Hayatımı Düzene Sokuyorum 🌿🌻🧘🥑🍵

La Vie

J'ai un espoir.
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2022
1.059
2.250

---

Hayatımı düzene sokmak istiyorum ve bununla ilgili yaptıklarımı paylaşacağım bir topik oluşturmak istedim.
Uzun süreli ve bana yardımcı olur umarım. Çok motive başladım güne. 🎐

Şans getirsin. 🍀

Kısa süreli hedeflerim;

> Uyku düzeni oluşturmak.

Uzun süreli hedeflerim;

> Sabah yürüyüşü yapmak.
> Kahvaltı düzeni oluşturmak.
> Chloe Ting Challenge başlangıç sonra spor rutini oluşturmak.
> Ders çalışma düzeni oluşturmak.
> Kitap okuma rutini oluşturmak.

Fikir veya öneri bırakan herkese teşekkürler şimdiden... 💛💚

Bu sabah kahvaltımı istediğim aralıkta yaptım. Kitap işimi hallettim. Yürüyüşümü tamamladım. Saat düzensizliği olduğu için bazı şeyler geceye sarktı ama rutin oluşturmak adına gece başlamayı düşünüyorum.

Sporu tamamladım. Ders çalışmayı başta alıştırmak olarak 15 dk. olarak belirledim. Biraz kitap okudum. Bugün düne göre daha erken uyumayı planlıyorum.

Düne göre uyku düzenim ciddi düzeldi.
Kahvaltımı güzel yaptım
Kitap okudum. Yeni kitap aldım.
Min. 30 dk ders çalıştım. (Hala devam ediyorum)
Yürüyüş için hava fazla sıcaktı uyandığımda bugün akşam yürüyüşü yaparım onun yerine.

Yürüyüş yaptım yaklaşık bir buçuk saat.
Üç saatten fazla ders çalıştım.
Biraz dinlenip spor için enerji toplamaya çalışıcam.
Şimdi çay ve atıştırma molası. 🎉

Erken uyumak bugün çok mümkün olmadı pearlshine pearlshine sayesinde...
O Pizza Poğaça ne güzel tarifmiş öyle hemen denedim duramadım :kk77:
Hamur mayalansın bakalım. Gece gece spor yerine erken ödül gecesi olacak bugün :KK70:
Bir tane hedefi bir günlük yapamayıvericem :KK70:

---

Hayatımı düzene sokmak istiyorum ve bununla ilgili yaptıklarımı paylaşacağım bir topik oluşturmak istedim.

Şans getirsin. 🍀

Kısa süreli hedeflerim;

Uzun süreli hedeflerim;

> Sabah yürüyüşü yapmak.

Bu düzen işi çok zor. Uzun süredir rutin olarak yapmak istediklerimi planlıyorum ama o gün üç şey yapıyorsam kalan üçüne zaman kalmıyor maalesef. Benim de yapmam gereken çok şey var ve hiçbirini düzenleyemedim. O yüzden o gün ne yapmak istersem onu yapıyorum.

Bu düzen işi çok zor. Uzun süredir rutin olarak yapmak istediklerimi planlıyorum ama o gün üç şey yapıyorsam kalan üçüne zaman kalmıyor maalesef. Benim de yapmam gereken çok şey var ve hiçbirini düzenleyemedim. O yüzden o gün ne yapmak istersem onu yapıyorum.

Ayy maşallah diyeyim 2 gündür çok güzel gidiyor benim ama söylediklerin gibi olur mu diye düşünmedim değil açıkçası.
Eğer üçü ağır geliyorsa bir tane bir tane gerçekleştirerek ilerle.
10 gün yapabilirsen 2 ye çıkar.
Ama 7/10 yaparsan bırakma. Bir ay sonunda artık alışkanlık olacak.
En büyük hata başında bir kere kaçtı diye tamamen salmak.

