Gelinbaşı ve Gelin Tacı Gelin başı demesem de topuz yaptırsam??

Yaxgxmurseli

Üşüyorum kapama gözlerini
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2008
1.916
5
Kızlar nikahta saçımı,makyajımı yaptıracağım için düğünde o kadar para vermeyeyim

diye düşündüm.

Normal topuz yaptırsam olmaz mı??

Duvak takmayı da öğrensem tam olacak bence,ama sizin de fikrinizi alayım dedim

Bence olur canım.Güzel bir topuz yaptırırsın olur biter. Zaten gelin başı desen de çok farklı olmuyor:)Duvağını da topuzunun altından tel tokalarla tutturursun olur biter. Duvağını kapatmazsan tabi...

bende bu gelin başından okadar parayı neden alırlar hiç anlamış degilim
benim sacım normal 20 30 liralık yapılan topuzlardan daha kötü olmuştu ama okadar para döktük
birileri buna dur demeli..

eve gelip gelinliği giyerken saçın bozulacak
makyajın bulaşacak gelinliğe
duvağı taktın diyelim
muhtemelen eğreti duracak
insan bi kere evleniyo
tek derdi de herşeyin kusursuz ve mükemmel olması
oluyo yani şahsen para benim en son düşündüğüm
şey olmuştu evlenirken.

bana kalırsa kuaförde yaptır senle ugrasılması kuaförde bile ayrı bir ilgi görmek ogun insanı cok iyi motive ediyor bence ve bu senin en özel gunun 50 lira fazla vermekten bişi cıkmaz bence o heyecanı yasamaya deger

eve gelip gelinliği giyerken saçın bozulacak
makyajın bulaşacak gelinliğe
duvağı taktın diyelim
muhtemelen eğreti duracak
insan bi kere evleniyo
tek derdi de herşeyin kusursuz ve mükemmel olması
oluyo yani şahsen para benim en son düşündüğüm
şey olmuştu evlenirken.

Yavrum senin demek varmış ki düşünmedin :))

Benim aklımdan bir an olsun çıkmıyor mübarek eyvahedigeldismile

bana kalırsa kuaförde yaptır senle ugrasılması kuaförde bile ayrı bir ilgi görmek ogun insanı cok iyi motive ediyor bence ve bu senin en özel gunun 50 lira fazla vermekten bişi cıkmaz bence o heyecanı yasamaya deger

Yok güzelim,zaten nikahta 200 liraya anlaştım;gelinliğimi giyip fotoğraflarımı o gün

çektireceğim için dedim ki buna da 200 vermesem ben uğraşsam nolur acaba

Tek aklıma takılan duvağımı nasıl takabilirim

Yoksa aynısı değil mi ya :uhm::uhm:

Yok istanbul'da yapılacak düğünde saçım

Eee onlar da bir topuza 250 diyorlar insana başka çözüm bırakmıyorlar

nişanlın ne diyor bu durumua sonuçta bu ihtiyacını o karşılamalı
yada ortak paranız varsa ortada ondan harcanmalı
onun düşüncesi nedir
bizde öyle ahım şahım şekilde evlenmicez ama
adam kendi kafasında ayırmış bi miktar para
senin nişanlınında aklında bişiler vardır belki
sonuçta ogün stres heyecan beceremeyebilirsin
ve de bukadar eziyete değmez

Ya ona kuaför gitmek istediğimi söylesem tabii ki der

Ama ne bileyim ben cimri mi oldum nedir gamyoncuiremsu

sen fazla bartıosun olayı bence
git kuaföre ağız tadınla yaptır saçını
kıs kıs nereye kadar biyerde kseyiaçmak gerekio

Canım kesinlikle haklısın,Aynı şeyi ben de yapacağım.Kuaförler işin içine düğün girdimiydi yolunacak kaz gibi görüyolar.Çok fahiş fiyata yaptığı saçın hiçbir özelliği yok,adı gelin saçı.Bu yüzden nasıl bişi istiyorsan anlat ve benim için çok önemli,özel bir davet,bu yüzden itinalı olsun demeyi ihmal etme.Bak nasıl karlı çıkacaksın.Sonra da duvağı birkaç tokayla tuttur gitsin.Emin ol daha güzel olur.

duvağınla tacını nasıl takıcaksın ki peki kendin bence deme yani hem gelin olduğun zaman sana daha çok özen gösteriyolar mesela ağlama ihtimalini düşünerek daha kalıcı bi makyaj uyguluyolar ve daha özenli oluyo saçın başın vede orda kuaförde giyiyosun gelinliği gelinliğin açıkta kalan kısımlarınada pudra falan sürüyolar

Kendin yapma da git kuaförünle pazarlık yap.
Gelinbaşının esprisi zaten duvağın takılması uzun süre sabit kalması vs.
Makyajın kalıcılığı.. Yani bütçeniz az olabilir ama bence iş kuaför de bitiyor.
Konuşup anlaşmalısın..

Merhaba,
Benimde kuzenim nikahta saçını ve makyajını kuaföre yaptırmıştı.Resimlerini de o zaman çektirmişlerdi.Ancak düğünde ablasıyla iyi bir kuaföre gidip bugün kardeşimin düğünü var şık bir elbise giyeceğim,güzel bir topuz yaptırmak istiyorum demişler.Hatta nikahta saçına çiçek kullanmıştı.O kuaföre taktırmamış ama ben olsaydım şöyle süslü taşlardan yapılmış şık tokalar var onlardan kullandırırdım.Neticede düğüne giden biri saçını her şekilde yaptırabilir:)Makyajını da yaptırmış.Sonra eve gelip üstünü giyinmiş,ablası da tel tokalarla alttan duvağını tutturmuş.Biz hepimiz nikahtaki saçın hiç güzel olmamıştı bu daha iyi olmuş dedik.Ayrıca bu şekilde yapan çok kişi var!Bence zaten insan düğün zamanı her şeye para veriyor,şayet eliniz sıkışıksa sonradan da zorluk yaşayacaksanız iyi topuz yapan bir kuaföre gidip yaptırın saçınızı derim.
Şimdiden mutluluklar dilerim....

Olur valla niye olmasın.
Arkadaşım yaptı aynısını..
Hatta gelinliğini de beyaz abiye elbise diktirir gibi diktirdi.
Başka yerden duvak aldı.
Duvak tutturmada bir şey yok zaten.
İki toka tutturacaksın tamam.

canım bak aynı sorun bnde de var bende ıkı yerde gelın bası yaptırcam bı ankarada bı ıstanbulda ankaradakını kuafore gıdıp konustum dedımkı acıkca bak ben burda gelınlık gıyıcem ama ben sade guzel bır topuz ıstıyorum normalınde dedım topuzu kaca yapıyosun ıstedığın topuza baglı 30da var 50yede var dedı bende tamam dedım guzelce duvagımıda takarsın dedım yok oyle dedım 200 u 500 yanı ben acırım kardesım bu verılen paraya yazık gunah..sonucta evlencegım adamla sıkıntıya gırecek olan benım nıe o kadar ezıyet edıyım kı.. canım senın yerınde olsam kuaforume gıder konusurum yada dırek gelın bası deme topuzu kaca yapıyosunuz de nasıl bısey ıstedıgını soyle sonra benım dedıgım gbı soyle emın ol ıse yarıyo kuaforler ısı abartıyo canm..

X