Hem uygun fiyatlı hem de eğlenceli bir tatil yapmak istiyoruz.

İzmir'i hiç bilmiyorum ama hayatımın en ucuz tatilini ayvalık sarımsaklı'da yapmıştım. Küçük bi butik otelde kaldık geceliği 100 liraydı 2 sene önce. Gayet temizdi. denizi inanılmaz güzeldi.. çok sakindi.. mekanlar çok ucuzdu. tatil bölgesi diye ekstra kitlemediler yani. cunda'yı gezdik, orda da 1 gece kaldık. ben çok keyif almıştım. herkesin tatil keyfi başkadır gerçi.. benim en sevdiğim kamp tatilidir. böyle rezillik çekeceksin, çadırda belin tutula tutula uyuyacaksın, dişini fırçalamak bile atraksiyon isteyecek, gece tuvalete tırsa tırsa gideceksin, sessizlik büyüleyici olacak, gece denize gireceksin, sahilde rakı içeceksin, ya ruhum fakir ya da salaşlığı çok seviyor özgür ruhum.. ay çok özledim ayyy tatilim gelmiş benim ama gidemiyorum =((
Ben böyle yerlerde uyuyamam maalesef. Güvenli hissedemem kendimi. Ama sarımsaklıya mutlaka bakacağım şimdi.

Bu yıl sığacık a uğradım iki gün. Kalma işi görece ucuz deniz şahane yiyecek olayı da yeterli ve uygun fiyatlarda. Çeşme’ye 40 dakika Alaçatı oradan 15 dakika zaten. Pek eğlenceli bir yer değil ama konaklama deniz için oraya üs yapıp oradan Çeşme alaçatıya gidebilirsiniz
Böyle pratik fikirler için açmıştım konumu. Sığacık a mutlaka bakacağım. Çok teşekkür ederim bu yorumunuz çok kıymetliydi

Ben böyle yerlerde uyuyamam maalesef. Güvenli hissedemem kendimi. Ama sarımsaklıya mutlaka bakacağım şimdi.
2 kadın kalacaksanız ben de önermem malesef zaten.
konaklayacağınız yer uygun bir yerde olsun araba kiralayıp çevreyi gezmek kolay olur zaten.
biz sarımsaklı ucuz diye orda kaldık ama her gün cundadaydık.

Gerçekten sinirlerim bozuldu. Benim kaygı bozukluğum var. Ben her işimi garanti altına almak ister ama çok tedirgin olurum. Elimde değil başka türlüsü. Burada konu açtım ama arkaplanda elbette araştırmamı yapıyorum. Ama gerçekten bilmiyorum nerede nasıl kalınır.
bakın ben sizi de anlıyorum karşı tarafı da anlıyorum. herkes kendince haklı.

sizin kaygı bozukluğunuz var,mutlaka her şeyi hesaplayıp garantici olmak istiyorsunuz,haklısınız, ancak eleştirenlerin sorunu sizin tatille ilgili konu açmanız değil. konuyu doğru başlık altına açmamanız.

şimdi şöyle düşünün,herkes kendince hassas olduğu kafaya taktığı şeyleri ''ama benim için çok önemli,anlamaya çalışın'' diyerek bdv'ye açmaya çalışsa,forumda düzen kalmaz.

ha size karşı olan tutumun anafikri doğru olabilir ama, ''bu da dert mi, abartmayın, uzatmayın, üf'' şeklinde yapılan yorumlar da hoş değil haklısınız.

size konunun bdv'lik olmadığını,doğru yere konu açmanız gerektiğini söylemelerinde sorun yok ama bunu dallandırıp budaklandırmak yanlış haklısınız. uyarı yapıp/veya hiç uyarı bile yapmadan direkt konunuzu raporlayıp geçmek böyle düşünen insanların yapması gereken en doğru hareket olur zannımca.

siz de sakince cevap veriyorsunuz evet ama arada sırada tehditvari yani had bildirmeye yönelik cümleler de kullanıyorsunuz. birkaç yorumunuzda görmüştüm.

en iyisi işinize yarayan yorumları alın,onlara cevap verin,zaten yöneticiler hatalıysanız gerekeni yapacaklardır :)

*** bu arada denize sıfır öğretmenevlerini tavsiye ederim. genel anlamda temiz ve güvenli oluyorlar. konaklama ücretini minimum tutup kalan parayı gezmek için harcarsınız. ben birkaç kez yapmıştım güzeldi :))

Açılın geldim :)

Çeşmeyi tavsiye ederim %100. Canlı cıpcıvıl, bolca uygun fiyatlı pansiyon var, Alaçatıya oldukça yakın.

Korona olmasaydı her yere taksi, dolmuş yapın derdim şimdi tabi ki araba kiralayın.

