Gerçekten bir derdim var

Sadece bir iki gün diye aldım ki normale hayvanları çok sevsem de hamilelikte uzak durdum. Sonra baktım o gözünün hali ile bahçeye bırakacak belediyede tedavi olsun diye bırakacaktık. Bırakmama da o müsadee etmedi. Güvenmiyormuş. Ben de bu kadar uzun süreceğini düşünemedik ve bir iki git gelle tedavi olur sandım. İki ay sürdü ve hala devam
vicdan yapmayin oncelikle. yapabileceginiz herseyi yapmissiniz. kedi icin cok uzucu bir durum evet, hassasiyetinizi de anliyorum. ancak artik elini tasin altina biraz da komsunuz koysun.

En mantıklı ve sık yapılan testlerdir bunlar. Populasyonda çok yaygın çünkü. Ben seçtiği test için kötü birşey diyemem. Ama kuru fip teşhisi koyup destek tedavisi başlamadı mı? Hiç anlayamadım onu.
Siz öyle diyorsanız öyledir. Sonuçta işin ehli sizsiniz. Ama özel olunca da malum güvensizlik. Biz tanı ve reçete için gittik. Reçeteyi belediyede uygularız dedik. Kortizon yazıldı

Toxoplasması yok ama sürekli idrar kaçırdığı için hem bebek he kedi çok zor. Üstelik bu hastalık aşırı ilgi istiyor artı tedsvisi için git geli var. Aracımız bile yok. Tedavisi ise her gün . Böyle olmasa zaten alacaktık
Biliyorum canım benimde şuan çocuğum yok yeni kedim var ve çocuk gibi, ikisi bakılması cok zor olur, bebeğin içinde çok üzüldüm offf bu hayat çok zor

Marhaba arakadaşlar
Yardımlarınıza, parlak fikirlerinize çok ihtiyacım var.
Daha önce konu açmıştım .
Komşum sokakta hasta bir kedi buldu. Eşi eve izin vermediği için bahçede bir yer bulana kadar bende durmasını rica etti. Kabul ettim. Ama kedinin o halini görünce içim el vermedi. Belediyenin veterinerliğine teslim edecektim. Komşum belediyeye güvenmediği için razı olmadı. Ben de güvenemiyorum ama çaresizdim. Hem maddi imkanım yoktu. Hem de hamileyim ilgilenmek zor olacağı gibi toxoplasma riski vardı. Neyse madem razı degil birkaç kez getir götür yaparım iyileşince salarız dedik. Her şey böyle başladı...
Önce göz enfeksiyonu vardı. Kurtaramadık ve ameliyatla alındı tek gözü. Bu sürede ameliyat ettirdim diye komşum yargıladı beni. Onlara kalsa o halde sokaga bırakmak daha doğru. Çünkü belediye tü kaka. Ama özel için de elleri ceplerine varmıyor. Ayrıca ameliyat için veterinere gelip gitme, yol çilesi (2 vesait) hepsini hamile halimle ben çektim. Onların özel araçları var. Yeri geldi eşim işten izin aldı. Derken diğer göz problemi başladı, sonra kulak, sonra idrar kaçırma...
Bu sürede kedi bizimle iki ayını doldurdu. İdrar kaçırma son noktamız oldu. Çünkü sürekli akıntı halinde. Benimse doğumum eli kulağında. 38 haftamıza girdik. Baktık belediye fip şüphesinde ama yeterli imkânları yok teshis için. Biz de imkansizlik içide özele gittik . Kredi borcu yaptığımız gibi hala komşudan destek yok. Tüm halılar da yıkamada. Bir yandan doğum telaşı. En sonunda pes ettik.
İşte zorlu süreç burada başladı . Komşum vicdanımdan vurdu beni. Ölüme terk ettgimizi söyledi. Kliniğe alıp masrafı bölüşelim dedim yanaşmadı. Bi yandan da imtihan olduğunu söylüyor. Ama sadece benim imtihanım. Ayrıca komşumun tanıdığı biri de olaya dahil olup beni suçlar gibi götürdüğüm belediyede bünyesi ameliyati kaldırmadı da bu hale geldi veya git gel orada enfeksiyon kaptı diyor. Hamile oldugu halde felçli kedisini bırakmayan birinin hikayesini anlatıyor.
Eşim sonunda resti çekti . ŞU gün belediyeye teslim ederim dedi. O zaman komşum kediyi evine aldı. Şimdi banyoda çünkü her daim idrar akıyor. Arada altına bez yapıp evde gezdiriyor. Pazar günü özel bi yerden veterinere danısacak. Duruma göre tedavi ile ilgilenecek. Bunları keşke zamanında yapsaydı, bizi yalnız bırakmasaydı.
Normalde kendisini çok severim ama bu süreçte yaptıkları nedeniyle birbirimizi kırdık. Şimdi kedi onda ve bize kırgın. Ben de kendimi kediye karşı acımasız hissediyorum. Koynumda uyuyan kediden vazgeçip barınağa bırakmak zorunda kaldım. Ama gerçekten bütün çareler tükenmişti.
Şimdi evine aldı ilerisi ne olur bilmiyorum. Ben hep destek olmak istiyorum. Sizce komşum ve ben bu kedi için neler yapabiliriz? Ayrıca sizce gerçekten yanlış mi yaptım, ben vicdansız miyim? Belediyeye götürmem bu kadar mi büyük hata? Lütfen akıl verin.
Şunu da eklemem lazım. Özelde gittigim yer böbrek ,hemogram testleri yapmak yerine. Belirtilerle alakasi olamadığı halde toxoplasma testi yaptı. Ek olarak bana sormadan fip testi yaptı. Bilen bilir fip testleri kesinlik ifade etmez, hatta pek bir şey ifade etmez. Biz kedi için çaresizlik içinde yol ararken maddi imanımızı bu şekilde heba etti. En azından tedavi için fikir sahibi olacaktık. Şimdi fip diyerek kestirip attı. Kedimizin iştahı neşesi yerinde . Bize iki üç aylıkken geldi şimdi beş aylık falan. Her türlü fikre ihtiyacım var.
Bebeğime gelecek olursak. Gelişim geriliği var iki hafta. Bu sebeple erken alınabilir. Bebegi besleyen damarda çentik var. Stres ve üzüntü ,yorgunluk yasak. Ama çok güzel geçen hamileliğim şiödi kabus gibi . Kediye ayrı üzülüyorum, komşumla olanlara ayrı, bebeğime ayrı...
Bence kendini hiç üzme şu yaşadığın süreçte maddiyatı geçtim manevi olarak dayanmak çok zordur.Elinden geleni yapmışsın sonuçta sokağa atmayacaktın.Umarım bebişin de sağlıkla gelir

