Halluks valgus-ayak deformitesi

Delileyla

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2014
516
735
34
image.jpeg
image.jpeg Uzun yollardır sivri burun-topuklu ayakkabıyla üzdüğüm ayaklarım benden intikamını alıyor. 2 aydır spor ayakkabıyla dahi ayağım ağrımaya başladı. Bir ayagımın bas parmağı alt kenarında minik bir çıkıntı oluşmuş, kemik buyumesi gibi. Daha once var mıydı farketmedim bile. Digerinde de oluşma aşamasında sanırım.

İnternetten baktım halluks valgusmus ismi. Müdahale edilmediğinde cok fena oluyor ayaklar. Oyle olur diye cok korktum. Tek cozum cerrahi diyor ve iki ay yürünemiyormus operasyondan sonra. Ve genelde mutlaka er ya da gec ameliyat yapılmak zorunda kalınıyormus. Giderek artarmış kemik buyumesi.

Ptesi gunu ortopediste gideceğim. Öncesinde merak ettim boyle bir durum yasayan var mı? Ameliyatsız bu sorunu halledebilir miyim? Ayak icin bi suru ekipman var silikon aparat, Atel falan. Bunlsr cozum mudur?

Bilmeyenler icin internetten fotograf buldum. Benim su an sol ayağım sol fotoğraftaki gibi. Sağdaki de ameliyattan sonraki görüntü.

Bu da ilerlemiş bir tablo. Boyle olur diye korkuyorum

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    44,8 KB · Görüntüleme: 834
Ya benim de buna benziyor ayağım ama doğumdan sonra oldu acaba bende de böyle kötü yönde ilerleme olur mu ?

Ya benim de buna benziyor ayağım ama doğumdan sonra oldu acaba bende de böyle kötü yönde ilerleme olur mu ?
Ağrı oluyor mu? Genelde ağrılı durumlarda operasyon şartmış. Malesef yas arttıkça buyuyormuş kemik. İnternetten bi bak korkunc görünüyor. Ürktüm oyle olacak diye

Geçmiş olsun arkadaşım cok üzüldüm:KK43: senin derdin hakkinda bilgim yok ama benimde ayak problemim var.
2 haftadir ayaklarim ozellikle gece cok feci kasiniyor. Mantar desem yok mikrop desem yok o kadar titizim ki hijyenle alakasi yok doktoroda gittim zaten .
Ama yinede cok kasiniyor yara oldu her yerim kasimaktan.
Uyuyamiyorumda bu aralar psikolojik mi acaba belki biliyorsunuzdur.

Ağrı oluyor mu? Genelde ağrılı durumlarda operasyon şartmış. Malesef yas arttıkça buyuyormuş kemik. İnternetten bi bak korkunc görünüyor. Ürktüm oyle olacak diye
Oluyor ama bende varis başlangıcı da var ben ona bağladım ağrıyı hep tek çözüm ameliyat mı yani?

Benim de ayagimda ilk resimde ki gibi cikinti var ama hayatimda hic topuklu giymedim.
Doktora gosterseniz?
Yanlış ayakkabı secimi ya da genetik diyorlar. Benim ailemde yok ama ayaklarımın anasını ağlattım.
Gideceğim islerim nedeniyle fırsat bulamıyorum malesef pazartesi musaitim. belkş operasyon geçiren ya da bilen vardır diye merak ettim

Oluyor ama bende varis başlangıcı da var ben ona bağladım ağrıyı hep tek çözüm ameliyat mı yani?
Henuz doktora gorunemedim, internetten bir suru makale okudum geneli tek çözümün ameliyat oldugunu söylüyor.

Geçmiş olsun arkadaşım cok üzüldüm:KK43: senin derdin hakkinda bilgim yok ama benimde ayak problemim var.
2 haftadir ayaklarim ozellikle gece cok feci kasiniyor. Mantar desem yok mikrop desem yok o kadar titizim ki hijyenle alakasi yok doktoroda gittim zaten .
Ama yinede cok kasiniyor yara oldu her yerim kasimaktan.
Uyuyamiyorumda bu aralar psikolojik mi acaba belki biliyorsunuzdur.

Hic bilmiyorum gecmiş olsun alerjik bi durum da olabilir sanki. Bir de patronumun esi hamileydi, onun da ayakları kaşınıyordu. Ne alaka bilmiyorum ama:)

Ordaki çıkıntı kemik kaymasindan ayriyetten bi kemik büyümesi filan degil. Evet sorun cerrahi işlemler ile halloluyor , cikintiyi kesip alıyor cerrah ve bir müddet ayak kullanılamıyor. Topuklu ayakkabı özellikle sivri uclular sebep oluyor, çünkü parmakları sıkıştırıyor ve ayakta deforme başlıyor. Zamanla çok daha çirkin bir görüntü olusuyor. Zarar az iken ortopedik ayakkabılar ile veya ucu geniş ayakkabılar ile bi nevi rahatlik saglanabilir.

D Delileyla usagi91 usagi91
Operasyonluk degilsiniz
Gece yatarken aparat var takabilirsiniz
Gunduzde kullaniliyor bant şeklinde
Sivri burun veya o bolgeyi sikan ayakkabilardan uzak durun
Birde yayvan o bolgeyi sikmayan ozel tabanliklar var.
Bende de oluyor basladiginda ayakkabimi değiştiriyorum ayaklarım rahatlıyor. Işim gereği her zaman rahat giyemiyorum.
Dikkat ederseniz eski halini alır
Gecmis olsun

Bende bu sorun var.
Doğuştan ayaklarımın biri 35 birisi 36 zaten. Hep iki çift alırdım ayakkabılarımı.
Sonraları stilettolar ayaklarımda çıkıntı yapmaya başladı ve hiçbir ayakkabı giyinemiyor oldum. Topukluya dahi girmiyor ayağım.
Parmaklarım da birbirinden ayrık ve birleşmiyorö

X