Yalnız 3 gün az değil mi, hazır gitmişken takılın 3 günden bir şey anlamazsınız zaten toplamda 1 gün havaalanıydı şuydu buydu derken yol.

bakın ben sizi de anlıyorum karşı tarafı da anlıyorum. herkes kendince haklı.

sizin kaygı bozukluğunuz var,mutlaka her şeyi hesaplayıp garantici olmak istiyorsunuz,haklısınız, ancak eleştirenlerin sorunu sizin tatille ilgili konu açmanız değil. konuyu doğru başlık altına açmamanız.

şimdi şöyle düşünün,herkes kendince hassas olduğu kafaya taktığı şeyleri ''ama benim için çok önemli,anlamaya çalışın'' diyerek bdv'ye açmaya çalışsa,forumda düzen kalmaz.

ha size karşı olan tutumun anafikri doğru olabilir ama, ''bu da dert mi, abartmayın, uzatmayın, üf'' şeklinde yapılan yorumlar da hoş değil haklısınız.

size konunun bdv'lik olmadığını,doğru yere konu açmanız gerektiğini söylemelerinde sorun yok ama bunu dallandırıp budaklandırmak yanlış haklısınız. uyarı yapıp/veya hiç uyarı bile yapmadan direkt konunuzu raporlayıp geçmek böyle düşünen insanların yapması gereken en doğru hareket olur zannımca.

siz de sakince cevap veriyorsunuz evet ama arada sırada tehditvari yani had bildirmeye yönelik cümleler de kullanıyorsunuz. birkaç yorumunuzda görmüştüm.

en iyisi işinize yarayan yorumları alın,onlara cevap verin,zaten yöneticiler hatalıysanız gerekeni yapacaklardır :)

*** bu arada denize sıfır öğretmenevlerini tavsiye ederim. genel anlamda temiz ve güvenli oluyorlar. konaklama ücretini minimum tutup kalan parayı gezmek için harcarsınız. ben birkaç kez yapmıştım güzeldi :))
Belki bir üyeye lütfen daha fazla yorum yapmayın, benim için faydalı değil dedikçe saldırmaya devam edenler oldu. Üslubumu bozmadan cevap vermeye çalıştım. Bu onlara yanıt veremeyecek olmamdan dolayı değil, burada polemik yaratmak istemediğimden dolayı. Kimseyi tehdit etmiyorum. Ama siz söyleyin. Konu sizin hoşunuza gitmediyse şikayet edebilirsiniz, lütfen yazmayın dedikçe yazmaya devam ettiler. Buna ne kadar sakin kalabilirsiniz. Ben kalmak için gayret gösterdim.
Başkasına ayıp ediyorsunuz dahi dendi. Insanlar bunu deme hakkını nereden buluyorlar bilmiyorum. Hayatımdaki zorluklarda nasıl buradan yardım aldıysam bu konuda da ilk olarak bir derdim var geldi aklıma. Bunu pek çok insan dert olarak görmeyebilir ama benim için dert maalesef. Çünkü bu fırsatı fazla yaşamayadım.
Kimsenin beni anlamaya çalışmasını beklemiyorum, hoşuna gitmeyen varsa şikayet edebilir.
Bu arada öğretmenevi hiç aklıma gelmemişti
Çok teşekkür ederim bakayım

Açılın geldim :)

Çeşmeyi tavsiye ederim %100. Canlı cıpcıvıl, bolca uygun fiyatlı pansiyon var, Alaçatıya oldukça yakın.

Korona olmasaydı her yere taksi, dolmuş yapın derdim şimdi tabi ki araba kiralayın.

Yalnız 3 gün az değil mi, hazır gitmişken takılın 3 günden bir şey anlamazsınız zaten toplamda 1 gün havaalanıydı şuydu buydu derken yol.
4 gün ancak ayırabiliriz maalesef bütçemiz sınırlı. Çeşmeye baktım fakat çok uygun fiyatlı apartlar güvenilir olur mu bilemedim, sığacık önerilmiş çeşme ve alaçatıya çok yakın dendi.

4 gün ancak ayırabiliriz maalesef bütçemiz sınırlı. Çeşmeye baktım fakat çok uygun fiyatlı apartlar güvenilir olur mu bilemedim, sığacık önerilmiş çeşme ve alaçatıya çok yakın dendi.

Yani yani araba varsa Sığacık olur tabi, Sığacık emeklilerin yazlıklarının olduğu sessiz sakin bir belde bu arada :)

Ben Çeşmeye 2 kız gittim üniversitedeyken, pansiyonlar gayet güvenli, kasaba da gayet güvenli. Alaçatı, Çeşme, Ilıca 3lüsü kadınlar için gayet güvenli genel olarak, gece çok sayıda kız grubu geziyor. Çeşmenin güvenliğine fazla kafa yormayın derim, gayet güvenli. Pansiyonlara şehir merkezine yakınca bakın.