kediye iyilik yapayım derken ikinizde kötülük etmişsiniz ama hatanın büyüğü kesinlikle o komşuda yani.hamilesiniz son zamanlarınız zaten daha fazla destek olması gerekirdi.herşeyi başınıza yıkmış birde üstüne yaptıklarınızı beğenmiyor,çözüm önerisi sunmuyor.hem kel hem fodul.o halde bahçeye salsaydı yine kör olacaktı hayvan.bu tarz insanları sevmiyorum.birşeyi yapacaksanız tam yapacaksınız.götürdüğünüz yer nasıl bir yerdi?istanbuldaysanız bir yer önereyim.
İstanbul. Peki benim yaptığım kötülükleri söyler misiniz. Kinaye degil cidden bilmek istiyorum yanlışımı

Siz öyle diyorsanız öyledir. Sonuçta işin ehli sizsiniz. Ama özel olunca da malum güvensizlik. Biz tanı ve reçete için gittik. Reçeteyi belediyede uygularız dedik. Kortizon yazıldı
Test fiyatları pahalı olunca hasta sahibinde otomatik tepki o oluyor. Bir de test negatif çıkarsa daha da geriliyorlar. Sağlam hayvana test yaptı bak negatif çıktı işte diye :KK53:
Siz tedaviye devam edin ama burdan da söyleyeyim meslektaşım söylemiştir zaten, hastalık gerilemeyecek. Hep ilerleyecek tedaviyle ömrünü uzatacaksınız amaç o. O yüzden semptomları çok kötüler, yemek yemeyi bırakırsa hayvanı yıpratmayın. Hayvanseverlik adı altında çile çektirmeyin.

Böyle olacağı gecenki konudan çok belliydi. Ama siz tam aksini İddaa edip sürekli olumsuz konuşanları terslediniz. Sahiplendirin isterseniz diyenleri de terslemissiniz. Kedicige üzüldüm. Bence artık o kediyi sahiplendirmeye çalışın. Çok hayvansever insan var.

