Göz kapağı ameliyat sürecim , resimli

mimozamnerde

Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2022
45
6
32
Merhaba , göz kapağımdan ameliyat oldum , bugün onuncu günüm . Sadece deri fazlalığım vardı . Düşüklük yoktu. Şu an şişlik yok , dikiş izi var , daha çok pütürlük var bu sanki geçmeyecek gibi duruyor . Pişman da olmak üzereyim. İz tamamen geçmez ya da ameliyattan sonra deri tekrar gevşer , eski haline döner diyenler var . Ameliyat kalıcı değil diyenler de . Aslında sağlık için oldum ama böyle olacağını bilmiyordum. Öncesi ve şimdiki halimi atacağım. Yardımcı olur musunuz :KK43:

Eklentiler

• IMG_2319.jpeg
    IMG_2319.jpeg
    103 KB · Görüntüleme: 736
  • IMG_2320.jpeg
    IMG_2320.jpeg
    50 KB · Görüntüleme: 714
Geçmiş olsun öncelikle şunu söyleyeyim ilk göz kapağınız bence daha güzelmiş ve pürüzsüzmüş hiç de ihtiyacınız yokmuş ama tabii bu sizin tercihiniz 2 fotoğrafta dikişlerin çok düzgün muntazam olmadığını görüyorum bu benim İlk irtibam ama henüz başarısız olduğunu söylemek için çok erken zira göz kapağında dikişlerden dolayı ödem mutlaka ki vardır şişlik ödem vardır bence 2 ay kadar bir buçuk iki ay kadar bekleyin ondan sonra neticeleri neticeyi değerlendirin şu an için kötü bir şey gözükmüyor ama sadece dikişlerde çok düzgünlük göremedim ben yani böyle kalem gibi bir dikiş atılmamış ama ödemden dolayı da bu kaynaklanabilir ben daha evvel iki kere göz kapaklarımı aldırdığım için oradan biliyorum ben de mesela iz kalmıştı göz kapağımda ama siz de iz göremiyorum ve kime yaptırdınız doktorunuz kim sizden ricam biraz daha bekleyin karar vermek ve üzülmek için henüz çok erken dediğim gibi ödem mutlaka vardır

Geçmiş olsun öncelikle şunu söyleyeyim ilk göz kapağınız bence daha güzelmiş ve pürüzsüzmüş hiç de ihtiyacınız yokmuş ama tabii bu sizin tercihiniz 2 fotoğrafta dikişlerin çok düzgün muntazam olmadığını görüyorum bu benim İlk irtibam ama henüz başarısız olduğunu söylemek için çok erken zira göz kapağında dikişlerden dolayı ödem mutlaka ki vardır şişlik ödem vardır bence 2 ay kadar bir buçuk iki ay kadar bekleyin ondan sonra neticeleri neticeyi değerlendirin şu an için kötü bir şey gözükmüyor ama sadece dikişlerde çok düzgünlük göremedim ben yani böyle kalem gibi bir dikiş atılmamış ama ödemden dolayı da bu kaynaklanabilir ben daha evvel iki kere göz kapaklarımı aldırdığım için oradan biliyorum ben de mesela iz kalmıştı göz kapağımda ama siz de iz göremiyorum ve kime yaptırdınız doktorunuz kim sizden ricam biraz daha bekleyin karar vermek ve üzülmek için henüz çok erken dediğim gibi ödem mutlaka vardır
Teşekkür ederim , şu an çizgiden ziyade pütürlükler beni rahatsız ediyo :KK43: göz pınarlarım da elime top top bi şeyler geliyo .Ahmet Satıcı ya yaptırdım . Şafak hastanesinde göz doktoru

Eklentiler

• IMG_2388.jpeg
    IMG_2388.jpeg
    61,3 KB · Görüntüleme: 688
Son düzenleme:

Eklentiler

• IMG_2395.jpeg
    IMG_2395.jpeg
    73,1 KB · Görüntüleme: 644
Bir de sizi üzmek istemem ama çok göz kapağı estetiği gördüm milim milim böyle ilerliyor ve dikişleri ve kesimi çok düzgün oluyor muntazam oluyor sizinkinin gördüğüm kadarıyla hem kesim şekli de düzgün gelmedi dikim şekilde yani bu şekilde potlukların olmaması lazım net olması lazım nasıl net kesilir ve dikilirse o şekilde de net kalır zaten araştırırsanız görürsünüz göz kapaklarında genelde nettir yani dediğim gibi biraz bekleyin ödemler geçsin 3 ay kadar bekleyin 3 ay sonra ödemler geçip de bu şekilde kalırsa isterseniz doktorunuzdan revizyon ameliyatı istersiniz isterseniz yasal haklarınızı kullanırsınız yani bu tür estetiklerde hani siz yapın diye demiyorum yanlış anlaşılma olmasın ama benim başıma geldiği için biliyorum 6 ay şikayet süreniz var 6 ay sonra şikayet ettiğinizde savcılık bunu dikkate almıyor ve takipsizlik ya da red veriyor o yüzden 6 ay bekleyin ondan sonra doktorunuzla görüşürsünüz memnun olmadığını belirtirsiniz ama ben sizin yerinize olsam aynı doktora tekrardan yaptırmam çünkü bu göz çok göz önünde yani yapabildiğinin en iyisini yapmış zaten öyle düşünün