Belki bir üyeye lütfen daha fazla yorum yapmayın, benim için faydalı değil dedikçe saldırmaya devam edenler oldu. Üslubumu bozmadan cevap vermeye çalıştım. Bu onlara yanıt veremeyecek olmamdan dolayı değil, burada polemik yaratmak istemediğimden dolayı. Kimseyi tehdit etmiyorum. Ama siz söyleyin. Konu sizin hoşunuza gitmediyse şikayet edebilirsiniz, lütfen yazmayın dedikçe yazmaya devam ettiler. Buna ne kadar sakin kalabilirsiniz. Ben kalmak için gayret gösterdim.
Başkasına ayıp ediyorsunuz dahi dendi. Insanlar bunu deme hakkını nereden buluyorlar bilmiyorum. Hayatımdaki zorluklarda nasıl buradan yardım aldıysam bu konuda da ilk olarak bir derdim var geldi aklıma. Bunu pek çok insan dert olarak görmeyebilir ama benim için dert maalesef. Çünkü bu fırsatı fazla yaşamayadım.
Kimsenin beni anlamaya çalışmasını beklemiyorum, hoşuna gitmeyen varsa şikayet edebilir.
Bu arada öğretmenevi hiç aklıma gelmemişti
Çok teşekkür ederim bakayım
yok ben zaten size hak verdim fark ettiyseniz :) uzatılması hoş değil demiştim :)

mersini tavsiye ederim, bozyazı olabilir mesela :)

kahvaltı yapıp direkt denize atlarsınız,sonra civar yerleri gezersiniz :)

yok ben zaten size hak verdim fark ettiyseniz :) uzatılması hoş değil demiştim :)

mersini tavsiye ederim, bozyazı olabilir mesela :)

kahvaltı yapıp direkt denize atlarsınız,sonra civar yerleri gezersiniz :)
Yanlış anlamayın biraz size iç dökmek gibi oldu :)
Egeden uzaklaşamayacağız maalesef. O yüzden aklımıza ilk izmir geldi.

Yani yani araba varsa Sığacık olur tabi, Sığacık emeklilerin yazlıklarının olduğu sessiz sakin bir belde bu arada :)

Ben Çeşmeye 2 kız gittim üniversitedeyken, pansiyonlar gayet güvenli, kasaba da gayet güvenli. Alaçatı, Çeşme, Ilıca 3lüsü kadınlar için gayet güvenli genel olarak, gece çok sayıda kız grubu geziyor. Çeşmenin güvenliğine fazla kafa yormayın derim, gayet güvenli. Pansiyonlara şehir merkezine yakınca bakın.
Çok teşekkür ederim. Bu güvenlik meselesi çok kafamı karıştırıyordu

açıkçası şu an her yerimde iltihap var, ayaklarım ödemden davul gibi, ağrım var. benim canım yanarken birinin tatil yeri seçememeyi dert etmesi bana da ilk anda anlamsız geliyor :)
ama herkesin sorunu kendine
zaten konu sahibinin derdi farklı. kaygı bozukluğu için o şu an okuduğu yorumlarla buradan aldığı fikirleri karşılaştırıp güven sorununu aşmak istiyor anladığım kadarıyla.
Geçmiş olsun, şifa bulun inşallah

Çok teşekkür ederim. Bu güvenlik meselesi çok kafamı karıştırıyordu

Çeşme de , Sığacık da kadınların gayet gğvenle gezebieleceği yerler. Sığacıkta, kumsalda, akşam vakti balık tutup sigara tellendiren solo kadınlar gördüm insanlar medeni yani kimse kimseyi rahatsız etmiyor. İzmir tarafında kadınlara saygısızca tavırlar genel olarak yok. Çeşmede merkeze (Kaleye ve marinaya) yakınca yerlere bakın, uzak mahalleler merkeze uzak düşüyor bir de merdiven inme çıkma oluyor o yüzden merkezde kalın derim :) İyi eğlenceler

Gerçekten ağlayarak yazıyorum bu yorumu . Ben yeri geldi mi çok patavatsız bir insan olurum. Herkesi yerin dibine sokmasını dilimle dövmesini çok iyi bilirim. Hayatımın son 5 6 yılı çok ama çok zorlu geçti. Ben bunun psikolojik etkilerini çok travmatik bir şekilde yaşıyorum. Kaygı bozukluğu ve depresif kişilik rahatsızlığım var.
Burada pek çok insanın kaldıramayacağı günleri yaşadım. Hayatımı kimse yoluna koymak için çabalamadı. Ve psikolojik destek almak zorunda kaldım.
3 senedir deniz görmedim. Ve O kadar heveslendim ki . Ömrüm boyunca beni anlamayan insanlarla mücadele ettim. Ya şu konunun kime zararı olabilir. Ayıp ettiğim bile söylendi. Hayatım hep mücadele etmekle geçti bu konuda bile mücadele etmek zorunda kaldım. Çok ama çok güçlü bir insanım. Ama şu konuda oturdum ağlıyorum kendime inanamıyorum.

