Hayvan düşmanlığı ne yapmam gerekiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bravo, hayvanları sevip insanları b*k parçası yerine koyunca dünyayı kurtarmış oluyorsunuz. İnsanlara karşı biraz anlayış bekleyeni de hayvan düşmanı ilan ediyorlar hemen. Çok hastalıklı bir bakış açısı. İnsanlardan bu kadar tiksiniyorsanız toplum içinde yaşamayın.
Buna mizantropi deniyor bunlar hayvansever de değil köpeksever, yavru kedileri öldürüp boğup atacak kadar vahşileşmiş bir canlı türünden korkan parklarda çocukların rahat ve güven içinde oynamalarını isteyen çeteleşmiş köpeklerin rehabilite edilmesini insanların yaşam alanında değil güvenli barınaklarda olmasını isteyen kişilerle empati kuramıyorlar

Tamam işte hakkınızı kullanacağınız daha yorumlar gelirdi dedik bizde.
Konunun kapanmasını isteyemezsiniz yanlız ona hakkınız yok.
Kaç senedir kullanıyorum forumu, başka konularda da tartışma uzamasın diye diğer üyeler ricada bulunabiliyordu. Ona dayanarak yazdım eğer yoksa hak bunu mune belirtir elbette.

Haklısınız konu sahibi birisine ağıza alınmayacak küfür etmis o mesajdan sonra kapansa yeridir.
aşısı olmayan sağlık kontrolleri yapılmamış köpeği apartmanımıza soksalar hepimiz tepki verirdik.bir çocuğu ya da yaşlıyı ısırsa kuduz aşısı yaptırılacak kaç kere.neden uğraşmak zorunda olalım?sokak köpeğinin yeri evler değildir

Bu tip konularda düzgün, makul yorumlar göremiyorum nedense.
Hep karşılıklı bir saldırı, nefret,kin dolu cümleler..
Bir orta'mız yok vesselam.

aşısı olmayan sağlık kontrolleri yapılmamış köpeği apartmanımıza soksalar hepimiz tepki verirdik.bir çocuğu ya da yaşlıyı ısırsa kuduz aşısı yaptırılacak kaç kere.neden uğraşmak zorunda olalım?sokak köpeğinin yeri evler değildir
Kuduz hastalığının ciddiyetinin de farkında değildir muhtemelen.

Türkiye o kadar kötü bir durumda değil ama benzer olarak Hindistan'da da çok ciddi bir sokak hayvanı problemi var, o yüzden kuduzdan ölenlerin sayısı da çok fazlaymış orda.

Evet sekizinci sayfada gelmiş haklısınız. Acaba haklı çıkmak için gelene kadar üstüne mi gidiliyor.
Ben illa demiyorum zaten konu sahibi çok normal davranmış diye anlattığım farklı şey
en başta yazdıkları yüzünden insanlar da ağır tepki vermiş.tekrar okudum şimdi emin oldumm.konuyu başka şekilde yazsaydı destek bile alırdı

Buna mizantropi deniyor bunlar hayvansever de değil köpeksever, yavru kedileri öldürüp boğup atacak kadar vahşileşmiş bir canlı türünden korkan parklarda çocukların rahat ve güven içinde oynamalarını isteyen çeteleşmiş köpeklerin rehabilite edilmesini insanların yaşam alanında değil güvenli barınaklarda olmasını isteyen kişilerle empati kuramıyorlar

Güvenli barınak yoktur ölüm kampı vardır. Barınaklar otel değiiiiiiiiiillllllll.

İyi de normal değil konu sahibi kendi iyiliği için dedik git tedavi ol diye. Bunu anlamak için çok uzman olmaya gerek yok.
Böyle söyleyince düşüncemizi karşıdakinin aa evet haklısın demesi zor.
Çok üstüne gidildi bence olay farklı yerlere gitti.
Ki parktaki adam konusunda konu sahibine hak verdim mesela.
Tasması olan köpeğini öpen birini görsem beraber yaşadığı köpek diye düşünürüm direkt, niye yorum yapayım. Sürekli aynı evdeler zaten öper de koklar da köpeğini

Üstelik kuduz vakaları o kadar arttı ki yerli üretim olduğu halde bazı şehirlerde aşı tedariği yeterli gelmiyor, kaç şehirden ilan düştü önüme aşı arıyoruz şu güne kadar vurulmamız gerek diye bakanlığa il sağlık müdürlüğüne ulaşmaya çalışan, ihaleyle alınan aşı vakalar patlama yapınca erken bitmiş ihale tarihi beklendiğinden belli yerlerde stok sorunu olmuş bu resmen hindistan olmaya adım adım gittiğimizin resmidir. Bilinçsiz sorumsuz insanlar kilolarca çiğ kemiği sokaklara döküyor iyilik yaptığını düşünerek bu ciddi bir çevre ve halk sağlığı sorunu.

Bir de konuyu takip edenlere de bilgilendirme yapmış olayım böyle önüne gelen yere mama veya kemik dökenler suç işliyor kayıt altına alıp emniyete bildirebilirsiniz, kanuna göre besleme sadece belediyelerin belirlediği besleme alanlarında yapılabiliyor çünkü. Yani öyle çocuk parkına çimlere falan kalmış yemek kemik mama dökemezsiniz, çok üzülüyorsanız sahiplenmeli aşılarını yaptırmalı hijyen sağlamalı kısırlaştırmalısınız

Evet bazı yorumları rahatsız edici buldum ve forum buna hak tanıdığı için beğenmedim butonuna bastım. Anlaşılan bu da sizi rahatsız etmiş, olabilir.

Ben begenmedim butonunu kullanmaniza bir sey mi demisim? Begenip begenmemek sizin en dogal hakkiniz. Alintiladiginiz mesaj konunun kapatilmasina sizin karar vermenizle alakaliydi. Sanirim siz de cok sinirlenmis olmalisiniz ki algida secicilik yapmissiniz.

Sabahtan beri konu sahibine normal değilsin der mi dersin, git tedavi ol diyen mi dersin…
Kafanın içi bir milyon diyen mi dersin…
Birisi konu açtı diye sanki uzmanmışız gibi on cümleden teşhis koymaya gerek yok buraya konu açan yorumlara da katlanacak mantığı ile.
Konu sahibi anormal konuşuyor da yorum yapanlar çok mu normal konuşuyor.
Sınır nedir bilmiyor kimse ya bilmiyor yazık
konu sahibi de normal olmadığının farkında ve yardım istiyor. orayı kaçırmışsınız

Güvenli barınak yoktur ölüm kampı vardır. Barınaklar otel değiiiiiiiiiillllllll.

Hiçbir hayvansever derneği barınak koşulları veya aşılama/kısırlaştırma için yardım kampanyası yapmıyor işte bu da bi soru işareti. Nereye kaç kg döküldüğü belli olmayan hayali mama rakamları üzerinden bağış toplanacağına hayvanların sağlık sorunlarına aşılanmalarına kısırlaştırılmalarına yatırım yapabilirler barınak açabilirler belediye de ücretsiz yer tahsis ediyor ama rant döndüğü için kimse yanaşmıyor bu işe. Olan gittikçe çeteleşen hem birbirlerine hem diğer canlılara zarar veren başıboş köpeklere oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X