Harçlık konusu.

Kızlar selam

Kvnin 2torunu var biri benim kız, diğer görümcemn 1,5 yaşındaki oğlu. Kv bayramdan önce dedi ki 1000 lira gönderiyorum torunuma bayramlık al. Tamam dedim. Neyse kpederde bana dün telefonunu verdi ayar yapılacakmış bende yaparken hafızasını temizledim vs. Sonra görümcemin hesabına 2bin lira göndermişler bayramlık yazmışlar. Torunları arasında ayrım yapmışlar. Belki dedim görmcem çalışmıyor ondan herhalde fazla gönderdiler. Eşime söylemedim çünkü o beni suçlu bulur her koşulda. Kendisiyle muhatap olmakta istemiyorum. Neyse sizce normal mi? İsteyen istediği parayı verir tabi ki. Ama torunlar arasında ayrım olmamalı bence
Size ne?

Benim kv gelip torunlarinin yuzunu bile gormedi, buldunuzda bunuyorsunuz ve ayrica telefon ayari yaparken banka uygulamasindan gönderilen havale tutarina kadar ogrenmek cok ilginc.

Ailenin nerd'u benimdir, herkesin e devlet, banka sifreleri, bilgisayar sifreleri vs hep bendedir daha kim kime ne gondermis donup bakmadim yahu. Ben mi gerizekaliyim acaba?

Kızlarina harclikta gondermis olabilirler.Belki bi istekleri vardi o kadar gonderdiler.Hersey olabilir.Gonderilen parada bin lira fazla yirmibinlira degil.Durumunuz çok kotu degilse takilmayin boyle seylere sevgide ayrimcilik yapmasinlar yeterli bence.

Verilen cevaplar zorunuza gitti heralde bakıp bakıp yazmiyorsunuz. Parayı elden verseler de bunu görseniz sitemizini bi nebze haklı bulurdum belki ama yaptığınız aşırı çirkin bişey. Resmen telefon karistirmissiniz. Hiç ayar yaparken gördüm ayağına yatmayın. Diğer üyelerinde yazdığı gibi görümce calismiyormus belli ki ona ekstra yardım etmek istediler. Hoş gerçi çalışsa bile sizi alakadar etmez. İnsan şu konuyu açarken utanır.

Sizin anneniz ne kadar verdi? 1,5 yaşındaki bebekle 5yaşındaki çocuğun harcaması aynı olabilir mi? Ben bırak sormayı bunu görmüş olmaktan bile utanırım. Görümcemle kayınvalidemin özel yazışmasından alacak vereceğinden bana ne? Kızına bayram harçlığı vermiş olamaz mı? Hiç utanmanız yok mu, bir de eşime söylemedim yazmışsınız. Bence sorun eşinize, kayınvalidenin kulağına gitsin de ağzınızın payını alın.

Kızlar selam

Kvnin 2torunu var biri benim kız, diğer görümcemn 1,5 yaşındaki oğlu. Kv bayramdan önce dedi ki 1000 lira gönderiyorum torunuma bayramlık al. Tamam dedim. Neyse kpederde bana dün telefonunu verdi ayar yapılacakmış bende yaparken hafızasını temizledim vs. Sonra görümcemin hesabına 2bin lira göndermişler bayramlık yazmışlar. Torunları arasında ayrım yapmışlar. Belki dedim görmcem çalışmıyor ondan herhalde fazla gönderdiler. Eşime söylemedim çünkü o beni suçlu bulur her koşulda. Kendisiyle muhatap olmakta istemiyorum. Neyse sizce normal mi? İsteyen istediği parayı verir tabi ki. Ama torunlar arasında ayrım olmamalı bence
Ne kadar ayıp diyorum, başka bir şey demiyorum.

Benim ailemde abimlerden birinin çocukları ile benim çocuklarımın bayramlık kıyafetlerinin parasını verdi diğer abimin çocuklarına bir şey almadılar, diğer bayramda da onun çocuklarına alacağız dediler, kendilerince hesap etmişler kim ne karışır.

Eşinizin ailesi 1000 tl vermiş kendi aileniz ne verdi?

Torununa bin kızına da bin yollamıştır bayram harçlığı olarak. Kendi kızı istediği kadar para verebilir tabiki ama şuan da bin tl eskinin 100 tlsi gibi kadın üzerine bi takım kıyafet olamaz yani lafını etmenize bile değmez aç gözlü görünürsünüz.

Kızlar selam

Ben olsam torunuma bin kızıma dört bin yazıp beş bin lira harçlık gönderirdim. İçinde kızının harçlığı da vardır. Ayrım yapmak kötü bir şey ama bunun peşine düşmek de kötü bir şey. Sizin de kalbinizi karartır zamanla. Boşverin bin liraya teşekkür edin geçin. "Büyük toruna bin küçük toruna iki bin gönderdik hak ettikleri farklı" şeklinde dillendirmemişler ki gizli tutmuşlar siz kendiniz öğrenmişsiniz. Art niyet görmedim ben ortada

İki gelin olsanız belki ayırım denilebilirdi ama adamların kendi kızı orda da haddinizi bilin artık. Sizin ailenizde size yollasın madem çok ihtiyacınız var. İnsanlar içlerinden gelmiş yardım etmişler, içlerine etmeyin 🤦 Kaynanasından kayınbabasından hiç göremeyenler var onlara ayıp oluyor 😂😂

X