Hastalık hastası hasta olursa

aslında senin sorunun cevrendeki insanların ilgisizliği, hisssizligi ve kendini yalniz hissetmen. Son mesajından bunu anladım. Hepimizin hayati boyle ama merak etme. Kendine odaklaniyorsun o yüzden. Bence odak noktanı zevklerine çevir. Sen güçlü bir kadınsın , tek başına her şeyi başarabilecek kapasitedesin. Boyle motive et kendini. Bu hastalığı en az zararla atlatmanın en güzel yolu da kendine hakettigin özeni göstermek.

Liseye giderken enrique iglesias seviyordum. O zaman ders dinlerken bi hayal kurdum. Bir arabam olsun ve trafik çok sıkışık olduğunda herkes oflayıp puflarken ben enrique dinleyip dans etmeliyim demiştim. Üzerinden 15 sene geçti ve hayalimi gerçekleştirmek için çok korkmama rağmen ehliyet aldım. Araba sürmemi ilerletiyorum.

Yani şunu demek istiyorum. Bir ihtiyaç listesi çıkar kendine. Çocukluktan başla ve karşılanmamış her ihtiyacını kendi ellerinle karşıla. Kendine yatırım yap yani. Bu artik benim hayat felsefem.

Ben de anne olmayı çok istiyorum ve anne olmamin yolu kendimi mutlu etmekten geçiyor bunu çok iyi biliyorum.

İlk defa paylaşıyorum kendimle ilgili bu bilgiyi.
Aslında şu üç aydır her şey çok değişti.hiç bir şeyden zevk almıyorum.eşim çok destek yardımcı ama bu psikolojiyi anlaması pek mümkün değil.yine de elinden geleni yapıyor,öğreniyor.ama artık onlarla da bir süre sonra paylaşamıyorum bazı şeyleri.
Hayaller konusunda sanki falcı gibisiniz.uzun zamandır hayal kuramıyorum.düşünüp de beni ne mutlu eder dediğim bir şey bulamıyorum artık.bu arada benim yaşım 45.uzun yıllar yoğun çalışma hayatım oldu.ikinci evliliğimi yaptım 5 yıl önce.18 yaşında da oğlum var.sanki bu kadarmış gibi anlatamıyorum belki ama.
Umarım siz ve tüm isteyen kadınlar çocuk sahibi olurlar.

Valla ben kanser olsam farketmeyecek kadar rahatimdir kafa olarak.
Simdi iki sn sonra kafamiza bir tas dusebilir ölebiliriz. Biraz rahat olun.
Mesela suan gribim var doktora dahi gitmedim ilac almadim. Vucudumuzun savunma sistemi var...sentetik ve yapay sekilde yok edilmedikcs gayet iyi calisir.
Birazda dusunce meselesi.
Hastaliginizi tam olarak anlamadim o yuzden ilac konusunda ve tedavi konusunda birsey diyemiyorum.
Ama manevi anlamda kendinize telkinler edin. Kendinizi rahatlatin biraz...
Dusunce sagligi da önemli.
İşte tam da böyle olmak istiyorum ama sonra her yerde bangır bangır erken teşhis hayat kurtarır falan.hastslık hastasıysan kurtarmıyor sanki.troid nodüllerim belki uzun yılşardır vardı ne zaman eşimin check up programına dahil oldum orda öğrendim ondan sonrası karanlık:110:

Olursa kısmında da endişeli bir durum yok.
Hastalık belli tedavisi belli ve başarılı sonuçlar.
Ve siz bir bireysiniz.
Hastalığınız dışında hayatınız, aileniz, arkadaşlarınız, eğitiminiz, yapmak istedikleriniz, hayalleriniz var.
Bunlara odaklanın :KK66:
Bu yazdığınızın ekran görüntüsünü alıyorum müsadenizle.her gün okuyacağım

İşte tam da böyle olmak istiyorum ama sonra her yerde bangır bangır erken teşhis hayat kurtarır falan.hastslık hastasıysan kurtarmıyor sanki.troid nodüllerim belki uzun yılşardır vardı ne zaman eşimin check up programına dahil oldum orda öğrendim ondan sonrası karanlık:110:

