Hem uygun fiyatlı hem de eğlenceli bir tatil yapmak istiyoruz.

Konu sahibi uzun zamandir tatil yapmadigi icin cok heveslenmis geldi bana. Verdigin tavsiye dogru tabi, dedigin yerlere baksa daha dogru yorumlar elde edebilir. Ne kadar cok fikir alirsam o kadar iyi diye dusunuyor olabilir ama daha cok kafasi karisacak sanirim.
Lafim sana degildi bu arada. Kimsenin yorumunu da elestirmiyorum ama bu da dert mi diye karsi cikilarak ustune gidilmesi haksizlik gibi geldi bana. Zaten kurallara gore olmasi gereken olacak.
Bu konunun başka konu açan insanlara karşı ayıp olduğu dahi söylendi. Benim içimde ne gibi durumlar olduğunu kim bilebilir ?
Çok travmatik ailevi süreçler yaşadım. O sürede ailemi derlemek toparlamak bana kaldı. Bundan bir-kac ay önce psikolojik destek almak zorunda kaldım.
Ve Bu fırsata o kadar sevindim ki. Olabilecek en iyi şekli ile olmasını istedim. O yüzden buradaki insanlar nasıl ki çok zor zamanlarda yorumları ile destek olduysa yine aynı şekilde fikir verebilirler dedim. Ama fazla pollyanna düşünmüşüm. Maalesef ki

Sanarsin Bdv'de açılan her konu gerçek dert niteliğinde.
Konunun yeri burası değilse şikayet edilir ama bu kadar tepki göstermeye ne gerek var?
Daha önce bir çok tatil önerisi için konu açıldı buraya, gayet güzel öneriler verildi hem de sayfalarca.

Konu sahibi keşke öneri verebilsem ama yorumlara canınızı sıkmayın demeye geldim. 🌸

Urla ya bakın çevre beldelere yakın mordoğan a gidersiniz çesmeye de gidersiniz günlük ama 3 gün baya az ya. Uzatma sansiniz varsa daha iyi.
Çesmede araba kiralamaya pek gerek yok ayrica günübirlikte bence
Cesme planiniz olmasa kusadasi derdim güzelcamli diye bir beldesi var kiz kiza tatil icin harika sabah milli park aksam davutlar bir gün tekne turu derken tadi damakta kalır

Çünkü o kadar sabote ediliyor ki. Keşke hepimiz biraz duracağımız yeri bilseydik. Bu konuyu açtığım için başka insanlara ayıp ettiğim dahi söylendi. Herkes haddini biraz bilse keşke.
O kadar hevesli açtım ki konumu. Saldırmadan muneye şikâyet edebilirlerdi ve bu çok basitti. 1 dakika sürerdi. Ama ısrarla yorum yapmaya ve karşı çıkmaya devam ettiler. Ben bu tavrı anlayamıyorum. Bence bir kadın başka bir kadının tek başına tatil yapma endişesi için empati kurabilmeli. Bütün tedirginlikleri burada paylaşmaya gerek yok. Evet bir dert sayılmayabilir ama herkesin yapısı aynı değil.
Ben insanların saldırgan yorumlarına cevap vermekten odaklanamadım dahi. Ben dili sivri bir insanım. Herkese haddini çok iyi de bildirebilirim ama buna gerek yoktu ki. Işine gelmeyen içinden öf be salak deyip cikabirdi de.

kendi adıma şunu söyleyeyim, tatil kültürüm yok diyorsunuz üst üste. ben de dahil 1-2 kişi tatil yeri şöyle şöyle araştırılır dedik, gayette düzgün şekilde. bizi de ya görmezden geldiniz yada terslediniz.

