herkes kayınvalidesinden şikayetçi ??

Adı üstünde kayınvalide 😀 Sevecek olsam canım anam olurdu ama baska seyler olmayı tercih ediyorlar neyse ki eşim yanımda hep 😍 Erkek anneleri kendine gelsin bazıları kendini gelin gibi görüyor bizimki dügün alışverişinde kendine salon takımı aldırmaya calısmıstı hemde kocama 😀😀😀

arkadaşlar bu forumda okuduğum yorumlardan nerdeyse yüzde 60ı kv ile ilgili, bende evliyim benim de eşim annesine düşkün ama burda okuduğumdan beri gözüme batar oldu:) türk erkeklerinin hepsi galiba anasına düşkün, bazıları annesinin sözünden ömür boyu çıkamıyor, hadi siz de yazın nelerden şikayetçi olduğunuzu, neler yapabiliriz konuşalım...
olay ne biliyomusunuz,tek dertleri ben yedirdim,içirdim,okuttum,büyüttüm,elin kızı geldi hazıra kondu,ben daha ogluna düşkün olduğu için geline takan görmedim,tek dertleri bu,evlenene kadar oglunun adını sorsan düşünür,gece geç gelir nerdesin demez,içer gezer yapma demez,evlenince oğlu birden gözünde büyür,cahillik,boş kafalılık,başka bişeyde değil,ayrılacam deyincede bir melek oluyorlarki,sanıyorlarki çekmek zorundasın ömür boyu,ayrılmaya cesaret edemezsin fln ama ayrılacam deyince oğlan başıma kalacak diye dört dönüyorlar,psikolojik hasta bu tür,ama iyi olanlarıda var allah denk getirsin,kötü insanla sınanmak kadar zor bişey yok,dünyaya bir kez geliyosun bu tiplerle ziyan oluyorsun,bence direk ayrılıp bırakmak en iyi ders,kalsınlar başbaşa oğluşuyla...

eşimin annesini ve babasını çok severim nazımı tribimi çççoook güzel çekerler :KK70: bende onlara kendi öz kızları kadar yakın ve içten davranırım. :) Elhamdülillah inşallah hep böyle devam eder.

Genel olarak iyi kayınvalide ama garip huyları var mı var . Kayınpedere bağırır çağırır aparman inler iter , itekler .. normal şartlarda aramaz sormaz dersin ki buz 🥶 yanına gittiğinde kızım, annem bi bakmalar fln oğlunun yaninda işte . Bir şey diyebiliyor musun hayır 🤦‍♀️ he he diyip geçiyorsun . Ne diyeceksin . . Bende aynı yapmaya başladım aramam sormam 🤣 yanına gidince anne nasılsın .. buna eşimde inanır yani annesinin aramayınca annem torununu da merak etmiyor ( 5aylık hamileyim) yanına gidince aaa bak annem seni düşünüyor olur 😂🤣 yanına gidince gelen düşünceyi ne yapayım diyemiyor insan tabi annesi sonuçta 🤣 oğlunun yanında onu yapıcam bnu yapıcam demeler ama asla yapmamalar .allahtan bende ki huy hemen devreye girerim yada eşimi sokarım ee anne bnu yapacaktın diye 🤣😂

böyle forumlara sadece kayınvalidesi ile anlaşamayanlar dert yazıyor da o yüzden herkes anlaşamıyor zannediliyor. Algıda seçicilik yani.

Ben kayınvalidemi seviyorum, o da beni seviyor.

En nefret ettiğim insanların başını çeker.
Gerçekten sevilesi bir tip değil.
Tüm güzel anılarım mahvoldu sayesinde. Tam bir kaynanadır ben çektim oda çeksin modundaydı yıllardır !!!
Yeni gelin aldı ona hiç birini yaşatmadı bir dediğini iki etmedi. İstediğinde insan olabiliyormuş. Ben üniversiteden mezun olunca evlendim gençtim toydum.
Şimdiki gelini 40 lı yaşlarda onu ezemiyor haliyle. Ben hakkımı helal etmiyorum iki elim yakasında olsun.