Ayy maşallah diyeyim 2 gündür çok güzel gidiyor benim ama söylediklerin gibi olur mu diye düşünmedim değil açıkçası.
Eğer üçü ağır geliyorsa bir tane bir tane gerçekleştirerek ilerle.
10 gün yapabilirsen 2 ye çıkar.
Ama 7/10 yaparsan bırakma. Bir ay sonunda artık alışkanlık olacak.
En büyük hata başında bir kere kaçtı diye tamamen salmak.
Sıkıntı benim yapmamak istememem ya da üşenmem değil. Zaman yetmiyor. Hepsini yapınca koşuşturmada gibi yaşıyorum. Günde bir buçuk saat spora gidiyor, iki ya da üç saat kitap okurum. Enstrümanla ilgileniyorum yarım saat civarı. KPSS için not çıkarıp deneme çözmem gerekiyor. Yabancı dil pratiğine bir saat. Aralarında da evdeki özel işleri halletmek lazım. Yani şöyle yatıp bir saat hiçbir şey yapmadan duramam eğer ki istediğim tüm şeyleri yaparsam. Bu sebeple ben de yarıya bölüyorum, bazen de yapmıyorum birkaçını. Bu da üzücü, keşke daha fazla zaman olsa gün içinde. Ama sizin adınıza sevindim.

Sıkıntı benim yapmamak istememem ya da üşenmem değil. Zaman yetmiyor. Hepsini yapınca koşuşturmada gibi yaşıyorum. Günde bir buçuk saat spora gidiyor, iki ya da üç saat kitap okurum. Enstrümanla ilgileniyorum yarım saat civarı. KPSS için not çıkarıp deneme çözmem gerekiyor. Yabancı dil pratiğine bir saat. Aralarında da evdeki özel işleri halletmek lazım. Yani şöyle yatıp bir saat hiçbir şey yapmadan duramam eğer ki istediğim tüm şeyleri yaparsam. Bu sebeple ben de yarıya bölüyorum, bazen de yapmıyorum birkaçını. Bu da üzücü, keşke daha fazla zaman olsa gün içinde. Ama sizin adınıza sevindim.

Spor, enstrüman, yabancı dil... Kız ben kendi adıma üzüldüm :KK70:
Çok güzel bir yaşantın var dolu dolu ve verimli. Yani yapamadıkların aşırı önemli şeyler değilse boşver.
Amaç günün daha verimli geçmesi zaten. Bommmboooş yatıyorum ben tüm gün. O yüzden ufak çaplı birkaç bir şeyi düzenli yapabilmek istedim.

Spor, enstrüman, yabancı dil... Kız ben kendi adıma üzüldüm :KK70:
Çok güzel bir yaşantın var dolu dolu ve verimli. Yani yapamadıkların aşırı önemli şeyler değilse boşver.
Amaç günün daha verimli geçmesi zaten. Bommmboooş yatıyorum ben tüm gün. O yüzden ufak çaplı birkaç bir şeyi düzenli yapabilmek istedim.
Ah bir de onlara düzenli zaman ve enerjim kalsa da bir gün atlamadan yapabilsem. Ama en azından bunun planını yapmışsınız siz de. Çoğu insan boş yatmaya alışınca bu tarz bir düzen üzerine bile düşünmek istemez rahatları bozulacak diye. Siz de zamanla başka başka şeyler eklersiniz ilginizi çeken.

Ah bir de onlara düzenli zaman ve enerjim kalsa da bir gün atlamadan yapabilsem. Ama en azından bunun planını yapmışsınız siz de. Çoğu insan boş yatmaya alışınca bu tarz bir düzen üzerine bile düşünmek istemez rahatları bozulacak diye. Siz de zamanla başka başka şeyler eklersiniz ilginizi çeken.

