geçmeyen vajinal akıntı,rahim ağzı yarası

lca123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2024
8
0
26
Arkadaşlar merhaba. Yardımınıza veya desteğinize ihtiyacım var çünkü bu konu yıllardır psikolojimi bozmuş durumda. 5 6 yıldır geçmeyen vajinal akıntım var. Defalarca doktora gittim mantar olduğunu söylediler. Herhangi bir kaşıntı, yanma vs yok. Sadece çok yoğun bir akıntı. Kullanmadığım fitil, krem, hap kalmadı. En son Kasım ayında bunları tekrar kullandım ilaçlardan sonra da doktor önerisiyle vajinal duş yaptım. Akıntılardan dolayı vajina iç dudaklarımda yanyana birden fazla pütürlük şişlik oluştu. Siğil sanıp korktum doktor enfeksiyondan dedi. Her yıl düzenli smear veriyorum bir sorun cıkmıyor. Bugun yine smear vermeye gittiğimde doktor rahim ağzında yara olduğunu ilaçlardan sonra geçmezse yakacağını söyledi ve çok yoğun akıntın var diye de ekledi. Duo balance bv cran, nioli yağı her şeyi denedim ama bir sonuca ulasamıyorum hala cok yogun sarı beyaz akıntım var. Tuvalete gitmek istemiyorum akıntılar yüzünden. Simdi de rahim ağzı yarası cıktı basıma. Benzer bi tecrübesi olan var mı? Rahim ağzı yarası mı bunlara sebep oluyor yoksa akıntı mı yara yapıyor? Veya artık akıntılarımı fizyolojik sayıp kabullenmeli miyim? Çok yoruldum.

Kaşındın ama artık sonunda😃 Ama biz eğlenmedik, boşu boşuna bir gerginlik oldu.

Ben dün gece bile sana ne yazdım özelden? 6 ay sonra dr değiştirebilirsin istersen bak dedim nacizane bir fikir verdim, hatta seni o kadar şanslı buldum ki, iyi ki İstanbuldasın ve cidden iyi bir hocaya gitme gibi bir şansa sahipsin, sen özel mesaj da bile beni tersledin, uslubün yaklaşımın kırıcı gerçekten.
+1

Bak canim burada herkes senin iyiligine soyluyor esasinda. Bir yanlis varsa duzeltilsin ki magdur olma. Sana sordum disarda sigilin var mi veya bakire misin de bu sekilde test aldilar cevap vermedin? Ben bekarken smeari dahi dedigin gibi aldilar cunku bunu iyi biliyorum. Bizim iddiamiz degil bu gercekten suruntu rahim agzindan diger adi ile serviksten alinir sadece bakirelerde disardan almaya osen gosteriliyor hepsi bu. Sen uzattin kimse sana kotu birsey demedi
Kalbinden öperim❤️

Hemşire hanım siz yapmayın bari görsel attım .bir çok labaratuvar ile konuştum fiyat için en 5 6 lab aynı şekilde sürüntü alıyor. İnternette de yazıyor anal ağız boğaz her yerden çalışılıyor.yanlislik olsa benim ki de negatif çıkması gerekmez miydi ? Yalnız bir haklılığı aptal bir çoğunluğa mi boğduracagiz?
Ama son kelimen olmadı sanki? Ben seninle böyle mi konuşuyorum? Aptal ne demek? Haklı da olabilirsiniz ama bu tarz konuşmalarla olmuyor! Kendi dr uma sormak istiyorum bu konuyu fakat tatilde rahatsız da etmek istemiyorum. Evet sizin söylediğiniz şekilde de alınabilir ama ne kadar doğru olabilir. Sonuçta bu çubukla siz alıp veriyorsunuz di mi? O çubuğu steril bir şekilde açıp içeri doğru ve düzgün bir biçimde kullandınız mı? Kesinlikle olmaz demiyorum ama sizin karşı tarafa davranış biçiminizi çok hoş bulmuyorum.

