Halluks valgus-ayak deformitesi

search
usagi91 usagi91

ay bende de var bu sorundan, yilalrdir doktora gidicem ama gitmiyorum, klasik usencek yurdum insani.
ben hic topuklu giymem hep spor tarzi giyerim oysai bende neden oldu bilemiyorum :KK43:
aparaktardan link bilen varsa bana da atabilrimi, tesekkurler.

bende de var, yıllarca ağrı çekdim ha bire altı nokta ayakkabı vs. aldım, yol yürümek neyse de ayakta biraz fazla kalsam ağrıdan duramıyordum. sonra biri çıkıntıyı farketti bunyon bu, bende de var doktora git dedi gitdim. :KK17:

doktor gece takmak için atel verdi, gündüz takmak için de silikon makara. bir de ağrı kesici krem. eczanelerde, medikal malzeme satan yerlerde, internette var. hatta yanılmıyorsam silikon makara gratisde de var. ameliyat önermem çünkü tekrarlayabilir kesin çözüm değil, dayanılmayacak ağrılarınız olmuyorsa gerek yok, topuklu, sivri burun giymeyin dedi ki zaten giymezdim. düzenli kullandım, çok yol yürümemeye ayakta durmamaya gayret gösterdim. eskisi gibi ağrılarım yok. atelimi her gece takarken şimdi sorsanız nereye koyduğumu unuttum :işsiz:

çok yürüyünce ya da ayakta kalınca ağrıyor yine. ağrı kesici kremle ovup bikaç gün makralarımı takıyorum sonra yine unutuyorum. topuklu ayakkabı giyeceğimde tedbir olarak makara takıyorum. yasaklar cazip gelirmiş ya eskisinden çok topuklu giyiyorum geçen kış aldığım bot yumuşak dolgu topukdu ve ben onu eğdim bu sayede içe basdığımı farkettim hatta ayakkabılarıma dikkat ettiğimde bu yönde bir eskime farkettim onun için de şunu aldım http://www.pinigo.com/anti-stress-ayak-tabanligi-strutz-sole makara alana kadar başparmağınızla yanındaki parmağın arasına peçeteyi rulo yapıp koyun, içe basma probleminiz varsa ayağınızı alttan makyaj pedleriyle destekleyin çünkü zamanla linkteki üründe inceliyor.

bu arada iki ayağımı yanyana koyduğumda ortada bildiğiniz v harfi oluşuyor ama ameliyattan korktuğum için bunu eskisi kadar kafama takmıyorum. size tavsiyem yine de doktora görünmeniz. sonrasında ateller ve makara basit ama gerçekten etkili. iki senedir şiddetli ağrılar çekmeyen biri olarak söylüyorum. :nazar:egzersizleri bende denemek istiyorum.

geçmiş olsun.

Canım ben Mart ayında ameliyat oldum benim 15 gün sonra ayağım daki bandaji açtılar ve şuan sadece spor ayakkabı giyiniyorum burda özel bir hastanede oldum ameliyatı internetten bende okudum ameliyattan önce[/QUOme
Canım ben Mart ayında ameliyat oldum benim 15 gün sonra ayağım daki bandaji açtılar ve şuan sadece spor ayakkabı giyiniyorum burda özel bir hastanede oldum ameliyatı internetten bende okudum ameliyattan önce
Merhaba, oncelikle gecmis olsun... mumkunse ameliyati hangi hastanede oldugun, yapilan mudahale ve ameliyat sonrasi durumun konusunda bilgi alabilir miyim ? Şu an benim durumun ameliyat duzeyinde ve bu yuzden arastirma surecindeyim. T tdilmec

kız kerdeşimdede var yanılmıyosam 2012 yılında ameliyat oldu iyi bir dr olmasına dikkat et sonrasında parmak arasına silikon bişiy koyması gerek adını unuttum şikayet şuan devam ediyor
Merhaba, oncelikle gecmis olsun... mumkunse ameliyati hangi hastanede oldugu, yapilan mudahale ve ameliyat sonrasi durumu konusunda bilgi alabilir miyim ? Şu an benim durumun ameliyat duzeyinde ve bu yuzden arastirma surecindeyim. superisi22 superisi22

