Home office çalışan varmı

Derinmevzu

Derinmevzu
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2016
233
85
Merhaba kızlar kk nin uzun yıllardır aktıf takıpçisiyim sizleri çok seviyorum❤️daha öncede bıcok konuda fikir almışlıgım var sizden bu konudada almak istiyorum ben bazı sebeplerden dolayı normal çalısıyorum Yanı aslında çocukdan dolayı fakat artık bunalım modundayım ne uzaldım ne kısaldım yıllardır üniversite mezunu olmama ragmen bu durumda olmam zoruma gidiyor çalışmam için Bi ıkı yıl daha beklemem lazım ama bu zaman gecmıyor hep ucu ucuna gecınmek hep ihtiyaç ötesine gidememek çok zormuş biksç zamandır arastırma yaptım bazı iş bulma sıtelere kayıt oldum home office başvuru yaptım gecen gün dönüş yaptılar bir check UP MERKEZI bayan anlattı prim usulü satış falan kımlık fotokopi ve bır iş sözleşmesi yollucam dedi eger tamam derseniz watsap egitim bölümüne eklıcem bir EGITIM almanız gerek dedı tamam Bi düşünym dedım kapattım eşim ve annem çok olumsuz baktı hadı dolandırıcılarsa kimlik fotokopısı ile üstüne şirket bile açarlar fln ben baya baya korktum tamam iptal edıcem dedım ve ettım ama düşünüyorum birçok kişi var home çalısan ee onlar nası çalısıyo ozaman beni aydınlatın çalısan varsa bu sekılde bana bilgi verebilirmi

Merhaba kızlar kk nin uzun yıllardır aktıf takıpçisiyim sizleri çok seviyorum❤️daha öncede bıcok konuda fikir almışlıgım var sizden bu konudada almak istiyorum ben bazı sebeplerden dolayı normal çalısıyorum Yanı aslında çocukdan dolayı fakat artık bunalım modundayım ne uzaldım ne kısaldım yıllardır üniversite mezunu olmama ragmen bu durumda olmam zoruma gidiyor çalışmam için Bi ıkı yıl daha beklemem lazım ama bu zaman gecmıyor hep ucu ucuna gecınmek hep ihtiyaç ötesine gidememek çok zormuş biksç zamandır arastırma yaptım bazı iş bulma sıtelere kayıt oldum home office başvuru yaptım gecen gün dönüş yaptılar bir check UP MERKEZI bayan anlattı prim usulü satış falan kımlık fotokopi ve bır iş sözleşmesi yollucam dedi eger tamam derseniz watsap egitim bölümüne eklıcem bir EGITIM almanız gerek dedı tamam Bi düşünym dedım kapattım eşim ve annem çok olumsuz baktı hadı dolandırıcılarsa kimlik fotokopısı ile üstüne şirket bile açarlar fln ben baya baya korktum tamam iptal edıcem dedım ve ettım ama düşünüyorum birçok kişi var home çalısan ee onlar nası çalısıyo ozaman beni aydınlatın çalısan varsa bu sekılde bana bilgi verebilirmi
Muhtemelen dolandırıcıdırlar, eşiniz ve anneniz haklı. Yeni elemana whatsapp üzerinden eğitim veren, telefonda işe alan şirket mi olur allasen, hiç mi düşünmüyorsunuz bunları? Bi de check-up merkezi ne? Hastanelerde yapılır o iş merkezde değil. Çok mu safsınız (iyi niyetli anlamında) acaba?

Home office çalışanlar genelde belli bir süre şirket içinde bir pozisyonda çalışmış sonradan eve geçmiş insanlardır. Ya da şirket içi eğitimlere katılırlar, iş telefonda yürütülecekse eve santral kurulur, haftada bir falan yüzyüze toplantılara, kaynaştırma organizasyonlarına katılırlar. Sizin anlattığınız şekilde bir işe alım ve çalışma stili olmaz.

Bir ara home office haber editörü olarak çalıştım. Arkadaşım vasıtasıyla olmuştu o iş, uzaktan bağlanıp bilgisayarıma gerekli programlar kuruldu edildi.
Whatsap üzerinden eğitim olmaz. Belirli programlar aracılığıyla toplantılar ve eğitimler yapılır yüz yüze olmasa da ama whatsaptan olmaz. CV'nizi whatsapptan atın, whatsapa yazın geri dönelim tarzı ilanları kaale almayın lütfen. Öyle iş görüşmesi de olmaz zaten.