Teşekkür ederim , şu an çizgiden ziyade pütürlükler beni rahatsız ediyo :KK43: göz pınarlarım da elime top top bi şeyler geliyo .Ahmet Satıcı ya yaptırdım . Şafak hastanesinde göz doktoru
O bitti pütürüklü yerler iplerin ve iğnenin geçtiği yerlerdir şöyle ki göz kapağımızın derisi göz altı dahil olmak üzere çok çok incedir o yüzden bu göz kapağı estetiğini her doktor gerçekten düzgün yapamaz mesela benim ilk yaptırdığım insan doçent olduğu halde doçent düşünün gözümün üstünde komple şeyler kaldı izler kalmıştı 2 estetiği yaptırdım bir 10 sene sonra ikinci yaptırdığım doktor bile o izleri Yok edemedi ve şu an hala çok bariz bir şekilde göz kapaklarının üzerinde izler kaldı maalesef dediğim gibi biraz yaranın olgunlaşması lazım beklemeniz lazım henüz çok erken dikişler hala yerine oturmadı biyolojik olarak da zaten olgunlaşmadı yara o yüzden ben benim size tavsiyem 3 ay bekleyin 3 ay sonra eğer ki aynı bu durumda yine Duru olursa o zaman gereken neyse yaparsınız ama dediğim gibi inanın kendi göz şekliniz çok daha güzelmiş yani ilk önceki hiç yaptırmadan gösteriniz daha güzelmiş ama Hayati kendinizi zindan etmeye gerek yok üzülmeye de gerek yok göz kapağı çok uzmanlık isteyen fakat bana göre de en basit işlemlerden birisidir iyi Bir doktorun elinde çok kısa sürede revizyon yaptırabilirsiniz hiç üzülmeyin sadece yara bakımınızı merheminizi falan güzel sürün ki iz kalmasın onun dışında da pek müdahale etmeyin veya ettirmeyin en azından 3 ay bu şekilde hassas davranır

Çok geçmiş olsun size de , doktora resim attım düzelcek dedi . Daha yeni dedi . Ben anlamadım ya :KK43: niye böyle oldu . Prof bi de adam yahu .

Merhaba , göz kapağımdan ameliyat oldum , bugün onuncu günüm . Sadece deri fazlalığım vardı . Düşüklük yoktu. Şu an şişlik yok , dikiş izi var , daha çok pütürlük var bu sanki geçmeyecek gibi duruyor . Pişman da olmak üzereyim. İz tamamen geçmez ya da ameliyattan sonra deri tekrar gevşer , eski haline döner diyenler var . Ameliyat kalıcı değil diyenler de . Aslında sağlık için oldum ama böyle olacağını bilmiyordum. Öncesi ve şimdiki halimi atacağım. Yardımcı olur musunuz :KK43:
10 gün de daha yara bile iyileşmez endişe etmek için bence çok acele ediyorsunuz bir 3 ay geçsin 3 ay bekleyin dediğim gibi her insanın cildi farklıdır bende iz oldu diye siz de iz olacak diye bir şey yok ayrıca iz olsa bile şimdi izler çok güzel kolaylıkla yok edilebiliyor lazeri var ilaçları var deri doktorları var yani cildiye var anlatabiliyor muyum henüz 10 günlük bir ameliyatta kötü oldu demek bence saçma en azından 3 ay beklemeniz lazım ki yaranız olgunsun şu an zaten iyi veya kötü olduğu belli olmaz

10 gün de daha yara bile iyileşmez endişe etmek için bence çok acele ediyorsunuz bir 3 ay geçsin 3 ay bekleyin dediğim gibi her insanın cildi farklıdır bende iz oldu diye siz de iz olacak diye bir şey yok ayrıca iz olsa bile şimdi izler çok güzel kolaylıkla yok edilebiliyor lazeri var ilaçları var deri doktorları var yani cildiye var anlatabiliyor muyum henüz 10 günlük bir ameliyatta kötü oldu demek bence saçma en azından 3 ay beklemeniz lazım ki yaranız olgunsun şu an zaten iyi veya kötü olduğu belli olmaz
Çok teşekkür ederimm