Bir arkadaşımın iki ayağında da var
Tekinden ameliyat oldu ve düzeldi ayağı
Çok iyi bir doktorun yapması gereken, hassas bir ameliyatmış, epey araştırdı doktorunu
Ama ikinci ayağı için olmadı, çünkü ameliyat süreci ve ağrı durumu çok sıkıntılı, ameliyattan sonra da bazı komplikasyonlar çıkabiliyor.
Merhaba, oncelikle gecmis olsun... mumkunse ameliyati hangi hastanede oldugu, yapilan mudahale ve ameliyat sonrasi durumu konusunda bilgi alabilir miyim ? Şu an benim durumun ameliyat duzeyinde ve bu yuzden arastirma surecindeyim. ATTRAENTE ATTRAENTE

Merhaba, oncelikle gecmis olsun... mumkunse ameliyati hangi hastanede oldugu, yapilan mudahale ve ameliyat sonrasi durumu konusunda bilgi alabilir miyim ? Şu an benim durumun ameliyat duzeyinde ve bu yuzden arastirma surecindeyim. ATTRAENTE ATTRAENTE

Ameliyatı özel bir hastanede oldu arkadaşım. Doktoru Cerrahpaşa nın doktoruydu, epey bir süre üzerine basamadı, bir ay evde yattı, sonra ayağı sargılı vaziyette 1 ayda koltuk değnekleri ile işe geldi. Ağrısı çok oldu, sargılar çıktıktan sonra uzunca bir zaman terlik kullandı, bir süre sonra baş parmağında uyuşmalar oldu, bir kaç kez parmağından iğneler yapıldı. Şimdi çok zaman oldu tabi düzeldi normal yaşamına döndü ama diğer ayağından ameliyat olmadı, tekrar çekemem o kadar acıyı dedi. Topuklu ya da dar ayakkabı giyemiyor hala, vida koyulan parmağı çok fazla baskıya dayanmıyor ama rahat ayakkabılarla bir şikayeti yok. Ameliyatını yapan doktor bu konuda ülkenin en bilinen doktoru ama sanırım yapılış şekli itibariyle zor bir ameliyat, Tahir Öğüt doktoru

Merhaba, oncelikle gecmis olsun... mumkunse ameliyati hangi hastanede oldugu, yapilan mudahale ve ameliyat sonrasi durumu konusunda bilgi alabilir miyim ? Şu an benim durumun ameliyat duzeyinde ve bu yuzden arastirma surecindeyim. superisi22 superisi22

canım geçmil olsu ameliyat yılını malessef hatıryamıyorum Ankara sincan devlet hastanesinde oldu ameliyat yapan dr daha sonra sanırım lokma hekime geçti diye hatırlıyorum ismi uğurdu

Ameliyatı özel bir hastanede oldu arkadaşım. Doktoru Cerrahpaşa nın doktoruydu, epey bir süre üzerine basamadı, bir ay evde yattı, sonra ayağı sargılı vaziyette 1 ayda koltuk değnekleri ile işe geldi. Ağrısı çok oldu, sargılar çıktıktan sonra uzunca bir zaman terlik kullandı, bir süre sonra baş parmağında uyuşmalar oldu, bir kaç kez parmağından iğneler yapıldı. Şimdi çok zaman oldu tabi düzeldi normal yaşamına döndü ama diğer ayağından ameliyat olmadı, tekrar çekemem o kadar acıyı dedi. Topuklu ya da dar ayakkabı giyemiyor hala, vida koyulan parmağı çok fazla baskıya dayanmıyor ama rahat ayakkabılarla bir şikayeti yok. Ameliyatını yapan doktor bu konuda ülkenin en bilinen doktoru ama sanırım yapılış şekli itibariyle zor bir ameliyat, Tahir Öğüt doktoru

canım geçmil olsu ameliyat yılını malessef hatıryamıyorum Ankara sincan devlet hastanesinde oldu ameliyat yapan dr daha sonra sanırım lokma hekime geçti diye hatırlıyorum ismi uğurdu

Teşekkür ediyorum kızlar sağolun... 36 yaşındayım ve çok eskiye dayanıyo rahatsızlığım şu an epey ilerlemiş durumda... yaş itibariyle de kemik gelişimi ve kasların çalışması malesef daha genç yaşlara kıyasla zayıflıyo haliyle, dolayisiyla boyle bir ameliyat sonrasi iyilesme sureci daha uzun ve zor oluyo. O nedenle mumkun oldugunca en sorunsuz sekilde atlaticagim bir surec olmasi icin hastane ve doktor arayisindayim. Paylasimlariniz icin tesekkurler tekrar... superisi22 superisi22 ATTRAENTE ATTRAENTE

parmak arasi makaralar var medikalden alabilirsiniz. en azondan kemigin bu halini yavaslatir

Benimde ayni sorun var sag ayagimda. Bende ameliyst olmayi düsünüyorum kiz kardesim vazgeciriyor

X