Benim kv gülerek laf sokar.Her hafta gidip en az 3 saatini onunla geçirmen lazım.Yoksa laf sokar.Eskilerini vermeye bayılır.Paramızın hesabını yapar.Verdiği sosu bile başa kalkar, yedi sülaleye anlatır. Namazını kılar ama dedikoduya bayılır.Ben çözümü bayramdn bayrama gitmekte buldum. Şükür beni saldı.Elti adayıma sardı. 😁
elti de ayrı bir problem :)

olay ne biliyomusunuz,tek dertleri ben yedirdim,içirdim,okuttum,büyüttüm,elin kızı geldi hazıra kondu,ben daha ogluna düşkün olduğu için geline takan görmedim,tek dertleri bu,evlenene kadar oglunun adını sorsan düşünür,gece geç gelir nerdesin demez,içer gezer yapma demez,evlenince oğlu birden gözünde büyür,cahillik,boş kafalılık,başka bişeyde değil,ayrılacam deyincede bir melek oluyorlarki,sanıyorlarki çekmek zorundasın ömür boyu,ayrılmaya cesaret edemezsin fln ama ayrılacam deyince oğlan başıma kalacak diye dört dönüyorlar,psikolojik hasta bu tür,ama iyi olanlarıda var allah denk getirsin,kötü insanla sınanmak kadar zor bişey yok,dünyaya bir kez geliyosun bu tiplerle ziyan oluyorsun,bence direk ayrılıp bırakmak en iyi ders,kalsınlar başbaşa oğluşuyla...
evet eğer evlendirince rahat bırakmayacaksa evlendirmesin otursun oğluşuyla milletin kızını da yakmasın :)

arkadaşlar bu forumda okuduğum yorumlardan nerdeyse yüzde 60ı kv ile ilgili, bende evliyim benim de eşim annesine düşkün ama burda okuduğumdan beri gözüme batar oldu:) türk erkeklerinin hepsi galiba anasına düşkün, bazıları annesinin sözünden ömür boyu çıkamıyor, hadi siz de yazın nelerden şikayetçi olduğunuzu, neler yapabiliriz konuşalım...
Asla şikayetçi degilim

Bu Türk aile yapısıyla alakalı. Erkek analarının çoğu çocuklarını hastalıklı şekilde seviyor ve paylaşamıyor.
Ben ilk evliliğimi 20 yaşında yaptım. 15 sene boyunca kayınvalidem bana “Gözünün üzerinde kaşın var” dememiştir. Ama orda dengeyi kayınpederim kurdu. Müthiş olgun, görgülü bir adamdı. Kayınvalideme fırsat vermedi.
İkinci evliliğimi 39 yaşında yaptım. Kayınvalidem boşanmış, sevgisiz, despot bir Kadındı. Tek çocuğu eşimdi. Evinin erkeğini eşim bilmiş. Biz evlenince çıldırdı. Bir kaç kere mikserlik yapmaya çalıştı. “Neymiş onsuz dışarda yemek yemişiz. Onu beklememişiz?” En son ben tüp bebek tedavisi olurken “Boşa uğraşıyorsunuz. O yaşlı. Çocuğu olmaz” deyince eşim köprüleri yaktı. Kayınvalidem akciger kanserinden vefat etti. Oğluyla küs öldü. Neye yaradı? Bize kalmayacak bir dünya için hırsı, egosu onu yalnızlığa mahkum kıldı.
Anneler gelin aldım yerine, bir tane kızım oldu diye düşünseler sorun kalmayacak. Oğlunun mutluluğunu isteyen aklı başında bir kadın geliniyle iyi geçinir zaten.

Ben de anlatayım kayinvalidemi kimseye anlatamıyorum çatlayacam . Benim kv düğün günümde kalp krizi geçiriyordu biz evimize girerken benim annem sakinleştirdi kadını evlerimiz kayınvalidemle 3 sokak annem beni gurbete gelin vermiş siz düşünün. Neyse biz evlendik ben sürekli her gittiğimiz yere onu da alıp götürüyorum ama sıkılmasın diye sonra baktım bunu bizim görevimiz bildi onu goturmediğimizde eşimi arayıp ağladı kızdı bağırdı falan. Başkalarına anlatıp agliyormus falan bu konu bayaaa uzun . Biz eşimle iki kez boşanmanın eşiğinden döndük hiç beni bir kere bile arayıp sormadılar hatta birinde eşime ses kaydı atmış sen bişey deme hakliyken haksız duruma düşme diye ben bunu da biliyorum ama hiç bildigimi belli etmedim . Tabi tüm bu olanlardan sonra bende bayaaa soğudum hiç aramam evlerimiz çok yakın olmasina rağmen çağırmadan asla gitmem böyle daha iyi oldu valla ohhh misss heee bide beni kıskançlıklarıni benimle yarışlarını anlatsam çok uzun olur okumazsiniz 😀

Ay bende bugün bunla ilgili konu açmayı düşünüyordum neyse buraya yazam en iyisi 🙄
Benim eşimde annesine düşkün ama dengede tutuyor kısmen.