İnsan kendi dusuncelerine bogularak kendine kotuluk yapiyor aslinda.
Bence varsayimlara girdiginizi fark ettiginiz an birakin bu dusunceleri.
Oyle mi olur ..su sekilde mi hastayim ne olacak vs dusunceler gereksizdir.
Hayatta herseyin bir anlami vardir.
Ani yasamak lazim.
Mesela suan nerdesiniz? Belki evinizde elinizde tel veya bilgisayar..isterseniz bir guzel turk kahvesi yaparsiniz vsvs degilmi? Sorununuz yok yani. Farkindalikla etrafiniza bakin.
Elini kolunuz tutuyor ki yaziyorsunuz okuyorsunuz burda. İste bunlar sukur sebebi degilmi? Simdi ne diye oyle mi olacak boyle mi olack diye dusuncelere dalarak en kotu ihtimalleri kafada kurarak zehir edeseniz ki kendinize bu ani bu gunu, hayati? Boyle boyle dusunmeye calisin..hergun kendinizi alistirin.
Olan olur zaten. Ama iyi dusunelim iyi olsun en azindan. Veya iyi olma ihtimali varken kotu dusunerek omrumuzun bir kismini kendimize zehir ederek yasamis olmayalim. Sonunda hersey mukemmel olsa sapasaglam olsaniz ..olan tek sey bu kendinize zehir ettiginiz gunler olacak. Vakit kiymetli..iyi seylerle doldurun. Sizin elinizde bunlar.

Öncelikle hepinize merhabalar.

3 ay önce total troid ameliyatı oldum.bu konuda bilindik iyi bir cerraha.onun öncesinde de aynı doktor ve tanı merkezinde 5 yıl boyunca düzenli kontrollerimi yaptırdım her altı ayda bir.ameliyatın öncesindeki son bir yıl hipertroidi olmuştum ve ilaç kullanmıştım.ama nodüllerim büyüdü(çok sayıdalar) ve ameliyat kararı alındı.kontrollerim sürecinde büyük nodülümden biyopsi olmuştum temiz çıkmıştı.öncelikle bunları anlatıp şimdi sorunuma geçmek istiyorum.

Ameliyat sonrasında diğer minik iki nodülümde papillar ca olduğu ortaya çıktı.9 mm ve 5 mm şeklinde.ameliyatı yapan cerrahım atom tedavisine gerek yok dedi.ama ben maalesef çok takıntılı biri olduğum için doktor doktor gezmeye başladım.nükleer tıpa gittim.çok iyi iki hocaya.bir tanesi hormon ilacını bırak tahlil sonucuna göre bakalım,diğeri bir sürü gen testi,senin geçmişin hipertroidi alsan iyi olur düşük doz ama sen bilirsin.eski doktorum alma gerek yok az da olsa kan kanseri riski oluyor atom tedavisinde.yani arkadaşlar açıkçası olayı çorbaya çevirdim.bu arada her kontrolde ultrason da yapıldığı için ayrıca atak gelişti bende çünkü son gittiğim hoca fazla detaycı kalan troid dokuları oluyor ya orda gariplik gördüm dedi ben tabi krize girdim.şimdi beni beş yıl takip eden doktoruma ve ameliyat yapan cerrahıma güvenmek onların dediğini uygulamak istiyorum.yani atom tedavisi almamak.ama sonrasında bir nüks durumu falan olursa da neden atom almadım der miyim. Atom alsam bu sefer acaba kan kanseri mi oldum diye kendimi mi yerim.böyle böyle delirttim sanırım doktorları ve kendimi.

Psikolog desteği de almaya başladım,hastalık takıntılı biriyim aşmaya çok yaklaşmışken troid kanseri olunca tekrar çok panik oldum.sizlerden motive edici cümleler ya da başka bakış açıları gelebilir diye bdv ye açtım konumu .umarım desteklerinizi esirgemezsiniz.biraz da uzun oldu kusura bakmayın.

