Hiç geçmeyen bir geniz akıntım var :(

Beyzz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2013
344
0
Kızlar 1 seneye yakın bir süredir genzim akıyor yani böyle yapışık bir şey var işte.
Afedersiniz günde 5- 10 kez de balgam çıkarıyorum.

geçirdiğim bi soğuk algınlığından kaldı. doktora gidip her şey geçti bu geçmedi dedim antibiyotik verdi. hiç fayda etmedi.

Başka uzman Kbb'ye gittim reflünden kaynaklı dedi gaviscon diye bi şurup verdi o da fayda etmedi. ardından aile doktoruma gittim

alerjiktir su iç geçer dedi yine geçmediii.

Çok rahatsız ediyor beni sinir oluyorum geçmek bilmiyor.

Siz de yaşadınız mı böyle bir şey. Bildiğiniz bir bitkisel çözüm falan var mı ?

Yakında tekrar başka KBBye gideceğim.

geçmiş olsun.. benim de aynen 1 yıldır sürekli geniz akıntım oluyor.. nefret ediyorum hayattan soğumuşum.. sünizit nedeni ile oluyormuş.. akıntının rengi sarıysa iltihaplı demektir şeffafsa alerjik olabilir. baş ağrısı da yapıyor bazen..kbb ye gitmende fayda var tabii. ama ben papatya buharı yapıyorum bi hafta rahat ediyorum sonra yine başlıyor..:KK43:(

bende de var malesef alerjık astımım var,sinüzitimde var burnum kanasa genzime akıyo ,kan tükürüyorum,varsa bi çözümü bende faydalanmak isterım

Tekrar bir doktora gitmenizde fayda var, geçmeyen geniz akıntısı sinüzit veya alerji sebebiyle olur, eşimde de var oradan biliyorum.
Koku ve tat alma duyularını köreltiyor tedavi olmazsanız.

Maalesef bunun tedavısı yok sanırım :KK50:

Bende de var ozellıkle gece yatagımda yutuyorum yutuyorum gecmıyor orada bırsey takılı kalmıs benı sınır edıyor :KK14::KK14:

Ne doktorlara gıttım bır suru ılac kullandım bır ıyılesemedım :KK50:Sınuzıtte varr :KK14:

bende de geniz akıntısı var ne kulak burun boğaz kaldı gitmediğim ne dahiliye alerji testi bile yapıldı netice yok ...veriolar antibiyotik yallah o da geçirmiyo...

Bazen daha yoğun oluyo bazen daha az ...ama öyle olunca bol bol su içiyorum adaçayı yapıyorum soğutup boğaza gargara bide tuzlu su burnuna çek iyice rahatlatıo...

ama hiç bi doktorda kesin tedavi vermiyo yani kökten geçiricek anlamıyolar bile boğaz enfeksiyonu diolar..

Bende bu kadar yoğun olmasa da sürekli bir boğazımı temizleme hissi var hafif geniz akıntısından dolayı. Bu da sinüzitten kaynaklanıyormuş. Bir senedir çeşitli antibiyotikler kullanmama rağmen bir türlü kurumadı.
Çörek otu yağını duymuştum burna damlatılıyormuş ama bir damladan fazla olmamalıymış ve çok yakıyormuş. Bunu duyunca çekindim ve kullanmadım

Benimm esimdede varr bu durumm.. Sureklii balgam atiyor sureklii bogazimda bsyy takilip duruo diorduda ben inanmiyordumm demekki hakliymiss adamm.. Bidefa doktora gittik burun spreyi gibi bsy verdi bide happ azcik azaltir gibi olmustuu ama birakinca tekrar ayni ve hic gececekk gibide durmuo, nedenii ne acaba ya bi bilenn varsa banada yazsinn esimm cok rahatsiz bu durumdann bazen genizini okdr zorluokii kan tukuruyor korkuyorum ozaman umarimm bi caresini bilenn vardir

