Fare yapışkanına saplanan güvercin😭

Minik nasıl yapışkanları çıkarabildiniz mi
Hala yapış yapış kısımları var ama eskiye göre çok daha iyi durumda… Ve ekstra sıvı bişey değdiğinde yapışkanlı kısımlara, sanki daha da cıvıyıp,yayılıyor anlayamadım. O nednele Kurumasını beklemeye karar verdim. Kuruyunca yağ ve ağda yağı ile yeniden deneyeceğim.

Allah sizden razı olsun sizin gibi iyi insanlar iyi ki varlar ❤️
Eşim güvercin beslemiş zamanında ona sordum,eğer yem yiyip su içiyorsa yaşar diyor. Foto atabilme şansınız var mı buraya? Kuşlar normalde tüy döküyor tüy zamanı o kopan tüylerde yenileniyormuş. Ama bir süre evinizde misafir etmeniz gerekebilirmiş.

Babam veteriner. Sordum şimdi. Normal gövdedeki tüylerin hepsini kesebilir problem olmaz. Ama kanatta bazı bölgedeki tüyler kesilince uçamayabiliyormuş.

Bebe yağı zeytin yağı vs sürüp ince bir tarakla çıkarmayı deneyin. Veya bir beze yağ sürüp yağla ovmak değil de üstünden yapışkanı almak amaçlı sürmeniz daha doğru olurmuş.

kuşlarla ilgilenen dernekler oluyor onlara ulaşmayı deneseniz online olarak? sakın tiner falan kullanmayın bu arada, güvercinler aşırı hassas hayvanlar en ufak şeyde melek oluyorlar

Bir canlının canı nasıl önemsenmez benim aklım almıyor.
Sadece kuş değil, fareye yapılan da eziyet. Can yakmayan kavanoza vs yakalama yöntemleri dururken üzerinde çığlık atan fareyi çöpe atanlar var. Ne güzel size denk gelmiş
Ben de hep bunu düşünürüm. Farenin de canı can ya. Hiç kıyamıyorum hiç

Offf şu mal tuzağı kullanmayı bıraksınlar artık yaa! Fare için bile o kadar kötü bi kapan ki. Saçma sapan.Keşke satılmasa...
Umarım yaşar, çok sağolun, sizin gibi güzel insanlar iyi ki varlar 💜

Ben de hep bunu düşünürüm. Farenin de canı can ya. Hiç kıyamıyorum hiç
Yani söz konusu köpek kedi olunca feryat figanlar havada. Ama fareye gelince ezelim öldürelim. Bu ikiyüzlülük bende de var ama. Fare vs öldürmem. Ama bende haşere böcek vs evde görünce çıkaramıyorsam bazen öldürüyorum

Yani söz konusu köpek kedi olunca feryat figanlar havada. Ama fareye gelince ezelim öldürelim. Bu ikiyüzlülük bende de var ama. Fare vs öldürmem. Ama bende haşere böcek vs evde görünce çıkaramıyorsam bazen öldürüyorum
Böcek de öldürmüyorum mümkün değil :KK43: siz de öldürmeyin. Ben hep şimdi konuşabilseler bana nasıl yalvarıyor olurlardı kim bilir diye düşünüyorum ve karşımda çaresiz olmaları çok canımı acıtıyor :KK43: ben işte hep böyle malesef 😔

Böcek de öldürmüyorum mümkün değil :KK43: siz de öldürmeyin. Ben hep şimdi konuşabilseler bana nasıl yalvarıyor olurlardı kim bilir diye düşünüyorum ve karşımda çaresiz olmaları çok canımı acıtıyor :KK43: ben işte hep böyle malesef 😔
Haklısınız. Yüzde 90 dışRı stmsya çalışıyorum. Ama mesela gümüş böceği basmıştı evi. Öldürmeyelim diye diye tüm evi sardılar. Mecbur ilaçlattık. Eve döndüğümüzde kaçarken falan ölmüşler hep koridorda tezgahta falandı. Napiyim ama şimdi 😔

X