Çok teşekkür ede kimsenin lafıyla hareket etme sadece zamanı oyna bekle biraz iki ay bir bekle 2 ay sonra tekrar hatta bana da yazabilirsin ne yapabiliriz ne edebiliriz düşünebiliriz hani bir arkadaş olarak yanınızda olmak isterim çünkü ben de aynı sorunları yaşıyorum 2 ay sonra eğer ki göz halinden bir sorun olursa asimetri olabilir gözlerde genelde asimetleri çok oluyor asimetri olabilir yeniden şekillendirmek istersin o zaman ne yapacağına karar verirsin ama şunu da unutma 6 ay estetik ameliyatı da 6 ay şikayet süren var tamam mı ben ilkinde bunu hata ettim çok yanıldım beni bir tuzağa düşürdüler imza attırdılar onu unutma eğer ki doktor hiçbir şekilde üstüne almaz kötü olduğu halde sana iyi oldu iyi oldu seni ikna ederse dava etme hakkım var ama 6 ay dolana kadar dolmadan suçlüğünde bulunmak zorundasın bu haklarını da araştır unutma tamam mı bence sakin ol kimsenin lafına kanma birazcık bekle şu an için hiçbir problem görünmüyor yani o da daha 10 günde dikiş bile kaynamaz biliyorsun

Tamamdır haberleşelim çok teşekkür ederim şekli güzel kırmızılık da yok sadece pütürlük var ben de anlamadım . İnş sizin için de her şey güzel olur . Keşke siz de dava açabilseydiniz bazı doktorlar hakediyor gerçekten.

Karşıya bakarken resim koyar mısınız? Öncesi sonrası daha iyi anlaşılır

cok gecmis olsun. Umarim iyilestikce biraz düzelir. Ama ameliyat sonrasi benim bildigim daha düz oluyor o cizgiler. Bende istanbulda olcam cok heycanliyim.

Geçmiş olsun öncelikle, çok güzel bir göz yapınız varmış gerçekten de ve düşüklük hiç yokmuş. Normalde düşüklük olanlar bu ameliyatı tercih ediyorlar. Ben de bu ameliyatı oldum, süreç uzun, çok çabuk iyileşmiyor. Ödemler tamamen inince çok memnun kalacağınıza eminim. Bence dikiş izleri düzgün duruyor, sorun görmedim ben. Sadece sabırlı olun, ameliyat sonucunun tamamen kendini göstermesi için en az 2 ay geçmesi gerekiyor. Sizden ricam karşıya bakan bir resim atarsanız düzgün olup olmadığını ancak o şekilde söyleyebiliriz. Önemli olan simetri kaybı olmaması çünkü. Tekrar Geçmiş olsun

Geçmiş olsun öncelikle, çok güzel bir göz yapınız varmış gerçekten de ve düşüklük hiç yokmuş. Normalde düşüklük olanlar bu ameliyatı tercih ediyorlar. Ben de bu ameliyatı oldum, süreç uzun, çok çabuk iyileşmiyor. Ödemler tamamen inince çok memnun kalacağınıza eminim. Bence dikiş izleri düzgün duruyor, sorun görmedim ben. Sadece sabırlı olun, ameliyat sonucunun tamamen kendini göstermesi için en az 2 ay geçmesi gerekiyor. Sizden ricam karşıya bakan bir resim atarsanız düzgün olup olmadığını ancak o şekilde söyleyebiliriz. Önemli olan simetri kaybı olmaması çünkü. Tekrar Geçmiş olsun
Merhaba teşekkürler evet göz yapım güzeldi , düşük değildi hiç ama derim çok gevşekti aşırı yumuşaktı fazlaydı . Umarım iyileşir çünkü hala iz var . Fotoğraf ekleyeyim tamamdır.

Eklentiler

• IMG_3074.jpeg
    IMG_3074.jpeg
    79 KB · Görüntüleme: 578
Merhaba teşekkürler evet göz yapım güzeldi , düşük değildi hiç ama derim çok gevşekti aşırı yumuşaktı fazlaydı . Umarım iyileşir çünkü hala iz var . Fotoğraf ekleyeyim tamamdır.
Bence çok güzel olmuş:KK24: İzlerin tamamen gitmesini beklemeyin ama kantaron yağı kullanmaya devam edin derim ben.

X