Sinüziti olan herkes sanırım bu geniz akıntısı durumunu yaşıyordur. Sürekli olan geniz akıntısı farenjite sebep oluyor. Benim kullandığım balgam söktürücü ilaçlar var, doktora gittiğinizde sorabilirsiniz, adlarını yazmıyorum. Böyle suda çözülen tabletlerden bahsediyorum. Geniz akıntısına sebep olan bazı durumlar vardır, deviasyon gibi. İsterseniz KBB uzman ile bunu bir görüşün. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
immünoloji uzmanına gidin derim, kesin çözüm onlardan çıkar genelde uzayan geniz akıntılarında.

bende alerjik astım, alerjik rinit vee sünizit var. refluda var. zaten bunlar olunca geniz akıntısı da oluyor. önceden daha çok olurdu. şimdi astım ilaçları kullanmaya başlayılıdan beri rinitte- geniz akıntısıda azaldı. ancak astım devam ediyor...

alerjik astım nezaman geçecek benim derdimde bu....

aynı sorun bendede vardı göğüs hastalıklarına gittim solunum testi ve ciğer filminden sonra astım olduğum anlaşıldı ihmal edilmemesi gereken bir durum eğer istanbul içinde yaşıyosan yedikule göğüs hastalıklarından randevu al derim bana yaklaşık 3 4 teşhis konmuştu hiçbiri çare olmadı antibiyotik iğne tedavisi falan derken en son bu hastanede tam teshis konuldu :KK5:

Aynen kızlar ben de bu dertten muzdaripim.
Kemik eğriliği var dediler, rinoplasti ameliyatı oldum geçmedi.
Sinüzit için doktora gittiğimde hep klasik ilaçları veriyorlar.
Antibiyotik, suda eriyen kapsül, burun fısfısı.
Bana mısın demiyorlar.
Alerjiden dediler, test yaptılar, alerji de çıkmadı.
Tam teşhis de koyamıyorlar.
Kimi sinüzit diyor.
Kimi alerjik rinit.
Çok doktor gezdim hiçbiri de derman olmadı.
En son Prof.Dr Cem Altındağ ın muayenehanesine gittim.
Sinüziti yenmenin yolları diye kitabı olduğunu, onu okumamı istedi :S

Geçmiş olsun benim kardeşiminde sürekli bir geniz akıntısı var kardeşimde doktora gittiginde faranjit oldugunu söyledi özellikle asitli içecekler içtigi zaman çok kötü öksürük ve balgam atıyor o yüzden asitli içeçekler yasak.

seninle birebir aynı şeyi ben yaşadım.gitmediğim doktor kalmadı bende kuru öksürük yapıyodu her türlü ciğer nefes testine girdim.tam 1 sene saatlerce öksürdüm çok kötüydü alerji ilacı kullandım augmentin kullandım bisürü antibiyotik yok hiçbiri fayda etmedi en son tam ümidi kesmişken bi kbbci bana sinüzit dedi spectracef diye bi antibiyotik yazdı 1000mg 2 gün sonra ne akıntıdan ne öksürükten eser kalmadı bu antibiyotik diğerlerine benzemiyor sadece bu etki ediyor bende böyle oldu sana ilaç tavsiye etmem doğru olmaz ama doktorunla bi bu ilacı konuş istersen.

Bende vardı bu durum. Sonunda ülser oldum. Meğer hem sinüzit, hem burun eti, hemde kemik varmış toptan alındı. Şuan rahatım şükür.

Tekrar bir doktora gitmenizde fayda var, geçmeyen geniz akıntısı sinüzit veya alerji sebebiyle olur, eşimde de var oradan biliyorum.
Koku ve tat alma duyularını köreltiyor tedavi olmazsanız.

Siz söyleyince farkettim, normalde çok iyi koku almama rağmen, artık alamıyorum. Eşiniz tedavi oldu mu ? Çok teşekkür ederim.

