Deri ve Cilt Hastalıkları Gül hastalığı

rota1

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
1
0
38
Merhaba yüzümde kızarıklık ve sivilce izleri oluştu doktora gittim gül hastalığı dedi krem verdi ama hala geçmedi başına gelen varmı acaba çaresi nedir teşekkürler

Cok yaygin bir hastaliktir. Bende yok ama yanaklarimda genelde kirmizilik olurdu, sevmezdim, la roche possayin rosaliac ar intense serumu indirimdeymis. Onu aldim kullandim. Bende ise yaradi. Ama dedigim gibi bende rosa yok o nedenle benim memnun kaldigimdan siz ne kadar memnun kalirsiniz bilmiyorum.

Çaresi yok gül hastalığınin
Kısının bunyesine bağlı biraz da iz kalması.
Geçmişolsun

Merhaba yüzümde kızarıklık ve sivilce izleri oluştu doktora gittim gül hastalığı dedi krem verdi ama hala geçmedi başına gelen varmı acaba çaresi nedir teşekkürler
Ben de 2 hafta önce öğrendim rosa(gül)olduğumu cildiyeye gittiğimde.Allerjilerim senelerdir beni mahvederken üstüne ,güneşe allerjim de tetiklemiş gül hastası olmuşum.Krem verdi pomat 2 çeşit,güneş kremi bile özelmiş bu hastalıkta.3 ay sonra kontrolüm var ama doktor kronik dedi biraz uzun sürecek sanırım.Markete,kapalı ortama,minibüse sıcak ve havasız hiçbiryere giremiyordum,anında yanma ve kızarklık yüzümde.şuan daha iyi hafifledi gibi,inşallah kurtuluruz,sizede çok çok geçmiş olsun🙏

Geçmişler olsun inşallah.
Gül hastalığı maalesef bir çok hastalık gibi stres kaynaklı oluşuyor.

Hekim değilim de bana göre tüm hastalıklar stresten dolayı çıkıyor.

Psikolojiniz düzeldiğinde gül hastalığı iyileşir inşallah.

Allahım acil şifalar versin inşallah arkadaşım.

Ben de yok ama ailemdeki pek çok kadında var. Tam bir tedavisi yok. Teyzeminkini stres ve yedikleri de etkiliyor. Mesela acı, baharatlı şeyler yediğinde iyice kızarıyor. Ondan baharatsız acısız şeyler yemeğe de gayret eder k

Bende de olmuştu
Doktor hap ve krem vermişti
Kullandım geçti çok şükür 🙏
Benim üzüntüden çıkmıştı
Sizde de çıkma nedeni belirlenirse daha kolay kalıcı çözüm bulunur belki
Çok geçmiş olsun

Geçmiş olsun ablamda vardı stresten çıkmıştı onunda ama ne çıkma bütün vücudunu sarmıştı. Bir prof a gitmiştik Samsun'da hatırlamıyorum 3 4 sene olmuştur. Losyon ve krem vermişti çok şükür geçmişti. Tekrarlamadı da.

Gecmis olsun, bende de cikmisti doktor stresten demisti. Daha sonrasinda da kortizonlu bir krem vermisti onu kullandim. bir tanidigimin kizinin yüzünde vardi onlar homeopati denilen bir sey yaptirdilar. Dogal bitkisel hap veriyorlar galiba. Kizinin da yüzü komple gecti. Hatta ben de arastirmistim cünkü bende egzama da var. Istanbuldaysaniz medipol hastanesinde bir homeopati bölümü olsa gerek.

Deneyimli bir hasta olarak soyluyorum aci,sarimsak,portakal,salca ,domates,sicak dus ve stres atak gecirmenize neden olur .Bitkisel olarak süpurge tohumu alin dovun sabah aksam ac karnina yutun krem.surmus gibi solduracak onlari gul falan kalmiyor antibiyotuk gibi ayrica roza krem vs veriyorlar ama hizli degil gunlerce iziyle yasiyorsunuz.kortizonlu bir krem var adini yazmim isterseniz kzelden atarim onu sadce o bolgeye surdugunuzde ne kizariklik ne kahve leke falan kalmiyor 3 4 gun icinde

Merhaba bende bir kaç sene önce gül rahatsızlığı vardı. İlk olarak sadece krem kullandım geçmedi. Başka bir doktora gittim hem içten hem dıştan kurutmak için antibiyotik artı krem kullandım .4 adet antibiyotik bitirdim diye hatırlıyorum yaklaşık 10 senedir yüzümde bir şey yok.

Kendimi bildim bileli annemde bu hastalık var, biz akdeniz bolgesinde yaşıyoruz , güneş cok buyuk etken tabi. Tam bir tedavisi yok sanırım. Sadece yatistirip gecici cozum olabiliyor. Yediklerimiz, cilt bakim urunleri, gunes vs gibi faktorlerle tetikleniyor. Benim bir arkadasim cok fena durumdaydi, hamilelikte basladi sonra gecmedi diyordu. Hamileligimde benim de tam olarak gül hastaligi semptomleri basladi ve gecmedi. Sanirim ben de gul hastasi oldum malesef. Haftaya doktora gidicem ama tahminim bu yonde. Annemden bidligim kadariyla tavsiyem, gunes kremi asla ihmal etme, gunes kremine ragmen gunesli gunlerde güneşten kaçın. Temiz icerikli nazik bir temizleyici ile yuzunu gunluk temizle, nazik bir nemlendirici ile nemlendir. Fazla bakim urunu kullanip cildini yorma. Peeling , asit vs iceriklerden ozellikle uzak dur. Tamamen gecmiyor hicbir zaman ama gorunmez hale getirebiliyorsun dikkat edersen

Benim iki kaş ortasında çıkmıştı büyük değildi ama kaşıntısı vardı. Bana trivazol krem verdi çok iyi geldi

Merhaba bende de roza var birkaç yıl önce dermatolog eşliğinde 3 aylık süreyle kremlerle devam ettiğim tedavim olmuştu. Bu aralar yine çok sık kızarma-yanma ataklark geliyor tekrar doktora gidicem bakalım bu sefer nasıl bi tedavi süreci olur.

İlk gittiğim doktorun tavsiyesinden “locoderm” isimli kremi kullanıyorum bahsettiğiniz gibi aniden gelen ataklarda hemen sürüyorum yanma hissini alıyor ve kızarıklığı da geçiriyor. Kesin çözüm değil ve kortizonlu olduğu için de üç gündem fazla üst üste kullanma demişti doktorum.

Deneyimli bir hasta olarak soyluyorum aci,sarimsak,portakal,salca ,domates,sicak dus ve stres atak gecirmenize neden olur .Bitkisel olarak süpurge tohumu alin dovun sabah aksam ac karnina yutun krem.surmus gibi solduracak onlari gul falan kalmiyor antibiyotuk gibi ayrica roza krem vs veriyorlar ama hizli degil gunlerce iziyle yasiyorsunuz.kortizonlu bir krem var adini yazmim isterseniz kzelden atarim onu sadce o bolgeye surdugunuzde ne kizariklik ne kahve leke falan kalmiyor 3 4 gun icinde

Merhaba! Doktorum bugün bana da yazdı soolantrayı nerden bulabilirim acaba. Sizin geçtiniz. Türkiye’de yokmuş bu krem
Ben dolap uygulamasından satın almıştım. Fakat tabi fiyatının üzerinde satılıyor. Doktor raporuyla yurt dışından ilaç getirilebiliyor fakat ben o şekilde getirtmediğim için süreci bilemiyorum bir eczaneyle konuşmanızı tavsiye ederim.

X