Hedef 55

Kevseresma

Guru
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2013
358
244
Yürüyüş yaparak ve yediklerimi azaltarak kilolarımı veriyorum. (2016’da açmıştım bu sayfayı ve 55’e inmiştim. Şu bir kaç yıldır kilo aldım ve tekrar vermek için burdayım. Yeni bir sayfa açmak istemedim. Bu sayfa benim günlüğüm, emeğim, hatıralarım.. Moral bozmaca yok, yılmadan devam ediyoruz işte severek, eğlenerek🥰)

Haftada en az dört gün kırk beş dakikalık egzersizim var.

Özellikle akşam 6 dan sonra birşey tüketmiyorum ve sadece iki öğün yiyorum.

Aralarda kesinlikle atıştırma yok.

Hadi bana kolay gelsin.

Temmuza kadar en az 10 kilo verme hedefim var. Başlangıç: 72,6 (13 Nisan 2024)
Güncel: 69,9

Nisan: 72,6; 71,6; 70,6
Mayıs: 69,9;
Haziran:
Ve Temmuz:

Son düzenleme:
Sabah yarım saat koşu bandında tempolu bir şekilde yürüdüm.
Kahvaltımı menemen, bol yeşillik, domates, bir tanecik incir(reçel), bir dilim ekmek, bir bardak çay ile ölçülü bir şekilde yaptım.

Öğle yemeğim: kuru patlıcan dolması üzerine pul biberli yoğurt, domates , paprika.
Bolca su tüketmeye çalışıyorum

Mevcut durumumuz birbirize çok yakın takipteyim seni :) ben 64 ile başladım bir ayda 2 kilo verdim hedef 55
Ay hadi kolay gelsin ikimize de :) bugün diyette ilk günüm, bakalım ne kadar dayanacağım:). Bugün kendimi çok mutlu hissediyorum. Az yemek ne kadar güzel bir şeymiş:)

Sabah kalkışta bir büyük bardakla limonlu su
Yarım saat tempolu yürüyüş
Kahvaltı: bir yumurta, paprika, salatalık, domates, bir dilim ekmek, iki ceviz

Taze fasulye üzerine iki kaşık yoğurt , bir dilim ekmek, büyük bir kasede salata
Ara öğün bir avuç leblebi ve kahve; tüketildi:)

Merhaba Selamun Aleykum Kevser esma.. Bende sana katilabilirmiyim. Benimde hedefim 54 55 suan 62 63 kiloyum malesef bende zayiflamak istiyorum cok kararliyim son aylarda aldim ne yazikki... Yarin baslayacagim

Merhaba Selamun Aleykum Kevser esma.. Bende sana katilabilirmiyim. Benimde hedefim 54 55 suan 62 63 kiloyum malesef bende zayiflamak istiyorum cok kararliyim son aylarda aldim ne yazikki... Yarin baslayacagim
Birbirimize destek olalimmi ne dersin.. :)
Ve Aleykümselam Tabiki katılabilirsin çok mutlu olurum. Birbirimize destek olmuş oluruz:KK66:

Allah razi olsun.. Tamam o zaman yarin basliyorum bende insallah. Allah utandirmasin ikimizide. Kac ogun halinde basladin ?

Allah razi olsun.. Tamam o zaman yarin basliyorum bende insallah. Allah utandirmasin ikimizide. Kac ogun halinde basladin ?
Amin canım. Aslında üç öğün iki ara düşünüyorum. Ama iki gündür iki öğün yaptım , aslında akşam üzeri çorba ve salatayı dahil etmek istiyorum . Ama altıdan sonra başta yazdığım gibi meyve, yoğurt, çay , kahve, belki bir kasecik çorba haricinde birşey yememeye kararlıyım. Ayça kaya hanımın YouTubeta videolarında gösterdiği gibi beslenmeye çalışacağım

Anladim canim hakkinda hayirlisi insallah ama nacizane tavsiyem cok az ve kalitesiz beslenerek verme.. Cunku hem yagdan gitmiyor kas ve su giden hemde sarkma olusur. Kilo yapan seyler zaten belli yemeyecegiz :) meyve zaten sinirli tuketilecek. ama sebze ve protein bol al. Ac ve halsiz dusme. Bende insallah 4 ogun dusunuyorum canim Sabah kahvaltisi,Ogle yemegi,Ara ogun ve Aksam yemegi. Seklinde kahvalti 9 10 saatlerinde Ogle Yemegi 13 14 sularinda kahvalti saatime bagli Ara ogun 16.30 17.00 Aksam yemegi 19.30 oncesi yatmadan 2 saat once sut yahut 1 salatalik seklinde hafif bir ogun dusunuyorum metabolizmam calissin amacli, ben kahvalti sonra acikmadigim icin ara ogun yapmayacagim. yanindada 2.5 3 litre su. Bol su tuketmeye alisiyorum 2 gundur guzel gidiyor. Yarinda saglikli beslenmeye baslayacagim bakalim insallah olumlu sonuclanir yaninda tabii spor hareketlerimide yapicam evde..

Cevreme diyete basliyorum desem gulerler boyum 170 kilomu hic gostermiyorum ince duruyorum ama aldigim kiloyu verip daha fit olmak amacim. Abur cubur aralik ayinda biraktim. Asitli senelerdir icmiyorum ekmek desen hic aklima gelmez canim cekmez. Kizartma 40 yilda bir. Nasil kilo aldin dersen. Hamurisi ve tatlilar cok seviyordum ne yazikki... Ailede sagolsun herkes cok istahli ve yore itibari ile merakli sever herkez. O yuzden aldim iste birden bire.. :KK43: yoksa disardan hicbir fazlalik durmuyor ama kalinlastim biraz.. Eski halime donmek istiyorum ama saglikli bi sekilde.. Kansizlik gozalti morlugu yasadim cok. Suan duzeldi hepsi kilo almam ile beraber. O yuzden tekrar o hale donmek istemiyorum yavas yavas ilerlemek amacim. Ama amacin disina cikmadan iradeli olarak insallah :)

Cevreme diyete basliyorum desem gulerler boyum 170 kilomu hic gostermiyorum ince duruyorum ama aldigim kiloyu verip daha fit olmak amacim. Abur cubur aralik ayinda biraktim. Asitli senelerdir icmiyorum ekmek desen hic aklima gelmez canim cekmez. Kizartma 40 yilda bir. Nasil kilo aldin dersen. Hamurisi ve tatlilar cok seviyordum ne yazikki... Ailede sagolsun herkes cok istahli ve yore itibari ile merakli sever herkez. O yuzden aldim iste birden bire.. :KK43: yoksa disardan hicbir fazlalik durmuyor ama kalinlastim biraz.. Eski halime donmek istiyorum ama saglikli bi sekilde.. Kansizlik gozalti morlugu yasadim cok. Suan duzeldi hepsi kilo almam ile beraber. O yuzden tekrar o hale donmek istemiyorum yavas yavas ilerlemek amacim. Ama amacin disina cikmadan iradeli olarak insallah :)
Kolay gelsin canım. Sen çokça bilgilisi zaten maşallah beraber birbirimize bilgi alışverişi yapalım. Benim boy 160 , ve kilom çok belli oluyor . Yani 55 olmalıyım sağlıcakla:KK66:

X