Bahçe Bakımı ve Çiçekler Güller

Pelinimben

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2012
6.056
7.339
Kizlar merhaba malum bugün hidirellez ve bir gül agacim var bir kaç senedir zahmetsiz bir şekilde kendi kendine yeterip duruyordu .Bugün baktim yaprakları un gibi beyaz beyaz birşeyler var yaprakları sararmış daha önce boyle bir duruma rastlayan var mi .Nasil duzeltebilirim çok üzüldüm bayagi büyümüştü .

Kizlar merhaba malum bugün hidirellez ve bir gül agacim var bir kaç senedir zahmetsiz bir şekilde kendi kendine yeterip duruyordu .Bugün baktim yaprakları un gibi beyaz beyaz birşeyler var yaprakları sararmış daha önce boyle bir duruma rastlayan var mi .Nasil duzeltebilirim çok üzüldüm bayagi büyümüştü .
un gibi olanlar böcek gibi şeyler uzaktan püskürtme şişesi ile su püskürt akıp gider onlar

Boyle olmuş hastalık kapmis gibi

Eklentiler

• IMG_20170505_192011-1.jpg
    IMG_20170505_192011-1.jpg
    56,7 KB · Görüntüleme: 105
hastalık olmuş, ziraat ilaçları satan bir yerlere sorabilirsiniz. muhtemelen bitlenmiş yada bir tür bitki mantarı...

yalnız hıdırellezle ilgisini çözemedim?

hastalık olmuş, ziraat ilaçları satan bir yerlere sorabilirsiniz. muhtemelen bitlenmiş yada bir tür bitki mantarı...

yalnız hıdırellezle ilgisini çözemedim?

Gülağacının altına çizim yapılır istediğiniz şeyin şekli
Birde toprağına dilekle bozuk para gömülür sonrada çıkartılıp denize atılır:)

Canım o mantari hastalık,zirai ilaççıdan göztaşı yada fungisit alıp tarife göre sulandırıp püskürtmelisin.Sıvı ve toz olanı var.Ama büyük ambalaj ya da pahalısını vermeye kalkarlar,alma.Ana madde hemen hepsinde aynıdır.İlaçlamazsan gülün ya ölür,ya sürünür.Ben bir çok sardunyamı kaybettikten sonra öğrendim.Simdi hastalığı beklemeden ilaçlıyorum.

Çicekcilerde var midir acaba göz tasi fungisit desem bulabilir miyim
Canım o mantari hastalık,zirai ilaççıdan göztaşı yada fungisit alıp tarife göre sulandırıp püskürtmelisin.Sıvı ve toz olanı var.Ama büyük ambalaj ya da pahalısını vermeye kalkarlar,alma.Ana madde hemen hepsinde aynıdır.İlaçlamazsan gülün ya ölür,ya sürünür.Ben bir çok sardunyamı kaybettikten sonra öğrendim.Simdi hastalığı beklemeden ilaçlıyorum.

Arap sabununu sulandırın püskürtmeli şişeye koyun güllerin ve güllerin yanında başka çiçekler varsa onlara da püskürtün, güllerden kaçan böcekler diğer çiçeklerinize zarar veremez böylece.

tam ben yazcaktım arap sabunu arap sabunu zararsız inş faydası olur

tam ben yazcaktım arap sabunu arap sabunu zararsız inş faydası olur
Benim hem gül ağacım hem badem hem de nar böyle oldu. arap sabunu bunlarda da işe yarar mı.

Nar ve badem çiçek açmıştı. once beyaz beyaz oldu sonra kurudu gitti:KK43:

Gülün de bütün yaprakları once beyaz oldu sonra da yuvarlak yuvarlak delikler oldu. Bir şey yemiş. bu saatten sonra kurtarabilir miyim.

Benim hem gül ağacım hem badem hem de nar böyle oldu. arap sabunu bunlarda da işe yarar mı.

Nar ve badem çiçek açmıştı. once beyaz beyaz oldu sonra kurudu gitti:KK43:

Gülün de bütün yaprakları once beyaz oldu sonra da yuvarlak yuvarlak delikler oldu. Bir şey yemiş. bu saatten sonra kurtarabilir miyim.

belki kurtarırsın nette okudum ama denemedim bir içinlik küçük ped şişeye su koy içine içilmiş 7 8 sigara izmarikoy 2 gün dursun su demlenmiş çay rengini alınca saksıya dök yazıyodu

benimde kılıcım öldü

Çok fare ve kertenkele var bahçede acaba onlar yüzünden mi oldu bilemedim.

Izmariti deneyeceğim. bir de elma sirkesi duymuştum dibine doksem mi acaba.

X