Herşey iyi AMA

Kendisini evde yok denecek kadar az görmem peki
Az görme sebebiniz ne işi yoğundur nöbet tutuyordur vs o zaman bir sebep değil bence elinde değil çünkü kişinin ama boş vaktini dışarıda arkadaş çevresiyle geçirmek istiyorsa size vakit ayırmak istemiyorsa o zaman bir sebep benim için

Az görme sebebiniz ne işi yoğundur nöbet tutuyordur vs o zaman bir sebep değil bence elinde değil çünkü kişinin ama boş vaktini dışarıda arkadaş çevresiyle geçirmek istiyorsa size vakit ayırmak istemiyorsa o zaman bir sebep benim için
%100 oranı nı düşünürsek %70 boş vakitte böyle yani %10 da yanılma payı var geri kalan%30 dan. Yani işin, çalışmanın ilgiyi kesme gibi bir bahanesi olmamalı o zaman bekarlık değilde ne oluyor ki

Yok çicek ve hediye olayı degıl zaten öyle birşey de beklemem benim bekleğim ilgisini hissettrmesi evde her gün yalnız bırakmasın tabi bunları ona da söyledim ama ne evde onunla yım ne de dısarda onunlayım bazı tuhaf durumlar vardır işte sevdiğin için gözün görmez ve yaşarsın ama bazı durumlar vardır volkan gibi birikir ve patlar işte ozmn onu artık ona yaşatmak istemzsın Yanı beni kendinden soguttu gibi bişey
Bunları söyledin mi ona bu şekilde

Anladığım kadarıyla çocuğunuz var. Acaba çocuğu eşinize bırakıp dışarıya çıkmaya, gezmeye başlasanız, hafta sonu çocuğunuzu alıp bi dışarı çıksanız, bi spora yazılıp başlasanız, kendinize daha çok vakit ayırsanız. Belki adam bu sefer ne oluyor ya deyip merak etmeye başlar belki sizinle de zaman geçirmeye başlar.
Onun kafasında evde oturan, yemek yapan, temizlik yapan, çocukla ilgilenen kişi değilde birey olduğunuzu, eşi olduğunuzu mu hatırlaması gerekiyor acaba?
Yani bu şeyler bence sizide mutlu eder. İnsan kendi başına,.çocuğuyla vakit geçirince de en azından kafası dağılır.
Sporun alâsına gittim ekstra çocukla gezmeler onu göremezlikten gelmeler kendime bakmalar yani çocuğu birkez bıraktım yılların anası gıbı saclarını yoldugunu bılırım(mecaz) 360 derece dönsemde karşımdaki bu yani ben abartıyormusum hep hersey normalmiş

Son düzenleme:
%100 oranı nı düşünürsek %70 boş vakitte böyle yani %10 da yanılma payı var geri kalan%30 dan. Yani işin, çalışmanın ilgiyi kesme gibi bir bahanesi olmamalı o zaman bekarlık değilde ne oluyor ki
Benim eşim vardiyalı çalışıyor ve değişik bir vardiya 2 gün gündüz 2 gün öğleden sonra 2 gün gece şeklinde. Zor bir sistem bazı günler işten geliyor uyuyor o uyanınca ben uyuyorum derken birbirimizi bir saat anca görüyoruz ama eşim ilgisiz bir erkek değil. İş dışındaki vaktinin çoğunu bana ve çocuğumuza ayırır. 8 5 bir işte çalışan biri olsaydı ilgisi elbette daha çok olurdu o açıdan sordum. İlgisizlik benim için önemli dediğiniz gibi o zaman bekarlıktan farkı yok sizin için de onun için de. Birbirinizi o kadar az görürken kavga da edemezsiniz zaten şiddetli geçimsizlik yaşamak zor biraz belli ki siz de sakin karakterli bir insansınız.

