Hakaret davası

michonne

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2010
1.609
2.236
Facebook'ta yaptığım bir yorumla ilgili hakkımda dava açılmış.

Bir tarikat yurdunda tecavüze uğrayan bir çocukla ilgili, o dönem haberin altına. "Insan çocuğunu bunlara emanet edebilecek kadar nasıl ahmak olabilir" yazmışım.. Ahmak dedim evet, özür de diledim polisteki ifademde. Olayın vehameti ile aynı yaşta evladım var, bir ebeveyn olarak üzüntüden ne dediğimi bilemedim özür dilerim dedim. Çocuğun babası dava açmış. Dava İskenderun'da görülecekmiş. Ben İstanbul 'da ikamet ediyorum.

Arabulucu aradı adam 16.000 TL istiyordu 15.000 e düştü. Avukat muhtemelen tarikatın avukatı. Eşim uğraşma ver kurtul diyor ama tarikat müridlerine para kaptırmak canımı sıkıyor. Sicilim temiz, beş yıldır trafik cezası bile almadım.

Şimdi benim İskenderun'dan mı avukat bulmam gerekiyor?

geçen gün fenomen Meriç keskin’i dava etmiş böyle biri. Söylediğine göre bunlar sektör olmuş artık, avukatı uzlaşmana gerek yok bir şey alamazlar demiş. Ben olsam vermem para falan, siciliniz temizmiş nolacak yani, tabii hukukçu değilim ama 15 bin lira verirsem de özür dilemezdim. Hatta söver, öyle verirdim

Bir tarikat yurdunda tecavüze uğrayan bir çocukla ilgili, o dönem haberin altına. "Insan çocuğunu bunlara emanet edebilecek kadar nasıl ahmak olabilir" yazmışım.. Ahmak dedim evet, özür de diledim polisteki ifademde. Olayın vehameti ile aynı yaşta evladım var, bir ebeveyn olarak üzüntüden ne dediğimi bilemedim özür dilerim dedim. Çocuğun babası dava açmış. Dava İskenderun'da görülecekmiş. Ben İstanbul 'da ikamet ediyorum.

Arabulucu aradı adam 16.000 TL istiyordu 15.000 e düştü. Avukat muhtemelen tarikatın avukatı. Eşim uğraşma ver kurtul diyor ama tarikat müridlerine para kaptırmak canımı sıkıyor. Sicilim temiz, beş yıldır trafik cezası bile almadım.

Dava hukuk mu ceza davası mı? İşte bu bir sektör her doğru her yerde söylenmemeli. Sırf bu yüzden TikTokta abuk sabuk video çekip hakaret edenlerden böyle para koparıyorlar. Adınıza çok üzüldüm.

suç duyurusunu kimin adına yapmışlar? arabuluculukta karşı avukat kimin adına sizden 15bin istiyor ki? bence anlaşmayın dava açılsın beraat alabilirsiniz gibi düşünüyorum. ahmak kelimesi genele söylenmiş bir tabir olmuş burada. karşıda birr avukat görmeyince insanların gözlerini korkutup para koparmaya çalışıyorlar.

Madem özür dileyeceksin neden yazıyosun?
Özür dilemek bence o parayı vermekten daha berbat.
Özür dilediysen parayıda verirsin.

Vermedim para falan. HAGB aldım rahat rahat da dolaşıyorum. Zoruna mı gitti hayırdır sen hangi sapik tarikatın müridisin?
Ahahahahah hanımefendi anlama güçlüğümü çekiyorsunuz? Özür diledim birşey olurmu diye ağlayan sizsiniz. Söylediğiniz kadar cesur ve erdemli olsanız özürde dilemezdiniz.

Ahahahahah hanımefendi anlama güçlüğümü çekiyorsunuz? Özür diledim birşey olurmu diye ağlayan sizsiniz. Söylediğiniz kadar cesur ve erdemli olsanız özürde dilemezdiniz.
Ayy kıyamam şimdi bana gerizekalımı demek istedin der banada dava açar. Ay nolurr açma çok korkarım sjsjsjsj🤣🤣🤣

Vermedim para falan. HAGB aldım rahat rahat da dolaşıyorum. Zoruna mı gitti hayırdır sen hangi sapik tarikatın müridisin?

Ayrıca akıllanmamıssın. Bana tarikat müridi felan hayırdır. Bir davada ben açayım belki klavye delikanlılığı yapmamayı öğrenirsin yavaş yavaş

Ne kadar tuhaf bir çocuk tecavüze uğruyor ve babasi tecavüzcü yerine olaya üzülen bir anneyle uğraşıyor. Böyle bir dünyada yaşıyoruz işte. Herkes anne baba olmamalı.

Bu şekilde para kazanıyorlar artık ne koparırlarsa mahkemeyle uğraşmaz verir geçerdim ben.daha da sosyal medyada yazmayın kendinize hakim olamıyorsanız mesela ben çok sinirlendiğim için twittera üye olmuyorum.