belirli bütçeniz var, belli kriterleriniz var, burada kaç kişi buna uygun yanıt verebildi size ? çünkü hepimizin tatil alışkanlığı farklı. o yüzden kendi filtrenize göre en uygun yorumları ilgili sitelerden bulursunuz bence. burası daha çok kafanızı karıştırır. mesela bütçe belirlemişsiniz, yorumlara bakınca o bütçenin yetersiz olduğunu düşünüp bu yüzden kaygılandınız, yanlış mı ? oysa zihninizi burasıyla karıştırmasaydınız o bütçeye uygun yerler arasında en iyi yorum yapılanlardan birini seçerdiniz.

anlıyorum kaygı bozukluğunuz var da burada bunu geçirecek ne bekliyorsunuz mesela insanlardan ?
kız kıza tatil sorun anladığım kadarıyla. ben tek başıma da tatile gittim hiçbir şey olmadı. başkası gelir yolculuktan eve dönene kadar yaşadığı olumsuzlukları anlatır kaygınız daha da artar. öyle olmaz mı ? her tarz insanın yazma hakkının olduğu bir platform sonuçta. yazma geç demek hakkı da sizde yok. bu da anlamsız bir kısır döngü oluyor günün sonunda.

Geçen gün Tatil derdi diye konu açtım bdv’ye. 8 sayfa medeni medeni konuştuk fikir alışverişinde bulunduk. Burda noluyor size de saldırıyorsunuz yok efendim gerçekten derdi olanlara ayıp olur. O zaman bebeği yaramaz olan da konu açmasın bebeği olmayana ayıp olur. Kocası huysuz olan da açmasın evlenmek isteyene ayıp olur. Bdv’de konu açıyoruz altı üstü sanki semt pazarında tezgah açıp yerinizi işgal etmişiz gibi. 💩💩🌸🌸
Konu sahibi canını sıkanlar için göz ardı butonuna tıklamanı tavsiye ederim. Yaptığın uzun naif yorumlar karşısında ben mahçup oldum burda.
Gerçekten ağlayarak yazıyorum bu yorumu . Ben yeri geldi mi çok patavatsız bir insan olurum. Herkesi yerin dibine sokmasını dilimle dövmesini çok iyi bilirim. Hayatımın son 5 6 yılı çok ama çok zorlu geçti. Ben bunun psikolojik etkilerini çok travmatik bir şekilde yaşıyorum. Kaygı bozukluğu ve depresif kişilik rahatsızlığım var.
Burada pek çok insanın kaldıramayacağı günleri yaşadım. Hayatımı kimse yoluna koymak için çabalamadı. Ve psikolojik destek almak zorunda kaldım.
3 senedir deniz görmedim. Ve O kadar heveslendim ki . Ömrüm boyunca beni anlamayan insanlarla mücadele ettim. Ya şu konunun kime zararı olabilir. Ayıp ettiğim bile söylendi. Hayatım hep mücadele etmekle geçti bu konuda bile mücadele etmek zorunda kaldım. Çok ama çok güçlü bir insanım. Ama şu konuda oturdum ağlıyorum kendime inanamıyorum.

Konu sahibi uzun zamandir tatil yapmadigi icin cok heveslenmis geldi bana. Verdigin tavsiye dogru tabi, dedigin yerlere baksa daha dogru yorumlar elde edebilir. Ne kadar cok fikir alirsam o kadar iyi diye dusunuyor olabilir ama daha cok kafasi karisacak sanirim.
Lafim sana degildi bu arada. Kimsenin yorumunu da elestirmiyorum ama bu da dert mi diye karsi cikilarak ustune gidilmesi haksizlik gibi geldi bana. Zaten kurallara gore olmasi gereken olacak.

açıkçası şu an her yerimde iltihap var, ayaklarım ödemden davul gibi, ağrım var. benim canım yanarken birinin tatil yeri seçememeyi dert etmesi bana da ilk anda anlamsız geliyor :)
ama herkesin sorunu kendine
zaten konu sahibinin derdi farklı. kaygı bozukluğu için o şu an okuduğu yorumlarla buradan aldığı fikirleri karşılaştırıp güven sorununu aşmak istiyor anladığım kadarıyla.

