Gerçekten bir derdim var

Melahatabla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2018
2.998
2.643
34
Güncelleme sf 10
Marhaba arakadaşlar
Yardımlarınıza, parlak fikirlerinize çok ihtiyacım var.
Daha önce konu açmıştım .
Komşum sokakta hasta bir kedi buldu. Eşi eve izin vermediği için bahçede bir yer bulana kadar bende durmasını rica etti. Kabul ettim. Ama kedinin o halini görünce içim el vermedi. Belediyenin veterinerliğine teslim edecektim. Komşum belediyeye güvenmediği için razı olmadı. Ben de güvenemiyorum ama çaresizdim. Hem maddi imkanım yoktu. Hem de hamileyim ilgilenmek zor olacağı gibi toxoplasma riski vardı. Neyse madem razı degil birkaç kez getir götür yaparım iyileşince salarız dedik. Her şey böyle başladı...
Önce göz enfeksiyonu vardı. Kurtaramadık ve ameliyatla alındı tek gözü. Bu sürede ameliyat ettirdim diye komşum yargıladı beni. Onlara kalsa o halde sokaga bırakmak daha doğru. Çünkü belediye tü kaka. Ama özel için de elleri ceplerine varmıyor. Ayrıca ameliyat için veterinere gelip gitme, yol çilesi (2 vesait) hepsini hamile halimle ben çektim. Onların özel araçları var. Yeri geldi eşim işten izin aldı. Derken diğer göz problemi başladı, sonra kulak, sonra idrar kaçırma...
Bu sürede kedi bizimle iki ayını doldurdu. İdrar kaçırma son noktamız oldu. Çünkü sürekli akıntı halinde. Benimse doğumum eli kulağında. 38 haftamıza girdik. Baktık belediye fip şüphesinde ama yeterli imkânları yok teshis için. Biz de imkansizlik içide özele gittik . Kredi borcu yaptığımız gibi hala komşudan destek yok. Tüm halılar da yıkamada. Bir yandan doğum telaşı. En sonunda pes ettik.
İşte zorlu süreç burada başladı . Komşum vicdanımdan vurdu beni. Ölüme terk ettgimizi söyledi. Kliniğe alıp masrafı bölüşelim dedim yanaşmadı. Bi yandan da imtihan olduğunu söylüyor. Ama sadece benim imtihanım. Ayrıca komşumun tanıdığı biri de olaya dahil olup beni suçlar gibi götürdüğüm belediyede bünyesi ameliyati kaldırmadı da bu hale geldi veya git gel orada enfeksiyon kaptı diyor. Hamile oldugu halde felçli kedisini bırakmayan birinin hikayesini anlatıyor.
Eşim sonunda resti çekti . ŞU gün belediyeye teslim ederim dedi. O zaman komşum kediyi evine aldı. Şimdi banyoda çünkü her daim idrar akıyor. Arada altına bez yapıp evde gezdiriyor. Pazar günü özel bi yerden veterinere danısacak. Duruma göre tedavi ile ilgilenecek. Bunları keşke zamanında yapsaydı, bizi yalnız bırakmasaydı.
Normalde kendisini çok severim ama bu süreçte yaptıkları nedeniyle birbirimizi kırdık. Şimdi kedi onda ve bize kırgın. Ben de kendimi kediye karşı acımasız hissediyorum. Koynumda uyuyan kediden vazgeçip barınağa bırakmak zorunda kaldım. Ama gerçekten bütün çareler tükenmişti.
Şimdi evine aldı ilerisi ne olur bilmiyorum. Ben hep destek olmak istiyorum. Sizce komşum ve ben bu kedi için neler yapabiliriz? Ayrıca sizce gerçekten yanlış mi yaptım, ben vicdansız miyim? Belediyeye götürmem bu kadar mi büyük hata? Lütfen akıl verin.
Şunu da eklemem lazım. Özelde gittigim yer böbrek ,hemogram testleri yapmak yerine. Belirtilerle alakasi olamadığı halde toxoplasma testi yaptı. Ek olarak bana sormadan fip testi yaptı. Bilen bilir fip testleri kesinlik ifade etmez, hatta pek bir şey ifade etmez. Biz kedi için çaresizlik içinde yol ararken maddi imanımızı bu şekilde heba etti. En azından tedavi için fikir sahibi olacaktık. Şimdi fip diyerek kestirip attı. Kedimizin iştahı neşesi yerinde . Bize iki üç aylıkken geldi şimdi beş aylık falan. Her türlü fikre ihtiyacım var.
Bebeğime gelecek olursak. Gelişim geriliği var iki hafta. Bu sebeple erken alınabilir. Bebegi besleyen damarda çentik var. Stres ve üzüntü ,yorgunluk yasak. Ama çok güzel geçen hamileliğim şiödi kabus gibi . Kediye ayrı üzülüyorum, komşumla olanlara ayrı, bebeğime ayrı...

