Gelinbaşı ve Gelin Tacı Gelin başı demesem de topuz yaptırsam??

valla ben nikahimda sac+makyaj+kaş=80 tl ye ciktim kuaforden..Tabii o nikahti,dugunum icin bi kuaforle anlasirdim ben yerinde olsam cnm..

bunun için gerçekten ayıracak bütçesi olmayan arkadaşların affına sığınarak yazıyorum bunları.. Eğer maddi açıdan buna verecek durum yok değil de sadece tasarruf olsun diye bir düşünce varsa bence değmez... O gün insanın eli ayağı tutmazki... Pahalı bir yere gitme de ucuz bi yer olsun ama olsun bence.. evine bir eşyayı eksik al sonra tamamlanır ama o gün geri gelmez... bu bir tavsiye canım.. bence tasarruf yapılacak yer bu konu değil..

kuaförle pazarlık yap. Gelin saçı dendiğinde o gün kuaförün yıldızı sen oluyorsun. Herkes peşinde pervane oluyor...

bende nişanlıyım düğünüme cok az bır zaman kaldı kuaföre gıdıp cok ozel bır davete gıdecegımı ve telefonuma kaydettgım begendıgım gelın başlarından bırını yaptırıcam.ama bu gelın başı olmaz deselerde ben musterıyım yapıcak ben bu modelı sevdım yanı yapıcak normalde 40 veya50 tl yaptırılacak sey bırden 450 tl oluyor yazık gunah .40 veya 50 tl saç yapımı profesyınel makyajda 100 tl olsa 300 tl kardasın demektir gelin tacımıda evde takıcam saçın tepesınden saçıma geçircem cok ozr bır sey değil hem duvak kısmına gelınce onuda sadece saçımın üzerine atıcam oylesıne hem duvagıda nikah kıyıldıktan sonra zaten damat acıcak sonrada cıkarıcam zaten gelınlıgını kapatıyor duvak sırf formalite icabı takıcam .

nikahta öyle yapıp ; düğünde gelin başı yaptırsan... sonuçta nikah max. yarım saatlik bir olay... ama düğün çok uzun sürer... tabii fotoğraflarını hangi gün çektireceğin de önemli...

ama olmaz diye birşey yok; elbette yapılabilir... becerikli bir yakının varsa çok kolaylıkla takabilirsin duvağı...

özel gününü özel olarak hissetmezsin....

kaç kez evlencenki daha bence öyle yapmaalsanaalsanasmile

ya kuaförlerde bu ınce noktayı bıldıklerı ıcın ınsanları sömürüyorlar.zaten gozlerının o gun parayı bıle gormeyecegınden emınler ınsanların zaaflarından yararlanıyorlar.

250 tl verdim ben ama adam hakkını verdi sacımın...degdi yane:icecream:

hatta dügün salonumuz kuıaförüne beleş gitcektim..ama bildigim kuaförden şaşmadım..

Yok güzelim,zaten nikahta 200 liraya anlaştım;gelinliğimi giyip fotoğraflarımı o gün

çektireceğim için dedim ki buna da 200 vermesem ben uğraşsam nolur acaba

Tek aklıma takılan duvağımı nasıl takabilirim

Yoksa aynısı değil mi ya :uhm::uhm:

duvağı takabilsen de çok düzgün olmayacaktır... makyaj yapamadan önce gelinliği giyiyorsun öyle makyaj yapılıyor...gelinliği sonra giysen büyük ihtimalle bozulacaktır.

Bir gün harcamalarınız konusunda konuşurken ailene kıyamıyorsun ama beni soydun düğünde diye bir muhabbet geçebilir aranızda. veeee sende benim gibi yaptığın fedakarlıklardan pişmanlık duyup keşke daha pahalı bir yere gitseydim keşkee daha pahalı bir salon beğenseydim o zaman soygunu görürdü diye düşünebiirsin:) bence nasıl olsa makbule geçmeyecek sen eğlenmene bak.ennn pahalı kuaföre giit kaynananda ödesin:)))mutluluklar.

eve gelip gelinliği giyerken saçın bozulacak
makyajın bulaşacak gelinliğe
duvağı taktın diyelim
muhtemelen eğreti duracak

insan bi kere evleniyo
tek derdi de herşeyin kusursuz ve mükemmel olması
oluyo yani şahsen para benim en son düşündüğüm
şey olmuştu evlenirken.

Benim de aklıma bunlar geldi..
Aksilik işte, ne olacağı belli olmaz.
Drakulaya benzeme gelin olacağım diye... ohaoldumsmile

1 kere oluyo olurmu öyle şey en önemlisi düğün ..nelere para gitmiyorki bence düşünmeyin

iki düğün yapılacak bir kere kuaföre gideyim diyorsan stüdyo fotoğrafını çektireceğin gün git kuaföre
sen zaten heyecanlı olacaksın kendin yapamazsın bence. nikahta kendin yapabilirsin ama düğünde kuaföre git derim nede olsa hayatında 1 kere yaşıyorsun o günü

valla arkadaşlarım benimle kuaföre geldiler, ben gelin başı yaptırdım onlar normal topuz.
benim işlemim 4 saate yakın sürdü, onların yarım saatte bitti. o saç ve makyajla yattım, kalktım. fotoğraflarıma bakarsan bissürü poz verdik. çok şükür hiç bişi olmadı sağasağlam kaldı. düğün sonuna kadar. ama arkadaşlarımın saçları nemden terden erken bozulmuştu :KK43:

Bugün Berna Laçin'in programında bizzat kendisi dedi ki;"Normal bir topuzu kuaförler atıyorum 30 a yapıyorsa,gelin saçı dediğinizde 330 oluyor.Aradaki bu farkı bir türlü anlayamıyorum,mantık mı bu şimdi?Sonuçta aynı şey,sadece duvak takılıyor.İşte ben de bu yüzden kaç arkadaşımın istediği model yaptırdığı topuzuna kendi ellerimle duvak takmışımdır.Hiç zor bir iş değil." dedi.Ve konuğu kuaför de hiç birşey diyemedi...Akıllı kadın ne de olsa...

valla cnnm bencede olur yani. yazık ya o kadar paraya 50 100 olsa neyse normalde 50 topuzsa en az 300 istiyolar. ayrıca duvağın cok şatafatlı değilse takarsın. kuşmu konduruyolar sanki onlar. tokayla takıveriyo 1 sn de . mutlaka onu takabilcek yetenekte biri vardır etrafında. hem zaten sabah kalktığım gibi gidicem hiç yaptırmıcam demiyoki. yinede kendisi bilir.durumu iiyse zaten düşünmez yaptırır.

valla sanrım yaşadığın yerle alakalı
ben nişanımda saçımı 50 liraya yaptırdım tanıdıktı
dışardan gelenlere de 80 lira diyo saç ve makyaj
normal saçı da zaten 40-45 e yapıylar bizim burda fark yok yani
birde o gün kendini özel hissetmenin değeri paha biçilemez
bence araştır mutlaka uygun bir yer bulursun 2 kere gideceğini söleince daha da indirim yaparlar

Saçını yaptırıp eve gelip mi giyeceksin gelinliğini ...
Bir 50 lira fazla para için çekeceğin çileye değmez...
Evlendikten sonra pişman olursun neden yaptırmadım diye...

X