Konuya yorum yapmayip konuya yorum yapanlarin yorumlarini yorumlayanlar da bir garip gercekten.

Madem konuyu dert olarak goruyorsunuz, cozum sunun. Size ne milletin bu konuyu dert olarak gorup gormemesinden?

Ben sizin yerinizde olsam kimseye tek tek cevap yazmazdım bosverin. Zaten site kurallarına aykırı bir durum varsa adminler mudahale eder. Bu arada eski focada dusunebilirsiniz alacatı kadar hareketli olmasa da seferihisar kadar sakin degil ve daha uygun fiyatlı

Gerçekten ağlayarak yazıyorum bu yorumu . Ben yeri geldi mi çok patavatsız bir insan olurum. Herkesi yerin dibine sokmasını dilimle dövmesini çok iyi bilirim. Hayatımın son 5 6 yılı çok ama çok zorlu geçti. Ben bunun psikolojik etkilerini çok travmatik bir şekilde yaşıyorum. Kaygı bozukluğu ve depresif kişilik rahatsızlığım var.
Burada pek çok insanın kaldıramayacağı günleri yaşadım. Hayatımı kimse yoluna koymak için çabalamadı. Ve psikolojik destek almak zorunda kaldım.
3 senedir deniz görmedim. Ve O kadar heveslendim ki . Ömrüm boyunca beni anlamayan insanlarla mücadele ettim. Ya şu konunun kime zararı olabilir. Ayıp ettiğim bile söylendi. Hayatım hep mücadele etmekle geçti bu konuda bile mücadele etmek zorunda kaldım. Çok ama çok güçlü bir insanım. Ama şu konuda oturdum ağlıyorum kendime inanamıyorum.

burada salırgan yazdı diyip insanları eleştirirken şu cümleleriniz hiç hoş değil.
emin olun burada yazan bir sürü insanın geride belki sizin yaşadıklarınızdan daha büyük problemleri var.
kaçtır postlarınızda bu boldladığım üslubunuz var. tehdit mi yani, bakın istersem size neler söylerim minvalinde ?
bence çok yanlış ve de itici. buyrun o zaman o arkadaşların hepsine sivri dille yazın ne tutuyor sizi ?

burada salırgan yazdı diyip insanları eleştirirken şu cümleleriniz hiç hoş değil.
emin olun burada yazan bir sürü insanın geride belki sizin yaşadıklarınızdan daha büyük problemleri var.
kaçtır postlarınızda bu boldladığım üslubunuz var. tehdit mi yani, bakın istersem size neler söylerim minvalinde ?
bence çok yanlış ve de itici. buyrun o zaman o arkadaşların hepsine sivri dille yazın ne tutuyor sizi ?
Aynı üslubu kullanamayacağımdan değil , bunun bana faydası olmayacağından.

açıkçası şu an her yerimde iltihap var, ayaklarım ödemden davul gibi, ağrım var. benim canım yanarken birinin tatil yeri seçememeyi dert etmesi bana da ilk anda anlamsız geliyor :)
ama herkesin sorunu kendine
zaten konu sahibinin derdi farklı. kaygı bozukluğu için o şu an okuduğu yorumlarla buradan aldığı fikirleri karşılaştırıp güven sorununu aşmak istiyor anladığım kadarıyla.
Gecmis olsun 💐
Olabilir. Uzun sure tatil yapamayinca her seyin yolunda gitmesini istemesini anliyorum.

Bu konunun başka konu açan insanlara karşı ayıp olduğu dahi söylendi. Benim içimde ne gibi durumlar olduğunu kim bilebilir ?
Çok travmatik ailevi süreçler yaşadım. O sürede ailemi derlemek toparlamak bana kaldı. Bundan bir-kac ay önce psikolojik destek almak zorunda kaldım.
Ve Bu fırsata o kadar sevindim ki. Olabilecek en iyi şekli ile olmasını istedim. O yüzden buradaki insanlar nasıl ki çok zor zamanlarda yorumları ile destek olduysa yine aynı şekilde fikir verebilirler dedim. Ama fazla pollyanna düşünmüşüm. Maalesef ki
Her cesit yorum gelecektir illaki. Modunuzu bu kadar etkilemesine izin vermeyin. Cok guzel öneriler de geldi. Onlari degerlendirip iyi bir tatil ayarlayabilirsiniz.