Son düzenleme:
Canım benim stres yapma kendine Allah biliyor senin kedi için yaptığını ettiğini sorun etme kendine komşunun yaptığı çok terbiyesizce o kadar uğraşmışsın birde üstüne seni suçluyor. Inşallah hayırlısıyla gelir bebeğin hayırlı sağlıklı uzun ömürleri olur kendini ve bebeğini düşün hiç takılma böyle şeylere umursama komşunuz herşeyde sizi suçlamış en iyisini biliyorsa kendide yapacaktır diye umuyorum 😍😋 hamileliğinin tadin i çıkar kendine dikkat et hayırlı doğumların olsun ❤

Canım benim stres yapma kendine Allah biliyor senin kedi için yaptığını ettiğini sorun etme kendine komşunun yaptığı çok terbiyesizce o kadar uğraşmışsın birde üstüne seni suçluyor. Inşallah hayırlısıyla gelir bebeğin hayırlı sağlıklı uzun ömürleri olur kendini ve bebeğini düşün hiç takılma böyle şeylere umursama komşunuz herşeyde sizi suçlamış en iyisini biliyorsa kendide yapacaktır diye umuyorum 😍😋 hamileliğinin tadin i çıkar kendine dikkat et hayırlı doğumların olsun ❤
Öncelikle çok teşekkür ediyorum ❤
Keşke benim için kolay olsa. Suçlamalar beni çok üzdü. Uykularım kaçıyor. Hem ben de bir şeyler yapmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum:KK43:

Öncelikle çok teşekkür ediyorum ❤ keşke brnim için kolay olsa. Suçlamalar beni çok üzdü. Uykularım kaçıyor. Hem ben de bir şeyler yapmak istiyorum ama ne yağacağımı bilmiyorum:KK43:

Tabiki de suclamasi çok yanlis sende eminim ki çok üzgünsün ama bebeğini düşün kendini rahatlatmaya çalış 🌼

Komşuna gıcık oldum.
Kediye üzüldüyse kocasını ikna edip kendi bakacaktı bi zahmet. Hayvanlara yardım edilmesi ve imkanı olanın evinde bakması gerektiğine inanıyorum ama bunun da gönülden gelmesi lazım. İstek rica ile olacak iş değil çünkü bir hayvan sahibi olarak söylüyorum bakması zordur, o yüzden tüm şartlar uygunsa evine almalısın.
Sizin zaten doğum yaklaşmış, manevi olarak hazırlıksız bir dönem,maddi olarakta elinizden geleni zaten yapmışsınız, komşunuz da bıdı bıdı yapana kadar elini biraz taşın altına koysun bi zahmet.

