama yansıtamıyorum)...olaylara karşı arkamı dönüp gidiyorum, işime gelmeyen herşeyin üzerine çat diye kapıyı kapatıyorum...ben ondan o kişiden gidebilmeyi öğrendim....sorumsuzca hemde..ve ben artık eskisi gibi gilemiyorum, ben gülmeyide o an orada bırakmışım...neyse:KK14:

pişmanlık; daha önce cinselliği yaşadığım için çok ama çok pişmanım...karşımdaki kişininde bana aşık olduğunu zannetmiştim ama öyle değilmiş işte...erkekler tarafından bi kız kazanılmamış savaş gibi kazanınca tüm ilgi sevgi bitiyor...geçmişe dönsem asla bunu yapmazdım, sahip çıkılırım, aşığım ümidiyle asla ama asla..kesinlikle aslaa....ben cinselliği merak ettiğim için yaşamadım, onu sevmiştim öyle yaşadım, yani bir anda gelişti, birazda zorla olmuştu, bana kıyamaz zannederdim...offf eskiye döndüm canım sıkıldı...:14

şpeki bu operasyon zorunluluk mu? evet zorunluluk benim için, birincisi erkek arkadaşım önem veriyor bekarete...ikincisi ailem en büyük etken ailem onun için yaptırıyorum...birde gelinik giymek istiyorum bende..mutlu olmak istiyorum 6 sene öncesini unutmak istiyorum..ilk defa bir erkeğe güvenmişken..ilk defa sevildiğimi hissederken.....

bu operasyon sahtekarlık mı? değil aslında....duyguları kullanılan her kadın yaptırsın bence...erkekler arka planda hayatlarına devam ederken, belki akıllarına bile gelmiyoruz...enkazın yanında yürüyüp geçiyorlar onlar....onlar bir bayanı daha önce birlikte olduysa...o...olarak görüyorlar....onlar bir kişiyle bile birlikte olsa bayan sanki bin kişiyle birlikte olmuş gibi görüyorlar......

bu operasyon asıl şu sebeplerle sahtekarlık, bir bayan evlilik olsun kendimi kurtaarayım ama evliykende kocamı aldatırım ama en azından evlilik kuurumu altında yaparım..millet evli desin..bu mantıkla yapıyorsa evet sahtekarlıktır.....

çok net sahtekarlıktır. bir yalanın ve kendini eksik tanıtmanın üzerine birliktelik kurma çabasıdır. karşımızdaki erkeği kandırabilir ama vicdanımızı kandıramayız. zorunluluk olduğunu düşünenler; 'beni karakterim için değil, bekaretime değişiyorsa bende onu aldatırım' mantalitesinin arkasına sığınmamalı. sizi bekarete değişen kişiye yol verirsiniz olur biter, ama aldatamazsınız. yani onu yalanınıza ortak etme cezasını vermemelisiniz. tabi bu ancak yüksek ruhların ve kendini doğrularıyla ve yanlışlarıyla kabul eden güçlü kadınların işidir.

toplumun ikiyüzlülüğü bireyleri ikiyüzlü yapmak zorunda değildir. birey dürüst olursa, toplum dürüstleşir.
tabi bunlar benim görüşlerim...

dürüstlügüne gördm ben ...:) sen dürüst olursun karsındki seni bi kalemde siler arkadas!
ztn bn karsımdaki içn yaptrmk istemyrm ..
ailem içn yaptrmk istyrm ...
kendmi her türlü düzelttm pşmanlgmnın basladıgı andan itibaren ..
bnu da hallrsem eger ...
babamdan yedgm ekmek haram gelmşcek gözümee...:KK43:

sahtekarlık olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz ama hangimiz böyle olmasını istedikki mesela ben ilişkiye girmeden kızlık zarımı kaybettim zorlama sonucu ama bi hata yüzünden tüm hayatımı mahvedemem bunu yapamam o yüzden bu zorunluluk zaten sahtekarlık olduğunu bildiğimiz için bu kadar bunalıma giriyoruz mesela ben hergün ölüyorum bunu bilmeyen anlayamaz

Tabii ki de sahtekarlık hem de dik alası.