Ben eskiden çok isterdim piyano ya da keman ama artık ne zamanım ne de eski heyecanım var bir şeylere sıfırdan başlamaya. Gündemim sadece sınav. İlerde ne olur bilinmez ama zannetmiyorum.
Öyle oluyor gerçekten insan yatmaya alışınca rahatlığı özlüyor ama benim aklımın bir köşesinde hep vardı bir şeyler yapmak. Başka sebeplerden ötürü yapamadım uzun bir süre. Umarım bu kadarı kesintisiz devam eder.
En azından bundan sonra bir şeyler etsin, etmeli :dua:

---

Şans getirsin. 🍀

Kısa süreli hedeflerim;

Uzun süreli hedeflerim;

> Sabah yürüyüşü yapmak.

Abla konun hayırlı olsun, benim konulara hiç uğramıyosun bu aralar darılcam bak :KK43:

Kısa süreli hedefler
-Meditasyon
-Olumlama
-Enerji temizliği

Bu üçünü iyice alışkanlık haline getirmek ana hedeflerim ☺️

Abla konun hayırlı olsun, benim konulara hiç uğramıyosun bu aralar darılcam bak :KK43:

Kısa süreli hedefler
-Meditasyon
-Olumlama
-Enerji temizliği

Bu üçünü iyice alışkanlık haline getirmek ana hedeflerim ☺️
Wind'ım kuzuuum. Hoşgeldin canım.
Kusura bakma ben bir ara Fal topiğine sardım. Buraya konu açıp kaçtım gibi oldu :KK70:
Keşke etiket atsaydın hiç farketmedim. Hatta diğer konun için beklemedeydim...

Hayırlı olsun canım bu arada hedeflerimize ulaşalım birlikte.
Ben bugün biraz gevşettim ama yarın tam gaz devam :21:

Wind'ım kuzuuum. Hoşgeldin canım.
Kusura bakma ben bir ara Fal topiğine sardım. Buraya konu açıp kaçtım gibi oldu :KK70:
Keşke etiket atsaydın hiç farketmedim. Hatta diğer konun için beklemedeydim...

Hayırlı olsun canım bu arada hedeflerimize ulaşalım birlikte.
Ben bugün biraz gevşettim ama yarın tam gaz devam :21:
Ben de bugün Bi yoruldum ki abla annemle alışverişteydik aktar alışverişimizi yaptık gene ot doldu ev 😂

Yeni konuyu yazdım da, biraz sıkıntım var o konuda valla dert başlığına konu açtım yeni :KK43:

Bugün biraz salmak istedim. Dün yatmadan önce moralim biraz düştü. Kendime izin verdim. Yürüyüşümü aksatmadım. Bugün yarım saat akşam yürüyüşü yaptım. Birkaç hedef daha tamamlayıp öyle yazıcam.

Ben de bugün Bi yoruldum ki abla annemle alışverişteydik aktar alışverişimizi yaptık gene ot doldu ev 😂

Yeni konuyu yazdım da, biraz sıkıntım var o konuda valla dert başlığına konu açtım yeni :KK43:

Dur ben ona da damlarım. Ne oldu merak ettim kız.

Ay bir ara yeşil çay demlemeye sarmıştım. Kesinlikle salla çaydan daha iyi oluyor. Bi'de hatmi çiçeği içmiştim bir dönem o da iyiydi.
Ben baharatları aşırı seviyorum ama. Öyle böyle değil :KK70:
Aktarda dolaşmayı bile seviyorum.

Dur ben ona da damlarım. Ne oldu merak ettim kız.

Ay bir ara yeşil çay demlemeye sarmıştım. Kesinlikle salla çaydan daha iyi oluyor. Bi'de hatmi çiçeği içmiştim bir dönem o da iyiydi.
Ben baharatları aşırı seviyorum ama. Öyle böyle değil :KK70:
Aktarda dolaşmayı bile seviyorum.
Annem kilo vermek istiyor ben stresten endişeden kurtulmak istiyorum 😄

Valla bugün neler aldık mavi kelebek sarmaşığı, hayıt otu, meyan kökü falan filan 😄 ay o sarmaşık Bi güzel ki abla masmavi çay çıkıyor görmen lazım hem de faydalıymış ☺️

X