Herşey iyi AMA

mumuge

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2024
36
5
30
Evlilikte herşey tamamsa sadece ilgisizlik boşanma nedeni sayılır mı yoksa ben mi abartıyorum gelen cevaplar üzerine detaylandırma yapıcam şuan bunu yazmak uzun sürer..

Evlilikte herşey tamamsa sadece ilgisizlik boşanma nedeni sayılır mı yoksa ben mi abartıyorum gelen cevaplar üzerine detaylandırma yapıcam şuan bunu yazmak uzun sürer..
Evde saksı gibi varlığınız nötr ve her şey tamam ise bakış açınız anormal. Kuşa da yem su veriyoruz memmun oluyor.
Kocanın sizi evde yok sayması veya tepkisiz kalması da duygusal anlamda sizi çökertir. Altın sarayda oturun size sevgi ile yaklaşıp muhabbet eden bir insan yoksa ne anladım
Dört duvar da size kocalık yapardı 🤷🏻‍♀️

Evde saksı gibi varlığınız nötr ve her şey tamam ise bakış açınız anormal. Kuşa da yem su veriyoruz memmun oluyor.
Kocanın sizi evde yok sayması veya tepkisiz kalması da duygusal anlamda sizi çökertir. Altın sarayda oturun size sevgi ile yaklaşıp muhabbet eden bir insan yoksa ne anladım
Kendisini evde yok denecek kadar az görmem peki

Üstesinden tek gelemeyeceğim durumlar bende aman dokunmasın orda dursun diyordum içten içe ama artık öyle de olmuyor yine olan bana oluyor

İlgisizlik çoğu şeyi kapsıyor.
Mesela biriyle ilgilenmezsen onla sohbet etmezsin.
Bu da demek oluyor ki evde karı koca sohbet etmiyor.
Ya da biriyle ilgilenmezsen onun gününü güzelleştirmeye çalışmazsin, merak edip onunla ilgili bir soru sormazsin
İlgi duymadığın kişiyle yatakta harika anlar yaşayamazsin (çünkü kadın için orgazm beyinde başlar - normal hayatında senle ilgilenmeyen adam yatakta RoboCop olsa dilediğin hazzı vermez)
E bunlar olmayınca ne anladım öyle evlilikten.
Bunlar olmadan nasıl mutlu olunacak ki kalani için 'her şey iyi ama' diyorsunuz. Ne iyi mesela?
Ha, ama ilgiden kasdettiginiz sadece cicekse hediyeyse vs bilemeyeceğim. O zaman yorumumu degistirebilirim

Buna o kadar katılıyorum ki böyle bir evlilik yaşıyordum hiçbir fikrimi almaz her şeyi kendi yapardı. Onun peşinden sürükleniyordum anca bide onun şehrine gitmiştim yaşamaya. İnsan özgüvenini kaybediyor hizmetçi gibi görüyorsun kendini bi zaman sonra .

Diger tam olan şeyler ne mesela? Yine "marketten ne istesem alir" muhabbeti olmasi da. 😬
Ilgi yoksa sevgi de yoktur. Sevgi yoksa evlilikte ne tamdir bilemedim.
Yarım ilgi diyelim yani gönül bağı iki çift söz yok uzaktan akraba kadar samimiyet var o kadar

Üstesinden tek gelemeyeceğim durumlar bende aman dokunmasın orda dursun diyordum içten içe ama artık öyle de olmuyor yine olan bana oluyor
Benim yaptığım hataları yapıyormuşsun inan öyle sadece sen mutsuz oluyorsun hibçir şey düzelmiyor . Arada bir gelen hediye ilgi karın doyurmuyor maalesef . En azından benden durum böyleydi

Yani bazı erkeklerin anladığı kadar ilgi, maddiyat,sadakat, merhamet vs
Kendisini evde yok denecek kadar az görmem peki

