Hisler... Böyle seyler yasayan var mı?

Kaderi benzemesin, Allah korusun" dedim, birkaç gün sonra kızı vefat etti aniden ve ben çok korktum 😔 Hatta, ben hissettim diye mi oldu diye günlerce ağladım

İki hissinizle bir insanin ölümüne neden olabileceğinize inanıyorsanız çıkın kayıpları bulun madem. Daha geçen konu açıldı bir koyda kayıp çocuk olayı var. Onu hissedin madem

Bu durum bende de var. Örneğin bir kitapta ilgimi çeken bir kelime olur. Diğer kitabı açtığımda aynı kelimenin anlamını görürüm. Geçen akşam evdeki saate bakıp eşime "evimiz bembeyaz ama saati amma şatafatlı almışız, kırılsa da yenisini alsak" dedim, saat pıt diye düşüverdi yere. :) artık kaçıncı his bilmiyorum ama böyle bir durum var. Eşim korkmaya başladı benden🫢

Hissettiğim, aklıma gelen iyi veya kötü çoğu şeyi yaşıyorum. Genelde de kötü şeyleri. 6. his mi, enerji mi, çekmek mi bilmiyorum.

15 yıl önceki mat. hocam aklıma geldi ama 15 yıldır adamla ilgili hiçbir konu geçmedi yani. "Bizden sonra emekli olmuştu, ne iyi adamdı. Şu an napıyor acaba" falan diye geçirdim içimden durduk yere, hatta evi süpürüyorum 😂 Babam, benim lisede memurdu, hocalar bizi tanırdı. O akşam babam geldi, "X Hoca ziyarete geldi, seni de sordu, selamı var" dedi. Bu ne demek ya

Kitap çok okurum, özellikle eski hani Tanzimat dönemi falan. Kitabın içinde eski kelimeler varya, sayfanın altında da Türkçe karşılığı yazıyor. Aa bunu da öğreneyim, akşam izlediğim kelime yarışmalarında çıkar dedim. Akşamına aynı kelime çıktı.

Arkadaşım birini anlatıyor mesela. O kişinin tipi gözümde canlanıyor, böyle böyle mi diyorum, evet diyor. Olay anlatıyor, kesin şöyle olmuştur diyorum, sonradan haber veriyor, evet öyleymiş diye.

Anneme, ya biz küçükken mahallede şöyle biri vardı de mi, kimdi o dedim. Ertesi sabah, o kişi yıllar sonra anneme zar zor ulaşmış, konuşmuşlar.

Haberlerde, 4 kız annesi kadın feryat ediyordu 1 kızını kaybetti diye. Kadın da komşumuza benziyor tip olarak ve komşunun da yetişkin 4 kızı var. "Kaderi benzemesin, Allah korusun" dedim, birkaç gün sonra kızı vefat etti aniden ve ben çok korktum 😔 Hatta, ben hissettim diye mi oldu diye günlerce ağladım. İstemiyorum hiçbir şey hissetmek, diye isyan ettim. O yüzden, hep iyi düşüneyim diye kasıyorum kendimi. Takıntı yapacam diye korkuyorum
evrenin bir enerjisi var kim bilir bizim bilmediğimiz açıklanamaz neler oluyor,sizin yüzünüzden değil ama enerjiniz yüksektir belki olanları hissediyorsunuzdur,taşların enerjileriyle alakalı bişeyler okumuştum çok eskiden bilimsel bazı açıklamalar vardı ve çok ikna ediciydi,henüz bunları öğrenmek için çok ilkel bir dönemdeyiz,erken doğmuşuz,ben burçlara,fala,buyuye fln inanmam ama bu enerji olayına çok inanıyorum,benimde yasadığım olağan dışı çok şey oldu ve duyuyorumki çoğu insana oluyor,ben anlatmıyorum ama herkes buna benzer şeyler yaşıyorsa vardır muhakkak bir açıklaması.

Enerji mi sinerji bilmem ama benimde aklıma gelen başıma gelir hep.
Takılmayın boşverin birini düşünmeyle öldürecek gücünüz olamaz,bu durumu düşünürseniz yıpratıcı olur ve ağır psikolojik sorunlara yol açabilir.

Bu durum bende de var. Örneğin bir kitapta ilgimi çeken bir kelime olur. Diğer kitabı açtığımda aynı kelimenin anlamını görürüm. Geçen akşam evdeki saate bakıp eşime "evimiz bembeyaz ama saati amma şatafatlı almışız, kırılsa da yenisini alsak" dedim, saat pıt diye düşüverdi yere. :) artık kaçıncı his bilmiyorum ama böyle bir durum var. Eşim korkmaya başladı benden🫢
Benim de hep böyle yıllardır. Daha neler neler var da işte değişik 😊

Ben sıklıkla yaşıyorum.
1 dk önce söylediğim şey gerçekleşir, meraklı sorularım cevap bulur, öylesine baktığım insan takılır düşer, rüyamda görürüm haber alırım ya ne gördüysem çıkar vs vs.
Enerji ya da sezgi olduğunu düşünüyorum.

Yıllardır alıştım ben hep ama yakın zamanda bunlar hep üst üste geldi 😕
6.his mi bilemiyorum bazen bana da oluyor birini düşünüyorum hopp ertesi gün beni arıyor ama sizinkinden korktum komşunuzun kızının ölmesi falan kime sormak lazım acaba enerji mi 6.his mi tesadüf mü

6.his mi bilemiyorum bazen bana da oluyor birini düşünüyorum hopp ertesi gün beni arıyor ama sizinkinden korktum komşunuzun kızının ölmesi falan kime sormak lazım acaba enerji mi 6.his mi tesadüf mü
Valla ben de en çok bunu merak ediyorum ama ermişsin falan diye ti ye alanlar olunca uzatmak istemedim. Bu sadece 1 olaydı, çok çok yaşıyorum böyle saçma, alaksız şeyler 😕

Ben sıklıkla yaşıyorum.
1 dk önce söylediğim şey gerçekleşir, meraklı sorularım cevap bulur, öylesine baktığım insan takılır düşer, rüyamda görürüm haber alırım ya ne gördüysem çıkar vs vs.
Enerji ya da sezgi olduğunu düşünüyorum.
Hep olumlu şeyler olur inş 😊

X