Şu foruma 10 seneden fazladır üyeyim. Onlarca tatil konusu gördüm ama böyle saçma bir saldırıyı ilk kez görüyorum.
Konuyu yanlış yere açmışsınız ama bunun karşılığı bu değil yani ben bile sinirlendim. Yeri yanlışsa taşınır zaten konu. Sanki ülke meselesi, bütün taşlar yerinden oynadı. Hayret bir şey gerçekten.
Canınızı sıktığınıza değmez.

Yapmak istediğiniz tatille ilgili bir önerim yok. O bölgeyle ilgili pek bilgim yok.
Tatil sitelerindeki yorumları mutlaka okuyun. Umarım kafanıza göre bir yer bulursunuz.
Şimdiden iyi tatiller dilerim.

aslinda marmariste bonjuk bay var, 3 gunluk tatil icin en ideali orasi veya onun tarzinda bir yer olur (baska bilmiyorum maalesef o tarzda)

biz gecen sene yanlis hatirlamiyorsam 4 gun gittik fazlasi zaten sikici olurdu. 2 kisilik cadirda kaldik, arkadaslarimizdan 3.yatagi da ekleten olmustu. geceligi 1100 tlydi yanilmiyorsam iki kisilik cadirin. yani siz ikiye boleceksiniz oyle dusunun. asssiri private bir yer, iceri girdiginiz andan itibaren sizin herhangi bir seye kafa yormaniza gerek kalmiyor cunku her sey dusunulmus zaten. yemekler ucrete dahil kokteyller degildi. ortalama 50-60 falandi galiba kokteyller. alacatiya kiyasla muthis uygun yani.

of izmire gidecek olan insana kac satir marmaris anlattim ya resmen tadi damagimda kalan bir tatildi :KK70: bilen varsa yazsin lutfen bonjuk gibi turkiyede baska yerler varsa.

Merhaba hanımlar
Dert ama güzel bir dertle geldim. 3 senedir tatilsiz çalışmanın, deniz kokusu alamadan yaşamanın hasretiyle bayramda kız arkadaşımla tatile gitmeye karar verdik. 3 gece planlıyoruz. Uçakla gidip gelmeyi planladığımız için otele minimum ücret ayıralım dedik. Izmır düşünüyoruz çünkü 1 arkadaşımızın daha katılma ihtimali var. 3 kişilik oda istemiyoruz. Ayrı kalınca da fiyat artacak. Apart bakalım diyoruz. Ya da günlük kiralik ev olabilir.
Sorun şu ki. Izmıri bilmiyoruz. Hiç gitmedik. Nerede nasıl kalabiliriz ? Düzgün bir apart bulmak için neler yapmalıyız gibi bir sürü dert var. Kalacağımız yer neresi olmalı bilmiyoruz onu da. Alaçatı çok kalabalık ve pahalı olur diye günlük gitmeyi düşünüyoruz. Orada araba kiralamak çok pahalıya gelir mi ?
Hiç arkadaşlarımla tatile gitmedi m bu bir ilk olacak. Tatili nasıl planlamalıyız? Acemi olduğum için buradan yardım istemek aklıma geldi.
Hem uygun fiyatlı hem de eğlenceli bir tatil yapmak istiyoruz. Fikirlerinizi bekliyorum.
Bu da benim derdim lütfen taşınmasın :)
Edit : derdim kizkiza olduğu için güvenli tatil yapabilmek. O yüzden buraya konu açmak istedim. Ayrıca izmir dışında bir yerler de olabilir. Balıkesir gibi..
Küçük aile pansiyonları var çok temiz ve huzurlu oluyor. Pandemiden önce Fethiye Dalyan ve Marmaris’te küçük pansiyon ve küçük otellerde kalmıştım , çok memnum kaldım. Hem kalabalık degil hemde çok temizdi . Küçük oteller diye atın bulursunuz, ayrıca misafir yorumlarını okuyun çok yardımcı olucaktır . Bu arada bende gelecek ay 2 hafta icin araba kiraladım yaklaşık 6 bin lira ödedim. Nerdeyse otelden de pahalı 😣 . Mümkünse denize yakın bir yer bakın bence :)

X