E bu adamin ilgi anlayışında maddiyat hadi okey diyelim . Sizi görmüyor ki neyinize merhamet edecek? Merhamet ediyor olsa yazık kadın benim için geldiği sehirde bir başına kaldı der her an size koşardı, evde işlerinizi kolaylaştırdı. Sadakat için de bir şey diyemeyecegim. Hepimiz çalışıyoruz, herkesin eşi çalışıyor. Ama kimse evde yok denecek kadar az durmuyor. Belki de deşseniz sadakat konusunda da bir seylerin yolunda olmadigini bulabilirsiniz.
Siddetlj gecimsizlik için de evde olan bir koca lazım ki kavga edesin. Adam bırakıp bırakıp çıkıyor. Ona rahatsızlığınzi eminim bin defa söylemişsinizdir hala aynı davraniyor. Geçim bunun neresinde?
Şu dediklerinizden bir tutan maddiyat, o da para için evli kalmak gibi bir şey. Bilemedim. Ayrılsaniz standartinizi çok kaybetmeden yeni bir hayata başlayabileceğinize inanıyorsaniz hiç durmayın bile

Benim yaptığım hataları yapıyormuşsun inan öyle sadece sen mutsuz oluyorsun hibçir şey düzelmiyor . Arada bir gelen hediye ilgi karın doyurmuyor maalesef . En azından benden durum böyleydi
Şuanda nasılsınız yada ayrıldınız mı

İlgisizliğinden kastınız nedir o önemli.
Bana kalsa ben herşey hakkında sevdiğim insanlarla sürekli konuşmak isterim bu beni motive eder. Ama eşim böyle değil onun sevdiği konular üzerinden muhabbetini yakalamak çok kolaydır yada ortak konularımız üzerinden de iyi konuşmacı ve dinleyiciyiz birbirimiz için. Benim için ilgi demek yaptıklarımın değerinin farkında olarak hassasiyet ve saygı göstermesi, günde yarım saat bir saat kadar karşılıklı çay kahve içmek konuşmak yeterli bir de doğum günüm unutulmasın kafî. Ama bunları bir günde düzene oturtmadık tabi erkekler biraz çocuk gibi 40 yaşında bile olsa şikayet etmeden yavaş yavaş alıştırdım ben.

İlgisizlik çoğu şeyi kapsıyor.
Mesela biriyle ilgilenmezsen onla sohbet etmezsin.
Bu da demek oluyor ki evde karı koca sohbet etmiyor.
Ya da biriyle ilgilenmezsen onun gününü güzelleştirmeye çalışmazsin, merak edip onunla ilgili bir soru sormazsin
İlgi duymadığın kişiyle yatakta harika anlar yaşayamazsin (çünkü kadın için orgazm beyinde başlar - normal hayatında senle ilgilenmeyen adam yatakta RoboCop olsa dilediğin hazzı vermez)
E bunlar olmayınca ne anladım öyle evlilikten.
Bunlar olmadan nasıl mutlu olunacak ki kalani için 'her şey iyi ama' diyorsunuz. Ne iyi mesela?
Ha, ama ilgiden kasdettiginiz sadece cicekse hediyeyse vs bilemeyeceğim. O zaman yorumumu degistirebilirim
Yok çicek ve hediye olayı degıl zaten öyle birşey de beklemem benim bekleğim ilgisini hissettrmesi evde her gün yalnız bırakmasın tabi bunları ona da söyledim ama ne evde onunla yım ne de dısarda onunlayım bazı tuhaf durumlar vardır işte sevdiğin için gözün görmez ve yaşarsın ama bazı durumlar vardır volkan gibi birikir ve patlar işte ozmn onu artık ona yaşatmak istemzsın Yanı beni kendinden soguttu gibi bişey

Tam olan sadakat,merhamet ve şiddet ve geçimsizlik olmaması

Uzaktan akraba samimiyetinde ve evde yok denecek kadar az gordugunuz adamla gecimsizlik olacaksa bile konusup gorusmediginiz icin olamiyordur.
Sadakati de bilemeyecegim cok emin olmayin, gonul baği olmayan birinin sadakatine ben guvenmem söz konusu erkeklerse hele gönül bagi olmayan kadina omur boyu sadakat gostereceklerini sanmiyorum ellerine firsat gecerse. Zaten adami gormuyorsunuz arada 1 gecelik yapsa ne bilceksiniz.

Dayak yemiyorum ve para veriyor diye evli kalmak mantikli geliyirsa ona bisry diyemem.

X