HUZURLU ORTAMDAN RAHATSIZ OLMA

öyle yapmak istiyorum çok iyiydim ama son güne kadar hayatım bayramda tepetaklak oldu onları tekrar görünce
Anne babaniz suçlu ben ilk onları çıkarırdım hayatımdan ölmemişler sonuçta yanlarına alabilirlerdi 🤬başka kardeşin varmı

Çok çok üzüldüm 😔

Çok alakası var küçükken yaşadıklarınızla tabii ama nasıl üstesinden gelinir onu psikolog bilir aynı zamanda çok sevdiğim bir psikolog var youtubeda onun iki videosunu önerebilirim; Tülay Kök - Huzur insanı sıkar mı? / Çocukluk zamanlarımız bugünümüzü nasıl etkiler izlerseniz belki biraz iyi gelir

Arkadaşlar merhaba ,
26 yaşındayım 3 senelik evli ve 16 aylık oğlum var .
bana birşeyler oldu herkese sataşmaya başladım iş yerinde alt birimimde çalışanların burnundan getirmeye başladım zaten mükemmelliyetçi biriydim iyice iş beğenmemeye başladım . evde agresif en ufak bir olaya parlayan biri oldum. kimse de karşılık vermiyor kavga da edemiyorum kendi kendime söylenen biri oldum .

psikoloğa gitmeye karar verdim,
zaten gidiyordum bırakmıştım tekrar devam etmeye karar verdim,
psikoloğum zaten herşeyi biliyor size de özet geçeyim,

ben 5 yaşında iken ailem sürekli tarla işlerine gidip beni babaanneme bırakıp 1 sene 2 sene gelmezlerdi çalışırlardı hiç göremezdim ailemi ,
ben de 6 yaşında ana sınıfına vermişler 2 sene ana sınıfı okudum ama babaannemden ağır şiddet gördüm 6 yaşında çocuktan çok büyük işler beklediği ve ben yapamadığım için örn. 15 tane inek vardı beni dağa gütmeye yollamıştı ben peşinden koşamadığım için yarısı önden eve kaçtı bende mecbur diğerlerini götürdüm eve en ağır şiddeti o zaman gördüm sopa ile evire çevire dövdü beni köyün içinde kaçmaya çalışırken elindeki sopayı fırlattı göğüsüme geldi o gündür astımım var o dayak yüzünden mi bilemiyorum bayıldım o fırlattığı sopadan sonra ilk şiddet bu şekilde oldu dedem almış elinden ,

babamlar geldi 7 yaşındayım, ilk okula başlayacağım beni köy okuluna vermedi amcamın yanına yolladı amcam özürlü havale geçirmiş bir eli ve ayağı tutmuyor özürlü kadrosu ile devlet memuru olmuş .
amcamın yanında okumaya başladım ailem yine çalışmaya gidiyor ben zaten görüşemiyorum babaannem annemden nefret ettiği için sürekli annemi kötüler para mevzuları yüzünden babama bişey diyemez beni döverdi

amcamın yanında babaanem yok diye sevinirken bu kez de amcamın stres topu oldum sürekli her gün dövüyordu psikolojisi bozuktu,
evlendi eşine aynı sürekli şiddet uyguladı şiddet bana azaldı eşine çok uyguladı bu sefer eşi bana eziyet etmeye başladı mutfağı kitleyip aç kaldım . duş almama izin vermezdi haftada 1 yaz ayında bile her şekilde eziyet etti çok ağladım yapma diye bu kez okuldaki kimse benimle arkadaş olmak istemedi pis olduğum için halbuki elimde değildi 8 yaşındaydım daha , babam bana para bırakırmış haberim hiç olmadı yemiş paramı ev amcamla babamın ortak aldığı bir evmiş bize baktığı için yarı parasını ödemiş babam, ona rağmen babamın bana bıraktığı para olmasına rağmen aç kaldım amcama da diyemedim yengemi gene dövecek diye

17 yaşıma geldim bir şekilde üniversiteyi sırf sığıntı olmaktan kurtulayım diye başka bir şehirde okudum ve pdikolojik destek almaya bu yaşta başladım,

bunlar benim geçmişimde yaşadığım kimseye anlatamadığım şeyler psikoloğum dışında kimseye anlatamadığım şeyler ama son zamanlarda bayramdan döndüğümden beri psikolojim çok kötü onları köyde görmek bana hiç iyi gelmedi .

sürekli rüyamda eşimden şiddet gördüğümü görüyorum beni öldürdüğünü halbuki kötü sözünü bile duymuşluğum yok her gece aynı rüya
bana neler oluyor çok kötüyüm psikoloğum geçmişindeki herkesi affet bırak geçmişte kalsınlar diyor nasıl olacak
Yüzlerine karşı bağırıp o nefreti kusup ezilen çocukluğunun intikamını almadıkça bu his geçmez.. İçine atmak sana zarar vericek unutabilirsen unut tabi ama görüşme gibi zorunluluğun yoksa vur yüzlerine caniliklerini bir çocuktan ne istediler :KK43:

Sizi üzmek istemem zaten yeterince üzülmüşsünüz. Ama şunu bilin ki kimse kimsenin doğurduğuna bakmak zorunda değil. Babanneniz ve amcanız da dahil buna. Üzerilerine zorla verilen bu sorumluluğu almak istememişler, insanlıktan da nasiplerini almadıkları için dövmüşler sizi.
Her şeyin çıkış noktası anne babanız. Bir yıl görmedikleri çocuklarını tatilde bile görmeyip babanneyle tarlaya yollayan anne babanız. Çok üzüldüm bunları yaşamış olmanıza.

X