Ama son kelimen olmadı sanki? Ben seninle böyle mi konuşuyorum? Aptal ne demek? Haklı da olabilirsiniz ama bu tarz konuşmalarla olmuyor! Kendi dr uma sormak istiyorum bu konuyu fakat tatilde rahatsız da etmek istemiyorum. Evet sizin söylediğiniz şekilde de alınabilir ama ne kadar doğru olabilir. Sonuçta bu çubukla siz alıp veriyorsunuz di mi? O çubuğu steril bir şekilde açıp içeri doğru ve düzgün bir biçimde kullandınız mı? Kesinlikle olmaz demiyorum ama sizin karşı tarafa davranış biçiminizi çok hoş bulmuyorum.
Ciks hemsirem bizimle alakasi yok. Hanimefendi gergin biri belli o yuzden kendisi bilir.

O lafın gelişi kimse üstüne alınmasın.hemsire bizzat kendi aldı yanlış bilecek hali yok.bende sordum hatta bu şekilde alınıyor dedi.dediğim gibi bir çok yer ile görüştüm aynı şeyi söylediler.zaten pozitif çıkması yanlışlık olmadığını kanıtlıyor Yalan söyleyecek degilim.ama ikna edemedim haklı olduğum halde .halbuki açıp okumak ya da arayıp sormak yeterliydi.sadece benim söylediklerim mi gözünüze battı tarafsız olun lütfen..neyse uzatmayalım sorarsanız yazarsınız bana inanmıyorlar size inanırlar belki

Ciks hemsirem bizimle alakasi yok. Hanimefendi gergin biri belli o yuzden kendisi bilir.
Sizin hiç işiniz gücünüz yok galiba sonradan dahil olup her şeye maydonoz her şeye bir cevap.ben olgunluk gösterip kalp kirdiysam kendi adıma özür diledim ama siz hala kaşıyorsunuz .sizden de aynı olgunlugu beklerdim ama nerede...

Sizin hiç işiniz gücünüz yok galiba sonradan dahil olup her şeye maydonoz her şeye bir cevap.ben olgunluk gösterip kalp kirdiysam kendi adıma özür diledim ama siz hala kaşıyorsunuz .sizden de aynı olgunlugu beklerdim ama nerede...
Sen hem ozur diler gibi yapip hemde hala sacma sapan kendince laf sokmaya calistigini zannederek yazarsan maydanoz da olurum salata da. Ama cidden muhatap alinacak gibi degilsin parmagima yazik yazmicam

O lafın gelişi kimse üstüne alınmasın.hemsire bizzat kendi aldı yanlış bilecek hali yok.bende sordum hatta bu şekilde alınıyor dedi.dediğim gibi bir çok yer ile görüştüm aynı şeyi söylediler.zaten pozitif çıkması yanlışlık olmadığını kanıtlıyor Yalan söyleyecek degilim.ama ikna edemedim haklı olduğum halde .halbuki açıp okumak ya da arayıp sormak yeterliydi.sadece benim söylediklerim mi gözünüze battı tarafsız olun lütfen..neyse uzatmayalım sorarsanız yazarsınız bana inanmıyorlar size inanırlar belki
Güzelim bak sana kimse yanlış iş demiyor zaten, ama daha sağlıklı bir numune alınması için açıklamasını yapıyor yine de, işin sonun da sen üzülme diye, sen demedin mi numuneyi kendim aldım diye, hemşire arkadaş da ona göre yorum yaptı neticede.

Ki sende ki tipler doktorların önemsemediği hatta konuşmadığı tipler, gidip 1 yıl sonra test verdiğinde kesin negatif geliceksin zaten.

Bir de cidden vajinayı geçtim, maalesef o lab. lar hpv pozitif gelen insanların ağzından da numune alıp, daha çok para kazanmanın derdindeymiş, zaten İstanbulda yaşayan biri değilim, bende hocadan duydum bu bilgiyi.

