Saç Uzatma Yöntemleri Hayatımda saçımı hiç uzatamadım

tatli_telasss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2014
79
131
Merhabalar.dert gibi görünmeyebilir, ancak 30 yaşında bir genç kadın olarak hiç saçımı uzatamadım.hep içimde ukdedir.köyde doğdum, annemin yoğun işlerinden dolayı hiç bir kız çocuğu gibi büyüyemedim:KK43: sorum şu; saçımın yapısı ince, uzayınca dökülen cinsten..ama ömrümde bir kez olsun saçlarımı sırtımın ortasına kadar uzatmak istiyorum..sizce bu saç yapısında birinin saçı sağlıklı uzayabilir mi?

Naparsam yapayim bnm de saglikli uzamiyor. Hem kivircik hem ince telli, kabaran bir sacim var ve birbturlu sebenini bulamadigim dokulme problemim. Uzatmak icin her yolu denedim, bu kez de uzun ama kilcik gibi saclarim oldu. Uclari ölüyor hep. Bazi sacin yapisi boyle, saglikli uzamiyor bence.

Tabiki uzar ama uzama zamanı kişiden kişiye değişebilir. Genellikle sağlıklı bir saç ayda 1 cm uzar. Saçınıza ellerinizle bir kaç dakika masaj yapmanız kan dolaşımını sağladığından daha hızlı saçınızı uzatabilir bunu haftada bir kaç kez yapabilirsiniz. Ayrı olarak argan yağını çok duydum araştırabilirsiniz.

Merhabalar.dert gibi görünmeyebilir, ancak 30 yaşında bir genç kadın olarak hiç saçımı uzatamadım.hep içimde ukdedir.köyde doğdum, annemin yoğun işlerinden dolayı hiç bir kız çocuğu gibi büyüyemedim:KK43: sorum şu; saçımın yapısı ince, uzayınca dökülen cinsten..ama ömrümde bir kez olsun saçlarımı sırtımın ortasına kadar uzatmak istiyorum..sizce bu saç yapısında birinin saçı sağlıklı uzayabilir mi?

Evet uzayabilir. Benim saçlarım da öyle. Uzaması çok uzun zaman alır ama 2 sene falan. Saç ince olunca sürekli kırıkları aldırmak gerekiyor. Ben 1 senedir uzatmaya çalışıyorum şuan omuzlarımda.

Bu arada saç uzatmak istemek yaşam enerjisiyle ilgili bir şeymiş

saç için vitaminler var eczaneye sorun verirler bir de market şampuanı kullanmayın ve haftada bir en az saça bakım yapım yağlarla.düzleştirmeyin fön makinesi ile kurutmayın kırılmasın .saç uçlarına banyodan sonra uygun fiyata serumlar var onlardan sürün 10 kusür e bile var gratiste.hindistancevizi yağı da faydalı daxsupergro diye bir ürün var o da hızlı saç uzatır araştırın banyodan banyoya tarayın çalışmıyorsanız

Merhabalar.dert gibi görünmeyebilir, ancak 30 yaşında bir genç kadın olarak hiç saçımı uzatamadım.hep içimde ukdedir.köyde doğdum, annemin yoğun işlerinden dolayı hiç bir kız çocuğu gibi büyüyemedim:KK43: sorum şu; saçımın yapısı ince, uzayınca dökülen cinsten..ama ömrümde bir kez olsun saçlarımı sırtımın ortasına kadar uzatmak istiyorum..sizce bu saç yapısında birinin saçı sağlıklı uzayabilir mbenim

Hemen kür veriyorum 😄
Bemiks+Bephanten +Evigen üçlüsünü eczaneden temin edin. Ampul olarak satılıyorlar bir kaseye 3ünden birer adet kırıp varsa badem yağı gibi bakım yağları da ekleyebilirsiniz. Saç diplerinize güzelce tarakla masaj yaparak uygulayın. Başınıza streç film sarın en az 5 saat kalmalı gece yatarken de yapabilirsiniz gün içinde de. Bunu ilk 1 ay her hafta uygulayın sonra ayda 1-2 ye düşürürsünüz. Saçınızı inanılmaz besleyip uzamasını hızlandıracak.
Saç uçlarınız cansız ise haftada bir duşa girmeden yarım saat 1 saat evvel uçlarına hindistan cevizi yağı, zeytinyağı uygulayabilirsiniz.
Çinko desteği de saç dökülmesine çok iyi gelir.
Mecbur kalmadıkça kurutma makinesi kullanmayın.
Benim uygulayıp fayda gördüklerim bunlar 😄

Benimde annem uğraşmak istemezmiş, hep kestirirmiş hep kestirirmiş , bende yeni yeni uzatıyorum . Uzuyor yani bir şekilde zaman

benim saç yapım ince ve mevsim geçişinde dökülüyordu şampuanımı değiştirdim ve ayrıca evde maskeler yapıyorum ve yeni saçlarım çıkmaya başladı bir kaç aya gürleşecek gibi geliyor bakalım...