Bu ameliyatın yapılmasının amacı karşındaki insanı kandırmak değil mi.

Yalan yalanı doğurur, böyle yalanlar üzerine kurulu bir ilişkiden de bir hayır gelmez.

Tabii ki de sahtekarlık hem de dik alası.

Bu ameliyatın yapılmasının amacı karşındaki insanı kandırmak değil mi.

Yalan yalanı doğurur, böyle yalanlar üzerine kurulu bir ilişkiden de bir hayır gelmez.
orasını kimse bilemz cnm!
ya biz nerden bilelim karsımızdaki adamın öncedn kmseyle brlkte olmadım diyp bizi kandrdıgıınıı.
o zmn noluyr kadınlr güvenyor degl mi erkeklere?
erkklerde gvnmek zorundaaa.
belki bu işlmei yptrmyp ilk gcee kanaması olmayn birine esi ztn esnek olblyrmus normal bu da diyebilir.
sen bilemezsn öyle hayr gelip gelmicegni!
bizde bilmezdk böle olablcegni..
insan haytnda basına geleblcekleri bilseydi ztn bunlrn hc biri olmazdı herkes önlem alırdı mutlu olurdu ..
'haayaat' bu ...
yarının ne olcgnı bilemmz kmse..

Sahtekarlıkdır, evlilik güven üzerine kurulmalıdır ama yalan ile başlatıyorsunuz. Soruyorum kadın istemediği sürece erkek bir şey yapabilirmi ?(Tecavüz hariç) Hiç bir erkek maalesef bir kişi olduğuna inanmaz aklına sürekli kaç kişi ile oldu acaba sorusu gelir. Yaptığınız olgunun veya eylemin arkasında duramıyorsanız yapmayın. Bir kere yaparsın pişmansındır ama erkek bunu anlamaz anlatamazsın çünki erkekten erkeğe atlayan açılmış ya zaten diye olanlar bu olguyu yaratıyor erkeklerde. Güven duydurmanınız imkansızdır bu yüzden. Çevrenizde hiç mi yok lisede başlayıp ünv.teye kadar sayısız erkekler ile birlikte olan arkadaşlarınız. Yazık değilmi karşınızdakini kandırmanız, yüzüne nasıl bakabiliyorsunuz acaba aklınızdan ne geçiyor ayrıca gerçekten eşine saklamış biri ise bu ? Kişinin hür iradesidir tabi yapar beni ilgilendirmez ama yaptığının arkasında olmalı insan. Vicdan rahatlamayı bırakın lütfen adım çıkmasın evlenecek erkek bulmuşum diye yapılıyor bence bu eylem bu işlem yoksa ya akrabası tecavüz etmiştir ya erkek arkadaşı kimse bende yapabilirim sen yapıyorsan diyemiyor ama yapıyor. Eğitim ailede başlar aile çok önemli aslında benim gözümde.Hiç bir erkek açık kapı diye tabir ettiği kadına güvenmez kendinize bakın bu işlemi yapanlar siz güvenilir insanmısınız ?

yargılamak ne kadar kolay değil mi ? aile terbiyesi ile baslar fılan beylık laflar etmek... yada bir sürü erkekle anal sex yapıp orasına dokndurmamak ne kadar etık dimi ? ne kadar bakıre? bunu başına gelemyen anlayamaz arkadaslar ... cok aferdersiniz ama bekara karı boşaması kolay derler...

ben bakire evlendim.ama ben evlilik öncesi birşey yaşamadım diye yaşayanı yerden yere vuracak değilim.çok şükür o kadar empati yenteneğim var.
peki sorarım size;sevgiliyken modern erkeği oynayıp kızlarla yatıp,bir sürü kızla beraber olmuş erkek, evleneceği zaman bakire isterken çok mu
dürüst?