Sporun alâsına gittim ekstra çocukla gezmeler onu göremezlikten gelmeler kendime bakmalar yani çocuğu birkez bıraktım yılların anası gıbı saclarını yoldugunu bılırım(mecaz) 360 derece dösemde karşımdaki bu yani ben abartıyormusum hep hersey normalmiş
Peki siz bir plan yaptığınızda hadi birlikte şunu yapalım, bunu yapalım dediğinizde de mi uyum sağlamıyor? Mesela çocuğunu birine bırakıp "bugün sinema bileti aldım hadi bu akşam dışarıda yemek yiyip sinemaya gidelim, birlikte vakit geçirmeyi özledim" dediğinizde de mi gelmez?
Yanlış anlamayın bu arada sporu siz kendinize bakın diye söylemedim mutlaka güzel ve bakımlı bir kadınsınızdır. SIzin birey olduğunuzu, bir anneden, ev hanımından önce kadın olduğunuzu, değerli ve kendisiyle ilgilenen bir kadın olduğunuzu hatırlasın diye söyledim de.. Sizin eşinizde pek hayır yok gibi. Anlattıklarınıza bakılırsa ne bu adam düzelir ne de bu evlilikte siz mutlu olursunuz :KK43:

Peki siz bir plan yaptığınızda hadi birlikte şunu yapalım, bunu yapalım dediğinizde de mi uyum sağlamıyor? Mesela çocuğunu birine bırakıp "bugün sinema bileti aldım hadi bu akşam dışarıda yemek yiyip sinemaya gidelim, birlikte vakit geçirmeyi özledim" dediğinizde de mi gelmez?
Yanlış anlamayın bu arada sporu siz kendinize bakın diye söylemedim mutlaka güzel ve bakımlı bir kadınsınızdır. SIzin birey olduğunuzu, bir anneden, ev hanımından önce kadın olduğunuzu, değerli ve kendisiyle ilgilenen bir kadın olduğunuzu hatırlasın diye söyledim de.. Sizin eşinizde pek hayır yok gibi. Anlattıklarınıza bakılırsa ne bu adam düzelir ne de bu evlilikte siz mutlu olursunuz :KK43:
Planlar erteleme şeklinde ilerledi sonuç olarak onu doğasına bıraktım kendımle plan yaptım yanı en basit market avm gibi bır yere gıtsek aklı arkadaslarında kalıyor hep bır telaş içinde.sporu da kendıme bakma gıbı bısey değil.sizin düşündüğünüz gibi yapıyordum herseyı ya herseyı ama eşin düşündüğü sey dıkkat et kendine eve gelince de haber ver bitti bu..

Planlar erteleme şeklinde ilerledi sonuç olarak onu doğasına bıraktım kendımle plan yaptım yanı en basit market avm gibi bır yere gıtsek aklı arkadaslarında kalıyor hep bır telaş içinde.sporu da kendıme bakma gıbı bısey düşündüğünüz gibi yapıyordum herseyı ya herseyı ama eşin düşündüğü sey dıkkat et kendine eve gelince de haber ver bitti bu..
Uyumsuz biri olduğunu biliyorum evet bu ilk cümlelerınız hep ona sunduğum ama hava da kalan şeyler oldu ya unuttu,ya umursamadı,ya erteleyip unutturdu hayal oldu Yanı evlılık yıl donumune denk gelen konser vardı içim uçuşarak ona söyledıgımde dinledi aa tamam yaparız dedi ama o gün geldiğinde arayıp sorma ve o anı dahi hatırlamadı sonrasında ben tabi neden niçin dedıgımde ya şöyle böyle işte dıye gecıstrdı

İlgi alaka merak edilmek düşünülmek iki çift söz beraber vakit geçirmek,demekki bunları arıyacak kadar yalnızım
Üzüldüm sizin adınıza ben size boşanın veya boşanmayın demiyorum ama bunlar da yoksa ne manası var evli olmanın extra eziyet başka bir şey değil

Adamı evde görmüyorsan evli olmamın ne anlamı var?
Tek olan şey alışılmışlık ve saçma olan bağlılık onun bahanesi aslında buda anlayabilene işte şimdi de pişmanlıktan sürünmeler ben bunu neden şimdi göruyorsam o da ayrı bir tuhaf olan bana oluyor işte

İnsan bazen fikir almak istiyor tek başına düşünemeyecek bir an düşünün, öyle birşey işte..
Yok ondan demedim. Sırf ilgisizlikten boşanılır mı diye sormuşsun ya. Sen mutsuz olduktan sonra boşanırsın. Kimse bir laf edemez yani. O anlamda.