Kestirme uzar da ben anlamadım niye uzamasınki

Hemen kür veriyorum 😄
Bemiks+Bephanten +Evigen üçlüsünü eczaneden temin edin. Ampul olarak satılıyorlar bir kaseye 3ünden birer adet kırıp varsa badem yağı gibi bakım yağları da ekleyebilirsiniz. Saç diplerinize güzelce tarakla masaj yaparak uygulayın. Başınıza streç film sarın en az 5 saat kalmalı gece yatarken de yapabilirsiniz gün içinde de. Bunu ilk 1 ay her hafta uygulayın sonra ayda 1-2 ye düşürürsünüz. Saçınızı inanılmaz besleyip uzamasını hızlandıracak.
Saç uçlarınız cansız ise haftada bir duşa girmeden yarım saat 1 saat evvel uçlarına hindistan cevizi yağı, zeytinyağı uygulayabilirsiniz.
Çinko desteği de saç dökülmesine çok iyi gelir.
Mecbur kalmadıkça kurutma makinesi kullanmayın.
Benim uygulayıp fayda gördüklerim bunlar 😄
biotin hapı da çok iyi geliyor saça

Benimde saçım ince telli ve çok düz sizinki gibi uzadıkça daha çok dökülüyor. bende genelde hep kısa kullandım yavaş uzadığı için. Çok sabır gerektiriyor 3 senede boynumdaki küt saç modelim, anca uzadı omzumun aşağısına kadar. Sadece 2 kez uçlarından 1cm aldırdım bu süreçte. Çok şey denedim hızlı uzasın gürleşsin diye. Gürleşmesi için yaptıklarımın sadece bir tanesi işe yaradı ve dünyanın en iğrenç formülü. Uzaması için ise bence hiç bir yolu yok sabretmekten başka.

Allah başka dert vermesin
Size de dert beğendirilmiyor kk hanımları.Illa bir aksiyon mu olmalı? Kaynana eş döngüsünde mi ilerlemeli ?
Bence saç bir insanın görüntüsünün en önemli parçası.Dax supergo diye bir urun duydum ve epey araştırdım fakat kullanladım. Saçları besliyor ve hızlı uzatıyor diye duydum. Isterseniz onu bir deneyebilirsiniz

Benimde saçım ince telli ve çok düz sizinki gibi uzadıkça daha çok dökülüyor. bende genelde hep kısa kullandım yavaş uzadığı için. Çok sabır gerektiriyor 3 senede boynumdaki küt saç modelim, anca uzadı omzumun aşağısına kadar. Sadece 2 kez uçlarından 1cm aldırdım bu süreçte. Çok şey denedim hızlı uzasın gürleşsin diye. Gürleşmesi için yaptıklarımın sadece bir tanesi işe yaradı ve dünyanın en iğrenç formülü. Uzaması için ise bence hiç bir yolu yok sabretmekten başka.
Formülü paylaşabilir misiniz :) sarımsak+zeytinyağı ikilisinden başka bir öneri ise mutlaka deneyeceğim. Eğer oysa da bir kez denedim ailem koku yüzünden neredeyse evden kovacaktı bir daha yapamadım :KK43:

Kırık saç uzamıyor, kırıldıkca uçlarından aldırmalısınız. Argan yağı çok faydalı saçı besliyor.
Ve saçlar fırça ile taranmamalı, düz tarak kullanılmalı.
Ne derler ona, hani dedelerimiz saçını arkaya doğru tarar ya, o taraklardan. Düz tarak deniyor heralde.
O tarak saçları kesinlikle kırmıyor, ve yolmuyor. Saç kremi mutlaka kullanın ve suyun altında saç tarayın

Kırık saç uzamıyor, kırıldıkca uçlarından aldırmalısınız. Argan yağı çok faydalı saçı besliyor.
Ve kullanılan tarak fırça olmamalı, düz tarak olmalı. Ne derler ona, hani dedelerimiz saçını arkaya doğru tarar ya, o taraklardan. Düz tarak deniyor heralde.
O tarak saçları kesinlikle kırmıyor, ve yolmuyor. Saç kremi mutlaka kullanın ve suyun altında saç tarayın
Saç ıslakken dökülmeye daha müsait oluyor diye duymuştum acaba yanlış bilgi mi ? Benimde duşta çok dökülmüyor ama çıkıp nemini aldıktan sonra tarayınca bir avuç kadar dökülüyor maalesef :KK43:

Saç ıslakken dökülmeye daha müsait oluyor diye duymuştum acaba yanlış bilgi mi ? Benimde duşta çok dökülmüyor ama çıkıp nemini aldıktan sonra tarayınca bir avuç kadar dökülüyor maalesef :KK43:
Dökülecek saç zaten dökülüyor, o elinize gelenler zaten dökülmüş olan saçlarınız. ama tararken fırçamıza dolanan saçlar malesef tararken yolduğumuz teller aslında, bana kuaför akrabam söylemişti
Akan suyun altında saçı acıtmadan taramak saçı yolmuyor, ayrıca ıslak saç daha esnektir her zaman. Kuru saç çıt diye kopar 😊😊

X