Komşuna gıcık oldum.
Kediye üzüldüyse kocasını ikna edip kendi bakacaktı bi zahmet. Hayvanlara yardım edilmesi ve imkanı olanın evinde bakması gerektiğine inanıyorum ama bunun da gönülden gelmesi lazım. İstek rica ile olacak iş değil çünkü bir hayvan sahibi olarak söylüyorum bakması zordur, o yüzden tüm şartlar uygunsa evine almalısın.
Sizin zaten doğum yaklaşmış, manevi olarak hazırlıksız bir dönem,maddi olarakta elinizden geleni zaten yapmışsınız, komşunuz da bıdı bıdı yapana kadar elini biraz taşın altına koysun bi zahmet.
İdrar akıtmasa diğer şeylerle göğüs germiştim. Ama idrar sorunu hamileliğimin son günlerine denk gelince ve onlar da destek olmayınca çaresiz kaldık. Yoksa şu halimle bile gocunmadım. Bi de suçlamaları çok zoruma gitti. Şu durumda gerçekten yapmam gerekeni bilmek istiyorum. Huzrsuzum

Toxo şüpheli gibi geldi bana kedi. Fip testi türkiyedeki çoğu kedide pozitif sonuç veriyor, çünkü fip olması için virüsün mutasyon geçirmesi gerekiyor. Geçirmemiş de olabilir. Ayrıca kuru ve ıslak formu da var. Orada da yaşama süreleri değişiyor. Kortizon kullandı mı hiç?

Gerçekten bir derdin varmış bu ne böyle, hemde hamilesin, o komşun sana psikolojik şiddet uyguluyor farkında mısın, doğumdan önce görüşme bence hiç görüşme
Ben de psikolojik şiddet olarak düşündüm. Yaptıklarına patladım bi de onun da vicdan azabını çektim. Normalde çok sevdiğim biri olduğu için görememişim resmen. Yine de kediyi sonunda aldı ya bu saatten sonra bırlıkte kedi için mücadele edelim istiyorum. Ama bi yandan da eşim diyor ki biz bir şeyler yaparsak yine bizi tek bırakacaklar

Toxo şüpheli gibi geldi bana kedi. Fip testi türkiyedeki çoğu kedide pozitif sonuç veriyor, çünkü fip olması için virüsün mutasyon geçirmesi gerekiyor. Geçirmemiş de olabilir. Ayrıca kuru ve ıslak formu da var. Orada da yaşama süreleri değişiyor. Kortizon kullandı mı hiç?
Tokso negatif çıktı. Zaten netten bakınca belirtilerle alakasi yok tu ki. Kedide kuru ve sinirsel formu olduğunu düşündüm ben. Diger veteriner hekim de öyle düşündü. Sizce de fip ve tokso testi yerine daha mantıklı testler yapılamaz mıydı? Gözlerde enfeksiyon, buğğulanma, göz bebegi sürekli iri, göz çevresi kırmızı, kulagı akıyor, idrar kaçırıyor, duvar yalıyor.

Tokso negatif çıktı. Zaten netten bakınca belirtilerle alakasi yoktu ki. Kedide kuru ve sinirsel formu olduğunu düşündüm ben. Diger veteriner hekim de öyle düşündü. Sizce de fip ve tokso testi yerine daha mantıklı testler yapılamaz mıydı? Gözlerde enfeksiyon, buğğulanma, göz bebegi sürekli iri, göz çevresi kırmızı, kulagı akıyor, idrar kaçırıyor, duvar yalıyor.

komsunuz vicdan yukunu size yuklemeye calismis ve basarmis ne yazikki... siz elinizden geleni yapmissiniz fazlasiyla. acikcasi ben evime almayi kabul etmezdim sizin sartlarinizds olsaydim. hamileyken bu sekilde hasta bir kedinin evde olmasi cok riskli bana kalirsa...
vicdan yapmayin. komsunuza da sizi manipule etme iznini vermeyin lutfen

Tokso negatif çıktı. Zaten netten bakınca belirtilerle alakasi yoktu ki. Kedide kuru ve sinirsel formu olduğunu düşündüm ben. Diger veteriner hekim de öyle düşündü. Sizce de fip ve tokso testi yerine daha mantıklı testler yapılamaz mıydı? Gözlerde enfeksiyon, buğğulanma, göz bebegi sürekli iri, göz çevresi kırmızı, kulagı akıyor, idrar kaçırıyor, duvar yalıyor. Kortizon başlanmadı ama reçete edildi

