geçmeyen vajinal akıntı,rahim ağzı yarası

lca123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2024
8
0
26
Arkadaşlar merhaba. Yardımınıza veya desteğinize ihtiyacım var çünkü bu konu yıllardır psikolojimi bozmuş durumda. 5 6 yıldır geçmeyen vajinal akıntım var. Defalarca doktora gittim mantar olduğunu söylediler. Herhangi bir kaşıntı, yanma vs yok. Sadece çok yoğun bir akıntı. Kullanmadığım fitil, krem, hap kalmadı. En son Kasım ayında bunları tekrar kullandım ilaçlardan sonra da doktor önerisiyle vajinal duş yaptım. Akıntılardan dolayı vajina iç dudaklarımda yanyana birden fazla pütürlük şişlik oluştu. Siğil sanıp korktum doktor enfeksiyondan dedi. Her yıl düzenli smear veriyorum bir sorun cıkmıyor. Bugun yine smear vermeye gittiğimde doktor rahim ağzında yara olduğunu ilaçlardan sonra geçmezse yakacağını söyledi ve çok yoğun akıntın var diye de ekledi. Duo balance bv cran, nioli yağı her şeyi denedim ama bir sonuca ulasamıyorum hala cok yogun sarı beyaz akıntım var. Tuvalete gitmek istemiyorum akıntılar yüzünden. Simdi de rahim ağzı yarası cıktı basıma. Benzer bi tecrübesi olan var mı? Rahim ağzı yarası mı bunlara sebep oluyor yoksa akıntı mı yara yapıyor? Veya artık akıntılarımı fizyolojik sayıp kabullenmeli miyim? Çok yoruldum.

Bu şekilde

Eklentiler

• IMG_6298.jpeg
    IMG_6298.jpeg
    74,4 KB · Görüntüleme: 6
Deniz hanım şu ana kadar neden sizin yanınızda biri olup da; bu kadın doğru söylüyor demedi? Düşünün bakalım???
Hemşire hanım siz yapmayın bari görsel attım .bir çok labaratuvar ile konuştum fiyat için en 5 6 lab aynı şekilde sürüntü alıyor. İnternette de yazıyor anal ağız boğaz her yerden çalışılıyor.yanlislik olsa benim ki de negatif çıkması gerekmez miydi ? Yalnız bir haklılığı aptal bir çoğunluğa mi boğduracagiz?

Ben devlette hiç test vermedim, hala kafan basmıyor, 28 tip bakıldı ve gayet yeterli, hpv zaten 200 tip normalde, öyle 41 le de yırtamazssın yani :)

Blakis senin hayatını kurtarmak üzereyim, yaptığın yanlış işlemler nedeniyle, ayrıca cebini😂
Evren böyle bir şey işte, senin gibi kötü kalpli birine karşı beni görevlendirmiş demek ki, 4 ayak üstüne düştüğünün hala farkında değil, sayemde bir şeyler öğrendin, belki erken teşhis olur hadi yırttın😃

Ben devlette hiç test vermedim, hala kafan basmıyor, 28 tip bakıldı ve gayet yeterli, hpv zaten 200 tip normalde, öyle 41 le de yırtamazssın yani :)

Blakis senin hayatımı kurtarmak üzereyim, yaptığın yanlış işlemler nedeniyle, ayrıca cebini😂
Evren böyle bir şey işte, senin gibi kötü kalpli birine karşı beni görevlendirmiş demek ki, 4 ayak üstüne düştüğünün hala farkında değil😊
41 28 den büyüktür ama haberin olsun 🤣

Blakis senin hayatını kurtarmak üzereyim, yaptığın yanlış işlemler nedeniyle, ayrıca cebini😂
Evren böyle bir şey işte, senin gibi kötü kalpli birine karşı beni görevlendirmiş demek ki, 4 ayak üstüne düştüğünün hala farkında değil😊
200 tıp var fakat 41 tipi kanser riski taşıyor evrenin görevlendirdiği kişi ben olabilirim 😊😊

200 tıp var fakat 41 tipi kanser riski taşıyor evrenin görevlendirdiği kişi ben olabilirim 😊😊
4 ay arayla 2 kez kolposkopi oldum, toplam 8 adet biyopsi verdim, çok şükür temiz geldim, o sebeple senin beni kurtarman gibi bir durum söz konusu bile değil😅 Kolposkopi kesin sonuç verir, senin kandırıkçı lab. benzemez yani😉
Canım doktorum sağolsun🙏

Sen git daha tam olarak hakim bile olmadığın kolpospokopi sonucunu öğren bir doğru dürüst, bu kadar önemsiyorsun hastalığını görüyoruz.

