Bölgesel İncelme Göbeğimle başım dertte!!

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler
Günlük karın egzersizleri ile en fazla 1 ayda sonuç almaya başlarsın canım.

Ben çok da göbeğim olmamasına rağmen 15 gündür spor yapıyorum ve inanılmaz fark yarattığını söyleyebilirim. Bel çevirme hareketlerini de yap eline bir sopa al ve önce ayakta 4-5 dakika sağa sola çevir. Sonra da bir yere otur aynı şekilde tekrar çevir.

Bir de su şişelerini dumble gibi kullanıp sağa sola eğilebilirsin.

Göbek eritmede yalnızca göbeğe yönelmek yerine bel hareketlerini de eklersen daha başarılı ve güzel sonuçlar alırsın.
Sopa çevirme işi beli inceltiyor ama çok zararlı. Omurgaya uygun bir hareket değil. Aşınma veya fıtık yapabilir dikkatli olun. Hareketleri sakın sert yapmayın.

Doğum yapmadım ama sporla alakalıyım. Şöyle ki doğum sürecin de karın şiştikçe karın kasları birbirinden ayrılır. Ve uzun süre ayrık kalır. Doğum tamamlandıktan sonra her ne kadar spor diyet vs uğraşmanıza da o sarkan kas ve deri kendini toparlamaz. Mini karın germe operasyonları bunun için vardır. Şöyle ki doğum sürecinde ve sonrasında süt dolu olan göğüsleriniz emzirme den sonra eski haline dönüyor mu. Ben hiç döneni duymadım. Spor diyet bi yere kadar. Tek ve kesin çözüm karın germe.
Bu söylediğiniz doğru değil ya da bünyeden bünyeye değişiyor. Göğüsde toparlanıyor göbekde kalmıyor. Uygun bir beslenme ve sporla

Merhaba arkadaşlar. Bekarken de öyle düz bir karına sahip değildim zaten. İdare edip gidiyordum. Evlendim Allahım herkesin evladını bağışlasın bir bebeğim oldu. Bebekten sonra göbeğim feci halde büyüdü. Gerçekten hamile gibiyim ve sarktı. Bebeğimi eşimin yanında bile emzirmek istemiyorum o kadar kötü görünüyor ki kendimden soğuyorum inanın. 57 kiloyum bu arada zayıfım ama göbek kocaman çok çirkin görünüyor :KK43:
Bir kaç video indirdim. Plates seti aldım. Kendimce hazırlık yaptım.
Sizlere sorum: Sıkı çalışma sonrası göbek gider mi benim gibi olup istediği görüntüye kavuşan var mı?
Ve
Önerebileceğiniz izlemem gereken video
Tşk ederim
Evde zumba dansı yap. Eğlencelide

Bebeğim falan yok ama annem 2 doğum sıfır çatlak. Ben ve ablam ergenlik genişlemesi ile çatlak içindeyiz..
Yakın arkadaşlarım doğum yaptı bikini ile geziyorlar tığ gibi.
Genetik bence. Yanı sporla olur. Beslenme ile olur. Düzelmez falan diyenlere kulak asmayın.

Sebze ağırlıklı beslen. Göbek çalıştıran egzersizleri düzenli yaparsan 1-2 aya dümdüz karnın olur ❣️
Bol su ve hareket çok önemli
Ay inşallah ya :) bol su içiyorum canım en az 2 - 2,5 litre. Bir çok video indirdim göbek egzersizleri ile alakalı umarım düz bir karına sahip olurum

Spor yaptınız mı hiç

Yaptım yapmasina ama düzenli dersem yalan olur.
Zaten cok yogun tempoda çalışıyorum ekstradan spora vakit ayiramadim,aklima geldikce bebekten ev isinden firsat buldukça yaptim.
Simdi oglum büyüdü artık ve hem spor yapmak icin hem de yeni bir alan olusturmak icin muay thaiye baslamaya karar verdim.

Bende bunu merak ediyordum doğumdan ne kadar sonra spor yapabilirim diye doktorunuza bu durumu danisip mı başladınız spora acaba. İlerde doğumum var ve sezeryan olacağım tabi her insan farklı zamanda iyileşir orası ayri.
Ben oncesinde yaptim hamileligin 8.ayinda biraktim oyuzden doktor 2 ay sonra yapabilirsin dedi kimi doktor 6 ay diyormus zaten kendinizi az cok anlayacaksiniz karin hareketlerine basladiginizda agri hissederseniz zamani degildir dediginiz gibi iyilesme sureci herkesin farkli

Vala fena durumdayim bende bebegim 10 aylik karnim poset gibi duruyo onumde:) gecen biri otobuste hamileyim sanip yer verdi hatta:)

Spor ve diyet sanirim ise yariyor, ben henuz denemedim ( bebegim zaten gida alerjileri var diye yigebildiklerim cok kisitli, ustune iki iste birden calisiyorum firsatim yok filan) ama emzirme olayi bittiginde diyetle birlikte spor yaparak hem kilo hem gobek olayini halletmeyi planliyorum... dumduz olmasini beklemiyorum, pantolonla gizlenebilsin yeter:)
Ahah yermi verdiler :rolleyes:

Çok net konuşmuşsun ama öyle değil canım. +23 kilo ile doğuma girip 40 günde 20 kilo verip sonrasında sıfır göbekle gezenlerdenim. Karın germe falanda yaptırmadım. Biraz alt yapı birazda genetik işi bunlar. Çevremde böyle olan çok arkadaşım var,10 kilo ile doğuma girip göbeği sarkık gezenlerde var..
Haklı olabilirsin ama istisnalar kaide yi bozmuyor ne yazık ki. Siz şanslı taraftasınız. Özellikle doğumdan önce bel bölgesi sıkıntılı olanların operasyon geçirmeden dümdüz bi karına sahip olması çok zor.

X