K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz gırtlakta kasılmalar ve spazmlar!

Evet bende de oluyor dilimdede haritalanmalar oluyor yanidilimin uzeri yamali duruyor mide suyu tahris ettigi icin..bogazimda da yutkunurken sanki lokmami yutamiyorum gibi his... Yemek borusu hizasiboyunca da gerek sirtima gerekse gogus kafesime agri giriyor bi anda bicak saplar gibihayat kalitemicok etkiliyo .yurt disina tasundik burda doktora gittim ama ilac verip yolladi gizlemleyecegiz dedi aylardir gozlemliyor ama yok ilac almama ragmen iki gun iyiysem ucuncu gun kotuyum..anksiyetem var ve bu kadar agriyorsa kotu hastaliga mi dindu diye dusunmekten hayat kalitem sifir resmen🥺🥺🥺
Bı buçuk aydır böyleyim bende sayısız usg çekildi bi şey yok ama ağrı var ankasitye bozukluğu yaşıyorum zaten nasıl gecer bilmiyorum

Bı buçuk aydır böyleyim bende sayısız usg çekildi bi şey yok ama ağrı var ankasitye bozukluğu yaşıyorum zaten nasıl gecer bilmiyorum
Senin yumru hissi anksiyete kaynaklı da olabilir.antidepresan kullanıyor musun?o da iyi gelir yumruya

Senin yumru hissi anksiyete kaynaklı da olabilir.antidepresan kullanıyor musun?o da iyi gelir yumruya
Hayır canım bıraktım zaten 5 aydır nuksedi bilmiyorum ki iki aydır boğaz ağrısı yasiyom sayısız kez gittim ve bı şey yok diyorlar çok şükür ama ağrı var yutkunurken Zorluk çekiyorum önce yan tarafı ağrıyordu şimdi de ön tarafı ağrıyor

Hayır canım bıraktım zaten 5 aydır nuksedi bilmiyorum ki iki aydır boğaz ağrısı yasiyom sayısız kez gittim ve bı şey yok diyorlar çok şükür ama ağrı var yutkunurken Zorluk çekiyorum önce yan tarafı ağrıyordu şimdi de ön tarafı ağrıyor
Troid
troid iltihaplanması olabilir bende de olmuştu ağrı kesici vermişlerdi nsai türü.iltihaplanmayı o gideriyormuş.Bende de troid nodülleri var

Troid

troid iltihaplanması olabilir bende de olmuştu ağrı kesici vermişlerdi nsai türü.iltihaplanmayı o gideriyormuş.Bende de troid nodülleri var
Hii valla çok zor ya çeneye kulağa vuran ağrı Allah şifa versin tüm hasta olan herkese

Siz ben olabilir misiniz🙂 aynı sorunları yaşadım ara ara da yaşıyorum mesane için burdan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine Rabbım razı olsun çok yardımını gördüm tavsiye isterseniz verebilirim
Lütfen bnde aynı durumda muzdarip imm o arkadaşın tavsiyesini söyler misiniz

Kızlar benim boğazımda da yutkunduğumda su içerken gece yutkunurken de tıkırt sesi olmaya başladı.çok gıcık.Bildiğin ses geliyor.Bu neden kaynaklı olabilir sizde de vardı geçti mi?cevap yazarsanız çok sevinirim

Kızlar benim boğazımda da yutkunduğumda su içerken gece yutkunurken de tıkırt sesi olmaya başladı.çok gıcık.Bildiğin ses geliyor.Bu neden kaynaklı olabilir sizde de vardı geçti mi?cevap yazarsanız çok sevinirim
Muhtemelen reflü, bogaz reflüsunden kaynaklanabiliyor ,yinede bi doktara gidin

Ben bundan 2 yıl önce ağız kuruması ve bogaz kuruması şikayetiyle kbb ye gittim, endoskopi yaptı ve sende reflu var dedi nasıl dedim midem ne ağrıyor ne yanma vs hic bisey hissetmiyorum ? Olabilir dedi boyle durumlar uyurken bogazina kaciyor dedi mide suyu ve bogaz reflun var dedi. Ywni dogum yapmiştim fazla kilom vardi verirsen iyileşeceksin, midendeki yaglar mide kapakcigini acıyor ve buyuzden reflusun dedi. Pandemi donemi olduğu icin diyet yapamadım ve şikâyetlerim arttı, bogaz da yumru hissi sıkışma hissi ,sanki biri elleriyle boğazımı sıkıyor gibiydi, stres ve reflu beraber bu durumu getirdi. Eskiye göre iyiyim eskiden konuşurken boğazın sıkışır doku hareketleri hissederdim elimin altından bisey kayar giderdi,yatinca boğazım sıkışıyor gibi olurdu. toplam 17 kilo verince daha iyi hissetmeye başladım. Şuan bazen yutkunurken kirt sesi yada doku hareketi oluyor genelde uyanınca oluyor , gün içinde geçiyor sanırım tam iyilesemedim gece yine asit kaçıyor ama gündüz kalmadığı icin kilo verdiğim icin biraz olsun iyileşti. Tamamen geçmesini bekliyorum bende hala diyetteyim daha iyi olucak inşallah 🙏
Merhaba geçti mi acaba. 2 gündür aynı hissi yaşıyorum delirmek üzereyim. Sanki bir şey hareket ediyor da ses geliyor gibi