Kim olsa sizin verdiğiniz (bahsettiğiniz doktora güvenme) kararı verirdi. Yalnız, tiroitle ilgili olanlar dahil tüm hastalıkların tetikleyicisi stres. Meditasyon, nefes egzersizi ve pozitif imgeleme yapmanızı tavsiye ediyorum. Dışarıyla ilgili yapabileceğiniz her şeyi yapmışsınız, artık içinize yönelip, içten iyileşmeniz gerekiyor. Bir de vücudunuzun kendi kendini iyileştirme sürecini hızlandırmak için erken yatıp, uykunuzu alarak uyanırsanız çok faydasını görebilirsiniz.

İnsan kendi dusuncelerine bogularak kendine kotuluk yapiyor aslinda.
Bence varsayimlara girdiginizi fark ettiginiz an birakin bu dusunceleri.
Oyle mi olur ..su sekilde mi hastayim ne olacak vs dusunceler gereksizdir.
Hayatta herseyin bir anlami vardir.
Ani yasamak lazim.
Mesela suan nerdesiniz? Belki evinizde elinizde tel veya bilgisayar..isterseniz bir guzel turk kahvesi yaparsiniz vsvs degilmi? Sorununuz yok yani. Farkindalikla etrafiniza bakin.
Elini kolunuz tutuyor ki yaziyorsunuz okuyorsunuz burda. İste bunlar sukur sebebi degilmi? Simdi ne diye oyle mi olacak boyle mi olack diye dusuncelere dalarak en kotu ihtimalleri kafada kurarak zehir edeseniz ki kendinize bu ani bu gunu, hayati? Boyle boyle dusunmeye calisin..hergun kendinizi alistirin.
Olan olur zaten. Ama iyi dusunelim iyi olsun en azindan. Veya iyi olma ihtimali varken kotu dusunerek omrumuzun bir kismini kendimize zehir ederek yasamis olmayalim. Sonunda hersey mukemmel olsa sapasaglam olsaniz ..olan tek sey bu kendinize zehir ettiginiz gunler olacak. Vakit kiymetli..iyi seylerle doldurun. Sizin elinizde bunlar.
Belki de hayat amacımı,inancımı kaybettim.bir yerde okumuştum troid hastalıklarına söylenmeyen içe atılan sözler veya kendini yanlış ifade etmek neden olurmuş diye.bu dönemde hiç bir şey yapmak gelmiyor içimden.evim güvenli alanım.zorla çıkıyorum.o da sadece yoga,meditasyon ve doktor için.kendimi sadece bu soruna odakladım.bilemiyorum belki de yıllarca yoğun çalışıp birden işten ayrılmak,ameliyat olmak her şey değiştiği için de bir uyum dönemindeyim.haklısınız ne kadar yaşadığımız değil nasıl yaşadığımız önemli ama bunu içselleştirebilmek için bana güç lazım,farkındalık lazım

Aaaahhhh canım Aaaahhhh. Ben de pek seviyorum olayları, hastalıkları dramatikleştirmeyi. Ama bundan sonra kararlıyım. Dramlaştırmak yok, çözüm odaklı olmak var. Yapılması gerekeni yapıp sonra yokmuş gibi hayatı yaşamaya devam etmek var. Böyle yapalım canım zamanında bir psikolojik rahatsızlığı dramlaştırdığım için o kadar uzun vadede yaşadım ki,halbuki çözümüne baksam ve takmasam 2 aylık işi vardı. Sen de kendine söz ver. Doktor kontrolüne gir, görev tamamlandı de dışarı çık ve unut. Hadi yapalım bunu.

Kim olsa sizin verdiğiniz (bahsettiğiniz doktora güvenme) kararı verirdi. Yalnız, tiroitle ilgili olanlar dahil tüm hastalıkların tetikleyicisi stres. Meditasyon, nefes egzersizi ve pozitif imgeleme yapmanızı tavsiye ediyorum. Dışarıyla ilgili yapabileceğiniz her şeyi yapmışsınız, artık içinize yönelip, içten iyileşmeniz gerekiyor.
Evet stres şu anda hayatımın merkezinde.hem de geçici değil içten yerleşik bir durumda.kalp huzurumu geri istiyorum lütfen dua edin

