herkes kayınvalidesinden şikayetçi ??

Valla ne derse desin artık ben geriye dönüp bakınca ne safmışım diyorum o demeden evine temizliğe gitmeler gittiğim her yere onu da götürmeler benim kayınvalidem çok kötü bı kayınvalide değil ama yerini sınırını hiç bilmiyor o yüzden mesefa en güzeli çok kötü değil diyorum ama gerçekten eşimle zor zamanlardan geçtik hemde eşim kendi hatalarini kabul etti sonradan ama benim yüzüme sen benim kizimsin diyen kayinanacum kocam beni terk edip gittiginde bir kere bile aramadı ben gurbette yaşıyorum kendi ailemden bir kişi bile yok yanımda ailem üzülmesin diye onlarada bişey anlatmadım 3 hafta evde tek başıma kaldım oğulları da yanlarındaydi biliyorlardı yani hiç bir kötülük yapmama rağmen beni bir kere bile aramadilar. Çok şükür şimdi eşimle çok iyiyiz öyle aman aman bı problemlerimizde yok ben namaz kilmiyorum diye beni terk edip anasının evine gitti mesela birinde 😀
Valla hakedene hakettiği gibi gitmek lazım. Ben ev basibdan beri mesafeli oldum şuan iyi ki öyle oldum diyorum. O kızım laflari hep yalan. Benimki kendi eşi ve benim esim varken kızım anne kurban falan diyordu kiziolarak gören hasta lohusa kadını kucağında bebekle evde tek bırakır mı iki adımlık mesafede oturuyordu birde.
Sizin olay daha vahim. Esinizde abartmış teşvik etmek başka baskı yapmk başka. Aman eşinizle iyi olun gerisi boş. Öylelerine yaranilmiyor

Valla hakedene hakettiği gibi gitmek lazım. Ben ev basibdan beri mesafeli oldum şuan iyi ki öyle oldum diyorum. O kızım laflari hep yalan. Benimki kendi eşi ve benim esim varken kızım anne kurban falan diyordu kiziolarak gören hasta lohusa kadını kucağında bebekle evde tek bırakır mı iki adımlık mesafede oturuyordu birde.
Sizin olay daha vahim. Esinizde abartmış teşvik etmek başka baskı yapmk başka. Aman eşinizle iyi olun gerisi boş. Öylelerine yaranilmiyor
Sizinde Allah yardımcınız olsun zor ya ben 28 yaşında evlendim eşim 35 di zor alıştı evliliğe 4 yıllık evliyim bir yıldır belki alıştı ben bekarken öyle bişeye eyvallahi olmayan bir insandım evlendim psikolojim bozuldu resmen eşim terk etti gitti ben bırakıp gidemedim gerçi şimdi iyiki gitmemişim diyorum ama işte öyle kardeşim evlilik eşinin ailesi olayları zor şeyler . Tekrar kayınvalideme dönecek olursam 4 yıllık evliyiz hala ogluslarinin evlendiğini kabullenemediler hala sürekli talepler sürekli bı istekler hastalık nazlanmalari birşeyi de yok ama hep hastaneye gitme hevesi hep bı hastayım nazlari

Sizinde Allah yardımcınız olsun zor ya ben 28 yaşında evlendim eşim 35 di zor alıştı evliliğe 4 yıllık evliyim bir yıldır belki alıştı ben bekarken öyle bişeye eyvallahi olmayan bir insandım evlendim psikolojim bozuldu resmen eşim terk etti gitti ben bırakıp gidemedim gerçi şimdi iyiki gitmemişim diyorum ama işte öyle kardeşim evlilik eşinin ailesi olayları zor şeyler . Tekrar kayınvalideme dönecek olursam 4 yıllık evliyiz hala ogluslarinin evlendiğini kabullenemediler hala sürekli talepler sürekli bı istekler hastalık nazlanmalari birşeyi de yok ama hep hastaneye gitme hevesi hep bı hastayım nazlari
Yaş araliklarimiz yakınmış bende o civarlarda evlendim. Daha düğün günü onların yüzünden sorun yaşadık takı takılmadan takılara göz dikmislerdi. Bide oğulları evlenip onlardan bı nebze uzaklaşınca bunu hazmedemiyorlar bence. Mesela bizimki oğlu ordan çıkmayacak sanmış bekledigi gibi olmayınca ben yokken sitem ediyormuş. Ama benle alakalı bı durum yok kendi gitmiyor onlarda ben dolduruyorum sanıyor sanırım. O hastalık olaylarını da çok iyi bilirim. Bizimkindede var onu geçtim tüm dünyanın yükü ondaymis gibi oğlunu görünce jel bı ajitasyon yapıyor. Sonra bakıyorum eşim başlıyor annem çok yoruluyor şöyle böyle.. e ben mi yoruyorum yani bide kimseyi beğenmez en güzel temizliği o yapar en iyi yemeği o yapar en güzel çocuğa o bakar. eşim bazen şakasına o varken bana kiziyor bı bakıyorum ay öyle yapma diyor ama gülüyor falan hoşuna gidiyor bence 😃 en sağlıklısı uzak durmak ben bı sure yanlarinda durunca kafam yanıyor sinirlerim zıplıyor