4 ay arayla 2 kez kolposkopi oldum, toplam 8 adet biyopsi verdim, çok şükür temiz geldim, o sebeple senin beni kurtarman gibi bir durum söz konusu bile değil😅
Canım doktorum sağolsun🙏
Çok şükür sevindim buna .ama 4 ay ara ile kolposkopi de bir saçmalık var.senede bir yapılması yeterli.ilkinde doğru düzgün yapılmadı mı yoksa .hem kolposkopi rahimagzina az da olsa zarar veriyor demiştiniz tavsiye etmemistiniz bana şaşırdım.asil kaziklanan siz olmayasınız. Çünkü baya maliyetlidir

4 ay arayla 2 kez kolposkopi oldum, toplam 8 adet biyopsi verdim, çok şükür temiz geldim, o sebeple senin beni kurtarman gibi bir durum söz konusu bile değil😅 Kolposkopi kesin sonuç verir, senin kandırıkçı lab. benzemez yani😉
Canım doktorum sağolsun🙏

Sen git daha tam olarak hakim bile olmadığın kolpospokopi sonucunu öğren bir doğru dürüst, bu kadar önemsiyorsun hastalığını görüyoruz.
Kızdırmak için sormadım gerçekten.haftasonu çalışmıyor doktorlar biliyorsunuzdur ? Yarın ilk iş konuşmaya gideceğim .sonuca baktım çok şükür kötü bir şey yok sadece servisit yani rahimagzinda iltihap varmış .yine de gidip bundan sonraki sürec hakkında bilgi almak için yüzyüze görüşme talep ettim .gideceğim doktor da prof.jineonkolog hpv dna testinde sürüntünün nereden alındığına kadar anlattım .sordum da o şekil de de alınıyor demişti.israrla olmaz demelerinize sinir olup bana yakışmayan sözler sarf etmiş olabilirim .affola kendi adıma özür dilerim kalp kırmak istemezdim ama oldu işte bir şeyler bu son mesajım olsun konu kapansın herkese iyi günler

Son düzenleme:
Teşekkür ederim, 4 ay sonra yeni bir daha tip geldiği için doktorum tekrar yapmak, riske atmak istemedi. Dediğim gibi ben herhangi bir ücret ödemiyorum, özel sağlık sigortam karşıladı, ödenmesi gerekirse de sağlık için öderim mecburum, maalesef yanlış bilgi kolposkopi hamilelere bile yapılabilen bir işlem ve rahim ağzı kendini hemen yenileyip toparlayabildiği için sorun olmuyor, artık leep bile tehlikeli değil, doğurganlık korunuyor.

Nerede dedim kolposkopi zarar veriyor diye, o zaman ki bilgisiz doktorların dediğini demiş olabilirim, çünkü bana da o şekilde söylenmişti.

Düşük tipliler için bir prof dr., bir doç dr. İle konuşmama rağmen kolposkopiye gerek yok, smear ile takip yeterli demişlerdi, ama ben kendi içimin de rahat olması için ve burda bir çok arkadaşın da smear temiz gelip de, kolposkopi sonrası cın3 raporlarını aldıklarını gördüğüm için riske atmak istemedim, iyi ki olmuşum, iyi ki diğer doktorları da dinlememişim.

Gördüğüm kadarıyla sen aşıya da karşısın ama 2 gün önce aşının hpv tedavisinde hastalığı negatife çevirdiği hocaların yapmış olduğu aşı kongresinde araştırmalar sonucunda kanıtlandı.

Teşekkür ederim, 4 ay sonra yeni bir daha tip geldiği için doktorum tekrar yapmak, riske atmak istemedi. Dediğim gibi ben herhangi bir ücret ödemiyorum, özel sağlık sigortam karşıladı, ödenmesi gerekirse de sağlık için öderim mecburum, maalesef yanlış bilgi kolposkopi hamilelere bile yapılabilen bir işlem ve rahim ağzı kendini hemen yenileyip toparlayabildiği için sorun olmuyor, artık leep bile tehlikeli değil, doğurganlık korunuyor.

Nerede dedim kolposkopi zarar veriyor diye, o zaman ki bilgisiz doktorların dediğini demiş olabilirim, çünkü bana da o şekilde söylenmişti.

Düşük tipliler için bir prof dr., bir doç dr. İle konuşmama rağmen kolposkopiye gerek yok, smear ile takip yeterli demişlerdi, ama ben kendi içimin de rahat olması için ve burda bir çok arkadaşın da smear temiz gelip de, kolposkopi sonrası cın3 raporlarını aldıklarını gördüğüm için riske atmak istemedim, iyi ki olmuşum, iyi ki diğer doktorları da dinlememişim.