bence bu ameliyat sadece ne zman sahtekarlık olur biliyor musunuz?eğer o erkek de bakirse.ama eş adayınız daha önce biriyle bereber olduysa (isterse genel ev)olsun vicdan azabı hissetmeyin kızlar.çünkü o da yaşamış.ha toplum onu şımartmış da onun için rahatça gerine gerine söylüyor.kadını bastırmış da kadın onun için bu yollara başvuruyor.

yargılamak ne kadar kolay değil mi ? aile terbiyesi ile baslar fılan beylık laflar etmek... yada bir sürü erkekle anal sex yapıp orasına dokndurmamak ne kadar etık dimi ? ne kadar bakıre? bunu başına gelemyen anlayamaz arkadaslar ... cok aferdersiniz ama bekara karı boşaması kolay derler...
sonunaa kadarr katılyrm arkdsss!!!

Arkadaşlar amacım kimseyi yargılamak kınamak değil saygı duyduğumu belirttim hayat sizin siz şekillendirirsiniz sonuçta. Bayağı rahatsız olanlar var kusura bakmayın özür dilerim kendi fikirlerim düşünce yapımın satırlara dökülmesidir bu. Modrn erkek rölü diyen arkadaşım karşısındaki bayanda modern kadın olmak zorundamı ? Anal oral diyen arkadaşım erkek bakir değilse anlar her türlü. Yukarıdaki sorularıma cevap vermemişsiniz ama savunmaya geçmişsiniz cevabı malum sanırım. Erkek sütten çıkmış ak kaşık mı diyorsunuz peki ya bayanlar nasıl ? Erkek canı çektikce kızlık bozmuyor hemcinslerimizde açık kapı dediklerine koşuyor neler var siz iyi bilirsiniz. Bu şekilde yaşayan erkek bir kişi ile oldum desenizde inanmaz ki evlencek kız eğlencek kız söylevi nasıl çıkmıştır sizce mantıken ? Hastalıkta sağlıkta bir ömür diye imza atıyorsunuz ama mürekkebiniz yalan o geceyi aştınız adamı kek yerine koydunuz sizin o bahsettiğiniz erkeklerden farkınız ne kaldı ? Neden sizi siz olduğu için kabul eden saygı duyup güvenen biri ile evlenmiyorsunuz da yarattığınız sahte karaktere aşık olan biri ile evleniyorsunuz ? Burayı sadece bayanlar okumuyor erkeklerde giriyor ben kuzenimden gördüm burayı arkadaşı aldatılmış buranın linkini vermiş hepsi şeytan diye laf söylüyor kızdım kendisine tanımadığın kişileri yargılama kınama seni bulur gıybet etme verdiği cevap bırak ya en namuslusu bile kaç kez dikdiriyor gibi söylevlerde bulundu.

Son düzenleme:
cnm güvenlr olmask sırf bu olmadıgı için eger bu olay cok hoşumuz gdyorsa istedgmz kdr insnla brlkte olurdk naslsa gtms die dgl mi?..
smdi sen diosndr içnden olmussndr belki bilemem die.
bişey diemem o düşncene ...
benm bu sey basıma geldgnde ben öle bsey oldgnu bile bilmyrdum ..
anlyblyrmsn ha iş o hadde nasl gelr demssn yada biri demş blmiorm .. burda haklı olblrsn ..
insan yanlş oldgnu bile bile ilerleyo bazen . ama dedm ya ben kızlk zarnınn ne oldgnu bile blmyrdm bu basıma geldgnde.
o yzden knmi kandrlmıs olrk göryrm..
ve bnm hytmda evllk yok suan .. sdcee kndme bunu yakıştrmyrm ..
ve bile bilee böle bi sonucla karsılşcgmı blseydm yapmazdm ztn..
işin bu boyutlrda oldgnu ..
ben pskikoljm için yptryrm ...
yarınn evlncgm adam bunu anlr yada anlmz .. bnm haytm ondn önce de vardı derm ..
gerekrse evlnmem .. cok zor bsey degl .önmli oln insann kndi ruhunun raht olması ..
ruhumu rahtlamak evet o amelyt sayesnde olck ...
namus da sdcee o küçüçk delk degldir.

