Hayvan düşmanlığı ne yapmam gerekiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üstelik kuduz vakaları o kadar arttı ki yerli üretim olduğu halde bazı şehirlerde aşı tedariği yeterli gelmiyor, kaç şehirden ilan düştü önüme aşı arıyoruz şu güne kadar vurulmamız gerek diye bakanlığa il sağlık müdürlüğüne ulaşmaya çalışan, ihaleyle alınan aşı vakalar patlama yapınca erken bitmiş ihale tarihi beklendiğinden belli yerlerde stok sorunu olmuş bu resmen hindistan olmaya adım adım gittiğimizin resmidir. Bilinçsiz sorumsuz insanlar kilolarca çiğ kemiği sokaklara döküyor iyilik yaptığını düşünerek bu ciddi bir çevre ve halk sağlığı sorunu.

Bir de konuyu takip edenlere de bilgilendirme yapmış olayım böyle önüne gelen yere mama veya kemik dökenler suç işliyor kayıt altına alıp emniyete bildirebilirsiniz, kanuna göre besleme sadece belediyelerin belirlediği besleme alanlarında yapılabiliyor çünkü. Yani öyle çocuk parkına çimlere falan kalmış yemek kemik mama dökemezsiniz, çok üzülüyorsanız sahiplenmeli aşılarını yaptırmalı hijyen sağlamalı kısırlaştırmalısınız

Aa gerçekten mi. Bunu bilmiyordum. Üç çocuk sahibiyim evden dışarı çıkmaya korkuyorum çete halinde dolaşan köpeklerden dolayı. Ve asıl sebebi o köpekleri mahalle içine taşıyan her yere kapımın dibi dahil mama döken sozde hayvanseverler. Bu bilgiyi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Böyle söyleyince düşüncemizi karşıdakinin aa evet haklısın demesi zor.
Çok üstüne gidildi bence olay farklı yerlere gitti.
Ki parktaki adam konusunda konu sahibine hak verdim mesela.
Tasması olan köpeğini öpen birini görsem beraber yaşadığı köpek diye düşünürüm direkt, niye yorum yapayım. Sürekli aynı evdeler zaten öper de koklar da köpeğini

Hicbirsey muhatabına saldirmasina ve kufretmesine sebep değil. Ki ben konu sahibinin normal dusunemedigini ve taraflı anlattığını düşünüyorum.

Güvenli barınak yoktur ölüm kampı vardır. Barınaklar otel değiiiiiiiiiillllllll.
Bir de şu var barınak güvenli değil de sokaklar çok mu güvenli? İki sene önce patileri kesilen köpek yavrusu için hepimiz feryat ettik göz yaşı döktük istismar edilmeleri şiddet görmeleri de cabası bu kadar hayvansever var gidip gönüllü hizmetlerini büyük barınaklarda yapsalar hem denetlemiş olurlar hem de onlara güvenli ortam sağlanmış olur. Erzurumda kışın hava -20leri görüyor mesela belediye çok güzel bir barınak yapmış hayvanların ısınma imkanı bile var ama haytaptan haykonfedden gönüllüler gidip orayı da basıyorlar çekim yapıp internette propaganda yapmaya çalışıyorlar hayvanların yeri sokaklar diye, -20de hayvanlar ne yapsın o soğuk nasıl yuva olur ya? Akıl tutulması yaşayan sözde hayvanseverlere bırakılamayacak kadar mühim bir mesele bu.

Ben begenmedim butonunu kullanmaniza bir sey mi demisim? Begenip begenmemek sizin en dogal hakkiniz. Alintiladiginiz mesaj konunun kapatilmasina sizin karar vermenizle alakaliydi. Sanirim siz de cok sinirlenmis olmalisiniz ki algida secicilik yapmissiniz.
Konunun kapanmasına karar vermek değil rica ettim sadece. Beğenmeme butonuna bastığım için benimle uğraşan hatta ikinci üyelikle suçlayan üyelere kıyasla gayet sakinim emin olabilirsiniz.