Ben de psikolojik şiddet olarak düşündüm. Yaptıklarına patladım bi de onun da vicdan azabını çektim. Normalde çok sevdiğim biri olduğu için görememişim resmen. Yine de kediyi sonunda aldı ya bu saatten sonra bırlıkte kedi için mücadele edelim istiyorum. Ama bi yandan da eşim diyor ki biz bir şeyler yaparsak yine bizi tek bırakacaklar
Kedi için çok üzüldüm, benimde kedimi belediye öldürmüştü, tedavi etmediler bence, onyüzden bişey diyemem, ama sen üzerine düşeni yapmışsın ve hamimileğinde kedi dışkısı zararlı, önce kendini düşüneceksin, belki bebekten sonra kediyi sahiplenirsin

Tokso negatif çıktı. Zaten netten bakınca belirtilerle alakasi yok tu ki. Kedide kuru ve sinirsel formu olduğunu düşündüm ben. Diger veteriner hekim de öyle düşündü. Sizce de fip ve tokso testi yerine daha mantıklı testler yapılamaz mıydı? Gözlerde enfeksiyon, buğğulanma, göz bebegi sürekli iri, göz çevresi kırmızı, kulagı akıyor, idrar kaçırıyor, duvar yalıyor.
En mantıklı ve sık yapılan testlerdir bunlar. Populasyonda çok yaygın çünkü. Ben seçtiği test için kötü birşey diyemem. Ama kuru fip teşhisi koyup destek tedavisi başlamadı mı? Hiç anlayamadım onu.

komsunuz vicdan yukunu size yuklemeye calismis ve basarmis ne yazikki... siz elinizden geleni yapmissiniz fazlasiyla. acikcasi ben evime almayi kabul etmezdim sizin sartlarinizds olsaydim. hamileyken bu sekilde hasta bir kedinin evde olmasi cok riskli bana kalirsa...
vicdan yapmayin. komsunuza da sizi manipule etme iznini vermeyin lutfen
Sadece bir iki gün diye aldım ki normale hayvanları çok sevsem de hamilelikte uzak durdum. Sonra baktım o gözünün hali ile bahçeye bırakacak belediyede tedavi olsun diye bırakacaktık. Bırakmama da o müsadee etmedi. Güvenmiyormuş. Ben de bu kadar uzun süreceğini düşünemedik ve bir iki git gelle tedavi olur sandım. İki ay sürdü ve hala devam

Sen elinden gelenin fazlasını yapmışsın. Komşun kendisi hiç birsey yapmazken seni eleştirmesi kücük beyincik olduğunu gösteriyor.. Rabbim senden razı olsun...

kediye iyilik yapayım derken ikinizde kötülük etmişsiniz ama hatanın büyüğü kesinlikle o komşuda yani.hamilesiniz son zamanlarınız zaten daha fazla destek olması gerekirdi.herşeyi başınıza yıkmış birde üstüne yaptıklarınızı beğenmiyor,çözüm önerisi sunmuyor.hem kel hem fodul.o halde bahçeye salsaydı yine kör olacaktı hayvan.bu tarz insanları sevmiyorum.birşeyi yapacaksanız tam yapacaksınız.götürdüğünüz yer nasıl bir yerdi?istanbuldaysanız bir yer önereyim.

Kedi için çok üzüldüm, benimde kedimi belediye öldürmüştü, tedavi etmediler bence, onyüzden bişey diyemem, ama sen üzerine düşeni yapmışsın ve hamimileğinde kedi dışkısı zararlı, önce kendini düşüneceksin, belki bebekten sonra kediyi sahiplenirsin
Toxoplasması yok ama sürekli idrar kaçırdığı için hem bebek he kedi çok zor. Üstelik bu hastalık aşırı ilgi istiyor artı tedsvisi için git geli var. Aracımız bile yok. Tedavisi ise her gün . Böyle olmasa zaten alacaktık

X