Merhaba hanımlar
Dert ama güzel bir dertle geldim. 3 senedir tatilsiz çalışmanın, deniz kokusu alamadan yaşamanın hasretiyle bayramda kız arkadaşımla tatile gitmeye karar verdik. 3 gece planlıyoruz. Uçakla gidip gelmeyi planladığımız için otele minimum ücret ayıralım dedik. Izmır düşünüyoruz çünkü 1 arkadaşımızın daha katılma ihtimali var. 3 kişilik oda istemiyoruz. Ayrı kalınca da fiyat artacak. Apart bakalım diyoruz. Ya da günlük kiralik ev olabilir.
Sorun şu ki. Izmıri bilmiyoruz. Hiç gitmedik. Nerede nasıl kalabiliriz ? Düzgün bir apart bulmak için neler yapmalıyız gibi bir sürü dert var. Kalacağımız yer neresi olmalı bilmiyoruz onu da. Alaçatı çok kalabalık ve pahalı olur diye günlük gitmeyi düşünüyoruz. Orada araba kiralamak çok pahalıya gelir mi ?
Hiç arkadaşlarımla tatile gitmedi m bu bir ilk olacak. Tatili nasıl planlamalıyız? Acemi olduğum için buradan yardım istemek aklıma geldi.
Hem uygun fiyatlı hem de eğlenceli bir tatil yapmak istiyoruz. Fikirlerinizi bekliyorum.
Bu da benim derdim lütfen taşınmasın :)
Edit : derdim kizkiza olduğu için güvenli tatil yapabilmek. O yüzden buraya konu açmak istedim. Ayrıca izmir dışında bir yerler de olabilir. Balıkesir gibi..
Arabayı havaalanında kiralayabilirsiniz. Dönüşte de oraya bırakırsınız böylece araç sorununuz ortadan kalkar. Kuşadası, didim gibi yerler de izmire çok yakın. Havaalanı önünde servisler var. Apart tutarsanız bir de orada temizlik yemek alışveriş derdi var. Uygulama otelleri var birçok yerde onları araştırabilirsiniz. İyi tatiller

İzmir'i hiç bilmiyorum ama hayatımın en ucuz tatilini ayvalık sarımsaklı'da yapmıştım. Küçük bi butik otelde kaldık geceliği 100 liraydı 2 sene önce. Gayet temizdi. denizi inanılmaz güzeldi.. çok sakindi.. mekanlar çok ucuzdu. tatil bölgesi diye ekstra kitlemediler yani. cunda'yı gezdik, orda da 1 gece kaldık. ben çok keyif almıştım. herkesin tatil keyfi başkadır gerçi.. benim en sevdiğim kamp tatilidir. böyle rezillik çekeceksin, çadırda belin tutula tutula uyuyacaksın, dişini fırçalamak bile atraksiyon isteyecek, gece tuvalete tırsa tırsa gideceksin, sessizlik büyüleyici olacak, gece denize gireceksin, sahilde rakı içeceksin, ya ruhum fakir ya da salaşlığı çok seviyor özgür ruhum.. ay çok özledim ayyy tatilim gelmiş benim ama gidemiyorum =((

Bu yıl sığacık a uğradım iki gün. Kalma işi görece ucuz deniz şahane yiyecek olayı da yeterli ve uygun fiyatlarda. Çeşme’ye 40 dakika Alaçatı oradan 15 dakika zaten. Pek eğlenceli bir yer değil ama konaklama deniz için oraya üs yapıp oradan Çeşme alaçatıya gidebilirsiniz

X