Merhaba geçti mi acaba. 2 gündür aynı hissi yaşıyorum delirmek üzereyim. Sanki bir şey hareket ediyor da ses geliyor gibi
Merhabalar geçmiş olsun öncelikle 🙏 Tam olarak geçmedi maalesef, 1 hafta önce endeskopi oldum reflum iyileşmiş fakat gastirit ve hazımsızlık varmış. Gastiritte yapabilir bu hissi dedi. Asit azaltıcı ilaç verdi , salca kızartma fazla şekerli gıdalardan uzak dur dedi. Umarım gastrit iyileşirse o histe iyileşir. Fazla kilonuz varsa verin , yatmadan 4 saat önce biseyler yemeyi bırakın, mideye zararlı şeyler tüketmeyin, yüksek yastıkta yatin. Muhtemelen sizinde mide ile ilgilidir. Hafiflemezse bi doktora başvurun. Sizde ki hissiyatlar tam olarak nedir

Merhabalar geçmiş olsun öncelikle 🙏 Tam olarak geçmedi maalesef, 1 hafta önce endeskopi oldum reflum iyileşmiş fakat gastirit ve hazımsızlık varmış. Gastiritte yapabilir bu hissi dedi. Asit azaltıcı ilaç verdi , salca kızartma fazla şekerli gıdalardan uzak dur dedi. Umarım gastrit iyileşirse o histe iyileşir. Fazla kilonuz varsa verin , yatmadan 4 saat önce biseyler yemeyi bırakın, mideye zararlı şeyler tüketmeyin, yüksek yastıkta yatin. Muhtemelen sizinde mide ile ilgilidir. Hafiflemezse bi doktora başvurun. Sizde ki hissiyatlar tam olarak nedir
Merhaba bende de gastrit çıktı endoskopide, sanki boğazımda bir şey geziniyor gibi bir his vardı sonradan farkettim ki kasılmalar öyle hissettiriyor. Sürekli hazımsızlık mevcut resmen geceleri uyumak işkence oldu

Merhaba bende de gastrit çıktı endoskopide, sanki boğazımda bir şey geziniyor gibi bir his vardı sonradan farkettim ki kasılmalar öyle hissettiriyor. Sürekli hazımsızlık mevcut resmen geceleri uyumak işkence oldu
Evet gerçekten çok kötü bi hissiyat , hazımsızlık bende nefes darligida yapiyo şuan onunla mücadele ediyorum. Allah hepimize şifa versin ne diyim zor bi süreç ama geçeceğine inanıyorum 🙏

Burda bu kadar yazan ve bu sorunları yaşayan insanlar neden yazmıyor iyilestiniz mı? Eğer öyleyse nasıl başardınız? Bizlerede yardımcı olun lütfen 🙏
Merhaba belki okursunuz diye yaziyim dedim tek sebebi dis sıkma benimde ayni sorunum vardi gitmedigim doktor kalmadi midede bisey var gibi hissediyordum genuz akintim var zannettim diktorlar birsuru ilac verdi hic bir ise yaramadi simdi gece plagi yaptirdim inanin cok cok iyi geldi bir disciye gorunun derim

Evet gerçekten çok kötü bi hissiyat , hazımsızlık bende nefes darligida yapiyo şuan onunla mücadele ediyorum. Allah hepimize şifa versin ne diyim zor bi süreç ama geçeceğine inanıyorum 🙏
Bende de nefes darligi yapmisti sebebi dìs sıkma dis doktoru gece plagi veriyor inanin cok ise yaradi antidepresan ilaclarda dis sıkmayi arttiriyormus disciye gidin stresten oluyormus

Bende de nefes darligi yapmisti sebebi dìs sıkma dis doktoru gece plagi veriyor inanin cok ise yaradi antidepresan ilaclarda dis sıkmayi arttiriyormus disciye gidin stresten oluyormus
Sizde bogazda kas kasılması ve nodül varmış hissi gibi şeyler mı yaşamıştınız? Ayrıca çok teşekkür ederim bu bilgiyi paylaştığınız icin 🙏

X