Fit Kertenkeleler ✨

Konuyu biraz aktif hale getirelim mi?

Ben de sonunda ablamla beraber bir diyet denemesine daha başlamış bulunmaktayım. Abartı ekmek yemeyerek(öğünde 2 dilim tam buğday) ve abur cuburu keserek tekrar bir başlangıç yapmak niyetindeyim.

1. gün:
Kahvaltı: 1 yumurta, 1 miktar tereyağı, 2 dilim tam buğday ekmek, 2 dilim peynir, 5 zeytin, 2 ince dilim sucuk ve şekersiz çay
Toplam su: 700ml

Öğle yemeğine son 1.5 saat. Saat sayıyorum ama ilk günler hep zor oluyor.

Tarihe not: 74.5 kg(Güncel)

Konuyu biraz aktif hale getirelim mi?

Ben de sonunda ablamla beraber bir diyet denemesine daha başlamış bulunmaktayım. Abartı ekmek yemeyerek(öğünde 2 dilim tam buğday) ve abur cuburu keserek tekrar bir başlangıç yapmak niyetindeyim.

1. gün:
Kahvaltı: 1 yumurta, 1 miktar tereyağı, 2 dilim tam buğday ekmek, 2 dilim peynir, 5 zeytin, 2 ince dilim sucuk ve şekersiz çay
Toplam su: 700ml

Öğle yemeğine son 1.5 saat. Saat sayıyorum ama ilk günler hep zor oluyor.

Tarihe not: 74.5 kg(Güncel)
başlayalım canimm hoşgeldin
2 gundur ben de cok salmıştım
sabah 1 omlet 5 badem 2 kaju 1 kase lor yarim domates,3 dilim turp ve yeşilçay içtim.
öğlen yemekhabede ezogelin corba, haslanmis et ve 1 bardak ayran icicem
aksama da karar verdim ispanak yerim ayran ve salatayla . bende 2 gundur yemege abaanmamdan oturu 59 lari ucundan gormusken 62lere yaklastim. ilk hedefim tam 59, ikinci hedefim 57. beraber spor da yaparsak devamlilik getirebiliriz

başlayalım canimm hoşgeldin
2 gundur ben de cok salmıştım
sabah 1 omlet 5 badem 2 kaju 1 kase lor yarim domates,3 dilim turp ve yeşilçay içtim.
öğlen yemekhabede ezogelin corba, haslanmis et ve 1 bardak ayran icicem
aksama da karar verdim ispanak yerim ayran ve salatayla . bende 2 gundur yemege abaanmamdan oturu 59 lari ucundan gormusken 62lere yaklastim. ilk hedefim tam 59, ikinci hedefim 57. beraber spor da yaparsak devamlilik getirebiliriz
Spor anlamında pek birşey yapamıyorum. Günlük 5000 adım hedefi koydum kendime. Bazı zamanlar %10 oranında bitiriyorum günü. Bazı zamanlar %150 oluyor. Durumlar karışık anlayacağın.

Benim en büyük artı yanım, evde ablam hem çocuğa bakıyor, hem yemek yapıyor ve o da diyette. Dolayısıyla kızartma, börek, tatlı gibi ürünler sadece eşime yetecek kadar çıkacak.

Hedefim Ağustosta yeğenimin düğününde kendi nişanımda giydiğim abiyeyi giyebilmek :)

Nişanımda yaklaşık 68-69 kiloydum. Yani hedef yaklaşık 5-6 kilo

Spor anlamında pek birşey yapamıyorum. Günlük 5000 adım hedefi koydum kendime. Bazı zamanlar %10 oranında bitiriyorum günü. Bazı zamanlar %150 oluyor. Durumlar karışık anlayacağın.

Benim en büyük artı yanım, evde ablam hem çocuğa bakıyor, hem yemek yapıyor ve o da diyette. Dolayısıyla kızartma, börek, tatlı gibi ürünler sadece eşime yetecek kadar çıkacak.

Hedefim Ağustosta yeğenimin düğününde kendi nişanımda giydiğim abiyeyi giyebilmek :)

Nişanımda yaklaşık 68-69 kiloydum. Yani hedef yaklaşık 5-6 kilo
insallah ikimizde 6 kiloyu verir rahatlariz :)

Bugün 2 dilim tulumba tatlısına hayır diyebildim ve Türk kahvemi şekersiz içtim. Güzel bir gün :)

Çok samimi olduklarım dışında diyette olduğumu bilen yok. Yoksa herkes bir şeyler yedirme derdine düşüyor. Yemeyince bozuluyorlar.

Diyetimin 2. günündeyim.