konu sahibi de normal olmadığının farkında ve yardım istiyor. orayı kaçırmışsınız
Tam tersi onu gördüm ilk mesajında böyle davranmak istemiyorum demiş. İstemiyorsa kendisinin aklına da gelmiştir tedavi olabileceği.
Ama git tedavi ol diyenler yardım amacıyla yazmamış çok belli.
Öyle olsa davranışın normal değil uzman yardımı almalısın vs denir.
Sen normal değilsin diye başlanmaz bence.
Ki belki gerçekten normal değil böyle anlatarak dibe çekmeye gerek var mı?
Fazla kişi fazla üstüne gitmiş bence.
Ki ben daha çok o köpeğin yavruları olma ihtimalini düşünüyorum bir yerlerde hala konu sahibinden çok.
Sitede baktığımız bir köpek vardı zamanında- sadece biz değil br sürü kişi bakardı- ayağına kadar mama götürdüğümüz halde kalkıp gezerdi dışarıda sanırım yavrularının da aç olmadığından ve güvende olduğundan emin olduktan sonra.
Ben en çok ona takıldım ama bir kere dedım. İkinciye gidip baktım aynı yerdeydi bence yavruları yok evde doğurtup köpeği dışarı atmışlar bence dedi kendisi bit şey demedim ama o da mantıksız geldi süt emmesi gereken dışkılamasına yardım edilmesi gereken anneyi vazifesi bitmeden yani alacağı faydayı görmeden atmazlar kolay kolay.
Anneleri ortadan iki gün ortadan kaybolan yavrulara da baktık çünkü beslemesini geçtim bağırsaklarını boşaltmaları için yardım etmek bile baya iş yani, bu şekilde düşünen insanlar onu yapmaz.
Keşke alıp gelmeseydi emin olmadan

Konunun kapanmasına karar vermek değil rica ettim sadece. Beğenmeme butonuna bastığım için benimle uğraşan hatta ikinci üyelikle suçlayan üyelere kıyasla gayet sakinim emin olabilirsiniz.

2.uyeligi ben sormustum. Sorma sebebim de konunun kapatulmasina sadece konu sahipleri ve yoneticiler karar veriyor. Yani bunun kararini bizler veremiyoruz. 2009 yilinda uye oldugunuza gore bunu benden daha iyi bilirsiniz. Bu sebeple koni sahibinin 2.uyeligimisiniz diye sordum. Konu acip baska uyelikleri ile yazanlari gordu bu gozler.

Evet bazı yorumları rahatsız edici buldum ve forum buna hak tanıdığı için beğenmedim butonuna bastım. Anlaşılan bu da sizi rahatsız etmiş, olabilir.
Tam olarak neresi rahatsız ediciymiş onu da söyleseydiniz keşke. Bütün hayvanları toplatıp imha edelim, hayvanlar ölsün filan dedik sanki.

Konu sahibinin tavrı normal değil, insanlara böyle muamele etmeyin dedik sadece.

Hayvan mevzusu yüzünden insanların saçına yapışıp ağız dolusu küfürler eden birinden söz ediyoruz bu arada, tekrar hatırlatayım dedim.

Hicbirsey muhatabına saldirmasina ve kufretmesine sebep değil. Ki ben konu sahibinin normal dusunemedigini ve taraflı anlattığını düşünüyorum.
Bence hiçbir şey de “Sen normal değilsin” diye yorum yazmaya sebep değil. Ne olmuş yani. Anlatmanın bir sürü yolu var. Ve normal olmayan şeyi anlatırken sen normal değilsin diye değil o olaya özgü davranışın normal değil diye başlanır diye düşünüyorum ben.

2.uyeligi ben sormustum. Sorma sebebim de konunun kapatulmasina sadece konu sahipleri ve yoneticiler karar veriyor. Yani bunun kararini bizler veremiyoruz. 2009 yilinda uye oldugunuza gore bunu benden daha iyi bilirsiniz. Bu sebeple koni sahibinin 2.uyeligimisiniz diye sordum. Konu acip baska uyelikleri ile yazanlari gordu bu gozler.
Ben birkaç tartışmalı başlıkta diğer üyelerin de konuyu kapatır mısın diye muneye ricada bulunduklarını gördüğüm için aynı şeyi yaptım. Kutuplaşmaya gidecek konu belli. İyi geceler.

2009 da üye olmuşsunuz.mümkün değil 2. üyeliği olmanız .

Ceycey neden mumkun degil? Baska konularda konu acmak icin yonetimden izin alip 2.uyelik alanlar yok mu? Uyeligi 2009 olunca bu haklari olmuyor mu? Oyleyse dogrudur ama ben bir konu gormustum mesela uye cok eski bir uyeydi ve yonetimin bilgisi dahilinde konu acmak icin 2.uyelik almis sonra konuya asil uyeligi ile cevap yazip uyeligini iptal etmisti diye hatirliyorum. 2.uyelikten kastim buydu benim.

en başta yazdıkları yüzünden insanlar da ağır tepki vermiş.tekrar okudum şimdi emin oldumm.konuyu başka şekilde yazsaydı destek bile alırdı
Aslında ben böyle değilim, bu kadar sinirlenmek istemiyorum demiş en başta Ceycey.
Şimdi konu sahibini savunuyor gibi oldum ama alakası yok.
Gerçekten yardım almasını gerektiğini düşündüğün kişiye sen hiç normal değilsin git tedavi ol diye mi tavsiye verirsin sen mesela?
Bana yardımdan ziyade başka amaç var gibi geldi.
Ve kendisine o şekilde yazanlara o da öyle cevap vermiş nedenini bilemem sonda da küfür etmiş.
Gayet de açık yazıyorum ne demek istediğimi bence ama bu da uzuyor mesela.

