Gün yapıyor musunuz?

Gatlibas

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2022
35
20
Merhaba hanımlar, ilk defa bir konu açıyorum heyecanlıyım.:KK24: Bu dönemde aranızda gün yapan var mı diye merak ediyorum. Günlerde hem sohbetler edilirdi hem de birbirimize destek olurduk birikim yapardık. Ben bir gün grubu başlatsam mı diye düşünüyorum ama önce merak ettim sizler gün hakkında ne düşünüyorsunuz ve ne yapıyorsunuz? Gün yapan var mı hala? Veya yapmıyorsanız neden?

ya ne düşündürdü bu bana. benim de bazı yakın arkadaşlarım başka şehirde, bazıları öyle uzakta oturuyor ki buluşmak çok zor... acaba online buluşsak sohbet etsek herkesin telefonu whatsappi var, hem kurtlarımızı döksek hem birbirimizin hesabına para yollasak. Tam aynı şey olmuyor belki ama bir versiyon iste Hoppa var mı acaba öyle yapan
Online gün, süpermiş valla:) aynı tadı verirse neden olmasın

Ah çok geçmiş olsun :KK43:((( inşallah en yakın zamanda düzeniniz otursun...
Inşallah yaa
Iskenderunda yaşıyorduk normalde oralı değilim eşim hataylı
Ruhum kalbim bedenim beynim sanki oralara ait o kadar çok özlüyorum ki
Şu an memleketimdeyim ama asla iskenderun tadı yok inanılmaz arıyorum evimi mahallemi sokakları sahili
Döneri kömbeyi biberliyi sürkü zeytini ekşiyi :KK53:
boğazlıyım da biraz🤭

Yanına turşu,salata hallederim kolay da tatlı hamur gibi bişey bulamıyorum
Kısır yapabilirim yada patates salatası.
Ayy günün de bu derdi var ahhshxhx
Cemos benim misafir tatlım revaniydi
Deprem oncesi her gelene revani yapardim hic tatli ne yapcam diye dusunmezdim 🤣
Sen de bul oyle bi tatli kendine kafa rahat oluyor
Misafir menüsü de lahmacun🤣
Iç verip lahmacun yaptırıyordum
Aslında oralarda firin varsa lahmacun da yaptırabilirsin

Yanına turşu,salata hallederim kolay da tatlı hamur gibi bişey bulamıyorum
Kısır yapabilirim yada patates salatası.
Ayy günün de bu derdi var ahhshxhx
hehe iste online yapsak bu işi de halletmiş oluruz! hem sohbetten hem paradan vazgeçmiyoruz ama işimizi de kolaylaştırıyoruz :KK45: bu arada bence tavuklu pilavin yanindaki tatlı elmalı turta gibi birşey olabilir... elma ve tavuk yakıştırıyorum ben

Her sene yapıyoruz. Bir sene çeyrek, bir sene Euro olacak şekilde. Bu sene Euro senesi, 100 Euro kişi başı.
Oturma kısmı yok. Canımız isterse 2-3 ayda bir müsait olanlarla ya yemeğe gidiyoruz ya bir şeyler içmeğe, tabii ki herkes kendi hesabını ödüyor.

Her sene yapıyoruz. Bir sene çeyrek, bir sene Euro olacak şekilde. Bu sene Euro senesi, 100 Euro kişi başı.
Oturma kısmı yok. Canımız isterse 2-3 ayda bir müsait olanlarla ya yemeğe gidiyoruz ya bir şeyler içmeğe, tabii ki herkes kendi hesabını ödüyor.
sizinki de değişikmiş. senede bir dönüyorsa sizin grup da 12 kişi falan sanırım. Kaç senedir bu sistem devam ediyor?

Benim iki gün grubum vardı. Biri okulda, kadın erkek karışık. Kimse kimseye gitmiyor, sadece her ay birine para veriyorduk. Hesaba yolluyorduk. Diğeri de yakın arkadaşlarımla, 5 kişi. Onlarla birbirimize gider gelirdik her ay. İkramlık hazırlıyorduk. Bu sene evdeyim, katılmadım günlere.
bu arada bana da 4-5 kişilik grup daha mantıklı geliyor 1 sene beklemektense... hızlı hızlı dönse hem de 5 kişiyle sohbet de ikram da daha kolay... tabi o bu derken belki kalabalıklaşıyor gruplar

sizinki de değişikmiş. senede bir dönüyorsa sizin grup da 12 kişi falan sanırım. Kaç senedir bu sistem devam ediyor?
12 değil 10 kişiyiz, yaz tatillerinde insanlar emaneti vermek için kendini sıkıntıya sokmasın, tatile çıkan oluyor, bayrama denk geldi diye memlekete giden oluyor vs. diye temmuz ve ağustosta yapmıyoruz.

4 senedir devam ediyor.

X