Test fiyatları pahalı olunca hasta sahibinde otomatik tepki o oluyor. Bir de test negatif çıkarsa daha da geriliyorlar. Sağlam hayvana test yaptı bak negatif çıktı işte diye :KK53:
Siz tedaviye devam edin ama burdan da söyleyeyim meslektaşım söylemiştir zaten, hastalık gerilemeyecek. Hep ilerleyecek tedaviyle ömrünü uzatacaksınız amaç o. O yüzden semptomları çok kötüler, yemek yemeyi bırakırsa hayvanı yıpratmayın. Hayvanseverlik adı altında çile çektirmeyin.
Peki sizce de mi bu belirtiler fip. Bir de hiç mi iyiye gitme ihtimali yok. Büyük konuşmam ama ben acı çekmesini izlemek istemem zaten. Son olarak da sizce iştahlı ve enerjik olması bir şey ifade eder mi?
Aslında veteriner başka farklı testleri söyleyip bana sormadan fip testi yaptıgı için güvenimi zedeledi :)

İstanbul. Peki benim yaptığım kötülükleri söyler misiniz. Kinaye degil cidden bilmek işliyorum yanlışımı
bu aptal komşuya güvenip bu yola girmek.hem sizi hem kediyi yarı yolda bırakmış.belki yanlış bir düşünce ama ben bu tarz bir işe girildiyse sonunun getirilmesi taraftarıyım yani o hayvanın sorumluluğu alındıysa mutlaka sonuna kadar gitmek gerek.hayvan gruplarında geçici yuva veya klinik için maddi destek ilanı açtınız mı?gözü konusunda hızlı davrandınız mı?bunları yaptıysanız belki elinizden bu kadarı gelmiştir diyebilirim.öteki konunuzda komşunuzun sizi oyaladığını hatırlıyorum bu tedavi sürecinde.olan olmuş artık kendinizi fazla yıpratmayın bebeğiniz için güçlü olun.buarada yaptığım yorum sizi üzmüş olabilir ama başıma böyle bir olay gelmişti ve inanın o olay ve vicdan yükü asla unutulmuyor.bu nedenle artık sonuna kadar kendim yardım edemeyeceğim canlının sorumluluğunu almıyorum.benimde en yakın arkadaşım bir kedi buldu.biraz büyüyene kadar senle birlikte bakalım dedi.bana bıraktı benim şehir dışına gitmem gerekiyordu(üniversite kaydı için).sadece 1 hafta bakması gereken yavruya bakmamış sokağa salmış daha göbek bağı üstünde ve fareler yemiş hayvanı.yani 1 hafta baksaydı ne olurdu?zaten ben gelince tekrar bakmaya devam edecektim.sinir krizi geçirdim resmen ama olan olmuştu artık.şimdi niyetim iyi olsa bile o kedinin günahına bende girdim.belki ben kabul etmesem hayvana başka biri yardımcı olacaktı görüp.

Böyle olacağı gecenki konudan çok belliydi. Ama siz tam aksini İddaa edip sürekli olumsuz konuşanları terslediniz. Sahiplendirin isterseniz diyenleri de terslemissiniz. Kedicige üzüldüm. Bence artık o kediyi sahiplendirmeye çalışın. Çok hayvansever insan var.
Siz iyi misiniz ? Orada kedinin idrar kaçıracagı mı öngörüldü? Ben zaten o kediye sahip çıktım her türlü ameliyati tedavisinde destek oldum. Kendimi parçaladım ya! Beklenmedik bir zamanda beklenmedik bir belirti yaşadık. Doğumum olacak vesürekli idrar kaçıran bir kedi. Bu benim hesaba katacağım kadar kolay öngörülen bi tablo mu? Saglam kediye dönen olmuyor da nu canı mı sahnelenecekler. Ben en başta almasam sokakta daha kötü olcakti. O kişi sahiplendir derken bu tabloyu mu öngördü?? Evimde yapamamdiye düşündü sadece. Hastalık olmaksızın.

Peki sizce de mi bu belirtiler fip. Bir de hiç mi iyiye gitme ihtimali yok. Büyük konuşmam ama ben acı çekmesini izlemek istemem zaten. Son olarak da sizce iştahlı ve enerjik olması bir şey ifade eder mi?
Aslında veteriner başka farklı testleri söyleyip bana sormadan fip testi yaptıgı için güvenimi zedeledi :)
Fip belirtilerine benziyor, toxo belirtilerine de benziyor. O yüzden bu testleri tercih etmiş diye düşündüm. Belki coronavirüs için test demiştir :) savunmak istiyoruuum hekimi resmen :KK53:
Gerilemez ama destekle uzun süre yerinde sayıyormuş hissi verebilir. Çok kötüleşmeden 1-2 gün önceye kadar iştahları iyi oluyor. Bazen malabsorbsiyon olabiliyor, iştah daha da artıyor süreç içinde.
Tabi siz yada komşunuz adaptasyon gösterirseniz sizin için durum iyileşmiş gibi de gelebilir. Bezlemek, dengesini kaybetmesini kanıksamak insanlar için durumu iyileştiriyor.