Bir arkadaşım home office olarak bir sigorta şirketinde çalışıyor. Ama işe girmeden önceki görüşmeler ofiste yüzyüze oldu. İşe başladıktan sonra eve geçti. Bir de kurumsal firmalara güvenin ama ne olduğu belli olmayan yerlere hiç güvenmeyin derim çünkü en iyi ihtimalle maaşınızı geç verirler.

valla şimdiki işe alımlar eğitimler o kadar tuhaflaştı ki yorum yapamıyorum. Ama ben işe odaklandım. Çağrı merkezi satış işi zordur, ha diyince satış yapamazsınız. Belli satış kotaları var onu doldurmak da zordur. sonra satışınız yok bilmem ne diyip işten çıkartırlar. Bu tarz işlerden uzak durun derim :) ama isterseniz deneyin kolay gelsin :)

Üç dört işyerinden 1,5 yılda istifa ettim ara ara girip yoğunluktan ailevi sorunlar dan bıraktım . Eylül 2020 den beri de yani1,5 yıldır home Office çalıyorum ama ben söyle ikinci el satış- parekende satış- network marketing- Office fal- makale yazarlığı -anketorluk yapıyorum az çok kazandım hediyeler aldim. Kaybettiğimiz de oldu ufak tefek...ama evde iken onlarca eğitim alıp sertifika sahibi oldum,katılım sertifikaları aldım (Belge) yüzlerce zoom eğitimine girdim şimdi kısmetse daha fazla ilerlemeyi düşünüyorum... Bence denemeye değer korkma ve dene bacım

Ben su an home office calisiyorum, 2 aydır bu firma ile calisiyorum. İs gorusmelerimiz WhatsApp üzerinden online oldu ama 1 hafta yuz yuze eğitime gittim. Daha sonra bilgisayarı teslim almaya gittim vs vs. Ve bilindik bir marka ile calisiyorum. Sizin dediğiniz ilani zannediyorum ki biliyorum, ödemeler satisiniz üzerinden gunluk yatırılıyor vs. Eger aynı iş ilanı ise ben de kendileriyle görüşmüştüm. Eger istanbulda iseniz bu şekilde güvenilir 2 firma var, mesaj atabilirsiniz reklam gibi olmasın:)

Başlığa istinaden evet home office calısıyorum ama kendi işim, bir yere bağlı değilim..
Genel olarak artı ve eksi yönleri var..
Evde calısınca hareketsizlik oluyor pijamalarla bilgisayar basına geciyorum bazen
Ofis ortamını tercih ederim pandemi sebebi ile tamamen evden calısma döndüm

homeoffice calisabilirsiniz ama kimse kimseyi yuz yuze gorusmeden ise almaz .
oyle bir check up merkezi var mi arastirdiniz mi ?
ayrica online da ne is yaoacaksiniz olursa , goreviniz ne olacak ?

Ben su an home office calisiyorum, 2 aydır bu firma ile calisiyorum. İs gorusmelerimiz WhatsApp üzerinden online oldu ama 1 hafta yuz yuze eğitime gittim. Daha sonra bilgisayarı teslim almaya gittim vs vs. Ve bilindik bir marka ile calisiyorum. Sizin dediğiniz ilani zannediyorum ki biliyorum, ödemeler satisiniz üzerinden gunluk yatırılıyor vs. Eger aynı iş ilanı ise ben de kendileriyle görüşmüştüm. Eger istanbulda iseniz bu şekilde güvenilir 2 firma var, mesaj atabilirsiniz reklam gibi olmasın:)
Şimdi mesajınıza aldanıp konu sahibindeki gibi dolandırıcı firmalara güvenenler çıkabilir.
Siz en iyisi firma isimlerini özelden değil buradan yazın ki insanlar bilsin.

Ayrıca şu an sektör uygunsa çoğumuz home office çalışıyoruz. Bu demek değil ki dolandırıcılıklar olmayacak. Dikkatli olmak lazım.

Şimdi mesajınıza aldanıp konu sahibindeki gibi dolandırıcı firmalara güvenenler çıkabilir.
Siz en iyisi firma isimlerini özelden değil buradan yazın ki insanlar bilsin.

Ayrıca şu an sektör uygunsa çoğumuz home office çalışıyoruz. Bu demek değil ki dolandırıcılıklar olmayacak. Dikkatli olmak lazım.
Evet haklısınız. Ben Shell ile calisiyorum. Bu şekilde su an iş ilanı bulunan Getir cagri merkezi var.

arayan firma neresiydi ?
bilindik bir yer bile olsa arayanın cidden oradan aradığını bilemezsiniz.
bankaların bile çağrı merkeziymiş gibi arayıp şifreleri, kimlik bilgilerini kolayca alanlar var.
dikkatli olun.

2 sene home office çalıştım hatta 3 bile denebilir. Ama ilk görüşme yüz yüze oldu haftanın belli bir günü ofise gittim. Öyle kimlik yolla işe başla şeklinde hiç olmadı dikkat edin derim. Siz evde olunca işler ekstra yoğun oluyor bir yandan çocuk evin düzeni bir yandan iş telefon vs. Buna odaklanabilir misiniz?

X