Biz birbirimize uzak oturuyorduk sürekli gorusemiyorduk zaten annesi beni ailemi hiç arayıp sormazdi düğün dönemi bile utana sıkıla biz arıyorduk neyi nasıl yapicaz diye.

Kendi tarafina şen şakraktir bana karşı öyle bişey hissedemiyorum. Ben hiç minnet etmem zorlu bı hamilelik doğum ve lohusalık yaşadım komşu gibi bı tabak yemek verirdi bu kadar bize çok yakın oturduğu için tuhafıma giderdi en zor anlarimda destek olmadı yani kızı gibi gören elinden geleni yapardı diye düşünüyorum. Lohusaligim aşırı kötü gecti sağlık sorunları yaşadım dikislerim vardı o dönem çok ağladım şakayla karışık onu yüzüme vurdu bı kaç kere.

Onlara gideriz herkese atıyorum çay kahve getirir bana getirmez tam kalkicagimiz zaman icicek misin sana da yapayım der 🙄
bize pek gelmez ama gelince benim görmediğim en ufak detayları bile fark eder bı kere masamın üzerine parmağını surup toz var mı diye bakmıştı. Eşim evdeyken ev işiyle alakalı kendimi ortaya atar dur ben yapayım diye ama en zor anlarimda yapmadı bu da tuhaf geliyor bana bu yuzden.

Bazı konularda meraklı biri biri arar kim aradı der öğrenmeden gitmez. Asla muhabbet edemiyoruz çünkü dinlemiyor benim lafım bitince kendi kafasindaki seyi anlatıyor. Bu arada ben konuşkan şakacı biriyim normalde ama onla muhabbetimiz ilerlemiyo.
Diğer gelinlerini çocuklarını kotuluyor sitem ediyor ama sürekli arkalarini topluyor. ufak tefek bı sürü daha yazmadığım şey var. Böyle birikince normal bişey dese bile batıyor artık. Zaten benim önyargimi en baştan olusturdu şimdi istesemde yakın hissedemiyorum. Kötü biri diyemiyorum ama iyi biride diyemiyorum 🤷

Ben de anlatayım kayinvalidemi kimseye anlatamıyorum çatlayacam . Benim kv düğün günümde kalp krizi geçiriyordu biz evimize girerken benim annem sakinleştirdi kadını evlerimiz kayınvalidemle 3 sokak annem beni gurbete gelin vermiş siz düşünün. Neyse biz evlendik ben sürekli her gittiğimiz yere onu da alıp götürüyorum ama sıkılmasın diye sonra baktım bunu bizim görevimiz bildi onu goturmediğimizde eşimi arayıp ağladı kızdı bağırdı falan. Başkalarına anlatıp agliyormus falan bu konu bayaaa uzun . Biz eşimle iki kez boşanmanın eşiğinden döndük hiç beni bir kere bile arayıp sormadılar hatta birinde eşime ses kaydı atmış sen bişey deme hakliyken haksız duruma düşme diye ben bunu da biliyorum ama hiç bildigimi belli etmedim . Tabi tüm bu olanlardan sonra bende bayaaa soğudum hiç aramam evlerimiz çok yakın olmasina rağmen çağırmadan asla gitmem böyle daha iyi oldu valla ohhh misss heee bide beni kıskançlıklarıni benimle yarışlarını anlatsam çok uzun olur okumazsiniz 😀
Gitmeyincede laf ediliyor anacım içimize girmiyor gelmiyor diye ama mesafeli olmak en güzeli 😀

Gitmeyincede laf ediliyor anacım içimize girmiyor gelmiyor diye ama mesafeli olmak en güzeli 😀
Valla ne derse desin artık ben geriye dönüp bakınca ne safmışım diyorum o demeden evine temizliğe gitmeler gittiğim her yere onu da götürmeler benim kayınvalidem çok kötü bı kayınvalide değil ama yerini sınırını hiç bilmiyor o yüzden mesefa en güzeli çok kötü değil diyorum ama gerçekten eşimle zor zamanlardan geçtik hemde eşim kendi hatalarini kabul etti sonradan ama benim yüzüme sen benim kizimsin diyen kayinanacum kocam beni terk edip gittiginde bir kere bile aramadı ben gurbette yaşıyorum kendi ailemden bir kişi bile yok yanımda ailem üzülmesin diye onlarada bişey anlatmadım 3 hafta evde tek başıma kaldım oğulları da yanlarındaydi biliyorlardı yani hiç bir kötülük yapmama rağmen beni bir kere bile aramadilar. Çok şükür şimdi eşimle çok iyiyiz öyle aman aman bı problemlerimizde yok ben namaz kilmiyorum diye beni terk edip anasının evine gitti mesela birinde 😀

X