Home office çalışan varmı

Bir tanıdığım bı yolla dolandırıldı. 160 TL kayıt parası istemişler h&m müşteri şikayetleri birimi için. Laptop yollayacağız vs demişler . İptal ettirmek istediğinde de siz manyaksınız, delisiniz gibi hakaretler edip parasını göndermemişler . Aman dikkatli olun. Kimlik bilgilerinizi asla paylaşmayın

2 yıl home office çalıştım, ekibi de öyle çalıştırdım. Mülakatı telefonda kamerada yaptım.
İşe alım evrak için fiziki olarak şirkete çağırıp ekipman verip eve yolladım.
Karşınızdaki sgklı şirket çalışanı mı bilmeden kimlik vs atılmaz.
Maaş ödemeze gideceğiniz yer belli değil.
Whatsappda eğitim olmaz.
Şirketler zoom, teams kullanır.
Bence uzak durun..

Nasıl bir şirketler bilemeyiz. Ama satış odaklı çağrı merkezi işi çok zor. Belli bir kota oluyor satış yapmak kolay olmuyor. Bir de bu devirde kimse check upla falan ilgilenmiyor açıkçası (maddi olarak, iknası zor) Ben yıllar önce bu tarz bir çağrı merkezine girdim 10 günde işten çıkartıldım. Şu an çağrı merkezine tövbeli gibi bir şeyim. Hatta buraya konu açmıştım, bulup okuyabilirsiz.
Bu tarz bir işe girerken iyi düşünün derim.

Merhaba kızlar kk nin uzun yıllardır aktıf takıpçisiyim sizleri çok seviyorum❤️daha öncede bıcok konuda fikir almışlıgım var sizden bu konudada almak istiyorum ben bazı sebeplerden dolayı normal çalısıyorum Yanı aslında çocukdan dolayı fakat artık bunalım modundayım ne uzaldım ne kısaldım yıllardır üniversite mezunu olmama ragmen bu durumda olmam zoruma gidiyor çalışmam için Bi ıkı yıl daha beklemem lazım ama bu zaman gecmıyor hep ucu ucuna gecınmek hep ihtiyaç ötesine gidememek çok zormuş biksç zamandır arastırma yaptım bazı iş bulma sıtelere kayıt oldum home office başvuru yaptım gecen gün dönüş yaptılar bir check UP MERKEZI bayan anlattı prim usulü satış falan kımlık fotokopi ve bır iş sözleşmesi yollucam dedi eger tamam derseniz watsap egitim bölümüne eklıcem bir EGITIM almanız gerek dedı tamam Bi düşünym dedım kapattım eşim ve annem çok olumsuz baktı hadı dolandırıcılarsa kimlik fotokopısı ile üstüne şirket bile açarlar fln ben baya baya korktum tamam iptal edıcem dedım ve ettım ama düşünüyorum birçok kişi var home çalısan ee onlar nası çalısıyo ozaman beni aydınlatın çalısan varsa bu sekılde bana bilgi verebilirmi
İşe başladınız mı firma adı nedir mlp bilişim mi

Homr ofis calismadan once muhakkak 1 2 hafta yuzyuze egitim oluyor . Kidemli bile olsaniz bir ise yeni basladiginizda 1 2 hafta beraber calisacaginiz ekiple tuz yuze calismaniz bekleniyor .esiniz hakli muhtemelen dolandiricilardi

Ben su an home office calisiyorum, 2 aydır bu firma ile calisiyorum. İs gorusmelerimiz WhatsApp üzerinden online oldu ama 1 hafta yuz yuze eğitime gittim. Daha sonra bilgisayarı teslim almaya gittim vs vs. Ve bilindik bir marka ile calisiyorum. Sizin dediğiniz ilani zannediyorum ki biliyorum, ödemeler satisiniz üzerinden gunluk yatırılıyor vs. Eger aynı iş ilanı ise ben de kendileriyle görüşmüştüm. Eger istanbulda iseniz bu şekilde güvenilir 2 firma var, mesaj atabilirsiniz reklam gibi olmasın:)
Merhaba bilgi alma şansım var mı bende mecburiyetten evde çalışmak zorundayım yardımını olursanız çok iyi olur gerçekten şimdiden teşekkürler 🙏

Öncelikle firmanın kurumsal bir firma olup olmadığını iyice araştırın. İki yıldır Home Office çalışıyorum hep kurumsal firmalarla çalıştım. Aracı firmada yine aynı şekilde kurumsal bir firma. Mulakatlari online yaptık hep yüz yüze ve görüntülü. Sonrasında benim tarafımdan evrak gönderimi onlar tarafından ekipman gönderimi. Bir veya iki haftalık eğitim süreci. Hiç bir sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar. Kilit nokta bence kurumsal olması.

X