Saç Uzatma Yöntemleri Hayatımda saçımı hiç uzatamadım

Dökülecek saç zaten dökülüyor, o elinize gelenler zaten dökülmüş olan saçlarınız. ama tararken fırçamıza dolanan saçlar malesef tararken yolduğumuz teller aslında, bana kuaför akrabam söylemişti
Akan suyun altında saçı acıtmadan taramak saçı yolmuyor, ayrıca ıslak saç daha esnektir her zaman. Kuru saç çıt diye kopar 😊😊
Faydalı bilgi için çok teşekkür ederim. Deneyeceğim :) bir de saç dökülmesini azaltabilsek keşke

birde sac dokulmesi icin zeytin yagi yumurta sarisi maskesi iyi geliyor 15 gunde bir tekrarlayin

Bana da kivircigi güzel duran ama kabarmayan sac önerisinde bulunan biri olursa çok sevinirim 😅

Benim saçlarim dalgalı haliyle belimde ve kendimi bildim bileli uzun saç kullanirim en kisa omuzlarimda olur.

Saçlarimi boyuyorken çok yipraniyordu ve yavaş uzuyordu. Boya çoook yipratan bisey bin bir tane bakim yapmiyorsan.

Ben yillardir saclarimi boyamiyorum. Yazlari saç kurutma mak. Kullanmam. Isıyla şekil verme işlemini devamli kullanmam, arada yaparim.

Gece yatmadan önce tararim ve örerek yatarim bu çok önemli bence uyurken saçlar yolunuyor cunku farkedilmese de.

Ekstra olarak kullandigim Urban markasinin argan serumu var banyo sonrasi veya gece örmeden önce surerim.

Saçınıza ısı uygulamayın, sağlıklı beslenin ve kırılmasını önlemek için hindistan cevizi yağıyla maske yapıp bekletin, senede iki kere de kırıkları aldırın, zamana bırakın ve oluyor 🤷🏻‍♀️ Biraz da saçla alakalı tabi.

Şampuan, saç kremi vs kullanmayın el yapımı sabunlardan alın ve aleovera saç yağı kullanın. Uzatma döneminde bunlar iş görüyor

Merhabalar.dert gibi görünmeyebilir, ancak 30 yaşında bir genç kadın olarak hiç saçımı uzatamadım.hep içimde ukdedir.köyde doğdum, annemin yoğun işlerinden dolayı hiç bir kız çocuğu gibi büyüyemedim:KK43: sorum şu; saçımın yapısı ince, uzayınca dökülen cinsten..ama ömrümde bir kez olsun saçlarımı sırtımın ortasına kadar uzatmak istiyorum..sizce bu saç yapısında birinin saçı sağlıklı uzayabilir mi?
Ablamın da saçları sizin gibi hep uzun kullanmak isterdi. Şimdi ismi bu muydu emin olamadım ama postiş kullandı bir süre hevesini aldı. Benim de saçlarım aksine belime kadardı geçen gün gittim kestirdim kesinlikle bir daha da çok uzatmam çok zor oluyor bakımı. Her saçın tipi farklı bazı insanlarınki çok uzatmaya müsait olmuyor ne yaparsanız yapın. Hevesinizi almak için siz de öyle yapabilirsiniz ablam kullandığında belli olmuyordu hem de yakışmıştı ama çabuk sıkıldı.

Size de dert beğendirilmiyor kk hanımları.Illa bir aksiyon mu olmalı? Kaynana eş döngüsünde mi ilerlemeli ?
Bence saç bir insanın görüntüsünün en önemli parçası.Dax supergo diye bir urun duydum ve epey araştırdım fakat kullanladım. Saçları besliyor ve hızlı uzatıyor diye duydum. Isterseniz onu bir deneyebilirsiniz
bıktık yahu kaynana görümce konularından .bu konu gayet iyi hem de dert tabi ki saç kadının makyajıdır çünkü

Formülü paylaşabilir misiniz :) sarımsak+zeytinyağı ikilisinden başka bir öneri ise mutlaka deneyeceğim. Eğer oysa da bir kez denedim ailem koku yüzünden neredeyse evden kovacaktı bir daha yapamadım :KK43:

Söyleyebilirim deneyecekseniz ama cidden çok daha leş gibi kokan bi formül bende bir kaç kez yapabildim dayanabildim iğrençliğine yaparım derseniz eğer yazabilirim

perma yaptır ben düşünüyorum valla mayısa doğru iyice uzasın :KK70:

ben düşündüm gür gözüksün diye öyle bir şey ama kıvırcık saç bana göre değil ben saçım hep dalgalı olsun istemişimdir iri dalgalar yapılabiliyor mu perma yöntemi ile bilginiz var mı bu konuda

ben düşündüm gür gözüksün diye öyle bir şey ama kıvırcık saç bana göre değil ben saçım hep dalgalı olsun istemişimdir iri dalgalar yapılabiliyor mu perma yöntemi ile bilginiz var mı bu konuda
uzun yıllar önce 1 kere yaptırmıştım harika olmuştu ama yapan ustaydı sarma yönü doğru miktarda saç alma vs. önemli çünkü o zaman saçım boyasızdı ama rengini oldukça açmıştı perma ilacı .1 yldan fazla kullandım .bu sefer yaptırırsam su dalgası gibi istiyorum kıvır kıvır değil ve platin sık balyaj.çok gösterişli oluyor platin saça çünkü beğeniyorum yarım topuz da kullanırım rahatça o zaman.şimdi çok ince telli saçım hoş durmuyor topuz anca atkuyruğu yapıyorum.

uzun yıllar önce 1 kere yaptırmıştım harika olmuştu ama yapan ustaydı sarma yönü doğru miktarda saç alma vs. önemli çünkü o zaman saçım boyasızdı ama rengini oldukça açmıştı perma ilacı .1 yldan fazla kullandım .bu sefer yaptırırsam su dalgası gibi istiyorum kıvır kıvır değil ve platin sık balyaj.çok gösterişli oluyor platin saça çünkü beğeniyorum yarım topuz da kullanırım rahatça o zaman.şimdi çok ince telli saçım hoş durmuyor topuz anca atkuyruğu yapıyorum.

Bilmiyordum yapılabildiğini iyi bari sevindim ya. Bende kıvır değil iri dalgalar istiyorum veya su dalgası gibi ve benim saçım boyalı olduğu için muhtemelen zarar görecek perma için boyalı saçlara özel perma ilacı var ama o da saç rengini açıyor bir arkadaşımdan biliyorum hatta saçı yanmıştı benimki yanar mı bilemiyorum. Saçım o kadar ince telli ve düzki maşa tutmuyor hemen iniyor önceden köpükleyip, işlem sonrası spreylesem bile. En azından bu derttende uzun bir süre kurtulurum. Saçımı gösterişli kullanmayı seviyorum bende, dümdüz indiği için önüme gelmesin diye mutlaka ya saç aksesuarı takmak zorunda kalıyorum (ki hiç sevmiyorum aslında) ya da tepeden sımsıkı toplayıp at kuyruğu yapıyorum. başka kullanabildiğim gösterişli bir model yok ne yazıkki, fakat dalgalı olsa çok rahat şekil alabilen bir saçım olabilir en en azından doğal halinede bıraksam gösterişli durabilir

benim d eçok ince telli fön çektirsem hemen sönüyor düzleştirsem yapışık duruyor ve çabuk bozuluyor her ürünü denedim değişmedi kerastas e inden tony guy a kadar.kaliteli perma ilaçları varmış ben kendim alacağım kuaföre ilacı götüreceğim .saçlar yüznden hep spor ve basic giyiyorum çünkü daha şık kıyafet açık yapılı saç istıyor o da olmuyor ince telli saçta hemen bir rüzgarda dağılıyor mübarek fönde bozuluyor atkuyruğundan da çok sıkıldım

Uzar.
Hayatımda ilk defa kısa saç kullanıyorum o da pandemide geldiler, kendim kestim.

Formulü şu, saçınıza asla ısıl işlem uygulamayacaksınız, kendi haline bırakacaksınız.
Duş sonrası kurutmayı bile nemli iken kesecek, çok fazla taramayacaksınız.
Ben duştan duşa tararım saçımı ki zaten düz, gerekmiyor da.
Spreydir, şekillendiricidir uzak durun.
Ayda 1 badem yağı, zeytin yağı ve yumurta sarısıyla maske yapın.

Mis gibi uzar:)

X