Dün öğlen:3 dilim tam tahıllı ekmek, 1tabak zeytinyağlı barbunya yemeği

Ara:1 dilim peynir ve 1 dilim ekmek

Meyve: Yarım portakal, yarım elma, 2 havuç, şekersiz çay ve orta şekerli Türk kahvesi
Toplam su :2 lt
Adım sayısı:3300 adım.
Ablam daha işin başında havlu atmış durumda, yola tek başıma devam etmek zorundayım.
Bu yediklerim benim için yemek rutinimin baya kısmış hali. Bu nedenle ara kaçamak yapmak zorundayım. Kan şekerim yerlere seriliyor daha fazla kısınca.

2. gün sabah: 1 yumurta, 2 dilim peynir,3 dilim tam tahıllı ekmek(ince ve küçük dilimler), 2 bardak şekersiz çay, bir miktar tereyağı, 5 zeytin
İçilen su:0.5 lt

Diyetimin 2. günündeyim.

Dün öğlen:3 dilim tam tahıllı ekmek, 1tabak zeytinyağlı barbunya yemeği

Ara:1 dilim peynir ve 1 dilim ekmek

Meyve: Yarım portakal, yarım elma, 2 havuç, şekersiz çay ve orta şekerli Türk kahvesi
Toplam su :2 lt
Adım sayısı:3300 adım.
Ablam daha işin başında havlu atmış durumda, yola tek başıma devam etmek zorundayım.
Bu yediklerim benim için yemek rutinimin baya kısmış hali. Bu nedenle ara kaçamak yapmak zorundayım. Kan şekerim yerlere seriliyor daha fazla kısınca.
canim menunde cok karbonhidrat var biraz daha protiene yonelsen daha iyi olur

canim menunde cok karbonhidrat var biraz daha protiene yonelsen daha iyi olur
Dün akşam saatlerine doğru kan şekerim düşünce kendimi çok halsiz hissettim.(Normalde yarım ekmek veya daha fazla yer kalkardım her öğünde )
İlk günler karbonhidrat alımımı kısıtlamaya çalışarak geçireceğim. Bugün ara öğün getirdim. Akşama bu kadar kötü olmadan atlatmaya çalışacağım.

Öğleden önce ara öğün: 2 adet Beypazarı kurusu(küçük parça)
Öğlen: 2 ince dilim kepekli ekmek, et sote(5yk), cacık, 4 yk pilav
Kahve: Şekersiz Türk Kahvesi

Hafta sonunu mümkün olduğunca firesiz geçirdim. Ancak ekmek olmadığı için normalde 1 tabakla doyarken 2. tabağı yediğim doğrudur. :)

Bu çarşamba son gün perşembe sabah 1 tam hafta dolmuş olacak :) Bakalım durum ne kadar değişti.
Sizlerde durum nasıl? aypare ackerman aypare ackerman

Hafta sonunu mümkün olduğunca firesiz geçirdim. Ancak ekmek olmadığı için normalde 1 tabakla doyarken 2. tabağı yediğim doğrudur. :)

Bu çarşamba son gün perşembe sabah 1 tam hafta dolmuş olacak :) Bakalım durum ne kadar değişti.
Sizlerde durum nasıl? aypare ackerman aypare ackerman
supersin harika gidiyosun. ben hala devam ediyorum spora vericem kendimi bu hafta biraz

Bu aralar moralim bozuk
Benim yaptigim tüm hareketler kanim icin zarali hareketlermis
Benim diastasis recti var yani karin kaslari yirtilmasi
Yani normal insanlarin yapip muhtesem olacagi o mekik hareketleri benim karnimi daha da cikara bir hareketmis
Bende iceriye dogru baski yok tam tersine disa dogru baski var karnimda, bu hareketler de iyice disariya dogru acilmasina sebep oluyormus karnimin
Cok sevindim ya, mükemmel
Hayir onca emegim var, kac aydir calisiyorum
Zaten alt karin güclendi diyorum ama ortada hicbir belirti yoktu
böyle gecti haftasonu, yeniden arastirdigimda gördüm ki he yanlis egzersizleri yapmisim
Bilincsiz yapmisim, benim yapmamam gereken bircok hareket varmis
Offf, neyse zararin neresinden dönersem kardir
Su an yabanci dilde küfür ediyorum ama yazamiyorum öyle bir haldeyim
Aynı şekilde göbek sanıp aylarca ona yönelik hareket ettim. Hatta 2 pilates hocasıyla da çalıştım. Onlar da “ay bu ne biçim göbek” diyip durdular. Kendi araştırmalarımla tespit ettim ve doktora gittimki 8 cm olmuş :KK43:( belki de daha azdı benim yanlış hareketlerim bu hale getirdi. 45 kg’yum ama göbeğim 6 aylık inanılmaz rahatsız ediyor. Şimdi fizik tedaviye başlıyorum. Genel cerrah ameliyat şart dedi ama gerçekte yaşamış insanların tecrubelerini de öğrenmek istiyorum. Nasıl bir ameliyat, sporla görünüm az da olsa düzelse bana yetebilir. Bebeklerm daha 19 aylık ameliyat şu an zor

X