Deri ve Cilt Hastalıkları Hoşgeldin yeni dert sedef

Neden cildiye değilde immunomoji doktoru? Ben de yıllaaaardır hem sefed hem egzama hastasıyım
Çünkü sedef otoimmun bir hastalık. Otoimmun hastalıkları en iyi immunologlar tedavi eder. Dermatologlar kortizonlu kremi verip gönderiyorlar, en fazla kortizonu iğne olarak dayıyorlar. Ama aslında yaşam kalitesini yükselten, lezyonları uzun süreler tamamen geçiren bir sürü tedavi yöntemi var.

İbrahim Saraçoğlu sedef hastalarının eğer şeker hastalığı problemi yoksa; kurutulmuş siyah üzüm çekirdeği tüketmelerini önermektedir. Sedef hastalığı perhizi yapmalısınız. Bu diyet sürecince sarımsak, turşu, karabiber, kırmızı biber, domates, portakal ve greyfurt suyundan uzak durmalısınız...şeklinde bir yazı buldum kürleri çok işe yarıyor gerçekten bende gül hastasıyım yukarıda sayıları şeyleri yemeyi abarttigimda atakları bir görün ..Müşteri Hizmetleri var detaylı bilgi verirler ya da youtube videoları oluyor altta insanlar ise yardımı yaramadı şeklinde yorum yapabiliyorlar izleyin derim

Ben de bu sene gül hastalığı geçirdim, yaklaşık üç ay sürdü şu an bir sıkıntı yok gibi tekrarlamadı ama sedef ve gül aynı ciddilikte hastalıklar olmayabilir. Bu süreçte bin tane farklı şey duydum, herkes başka önerilerde bulundu o yüzden süreci doktorla yürütmeniz daha sağlıklı olabilir demeye geldim.

Belki bilgisi olan vardır. 3 aydır benim de suratım burun etrafından soyulmaya başladı sonra tüm yüzüme yayıldı. önce egzama dediler şimdi de roza dediler ama yüzümde soyulmadan başka hiçbir belirti olmadı. Sadece burun ve dudak etrafında fütursuz bir soyulma var. Kortizon işe yaramadı. Şimdi antibiyotikli krem kullanıyorum o da çok işe yaramış gibi değil. Doğru dürüst dermotolog da bulamıyorum. Fikri olan var mı.

Çok geçmiş olsun çocukken hatırlıyorum sedef için Sivas/Gürün/ Kangal da bir havuz vardı
KAdın ayrı erkek ayrı girilen
Orda ufacık balıklar gelir ufak ıssırıp giderlerdi
Sedef ve benzeri hastalıklara iyi geldiği denirdi
bende vitiligo var maalesef bu sene yüzümde de oluştu şansım açık tenli olmam kontrast az belli olmuyor o nedenden
dr krem verdi en azından ilerlemesini durduralım gibi bişi dedi ve strese bağlı olduğunu güneş kremi olmadan aslka dışarı çıkmamam gerektiğini
merhaba sizin ki geçtimi acaba yüzünüzdekiler nasıl lekelrdi

Merhabalar taze Sedef teşhisi konuldu yüzümdeki lekeye. En çıkmaması gereken yerde çıktı hemen😬 genelde kafada dirseklerde çıkar dedi doktor oralarda bir şey yok. Genetik olur dedi ailede de kimsede yok piyango bana çıktı. Stres sıkıntıdan çıkarmış beni bulması çok da sürpriz değil aslında. Çevremde kimsede Sedef olmadığı için sorup soruşturabileceğim kimsem de yok aklıma burası geldi.
Sevgili Mune ne olur konumu taşıma. Tavsiyeleri öğreneyim.
Neler yapmalıyım hanımlar nasıl geçer bu hastalık doktor kortizonsuz krem verdi işe yarar mı bilmiyorum. Siz ne tavsiye edersiniz
merhaba şuan durumunuz nasıl

peki yüzünüzdeki lekeler nasıldı resim varmıydı rica etsem paylaşabilirmisiniz benimde oğlumda var lekeler vitiligo teşhisi konuldu hangi kremi kullandınız nezamana kadar kullandınız ve nezaman geçtiğini farkettiniz tekrar çıktımı lütfen cevaplayabilirmisiniz benim oğlumun yüzündekiler hafif beyaz renkte büyürmü küçülürmü bilmiyorum 😔

X