istanbulda fatih hayvan hastahanesini öneririm hem uygun fiyatlı hem ilgililer ben kendi kedimi götürüyorum.sokak hayvanıda götürüyorum memnunum.sokak hayvanına ciddi indirim yapıyorlar ameliyat için aklınızda bulunsun.

bu aptal komşuya güvenip bu yola girmek.hem sizi hem kediyi yarı yolda bırakmış.belki yanlış bir düşünce ama ben bu tarz bir işe girildiyse sonunun getirilmesi taraftarıyım yani o hayvanın sorumluluğu alındıysa mutlaka sonuna kadar gitmek gerek.hayvan gruplarında geçici yuva veya klinik için maddi destek ilanı açtınız mı?gözü konusunda hızlı davrandınız mı?bunları yaptıysanız belki elinizden bu kadarı gelmiştir diyebilirim.öteki konunuzda komşunuzun sizi oyaladığını hatırlıyorum bu tedavi sürecinde.olan olmuş artık kendinizi fazla yıpratmayın bebeğiniz için güçlü olun.buarada yaptığım yorum sizi üzmüş olabilir ama başıma böyle bir olay gelmişti ve inanın o olay ve vicdan yükü asla unutulmuyor.bu nedenle artık sonuna kadar kendim yardım edemeyeceğim canlının sorumluluğunu almıyorum.benimde en yakın arkadaşım bir kedi buldu.biraz büyüyene kadar senle birlikte bakalım dedi.bana bıraktı benim şehir dışına gitmem gerekiyordu(üniversite kaydı için).sadece 1 hafta bakması gereken yavruya bakmamış sokağa salmış daha göbek bağı üstünde ve fareler yemiş hayvanı.yani 1 hafta baksaydı ne olurdu?zaten ben gelince tekrar bakmaya devam edecektim.sinir krizi geçirdim resmen ama olan olmuştu artık.şimdi niyetim iyi olsa bile o kedinin günahına bende girdim.belki ben kabul etmesem hayvana başka biri yardımcı olacaktı görüp.
Evet üzüldüm ama gerçekten bilmek istedim. İyi ki de yazdınız. Çünkü şunu farkettim ki siz bunları yazmasanız ben hala çıkarmam gereken dersi anlamazmışım. Hatta beni neyin uyutmadığını daha iyi anladım. Birine güvenerek başka canin hayatını asla riske atmamak gerekir. Dediginiz gibi. Aslında ben asla aklımın ucundan geçirmedim tipik yavru kedi göz enfeksiyonu sandı . Olayların bu kadar sarpa saracagı aklımın ucundan geçmedi.
Diğer göz konusunda ise vicdanım rahat çünkü onun oyalamasına bakmadam bildigimi okudım. Zaten o yüzden suçladı beni.

istanbulda fatih hayvan hastahanesini öneririm hem uygun fiyatlı hem ilgililer ben kendi kedimi götürüyorum.sokak hayvanıda götürüyorum memnunum.sokak hayvanına ciddi indirim yapıyorlar ameliyat için aklınızda bulunsun.
Orada ameliyat oldu ama son belirtiler için bir şey yapamadılar. Başka yere öyle başladık. Testleri yokmuş.

Fip belirtilerine benziyor, toxo belirtilerine de benziyor. O yüzden bu testleri tercih etmiş diye düşündüm. Belki coronavirüs için test demiştir :) savunmak istiyoruuum hekimi resmen :KK53:
Gerilemez ama destekle uzun süre yerinde sayıyormuş hissi verebilir. Çok kötüleşmeden 1-2 gün önceye kadar iştahları iyi oluyor. Bazen malabsorbsiyon olabiliyor, iştah daha da artıyor süreç içinde.
Tabi siz yada komşunuz adaptasyon gösterirseniz sizin için durum iyileşmiş gibi de gelebilir. Bezlemek, dengesini kaybetmesini kanıksamak insanlar için durumu iyileştiriyor.
Aşırı iştah başladı dediginz gibi :KK43:

O komşuyu hayatınızdan çıkarın bence. Aklınca sizin üzerinizden vicdanını tatmin etmeye çalışmış. Hem bir şey yaptığı yok hem trip atıp durmuş.

Kediciğe de üzüldüm. Sürekli banyoda, ufacık yerde psikolojisi de bozulur hayvanın. Umarım iyileşir bir an önce.

o zaman bence ellerinden geleni yapmışlardır.çünkü genel olarak götürdüğümüz hayvanlardan olumlu sonuç aldık biz oradan:KK43:
Komşum bir de teftiş gibi tanıdığını oraya getirdi. Burun kivirdi bi de oraya . Orada ameliyat oldu da bu halde diyerek beni suçladılar. Bahsettiğiniz yer saraçhane yakınları di mi?

X