Sinüziti olan herkes sanırım bu geniz akıntısı durumunu yaşıyordur. Sürekli olan geniz akıntısı farenjite sebep oluyor. Benim kullandığım balgam söktürücü ilaçlar var, doktora gittiğinizde sorabilirsiniz, adlarını yazmıyorum. Böyle suda çözülen tabletlerden bahsediyorum. Geniz akıntısına sebep olan bazı durumlar vardır, deviasyon gibi. İsterseniz KBB uzman ile bunu bir görüşün. Geçmiş olsun.

Evet bu aslında balgam söktürücü ilaçlarla geçmesi lazım. Onu bile yazmadı doktorlar. Yakın zamanda Samsun'da fakültede KBB bölümüne gideceğim. Sağolun.

immünoloji uzmanına gidin derim, kesin çözüm onlardan çıkar genelde uzayan geniz akıntılarında.
Hep bu bölümün ne işe yaradığını merak etmiştim. KBB'de ve göğüs hastalıklarında derman bulamazsam, deneyeceğim.

bende alerjik astım, alerjik rinit vee sünizit var. refluda var. zaten bunlar olunca geniz akıntısı da oluyor. önceden daha çok olurdu. şimdi astım ilaçları kullanmaya başlayılıdan beri rinitte- geniz akıntısıda azaldı. ancak astım devam ediyor...

Annem alerjik astım hastasıydı, İstanbul'da özel bir doktorda aşı tedavisi olmuştu. Krizler geçirirken bu sayede hastalık geçti gitti.İsterseniz yardımcı olabilirm :)

seninle birebir aynı şeyi ben yaşadım.gitmediğim doktor kalmadı bende kuru öksürük yapıyodu her türlü ciğer nefes testine girdim.tam 1 sene saatlerce öksürdüm çok kötüydü alerji ilacı kullandım augmentin kullandım bisürü antibiyotik yok hiçbiri fayda etmedi en son tam ümidi kesmişken bi kbbci bana sinüzit dedi spectracef diye bi antibiyotik yazdı 1000mg 2 gün sonra ne akıntıdan ne öksürükten eser kalmadı bu antibiyotik diğerlerine benzemiyor sadece bu etki ediyor bende böyle oldu sana ilaç tavsiye etmem doğru olmaz ama doktorunla bi bu ilacı konuş istersen.

Dediğiniz gibi sinüzittense doktoruma bahsedeceğim, teşekkür ederim.

Çevremdekilere çaresi olmayan bir hastalığım var resmen diyorum da gülüyorlar. Bi de sigarayı az içseydin diye dalga geçiyor babam. Sigarayla alakam olmadığı halde.
Yaşamayan bilmiyor ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu.

Son düzenleme:

alerjik astım nezaman geçecek benim derdimde bu

Kızlar 1 seneye yakın bir süredir genzim akıyor yani böyle yapışık bir şey var işte.
Afedersiniz günde 5- 10 kez de balgam çıkarıyorum.

geçirdiğim bi soğuk algınlığından kaldı. doktora gidip her şey geçti bu geçmedi dedim antibiyotik verdi. hiç fayda etmedi.

Başka uzman Kbb'ye gittim reflünden kaynaklı dedi gaviscon diye bi şurup verdi o da fayda etmedi. ardından aile doktoruma gittim

alerjiktir su iç geçer dedi yine geçmediii.

Çok rahatsız ediyor beni sinir oluyorum geçmek bilmiyor.

Siz de yaşadınız mı böyle bir şey. Bildiğiniz bir bitkisel çözüm falan var mı ?

Yakında tekrar başka KBBye gideceğim.
Suda eriyen nac-c ve asist diye iki ilaç var. Geniz akıntısında ben bunlardan birini kullanıyorum. 2-3 güne geçiyor. Ancak doktorunuza danışın öyle kullanın.

X