Hpv 16 ve Hpv 11 ve CIN1

Kesinlikle doğru, smear temiz geldi benim ama cın1 çıktım. Hpv ise bi temmuz pozitif kasım negatif mart pozitif geldi testler de problem çıkıyor
COk sacma ya insan negatif oldugunu dusunup hayatina devam etse karsi tarafa yine bulastirabilir. Kesin nasil emin olucazki

COk sacma ya insan negatif oldugunu dusunup hayatina devam etse karsi tarafa yine bulastirabilir. Kesin nasil emin olucazki
Zaten yüksek tipler 1-1,5 yıl da vücuttan gittiği için bunu bilerek teste güvenmemek gerekiyor.

Minimum 6/9 ay da atılıyor ama, o da yine kişiye bünyeye göre değişiyor, o kadar kısa süreler içinde; ben şöyle düşünüyorum, 6 ay pozitiftim hpv olduğumu bilmiyordum diyelim, 6. ayımda gittim ilk testimi verdim zaten diyelim, bir 6 ayı virüsün varlığından habersizce geride bırakmış oluyorum zaten.

Benim ilk testimde sadece tip 53 pozitif gelmişti, 5 ay sonra ve tip 53 hızlı atılıyor denildiği için bir umut test verdim, bu sefer tip 18 geldi. Doktoruma sordum neden böyle oldu neden ilk testte çıkmadı diye, tip 18 ilk testte numune çubuğuna gelmemiştir dedi🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Ve burada ki geçmiş konulara bakınca cinsel perhizde olup da, o kadar çok bu durumla karşılaşan kadın var ki testlerle ilgili.

bu kadar erken negatif olmana şaşırdım benim 2 buçuk senedir 16 ve 53 pozitifliğim devam ediyor bağışıklığını güçlendirmişsin onu bilemem nadirde olsa 6 ayda negatif olan bir iki kişiyi okudum burda ama yüksek tip biraz inatçı oluyor benim bildiğim
Canım 2,5 yıl çok uzun olmuş üzüldüm açıkçası, pozitif testini aldığın tarih itibariyle değil mi bu hesabın?☹️
Tip 16’ nın kalmasını anlıyorum da, tip 53 için hızlı gidiyor deniliyor genelde, o nasıl gitmemiş ki öyle.

Sigara kullanımın falan var mı?

Ben üzerine doktora yüz kere de sordum emin miyiz diye :) işte insan böyle yanlış sonuçlarla üzülebiliyor

Anladım ama düşük riskli olarak bende 11 olduğu için siğil çok yaptı bende bi ara şu anda da korkuyorum tekrar artarsa diye. Söylesem onada bakarlar mı acaba. Psikolojim çok bozuldu yine :)
Bir konuş canım doktorun asistanı ile, sende çıkan pozitif tiplere çalışılsın, neden yapmasınlar😊aynen bu şekilde açıklarsın durumunu.

X