Devlette de test vermişsin, düşük tip taşıdığın için onlar çalışılmamıştır zaten hiç, o sebeple de negatif geldin büyük ihtimalle, doğru muyum?

Son düzenleme:
Daha sakin olabilirsin, bak herkes senin yanlış uslübünden şikayetçi sadece, lütfen…

Sizin uslubunuz da ortada bana neler dediniz. tek kabahatli ben oldum.arkadan konusnaya devam etmişsiniz hayret verici bir durum
Ama Bizi de sen delirttin kusura bakma, ben sana çiçeklerle yaklaştım ilk etapta, burda yüzlerce kişiyle yazışıyorum ve kimseyle bu şekilde polemiğe girmedim, demek ki sıkıntı sende kusura bakma, kendi konuşmalarını değerlendirmen gerekiyor.

Güzelim bak sana kimse yanlış iş demiyor zaten, ama daha sağlıklı bir numune alınması için açıklamasını yapıyor yine de, işin sonun da sen üzülme diye, sen demedin mi numuneyi kendim aldım diye, hemşire arkadaş da ona göre yorum yaptı neticede.

Ki sende ki tipler doktorların önemsemediği hatta konuşmadığı tipler, gidip 1 yıl sonra test verdiğinde kesin negatif geliceksin zaten.

Bir de cidden vajinayı geçtim, maalesef o lab. lar hpv pozitif gelen insanların ağzından da numune alıp, daha çok para kazanmanın derdindeymiş, zaten İstanbulda yaşayan biri değilim, bende hocadan duydum bu bilgiyi.

Devlette de test vermişsin, düşük tip taşıdığın için onlar çalışılmamıştır zaten hiç, o sebeple de negatif geldin büyük ihtimalle, doğru muyum?
Bana kimse yanlış iş demiyor muuuu😮sabahtan beridir benim yanlış numune verdigimi kaziklandigimi paramı yedirdigimi vs neler dediniz ne hakaretler ...neyse gerçekten çok sıkıldım artık lütfen cevap yazmayın hoşçakalın

Ama Bizi de sen delirttin kusura bakma, ben sana çiçeklerle yaklaştım ilk etapta, burda yüzlerce kişiyle yazışıyorum ve kimseyle bu şekilde polemiğe girmedim, demek ki sıkıntı sende kusura bakma, kendi konuşmalarını değerlendirmen gerekiyor.
Rüzgar hanım lütfen ay gerçekten lütfen büyüklük gösterip özür de diledim hakli olduğum halde ben de ilk defa biriyle tartisiyorum burada .laf anlamaz haliniz beni çileden çıkardı çünkü Allah rızası için yazmayın artık nasıl birine bulastim böyle yaa ne yapsam kurtulamadim .cidden işlerim çok siz takılın arkadaşla ingilizce de biliyormus öğretir de belki benimle kıymetli vaktinizi harcamayın rica ediyorum

Easy smear diye bir şey var. Evde hem smear hem de hpv için numuneyi kendin alabiliyormuşsun. Bir bakın internetten. Ama bunun fırçası da tam olarak rahim ağzına gidecek biçimde yapılmış. Numuneyi daha sonra laboratuvara gönderiyorsunuz

Doğru hpv numunesi nasıl alınmalıdır Yardımını rica ederim. D duygum80
38 yıldır bu işin içinde biri olarak hpv testinin doğru sonuç almak için olanı spekülum ile smear gibi rahim ağzındaki dokudan alınır ama sadece özel laboratuar hizmeti veren yerlerde buna yani rahim ağzına müdahale gibi hekim olan kimse olmadığı için hastaya çubuğu verirler sür girişe getir derler çünkü rahim ağzına müdahale gibi bir yetkileri yoktur hasta sürer getirir virüs yoğunluğu varsa sürdüğü yerde çıkar yoksa çıkmaz ama alınma şekli rahim ağzına smear gibi sürüntü şeklindedirki yaklaşık 18 yıldır eğitim ile kendim alıyorum

X