Aaaahhhh canım Aaaahhhh. Ben de pek seviyorum olayları, hastalıkları dramatikleştirmeyi. Ama bundan sonra kararlıyım. Dramlaştırmak yok, çözüm odaklı olmak var. Yapılması gerekeni yapıp sonra yokmuş gibi hayatı yaşamaya devam etmek var. Böyle yapalım canım zamanında bir psikolojik rahatsızlığı dramlaştırdığım için o kadar uzun vadede yaşadım ki,halbuki çözümüne baksam ve takmasam 2 aylık işi vardı. Sen de kendine söz ver. Doktor kontrolüne gir, görev tamamlandı de dışarı çık ve unut. Hadi yapalım bunu.
Tamam söz veriyorum bu gün milat olsun.uğraşacağım.haklısınız.

Edeceğim. Lütfen siz de çaba gösterin. Stresinizi kontrol edebilirseniz, sağlığınızı kontrol edebilirsiniz. O kadar önemli.
Ben bu sorunumu buraya yazabildiysem,sizler vakit ayırıp bu kadar içten yazdıysanız bir nedeni olmalı.söz veriyorum.uğraşacağım.umarım herkes kalbinden geçirdiği gibi huzurlu bir hayata kavuşur

Aslında şu üç aydır her şey çok değişti.hiç bir şeyden zevk almıyorum.eşim çok destek yardımcı ama bu psikolojiyi anlaması pek mümkün değil.yine de elinden geleni yapıyor,öğreniyor.ama artık onlarla da bir süre sonra paylaşamıyorum bazı şeyleri.
Hayaller konusunda sanki falcı gibisiniz.uzun zamandır hayal kuramıyorum.düşünüp de beni ne mutlu eder dediğim bir şey bulamıyorum artık.bu arada benim yaşım 45.uzun yıllar yoğun çalışma hayatım oldu.ikinci evliliğimi yaptım 5 yıl önce.18 yaşında da oğlum var.sanki bu kadarmış gibi anlatamıyorum belki ama.
Umarım siz ve tüm isteyen kadınlar çocuk sahibi olurlar.

O zaman siz depresyondasiniz. Bu sureci tek başınıza goturemeyeceginizi çok net anladım burdan. Zaten destek de alıyorsunuz. Allah yardımcınız olsun.

O zaman siz depresyondasiniz. Bu sureci tek başınıza goturemeyeceginizi çok net anladım burdan. Zaten destek de alıyorsunuz. Allah yardımcınız olsun.[/QUOTE
Zaten yoğun kaygı durumunun uzun sürmesi depresyona sebep oluyormuş doktorum söyledi.tabi ben hastalık sürecimi iyice çorba yapıp içinden çıkılmaz hale çevirince,sürekli nette araştırdıkça iyice kaygım arttı doğal olarak da depresyona zemin hazırlandı.belki de ameliyat sonrası hiç araştırmasam,atom bile verilse bu kadar kaygı duymayacak yola devam edecektim.ama benim gri bölgem yok.ya siyah ya beyaz olacak.o nedenle bu durum.evet hem psikoterapi hem de ilaç tedavisi görüyorum ama bunlar araç.kendim halletmeliyim ve yazılan her şeyi kelime kelime okuyorum sakinleştiğimi hissediyorum.umarım bu hissin kalıcı olmasını da sağlarım bir gün

Zaten yoğun kaygı durumunun uzun sürmesi depresyona sebep oluyormuş doktorum söyledi.tabi ben hastalık sürecimi iyice çorba yapıp içinden çıkılmaz hale çevirince,sürekli nette araştırdıkça iyice kaygım arttı doğal olarak da depresyona zemin hazırlandı.belki de ameliyat sonrası hiç araştırmasam,atom bile verilse bu kadar kaygı duymayacak yola devam edecektim.ama benim gri bölgem yok.ya siyah ya beyaz olacak.o nedenle bu durum.evet hem psikoterapi hem de ilaç tedavisi görüyorum ama bunlar araç.kendim halletmeliyim ve yazılan her şeyi kelime kelime okuyorum sakinleştiğimi hissediyorum.umarım bu hissin kalıcı olmasını da sağlarım bir gün

X