Hakaret

Facebook'ta yaptığım bir yorumla ilgili hakkımda dava açılmış.

Bir tarikat yurdunda tecavüze uğrayan bir çocukla ilgili, o dönem haberin altına. "Insan çocuğunu bunlara emanet edebilecek kadar nasıl ahmak olabilir" yazmışım.. Ahmak dedim evet, özür de diledim polisteki ifademde. Olayın vehameti ile aynı yaşta evladım var, bir ebeveyn olarak üzüntüden ne dediğimi bilemedim özür dilerim dedim. Çocuğun babası dava açmış. Dava İskenderun'da görülecekmiş. Ben İstanbul 'da ikamet ediyorum.

Arabulucu aradı adam 16.000 TL istiyordu 15.000 e düştü. Avukat muhtemelen tarikatın avukatı. Eşim uğraşma ver kurtul diyor ama tarikat müridlerine para kaptırmak canımı sıkıyor. Sicilim temiz, beş yıldır trafik cezası bile almadım.

Şimdi benim İskenderun'dan mı avukat bulmam gerekiyor?

Teşekkürler.
bir arkadaş daha yazmış, bunlar kasıtlı paylaşılıp, yapılan yorumlardan davalık olabilecekler seçiliyor, yeni bir geçim kapısı yapmıl adamlar resmen. Yani mahkeme görülse sonuç ne olur? Geçen bir fenomen hayvan haklaarı ile ilgili aynı tuzağa düşmüş, özür, arabulucu.. girmedim bunlara para kaptırmam demişti. Aynı şeyi yaşayan biri de yorum yapmış para istemişlerdi, mahkemden sonuç çıkmadı iyi ki vermemişim diye. İşin uzmanları, hukukçu arkadaşlar yazar belki daha ayrıntılı ama bu ihtimale karşın hele bunlara gibilerini. Amacına hizmet edeceğime paramla gidenileceğim yere kadar giderim ben şahsen. Araştırın yani hemen kabul etmeyin bence belki de sonuç çıkmaz

Facebook'ta yaptığım bir yorumla ilgili hakkımda dava açılmış.

Bir tarikat yurdunda tecavüze uğrayan bir çocukla ilgili, o dönem haberin altına. "Insan çocuğunu bunlara emanet edebilecek kadar nasıl ahmak olabilir" yazmışım.. Ahmak dedim evet, özür de diledim polisteki ifademde. Olayın vehameti ile aynı yaşta evladım var, bir ebeveyn olarak üzüntüden ne dediğimi bilemedim özür dilerim dedim. Çocuğun babası dava açmış. Dava İskenderun'da görülecekmiş. Ben İstanbul 'da ikamet ediyorum.

Arabulucu aradı adam 16.000 TL istiyordu 15.000 e düştü. Avukat muhtemelen tarikatın avukatı. Eşim uğraşma ver kurtul diyor ama tarikat müridlerine para kaptırmak canımı sıkıyor. Sicilim temiz, beş yıldır trafik cezası bile almadım.

Şimdi benim İskenderun'dan mı avukat bulmam gerekiyor?

Teşekkürler.
Davayı görebiliyor musunuz sistemde, resmi bilgilendirme yapıldı mı, dolandırılmayasınız. Bir avukatla görüşmeniz en sağlıklısı

Nasıl ya çocuğu tecavüze uğramış adamın tek derdi kendisine ahmak denmesi mi? Allah korusun böyle Bi durumda gün yüzü görmemiş küfürleri başta ben kendime bizzat ederim. Çocukları ne kadar umurlarında buradan anlaşılıyor. Sizin avukat ne diyor alabilir miymiş o parayı?

Avukatım yok henüz. İskenderun'da avukatlık yapan arkadaşlar varsa bana ulaşırsa sevinirim. Bir avukata vekalet verip devam etmek istiyorum.

Onu hiç bilmiyorum işte avukat tutmam gerekiyor ve İskenderun'da olsun istiyorum avukat çünkü dava orada görülecek.
Benim de devam eden bi hakaret davam var,uyap ta iddianamede yazıyor aslında basit yargılama olup olmayacağı. Eğer basit yargılama olacaksa bu duruşma olmadan dosyadan karar verileceği anlamına geliyormuş,yani illaki avukatı Iskenderundan bulmanıza gerek yok bu durumda. Bir de hakaret davalarinda hagb oluyormus genellikle

İki kere adnan oktara hakaretten dava açıldı bana da, geçen yıl da eşime yine dava açılmıştı. kayınpederime en tepede bulunan bir kişi için dava açtılar. benimkilerden bir şey çıkmadı, eşiminkinden de çıkmadı, kayınpedere ceza vermişler ama hükmün geri bırakıması denmiş sanırım. bence bir şey çıkmaz. para koparmaya çalışıyorlar, en fazla o kadar ödersiniz zaten kazansalar bile ki ben sanmıyorum. para kaptırmayın bence vermeyin istediklerini.

İki kere adnan oktara hakaretten dava açıldı bana da, geçen yıl da eşime yine dava açılmıştı. kayınpederime en tepede bulunan bir kişi için dava açtılar. benimkilerden bir şey çıkmadı, eşiminkinden de çıkmadı, kayınpedere ceza vermişler ama hükmün geri bırakıması denmiş sanırım. bence bir şey çıkmaz. para koparmaya çalışıyorlar, en fazla o kadar ödersiniz zaten kazansalar bile ki ben sanmıyorum. para kaptırmayın bence vermeyin istediklerini.

Türkiyenin büyük değeri Adnan Hoca için gelen adalet gözlerimi yaşarttı 😜😜 Ülkemizin bir başka değeri içinse yorum yapmıyorum

Ay bunlari duyduğuma o kadar memnun oldum ki ümit verdiniz bana. Çok geçmiş olsun size ve ailenize. 🙏

Benim de devam eden bi hakaret davam var,uyap ta iddianamede yazıyor aslında basit yargılama olup olmayacağı. Eğer basit yargılama olacaksa bu duruşma olmadan dosyadan karar verileceği anlamına geliyormuş,yani illaki avukatı Iskenderundan bulmanıza gerek yok bu durumda. Bir de hakaret davalarinda hagb oluyormus genellikle
Bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum. 🙏

vay anaısnı sayın seyirciler. sanki muz cumhuriyetindeyiz. veya bir izlanda, yeni zelandayız suç oranımız o kadar düşük ki en ufak bir laftan hakaret davasının peşine düşülüyor. adam kazıklamak, rüşvet, yolsuzluk asla suç değil ama bunlar suç....neyse kapa çeneni queen....

X