Hangi marketlerden alışveriş yapıyorsunuz? Aylık market masrafınız ne kadar?

Nasıl yani atıyorum tshirt satıyorsanız 12 dolar diye günlük fiyatı değişecek şekilde mi satıyorsunuz? 😯

Evet. Zaten aslında tl fiyatı yok ki ürünün gibi düşün. Hırka 4 dolar. Büyük toplu alımda 3,5 dolara inerim şeklinde dönüyor iş. Çünkü ben de atıyorum 3 dolara mal ettim o hırkayı. Tekrar yaptırsam 3 dolara yaptıracağım. Atıyorum ağustosta 22 tlye yaptırdım 30a satıyorum değil, ekimde bir bakmışım aynı malı ben de 28'e yaptırmışım.
TL ödeme alınacaksa da güncel kura çevriliyor. 3 aşağı 5 yukarı yuvarlıyoruz.

Şu cüzdanında 500 bin TL kaybeden tekstilci vardı ya geçen ay, bizim oradandı, çöpçü getirmiş vs. 500 bin TL nşa cüzdana sığar mı? Adamda euro varmış, hepi topu 100 küsür tane banknota denk geliyor. Bir avuç para işte ama bize çok.

Evet. Zaten aslında tl fiyatı yok ki ürünün gibi düşün. Hırka 4 dolar. Büyük toplu alımda 3,5 dolara inerim şeklinde dönüyor iş. Çünkü ben de atıyorum 3 dolara mal ettim o hırkayı. Tekrar yaptırsam 3 dolara yaptıracağım. Atıyorum ağustosta 22 tlye yaptırdım 30a satıyorum değil, ekimde bir bakmışım aynı malı ben de 28'e yaptırmışım.

Şu cüzdanında 500 bin TL kaybeden tekstilci vardı ya geçen ay, bizim oradandı, çöpçü getirmiş vs. 500 bin TL nşa cüzdana sığar mı? Adamda euro varmış, hepi topu 100 küsür tane banknota denk geliyor. Bir avuç para işte ama bize çok.
haftasonu kotona gitmiştim bir mont 580 tl idi kotonda yahuuu çok şaşırdım.beğenip te almazdım oradan pandemi öncesi şimdi ulaşılamaz fiyatlara çıkmış.kıyafet vs masrafı yiyeceklerle yarışıyor.mutlu olmak kendimizi şımartmak için kıyafet ayakkabı vs alacağımıza artık üstümüz kapansın işimiz görülsün diye alacağız .başka da yorumum yok anlayan anladı zatenn :işsiz:

Bolusseydiniz parayı 🤪

haftasonu kotona gitmiştim bir mont 580 tl idi kotonda yahuuu çok şaşırdım.beğenip te almazdım oradan pandemi öncesi şimdi ulaşılamaz fiyatlara çıkmış.kıyafet vs masrafı yiyeceklerle yarışıyor.mutlu olmak kendimizi şımartmak için kıyafet ayakkabı vs alacağımıza artık üstümüz kapansın işimiz görülsün diye alacağız .başka da yorumum yok anlayan anladı zatenn :işsiz:

Kaban 17 dolara sattıklarımızdan aldım valla. Ama taş gibi. Çocuk malı satsam çocuğa da alışveriş yapmazdım. Ona da defacto aldım hep, mangodan tek mont aldım. Zara bile yok. Kocama da dedim git incir yaprağı bul :KK70:

Ben artık 3 harflilerden alış veriş yapmıyorum. Milletin kafasına kazımışlar ucuz diye alakası yok. Deterjan vs internetten yiyeceklerin boculacak olanlarını Migros’tan alıyorum. 3 harfliler hem kalitesiz hem çok pahalı satıyorlar her şeyi
3 4 market geziyorum en az alışveriş yaparken.her birinde farklı ürünler ucuz oluyor.pahalı diye adı çıkmış markette en ucuza bulunabiliyor aynı ürün

3 4 market geziyorum en az alışveriş yaparken.her birinde farklı ürünler ucuz oluyor.pahalı diye adı çıkmış markette en ucuza bulunabiliyor aynı ürün
Aynen öyle. İçinde ne olduğu belli olmayan berbat şeyleri ucuz diye kakalıyorlar millete. Keşke kimse bi şey almasa da batsalar. Zavallı çalışanları sömürmeleri de cabası.

Aynen öyle. İçinde ne olduğu belli olmayan berbat şeyleri ucuz diye kakalıyorlar millete. Keşke kimse bi şey almasa da batsalar. Zavallı çalışanları sömürmeleri de cabası.
geçen o marketlerden birinde kasadaydım benden önce oranın çalışanı 1 muz bir de kraker aldı kendine parasını verdi.sordum bunlar size ücretsiz değil mi?hayır dedi kız.3 kuruşa çalışan çalışana 1 muz esirgeniyor .sözün bittiği yer :KK12:

geçen o marketlerden birinde kasadaydım benden önce oranın çalışanı 1 muz bir de kraker aldı kendine parasını verdi.sordum bunlar size ücretsiz değil mi?hayır dedi kız.3 kuruşa çalışan çalışana 1 muz esirgeniyor .sözün bittiği yer :KK12:
Yemek vermiyorlar ya. Ne muzu

doğru.arkada kendileri pişirip yiyorlar evimin yakınındaki market çalışanları
Üstelik ceza alıyorlar maaşları kesiliyor çalınan eksik çıkan paradan ve elde fazla kalan mallardan. Zavallılar elde kalmasın diye kendilerini parçalıyorlar. Bi yakınım bi süre çalışınca öğrendim hepsini. Her ay kuş kadar canı çıkarak aldığı maaşından bi de kesinti oluyordu

O pişirirken kullandıkları malzemelere de para veriyorlar ayrıca. Kızın ihtiyacı vardı günü 1 simitle bi bisküviyle kapatıyordu
ne denir ki.değil zincir market kendi küçük marketim olsa ordan verirdim domates biber yumurta ekmek ayran da menemen bari yapıp yerdi çalışanımmm

Şaka herhalde nasıl böyle düşünebildin ne alaka 😂 nasıl bedava olabilir ki😂

X