cnm güvenlr olmask sırf bu olmadıgı için eger bu olay cok hoşumuz gdyorsa istedgmz kdr insnla brlkte olurdk naslsa gtms die dgl mi?..
smdi sen diosndr içnden olmussndr belki bilemem die.
bişey diemem o düşncene ...
benm bu sey basıma geldgnde ben öle bsey oldgnu bile bilmyrdum ..
anlyblyrmsn ha iş o hadde nasl gelr demssn yada biri demş blmiorm .. burda haklı olblrsn ..
insan yanlş oldgnu bile bile ilerleyo bazen . ama dedm ya ben kızlk zarnınn ne oldgnu bile blmyrdm bu basıma geldgnde.
o yzden knmi kandrlmıs olrk göryrm..
ve bnm hytmda evllk yok suan .. sdcee kndme bunu yakıştrmyrm ..
ve bile bilee böle bi sonucla karsılşcgmı blseydm yapmazdm ztn..
işin bu boyutlrda oldgnu ..
ben pskikoljm için yptryrm ...
yarınn evlncgm adam bunu anlr yada anlmz .. bnm haytm ondn önce de vardı derm ..
gerekrse evlnmem .. cok zor bsey degl .önmli oln insann kndi ruhunun raht olması ..
ruhumu rahtlamak evet o amelyt sayesnde olck ...
namus da sdcee o küçüçk delk degldir.

Arkadaşım saygı duyarım yaşamına ben kendi görüşümü belirttim sadece ama kendin ilede çelişiyorsun önemli değilse yapma bırak rahat ol. Çevremizde nasıl olsa gitmiş diye devam edenler çoğunlukta erkeklerde bunun yüzünden hepsini bir kefeye koyuyor maalesef bir kişi oldu desenizde beni evlenmek için kandırıyor diyecektir kesinlik ile yok devam edeyim derse bakirde değilse belli zaman sonra kaldıramayacak ben niye başkalarının sahip olduğu kadınla evleneyim yada güven olmaz açık zaten gibi söylevlere giriyorlar, iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıralım. Kadın istemeden erkek bir halt yiyemez bu yapılan zar dikimi o erkeklerden farklı kılmıyor sizleri bana göre bakın bana göre. Komşumuz evlendi mülayim bir adam tüm sokak sever kendisini kız bakire çıkmadı tecavüze uğradım dedi ne kadar doğru bilinmez belki öyle belki para bulamadı bilemem o adam onu o hali ile kabul etti olaylar olmasına rahmen ama şimdi o neşeli herkese selam veren adam ruh gibi. Çevrenizde lisede ünv. erkek değiştiren aynı anda birden fazla kişiyi idare eden kimse olmadı mı empati kurun erkek evlenirmi sizce bunları görerek? Sizi olduğu gibi kabul etmeyecek insan ile bir ömür geçirmeyi kabul edebilirsiniz ama onu kandırmak kullanmaktır o erkeklerden farklı kılmaz sizi.

bn de diorum kii. ben evlncgm insan icn yaptrmyrm bunu..
evlnmeme nerden baksam 5 yıl var ..
ruhenn rhtlmk için ...
bunu düşnmmk için..
ben gerekeni batryrm kndme ztn ..

Lütfen beni yanlış algılamayın size kişisel ithamlarda bulunmak değildi amacım bu olguyu yarattıysam özür dilerim. Genel olarak yazacağım, kendiniz için değil kendimizi kandırmayalım aileniz için evleneceğiniz kişi için yapıyorsunuz. Yüzlerine rahat bakmak başınınıza daha büyük dert almamak için zamane erkekleride uyanık artık bazı hatalardan anlıyorlar. Eşim jinekolog oda ara sıra anlatır sinirle bazı durumları oda karşı bazı durumlara neler var. Allah yar ve yardımcınız olsun.

X