Yaş araliklarimiz yakınmış bende o civarlarda evlendim. Daha düğün günü onların yüzünden sorun yaşadık takı takılmadan takılara göz dikmislerdi. Bide oğulları evlenip onlardan bı nebze uzaklaşınca bunu hazmedemiyorlar bence. Mesela bizimki oğlu ordan çıkmayacak sanmış bekledigi gibi olmayınca ben yokken sitem ediyormuş. Ama benle alakalı bı durum yok kendi gitmiyor onlarda ben dolduruyorum sanıyor sanırım. O hastalık olaylarını da çok iyi bilirim. Bizimkindede var onu geçtim tüm dünyanın yükü ondaymis gibi oğlunu görünce jel bı ajitasyon yapıyor. Sonra bakıyorum eşim başlıyor annem çok yoruluyor şöyle böyle.. e ben mi yoruyorum yani bide kimseyi beğenmez en güzel temizliği o yapar en iyi yemeği o yapar en güzel çocuğa o bakar. eşim bazen şakasına o varken bana kiziyor bı bakıyorum ay öyle yapma diyor ama gülüyor falan hoşuna gidiyor bence 😃 en sağlıklısı uzak durmak ben bı sure yanlarinda durunca kafam yanıyor sinirlerim zıplıyor
Valla hepsi hemen hemen aynı bu kaynakların Allah bize yardım etsin inşallah onlarada sağlık versin hep öyle dua ediyorum

Valla hepsi hemen hemen aynı bu kaynakların Allah bize yardım etsin inşallah onlarada sağlık versin hep öyle dua ediyorum
Geneli böyle ama kendi aileme bazı akrabalarıma bakiyorim gelinlerine kizlarindan daha ilgililer dışardan geliyor emanet gözüyle bakıyorlar. Bizde şans yok sanırım.. evet onlara sağlık versin bu süreçte bizim akıl sağlığımızı da korusun rabbim 🤲😀

arkadaşlar bu forumda okuduğum yorumlardan nerdeyse yüzde 60ı kv ile ilgili, bende evliyim benim de eşim annesine düşkün ama burda okuduğumdan beri gözüme batar oldu:) türk erkeklerinin hepsi galiba anasına düşkün, bazıları annesinin sözünden ömür boyu çıkamıyor, hadi siz de yazın nelerden şikayetçi olduğunuzu, neler yapabiliriz konuşalım...
Ciddi sorunlarda var.Kimisi de bence abartıyor.Adam 2 haftada bir annesine gitti diye kıskanıyor kadın halbuki haftada 2 3 gidebilir ne var bunda.Kimi kaynana da yatak odasına kadar karışıyor onlar tehlikeli.

Çünkü millet olarak kiz/erkek fark etmez cocuklarimizi kendimize bağımlı hale getiriyoruz. Begenmedigimiz bir sey olunca hoppp sütümüzü haram ediyoruz.

Avrupada (istisnaları kaideyi bozmaz) 18 yasinda hayata atilan gencler, bizim toplumda 40 yasinda ana babasina muhtac tipler🤗

Is ebeveynlerde bitiyor.
Ama bu duzen kim bilir ne zaman değişir.

ben bu durumu saygı kültürüne de bağlıyorum.
Avrupa insanı saygıda nirvana.
Doğal olarak sevgi bağları da o yönde gelişiyor.
Ergen genç ayrı eve çıksın misal, annesi arayıp ziyaret için izin istiyor. Anneye haftasonu kamp programım var bi ara görüşürüz denebiliyor. Biz de bu noktalar çok sıkıntılı.

Sertap'ın malum bir şarkısı var
ya uzak herkes birbirine
ya ilişkiler vıcık vıcık ..

X