Ceycey neden mumkun degil? Baska konularda konu acmak icin yonetimden izin alip 2.uyelik alanlar yok mu? Uyeligi 2009 olunca bu haklari olmuyor mu? Oyleyse dogrudur ama ben bir konu gormustum mesela uye cok eski bir uyeydi ve yonetimin bilgisi dahilinde konu acmak icin 2.uyelik almis sonra konuya asil uyeligi ile cevap yazip uyeligini iptal etmisti diye hatirliyorum. 2.uyelikten kastim buydu benim.
ha diğerini sonradan almış diyorsun.onu bilemem .

Tam tersi onu gördüm ilk mesajında böyle davranmak istemiyorum demiş. İstemiyorsa kendisinin aklına da gelmiştir tedavi olabileceği.
Ama git tedavi ol diyenler yardım amacıyla yazmamış çok belli.
Öyle olsa davranışın normal değil uzman yardımı almalısın vs denir.
Sen normal değilsin diye başlanmaz bence.
Ki belki gerçekten normal değil böyle anlatarak dibe çekmeye gerek var mı?
Fazla kişi fazla üstüne gitmiş bence.
Ki ben daha çok o köpeğin yavruları olma ihtimalini düşünüyorum bir yerlerde hala konu sahibinden çok.
Sitede baktığımız bir köpek vardı zamanında- sadece biz değil br sürü kişi bakardı- ayağına kadar mama götürdüğümüz halde kalkıp gezerdi dışarıda sanırım yavrularının da aç olmadığından ve güvende olduğundan emin olduktan sonra.
Ben en çok ona takıldım ama bir kere dedım. İkinciye gidip baktım aynı yerdeydi bence yavruları yok evde doğurtup köpeği dışarı atmışlar bence dedi kendisi bit şey demedim ama o da mantıksız geldi süt emmesi gereken dışkılamasına yardım edilmesi gereken anneyi vazifesi bitmeden yani alacağı faydayı görmeden atmazlar kolay kolay.
Anneleri ortadan iki gün ortadan kaybolan yavrulara da baktık çünkü beslemesini geçtim bağırsaklarını boşaltmaları için yardım etmek bile baya iş yani, bu şekilde düşünen insanlar onu yapmaz.
Keşke alıp gelmeseydi emin olmadan

Biz psikolog muyuz incinmişsin diyelim. 😂😂😂

Ama bunu izin alıp yapanlar yani ikinci üyelik alanlar bunu hep belirtiyorlar. Arkadaşlar ben izin aldım bu benim ikinci üyeliğim diye konuya başlıyorlar. İzinsiz alırlarsa banlanıyorlar bildiğim.

Ama bunu izin alıp yapanlar yani ikinci üyelik alanlar bunu hep belirtiyorlar. Arkadaşlar ben izin aldım bu benim ikinci üyeliğim diye konuya başlıyorlar. İzinsiz alırlarsa banlanıyorlar bildiğim.

Ben siz kesin oylesiniz demedim. Oyle oldugunuza dair kesin suphem olsa sikayet et butonunu kullanirdim. Konu sahibinin 2.uyeligimisiniz diye sordum. Her neyse uzatmaya gerek yok. Gerekene yonetim karar verir bizim karsilikli yazismamiz bir sey cozmez. Iyi geceler.

Aslında ben böyle değilim, bu kadar sinirlenmek istemiyorum demiş en başta Ceycey.
Şimdi konu sahibini savunuyor gibi oldum ama alakası yok.
Gerçekten yardım almasını gerektiğini düşündüğün kişiye sen hiç normal değilsin git tedavi ol diye mi tavsiye verirsin sen mesela?
Bana yardımdan ziyade başka amaç var gibi geldi.
Ve kendisine o şekilde yazanlara o da öyle cevap vermiş nedenini bilemem sonda da küfür etmiş.
Gayet de açık yazıyorum ne demek istediğimi bence ama bu da uzuyor mesela.
Arkadaşım o yardım almak istemiyor. Burada zannetti ki herkes ona vay en iyi hayvansever sensin, vay sen ne güzel insansın, diğerleri tükaka yazacak. Öyle olmayınca buradakilerde tükaka oldu. Gerçekten sinirsel paikolojik Bi hastalığı olan insan hata yaptığının da farkında olmaz, çünkü ona hisleri yaptıkları normal gelir. Bizim orda buna edepsizlik deniyor valla.

Ben siz kesin oylesiniz demedim. Oyle oldugunuza dair kesin suphem olsa sikayet et butonunu kullanirdim. Konu sahibinin 2.uyeligimisiniz diye sordum. Her neyse uzatmaya gerek yok. Gerekene yonetim karar verir bizim karsilikli yazismamiz bir sey cozmez. Iyi geceler.
Banlanırsam anlarsınız ne olduğunu, size de iyi geceler :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X