Geçmişin bıraktığı izler

BK230152

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2024
7
1
22
Merhaba konuya şu şekilde açıklık getireyim. Kayınpederimin vefat ile düğünümüzün denk gelmesi sebebiyle eşimle aramızda süreklilik arz eden tartışma oluyordu. Evlendikten sonra da bu tartışma güvensizliğe ve ön yargıya sebep oldu.Enson ki tarışmamız da ailemin yanına tatile gittik. Ben Düzceliyim eşim Sakaryalı ama eşim ve ailesiyle Istanbul da yaşıyoruz. Düzceye ailemin yanına gittik,oradan da Sakaryaya eşimin akrabalarının yanına gececektik. Ben üzülünce eşim sen ailenin yanında kal sonra gelirsin dedi.Ben de eşimin sonradan polemik oluşturacağını bildiğim için ben de geleyim akrabalarına sonra tekrar ailemin yanına geliriz dedim bağırdı çağırdı bindik arabaya çıktık yola.Sakaryaya varacağımız vakitlerde bizim sonumuz yok İstanbula geçince işlemleri başlatalım dedi.

Son düzenleme:
Neden boşanmak istiyor, psikolojisi bozuk ve sizi uzmemek icin mi?

Merhaba çok canım sıkkın hickimseye hicbisi anlatamadığım için sizden destek ve mantıklı ilerleyebileceğimi düşündüğüm için yazıyorum öncelikle biz eşimle 9 ay içinde tanışıp evlendik eşim (32)ben (21) yaşındaydım tanıştık nişan yaptık hiçbir sorun yoktu sonra düğünümüze 2 ay kala kayınpederim vefat etti cenazeden 1 gün sonra eşim kayınvalidemin bizimle kalacağını söyledi ve ben bu konuları sonra konuşuruz diyerek kapattım düğün tarihine çok az bir süre kala akrabalarım düğünü yapıp yapmayacagimizi soruyordu izin alıp gelme ihtimali için artık düğün konusunu açma vakti gelmişti,ve eşimle konuştuk 1 yıl ertelemeye karar verdik sonrasında bizi tanıştıran eşimin kuzeni bizi ikna etti ve düğün tarihini 1 ay ertelemeye karar verdik ama tabi ben kına yapacağım düğün de iptal olacak ve nikah olacak şekilde karar verdik evlendik ve bu süreden sonra herşey yeni başladı eşim ufacık şeyde dayanılmaz bir hâl alıyordu geçen köye gitti havalar yağmurlu olunca biraz modumuz düştü.Ama yine de birşeyler yapalım dedik ve eşimin akrabalarının yanına gitmeye karar verdik sonrasında eşim üzülmüş sen kal ailenin yanında ben gideyim dedi ben de eşimin iki gün sonra bunu yüzüme vuracağı için ben de tabi annemlerde bağırması çabası geleyim tekrar geliriz istersen dedim ve yola çıktık yolda hiç konuşmadık ve yolu çevirdi eve gidiyoruz dedi yine birşey demedim yolun ilerisinde bu böyle olmaz eve gidince işlemleri başlatalım dedi ben çok ağladım dayanamadım ve bu şekilde yola çıkmanın doğru olmayacağını düşünerek otele gittik bir gece kaldık sonra akrabalarına gittik oradan da ailemin yanına geçtik ve evimize geri döndük bu şekilde ayrılmak isteyen insan neyi düşünür bana yardımcı olur musunuz😭
Konudan konuya atlamışsınız ve noktalama işareti kullanmammışsınız. Ben pek bir şey anlamadım. Düğün yapılıp yapılmayacağı konuşulurken bir anda köy konusuna geçmişsiniz mesela. her olaydan biraz anlatıyo gibi karman çorman olmuş konunuz.

