HPV Sürecim (16-18)

Merhaba hanımlar. Ben 3 yıl önce hpv16 pozitif tanısı ile jineonkoloji doktor arayışına girdim ve özel bir profesöre gittim 2 sene boyunca. 6 ayda 1 hpv testi+smear diğer 6.ayda biyopsi şeklinde ilerledik. En sonunda doktoru bıraktım. Sıkıldım artık deyip devlet hastanesine gittim. 6 aylık muayeneye 3 ay geç gittim. Dr tekrar hpv yaptı yine 16 pozitif. Kolposkopi yaptı asc-h ve HSIL sonucu çıktı yani CIN2 ve CIN3. Biyopsi yapıldı. Sonuç adenokarsinoma in sitü yani kanser hücreleri var ancak daha kapsül içinde vb. Tabi ben kendi doktoruma gitmediğim için pişmanlık yaşadım. Doktorumda konizasyon yapılması gerektiğini söyledi. Bunun için kendi doktoruma gittim. Anestezi altında ve özel hastanede olduğu için maliyetliydi ama devlet hastanesindeki doktorda özel klinikteki profesörde önce tanıyı koymalıyız ve rahim ağzını çıkarmalıyız dedi. Kendi doktorumda aralık /2023’re konizasyonu oldum ve sonuç ne yazıkki rahim ağzı kanseri geldi. Kasım/2022’de sadece hpv16 pozitiftim hanımlar. 1 yıl olmadan kansere dönüştü. Profesör artık pet mr çekilmem gerektiğini kanserin ne kadar ilerlediğinin tespit edilmesi gerektiğini söyledi. Bu yüzden Ege üniversitesinde bulunan Doçent Dr. Nuri YILDIRIM hocaya ücretli muayene randevusu aldım. Pet ve mr çekildi. Çok şükür metastaz yoktu. Bu yüzden hiçbir tedavi almadan (radyoterapi, kemoterapi vs) ameliyat oldum. Rahim, yumurtalık ve lenflerim alındı. Patolojiye gönderildi. Kanser rahmimde de tespit edildi ancak 1.evre, erken tanı olduğu için Ege üniversitesi konseyi ameliyat sonrası da herhangi bir tedaviye gerek olmadığını söyledi. Sürecim kontrol altında çokta uzamadan bitti. Lütfen kontrolleriniz aksatmayın. Ben eğer son kontrolümde kendi profesörüme gitseydim tanı çok çok daha erken konacaktı. Tecrübeli bir hocaya gidiniz lütfen 🙏🏼 şimdi 3 aydan aya takip edilecek durumum.
Sağlıkla kalın.
Kac yasinzdasinz acaba

HPV olduğumu öğrendim, sürecimi burada paylaşacağım belki benim gibi olup araştırma halinde olanlara faydası dokunur. Ben çok araştırdım çok okudum bu sitenin de çok faydası oldu bu sebeple sürecimi burada paylaşacağım.
17 Şubat 2024:
Bugün jinekolojik muayene oldum doktorum kolposkopi yapacağını söyledi, yapıldıktan sonra sonuçlarımı yazacağım..

22 Şubat 2024:
Bugün kolposkopik biyopsi oldum 3 biyopsi 1 endometriyum küretaj yapıldı sonuçları bekliyorum..

29 Şubat 2024:
Bugün sonuçlarımı aldım cin1 geldi, bağışıklık güçlendirici takviye alacağım, doktorum fitil yazdı onu kullanacağım ve 6 ay sonra smear vereceğim inşallah o da temiz gelir 🙏
hangi fitili verdi ne kadar süre kullanacaksınız

HPV olduğumu öğrendim, sürecimi burada paylaşacağım belki benim gibi olup araştırma halinde olanlara faydası dokunur. Ben çok araştırdım çok okudum bu sitenin de çok faydası oldu bu sebeple sürecimi burada paylaşacağım.
17 Şubat 2024:
Bugün jinekolojik muayene oldum doktorum kolposkopi yapacağını söyledi, yapıldıktan sonra sonuçlarımı yazacağım..

22 Şubat 2024:
Bugün kolposkopik biyopsi oldum 3 biyopsi 1 endometriyum küretaj yapıldı sonuçları bekliyorum..

29 Şubat 2024:
Bugün sonuçlarımı aldım cin1 geldi, bağışıklık güçlendirici takviye alacağım, doktorum fitil yazdı onu kullanacağım ve 6 ay sonra smear vereceğim inşallah o da temiz gelir 🙏
Smear sonucunuz neydi kaç yasindasiniz acaba

Çıkıntılı değil miydi yani? Benim de üst bikini kısmında var sivilce lekesi diye düşünüyordum. Göğüs bölgemde de sivilce çıkıyordu orda da var aynıları o yüzden
Evet çok şükür çıktım şuan gayet iyiyim operasyon kısa sürüyor ama tüm günüm hastanede geçti genel anestezi ile yapıldı sonrasında rahim duvarında ağrı hissettim iğne yapıldı operasyon sonrası 4 saat hastanede kaldım taburcu oldum rahim ağzında kazıma yapıldı dedi doktor bir ay sonra sonuçlar çıkınca tekrar gideceğim rahim duvarı kendini yeniler gebelikle ilgili problem olmaz dedi o lekeler için taburcu ederken odama geldiğinde gösterim siğil değil hücre bozulması gibi leke dedi aşını mutlaka yaptır dedi eğer çok içeride kalan parça olursa onu odada muayene eder şekilde elırım gördüklerimi temizledim dedi ağrı kesici ve antibiyotik yazdı inşallah sonuçlarımda temiz çıkar

Evet çok şükür çıktım şuan gayet iyiyim operasyon kısa sürüyor ama tüm günüm hastanede geçti genel anestezi ile yapıldı sonrasında rahim duvarında ağrı hissettim iğne yapıldı operasyon sonrası 4 saat hastanede kaldım taburcu oldum rahim ağzında kazıma yapıldı dedi doktor bir ay sonra sonuçlar çıkınca tekrar gideceğim rahim duvarı kendini yeniler gebelikle ilgili problem olmaz dedi o lekeler için taburcu ederken odama geldiğinde gösterim siğil değil hücre bozulması gibi leke dedi aşını mutlaka yaptır dedi eğer çok içeride kalan parça olursa onu odada muayene eder şekilde elırım gördüklerimi temizledim dedi ağrı kesici ve antibiyotik yazdı inşallah sonuçlarımda temiz çıkar
geçmiş olsun leep ne kadar sürdü simdi nasilsiniz

X