Gördüğüm kadarıyla sen aşıya da karşısın ama 2 gün önce aşının hpv tedavisinde hastalığı negatife çevirdiği hocaların yapmış olduğu aşı kongresinde araştırmalar sonucunda kanıtlandı.
Karşıyım diyemem tam olarak bilgi sahibi değiliz hiç birimiz ama Evet aşıyı güvenli bulmuyorum diyebilirim.covid asilarindan sonra hiç bir aşıya güven kalmadı.asidaki L1 proteini insan vücudundaki proteinler ile benzerlik gösterip MS lupus vb hastalık yapabiliyormuş.guvenli bulmayan başka doktorlar da var tabi herkesin kendi kararı doğal seleksiyon diye de bir şey var 😊

Kızdırmak için sormadım gerçekten.haftasonu çalışmıyor doktorlar biliyorsunuzdur ? Yarın ilk iş konuşmaya gideceğim .sonuca baktım çok şükür kötü bir şey yok sadece servisit yani rahimagzinda iltihap varmış .yine de gidip bundan sonraki sürec hakkında bilgi almak için yüzyüze görüşme talep ettim .gideceğim doktor da prof.jineonkolog hpv dna testinde sürüntünün nereden alındığına kadar anlattım .sordum da o şekil de de alınıyor demişti.israrla olmaz demelerinize sinir olup bana yakışmayan sözler sarf etmiş olabilirim .affola kendi adıma özür dilerim kalp kırmak istemezdim ama oldu işte bir şeyler bu son mesajım olsun konu kapansın herkese iyi günler
Biz ısrarla olmuyor demedik, bir bilgimiz yok dedik bizden numune hiç o şekilde alınmadı bilmiyoruz dedik, yeni gelişmiş bir şey de olabilir dedik hatta, sen niye gidip öyle bir numune aldırdın aa çok yanlış falan demedik ilk etapta ve seni yargılamadık, sen bize çıkıştın😊

Biz ısrarla olmuyor demedik, bir bilgimiz yok dedik bizden numune hiç o şekilde alınmadı bilmiyoruz dedik, yeni gelişmiş bir şey de olabilir dedik, sen niye gidip öyle bir numune aldırdın da demedik ve seni yargılamadık, sen bize çıkıştın😄
İsrarla olmuyor dediniz herkesten böyle alınıyor,kaziklandin gibi laflar ettiniz hatta neyse uzatmaya gerek yok .gerçekten öğrenmek isteyen sorar öğrenir.ben kızmadım kimseye eğlendim aksine 😊

Bak canim burada herkes senin iyiligine soyluyor esasinda. Bir yanlis varsa duzeltilsin ki magdur olma. Sana sordum disarda sigilin var mi veya bakire misin de bu sekilde test aldilar cevap vermedin? Ben bekarken smeari dahi dedigin gibi aldilar cunku bunu iyi biliyorum. Bizim iddiamiz degil bu gercekten suruntu rahim agzindan diger adi ile serviksten alinir sadece bakirelerde disardan almaya osen gosteriliyor hepsi bu. Sen uzattin kimse sana kotu birsey demedi

Karşıyım diyemem tam olarak bilgi sahibi değiliz hiç birimiz ama Evet aşıyı güvenli bulmuyorum diyebilirim.covid asilarindan sonra hiç bir aşıya güven kalmadı.asidaki L1 proteini insan vücudundaki proteinler ile benzerlik gösterip MS lupus vb hastalık yapabiliyormuş.guvenli bulmayan başka doktorlar da var tabi herkesin kendi kararı doğal seleksiyon diye de bir şey var 😊
Bak aşı olayını hiç tartışmıyorum bile, çünkü herkesin kendi kararı. Biz seninle numune alma şeklini de tartışmadık, sen bize çıkıştın yani, ayrıca hemşire arkadaş da yorumlarını kendi insiyatifinde yapmış, ben kendisini etkilemedim, ki burayı çok sıkı takip eden bir yorumcudur.

Bak aşı olayını hiç tartışmıyorum bile, çünkü herkesin kendi kararı. Biz seninle numune alma şeklini de tartışmadık, sen bize çıkıştın yani, ayrıca hemşire arkadaş da yorumlarını kendi insiyatifinde yapmış, ben kendisini etkilemedim, ki burayı çok sıkı takip eden bir yorumcudur.
Hanimlaaarrr hanimlaaarr ....gerçekten çok isim var 😊siz nasıl diyorsanız öyle olsun

İsrarla olmuyor dediniz herkesten böyle alınıyor,kaziklandin gibi laflar ettiniz hatta neyse uzatmaya gerek yok .gerçekten öğrenmek isteyen sorar öğrenir.ben kızmadım kimseye eğlendim aksine 😊
Kaşındın ama artık sonunda😃 Ama biz eğlenmedik, boşu boşuna bir gerginlik oldu.

Ben dün gece bile sana ne yazdım özelden? 6 ay sonra dr değiştirebilirsin istersen bak dedim nacizane bir fikir verdim, hatta seni o kadar şanslı buldum ki, iyi ki İstanbuldasın ve cidden iyi bir hocaya gitme gibi bir şansa sahipsin, sen özel mesaj da bile beni tersledin, uslubün yaklaşımın kırıcı gerçekten.

X