Merhaba çok canım sıkkın hickimseye hicbisi anlatamadığım için sizden destek ve mantıklı ilerleyebileceğimi düşündüğüm için yazıyorum öncelikle biz eşimle 9 ay içinde tanışıp evlendik eşim (32)ben (21) yaşındaydım tanıştık nişan yaptık hiçbir sorun yoktu sonra düğünümüze 2 ay kala kayınpederim vefat etti cenazeden 1 gün sonra eşim kayınvalidemin bizimle kalacağını söyledi ve ben bu konuları sonra konuşuruz diyerek kapattım düğün tarihine çok az bir süre kala akrabalarım düğünü yapıp yapmayacagimizi soruyordu izin alıp gelme ihtimali için artık düğün konusunu açma vakti gelmişti,ve eşimle konuştuk 1 yıl ertelemeye karar verdik sonrasında bizi tanıştıran eşimin kuzeni bizi ikna etti ve düğün tarihini 1 ay ertelemeye karar verdik ama tabi ben kına yapacağım düğün de iptal olacak ve nikah olacak şekilde karar verdik evlendik ve bu süreden sonra herşey yeni başladı eşim ufacık şeyde dayanılmaz bir hâl alıyordu geçen köye gitti havalar yağmurlu olunca biraz modumuz düştü.Ama yine de birşeyler yapalım dedik ve eşimin akrabalarının yanına gitmeye karar verdik sonrasında eşim üzülmüş sen kal ailenin yanında ben gideyim dedi ben de eşimin iki gün sonra bunu yüzüme vuracağı için ben de tabi annemlerde bağırması çabası geleyim tekrar geliriz istersen dedim ve yola çıktık yolda hiç konuşmadık ve yolu çevirdi eve gidiyoruz dedi yine birşey demedim yolun ilerisinde bu böyle olmaz eve gidince işlemleri başlatalım dedi ben çok ağladım dayanamadım ve bu şekilde yola çıkmanın doğru olmayacağını düşünerek otele gittik bir gece kaldık sonra akrabalarına gittik oradan da ailemin yanına geçtik ve evimize geri döndük bu şekilde ayrılmak isteyen insan neyi düşünür bana yardımcı olur musunuz😭

Ben konuyu tam olarak anlamadim. Ne kadarlik evlisiniz? Kayinvalideniz sizinle mi yasiyor? Bu olaylar ne zaman yasandi ki konu basligi gecmisin biraktigi izler? Siz esinizin akrabalarina gittiginiz halde esiniz neden bosanmak istiyor?

Konuyu duzenlemenizi oneririm kayin valideniz sizlemi kaliyor.Neden annenize gitmenize esiniz tepki veriyor?durup dururken neden ayrilmak istiyor?

Ben neden birsey anlamadım konu ne köye giderken ne oldu yağmur yağdı mod düştü boşanalım mı demiş🧐 anlayan??

Travması taze olan adamı neden yangından mal kaçırır gibi 1 ayda nikah masasina oturttunuz üstelik daha 21 yaşındayken!! 1 yıl ertelenseydi birbirinizi tanisaydiniz siz de böyle uzulmezdiniz. Allah'tan çocuk yok.

Ben neden birsey anlamadım konu ne köye giderken ne oldu yağmur yağdı mod düştü boşanalım mı demiş🧐 anlayan??
Kisacasi babasının ölümünü kaldiramamis , birbirlerini tanımadan hop evlenmişler çocuk oyuncağı gibi de boşanmak istiyor. 21 yaşındaki kızin evlenmesi kadar hayret verici bir hikaye.

Konuyu anlayamadım bile, her şeyden önce eğitimini tamamla derim, kendini geliştir. Boşanmak isteyen adam mı anlayamadım, boşanırsa boşansın brıak sen de rahatça derslerine odaklanırsın.

Ya hep aynı şeyi söylüyoruz anne bağımlısı insanlarla evlenmeyiin onları değiştirebileceğiniz düşünmeyin bağımlı değil bağlı olmayı idrak eden insanlarla hayat kurmaya çalışın aksi takdirde hem bir kadınla omurboyu iktidar savaşı çekilmez hem o kocanın suratı zamanla çekilmez ....şimdi ponçik ponçik yazmışsınız ilerde bakın ne sinir olacaksiniz

Şu şekilde kızlar başlık çok uygun ben uzun olduğu için açıklamayı kısa tutmaya çalıştım ama anlaşılmasın herhalde

Ya hep aynı şeyi söylüyoruz anne bağımlısı insanlarla evlenmeyiin onları değiştirebileceğiniz düşünmeyin bağımlı değil bağlı olmayı idrak eden insanlarla hayat kurmaya çalışın aksi takdirde hem bir kadınla omurboyu iktidar savaşı çekilmez hem o kocanın suratı zamanla çekilmez ....şimdi ponçik ponçik yazmışsınız ilerde bakın ne sinir olacaksiniz
Evlenene kadar bu kadar anne bağımlısı olduğunu bilmiyordum ki

Evlenene kadar bu kadar anne bağımlısı olduğunu bilmiyordum ki
Nasıl bu kadar iyi sakladı hicmi şahit olmadiniz...neyse artık biliyorsunuz ve bu çok zor bir durum...bir çok kadın sabrettim kazandım diye bakıyor olaya ...ben ise en güzel zamanlarin boşa gitmesi olarak sinir olarak birikim olarak bakıyorum böyle olaylara Allah yardımcınız olsun başka bir yorum yapamam konuya Ayrılmak istemesi falan sizi dize getirmek istediklerine evet dedirtmek icin

X