Keşke hersey bu kadar kolay olsaydı.Yani hergün oturupta neden böyle yapıyor demedim.Kabullenmeyi de seçtim uzun süre kendime döndüm pekâlâ çokta umursamadım mutluydum öylede ama kadının ilgi eksikliği bir sure sonra butun hayatına yansıyor yani karsıdaki kişi yine değişmiyor değişmedi.İlgiden kastım bi insanın ne evde senle olması nede dışarda yani hiç bişekilde merak edilmemek zaten iyidir ya mantığında olmak iletişimin dahi yok kadar az olması bakın evliyken yalnız yaşamaktan bahsediyorum yani söyledıklerınıx anlattıgımdan farklı
Ben de evliyim ve söylediklerinizi çok iyi anlıyorum. Ama şunu unutmayın ki mutluluk kişilere ya da bulunduğunuz ortama bağlı değildir. İçten gelir ve tamamen size bağlıdır. Sizin içinizde çözmeniz gereken bir şeyler var. Kendinizle ilgilenmelisiniz kendinizi şımartıp kendinizi sevmelisiniz. Hayatın filmlerdeki gibi olmadığı gerçeği bıçak gibi çarpıyor yüzümüze ama sonunda kabullendiğimizde büyüdüğümüzü farkediyoruz. Kısaca bu yaşadıklarınız siz bekledikçe ve ya sabrettikçe düzelmeyecek ancak ki siz kendinize bakıp sadece kendinizle ilgilendiğinizde her insan kadar siz de bencil olduğunuzda düzelecek. Bana güvenin değişikliğe açık olun kendinize bakın isteklerinize göre hareket edip fedakarlık limitinizi düşürün… o zaman kocanız sizi merak etmeye başlayacak. İnsanoğlu bildiği bir şeyi merak edip ilgi göstermez bu sizi sevmediği anlamına da gelmez bilinçsiz yapılan bir şey.. siz değişip geliştikçe kendinize baktıkça farklı olacaktır

İlgisizligin yerine karnın doymasi dışardan evli denmesi dövmeyio sovmemesi aldatmaması falanmi giriyor.iyide zaten bu nlar hayatimizi geçireceğimiz adamda olmamalı.Simdi ben kumar oynayan aldatan söven bir kadın olsam eşim çok ilgili ama diye benimle evlenir miydi.O kafasizliktaysa zaten ben istemem onu.Yani birbirinizin derdi birbirimizin teni birbirimizin iyi kötü günü sohbeti hastalığı aşkı ile ilgilenmeyeceksek niye evleniyoruz.Napacagizki.Tostcu açarım daha iyi para kazanır bolusuruz.Yani hayat arkadaşı ne demek hayatı sirtlanmak paylaşmak eşimle olmayacaksa bu ilgi paylaşım iki çocuk yapıp ben kadınlarla çal çene o erkeklerle çal çene olacaksa niye evleniyoruz. Mantıksız bu kadar azıcıkla geciremem hayatimi

Bu arada boşanma nedeni mi bilemem sadece sıkıntı nedeni duygusal olarak depo dolmali .Çiçeğe bile iki gün su verme güneşe koyma gübreleme o bile soluyor yani.Bir çiçek bile bakım ilgi isterken ben neyim.Bu olması gerekendir.Niye olmasada olur denirki buna.O zaman çorbaya su koymayalim hiç karistirmayalim o da olmasada olur içelim bakalım . Özenli yapılan herşey güzeldir.Ben katılmıyorum ilgisiz de olur fikrine

X